Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Tautu meita 1. maija parādē

Ivo Rubīns, Latviešu nacionālistu klubs
31.12.2013.
Komentāri (43)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstā esmu apkopojis dažus novērojumus par svešas valūtas ieviešanu manā valstī. Katrā sadaļā izklāstītās atziņas ir ērti uzskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem. Tas padara tās pieejamas politiķiem, polituzņēmējiem, politierēdņiem, polittiesnešiem un politžurnālistiem, kā arī  citām personām ar pašu izraisītu sociālās atstumtības risku.

Rakstu nav vēlams lasīt bērniem un daļēji pieaugušajiem, kas informāciju par Eiropas Savienību iegūst no krāsainiem bukletiem ar animācijas tēliem, latviešvalodīgu citplanētiešu Ziemassvētku uzrunām valsts televīzijā, ceļojoša cirka busiņiem vai reliģiskas atklāsmes ceļā.

Vispārīgi:

1) Eiropas Savienība ir svešs valstisks veidojums. Svešs tāpēc, ka to veido svešu tautu ietekmīgas interešu grupas, pašas tautas iesaistot tikai tad, ja to viedoklis iepriekš noformēts atbilstoši vēlamajam. Valstisks veidojums, jo šai „starptautiskajai organizācijai” ir parlaments, valdība un pakļautās iestādes, tiesu sistēma, likumdošanas kopums, budžets, kā arī suverēnā vara pār teritoriju un iedzīvotājiem, uz kuriem tas viss attiecas.

2) Eiro ir šī svešā valstiskā veidojuma valūta.

3) Eiro naudas politiku (vismaz formāli) nosaka Eiropas Centrālā banka, uz kuras lēmumiem latviešu tautai vai tās pārstāvjiem nav un nebūs kaut cik vērā ņemamas ietekmes.

4) Eiro ieviešana nozīmē nacionālās valūtas – lata – likvidēšanu.

5) Lata likvidēšana nozīmē latviešu atteikšanos no iespējas īstenot patstāvīgu naudas politiku, kas ir valsts saimnieciskās politikas būtiska daļa.

Tiesiskie apsvērumi:

1) Eiro ieviešana ir pretrunā Latvijas Satversmes 1. pantam, jo ierobežo valsts neatkarību naudas politikas jomā. 

2) Eiro ieviešanas veids ir pretrunā Satversmes 2. pantam, jo šajā jautājumā netiek pieļauta tautas nobalsošana, tiek ignorēts sabiedrības vairākuma viedoklis un sistemātiski tiek noklusēta lēmuma pieņemšanai būtiska informācija. 

3) Latviešu tauta nav balsojusi par eiro ieviešanu tā pašreizējā veidolā. Kopš referenduma par iesaistīšanu ES pagājuši desmit gadi, kuru laikā Eirozona ir būtiski mainījusies, tajā skaitā ir nodibināts Eiropas Stabilitātes mehānisms, kas paredz ievērojamā apjomā uzņemties svešu valstu parādus.

4) Pat ja pieņemtu, ka latviešu tauta nobalsojusi par eiro 2003. gadā, atkārtota referenduma rīkošana par eiro nav pretrunā Latvijas starptautiskajām saistībām. Referendums par eiro ir iekšējs lēmums, kas valdībai var uzlikt pienākumu veikt starptautisko līgumu grozījumus. Starptautisko līgumu grozīšana tajos paredzētajā kārtībā nav starptautisko tiesību pārkāpums.

5) Ņemot vērā iepriekš minētos faktus, eiro ieviešanā iesaistīto amatpersonu darbības klasificējamas vismaz atbilstoši Krimināllikuma 82. pantam - kā aicinājumi un organizatoriska darbība, kas vērsta uz valsts neatkarības likvidēšanu.

Saimnieciskie apsvērumi:

1) Eiropas Centrālā banka savos lēmumos vadās no lielāko Eirozonas pavalstu vajadzībām (kuras ir būtiski atšķirīgas), tāpēc Latvijai ir mazas cerības uz mūsu vajadzībām atbilstošu naudas politiku. Neatbilstoša naudas politika var novest pie jauniem aktīvu burbuļiem, krīzēm un stagnācijas, kā tas, starp citu, jau noticis citās mazāk attīstītajās Eirozonas pavalstīs. Eiro ieviešana atņems arī citas neatkarīgas valsts iespējas – piemēram, iespēju piesaistīt centrālās bankas finansējumu vai rezerves valsts attīstības projektu īstenošanai.

2) Pētījumi liecina, ka eiro ieviešanas izmaksas ir 0,5-1,4 % no kopprodukta, kas Latvijas gadījumā būtu 75-220 miljoni latu. Daļu izmaksu sedz valsts no nodokļu maksātāju naudas, bet lielāko daļu - uzņēmēji, kas šos ārkārtas izdevumus kompensē palielinot cenas (tātad samaksā patērētāji).

3) Latu maiņa pret eiro nozīmē, ka lata valūtas un zelta rezerves (vērtība apmēram 4 miljardi latu) kļūst par eiro nodrošinājumu. Pēc būtības mūs piespiež kapitālu 4 miljardu vērtībā ieguldīt biznesa projektā, par kuru liela daļa pasaules vadošo ekonomistu izsakās vismaz piesardzīgi skeptiski.

4) Latvijas pievienošana Eirozonai automātiski nozīmē mūsu iesaistīšanu arī t.s. Eiropas Stabilitātes mehānismā. Šis fonds ievāc naudu no visām Eirozonas pavalstīm, lai atmaksātu grūtībās nonākušo pavalstu parādus. Pašlaik zināms, ka Latvijas saistības var sasniegt 1,3 miljardus latu, turklāt fonda vadība pēc vajadzības tās var vēl vairāk palielināt.

5) Pretēji Latvijas Bankas un valdības apgalvojumiem nav nekādu pārliecinošu pētījumu par to, ka eiro veicina produktīvu ārvalstu investīciju piesaisti, procentu likmju samazināšanos, kopprodukta pieaugumu, un, kur nu vēl finanšu stabilitāti. Savukārt valūtu konvertācijas izmaksas ir pašas Latvijas Bankas mākslīgi radīta problēma (nododot šo funkciju komercbankām peļņas gūšanai). Uz iepriekšminēto problēmu fona valūtu konvertācija ir tikpat būtiska, kā šampūns jātniekam bez galvas.

Jebkurš imperiāls režīms meklē nodevējus vietējo vidū un izmanto vietējos simbolus, lai piesegtu savas varas kailumu. Tieši tāpēc padomju laikā tautumeitas maršēja 1. maija parādēs, bet tagad tās tiek izvietotas uz svešas valūtas. Tas gan nemaina lietas būtību – mana valsts tiek izvazāta pa detaļām.

Un kā sauc valsti, kurā dzīvo Tu?

P.S. Pat tad, ja Krievijas impērijas tanki jau būtu ceļā uz Rīgu, tas nemainītu neko no iepriekš izklāstītā. Nu gluži tāpat kā ASV tanki ceļā uz Maskavu neatceltu nevienu no krievu imperiālistu pastrādātajiem noziegumiem pret cilvēci.

Novērtē šo rakstu:

111
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...