Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Tautu meita 1. maija parādē

Ivo Rubīns, Latviešu nacionālistu klubs
31.12.2013.
Komentāri (43)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstā esmu apkopojis dažus novērojumus par svešas valūtas ieviešanu manā valstī. Katrā sadaļā izklāstītās atziņas ir ērti uzskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem. Tas padara tās pieejamas politiķiem, polituzņēmējiem, politierēdņiem, polittiesnešiem un politžurnālistiem, kā arī  citām personām ar pašu izraisītu sociālās atstumtības risku.

Rakstu nav vēlams lasīt bērniem un daļēji pieaugušajiem, kas informāciju par Eiropas Savienību iegūst no krāsainiem bukletiem ar animācijas tēliem, latviešvalodīgu citplanētiešu Ziemassvētku uzrunām valsts televīzijā, ceļojoša cirka busiņiem vai reliģiskas atklāsmes ceļā.

Vispārīgi:

1) Eiropas Savienība ir svešs valstisks veidojums. Svešs tāpēc, ka to veido svešu tautu ietekmīgas interešu grupas, pašas tautas iesaistot tikai tad, ja to viedoklis iepriekš noformēts atbilstoši vēlamajam. Valstisks veidojums, jo šai „starptautiskajai organizācijai” ir parlaments, valdība un pakļautās iestādes, tiesu sistēma, likumdošanas kopums, budžets, kā arī suverēnā vara pār teritoriju un iedzīvotājiem, uz kuriem tas viss attiecas.

2) Eiro ir šī svešā valstiskā veidojuma valūta.

3) Eiro naudas politiku (vismaz formāli) nosaka Eiropas Centrālā banka, uz kuras lēmumiem latviešu tautai vai tās pārstāvjiem nav un nebūs kaut cik vērā ņemamas ietekmes.

4) Eiro ieviešana nozīmē nacionālās valūtas – lata – likvidēšanu.

5) Lata likvidēšana nozīmē latviešu atteikšanos no iespējas īstenot patstāvīgu naudas politiku, kas ir valsts saimnieciskās politikas būtiska daļa.

Tiesiskie apsvērumi:

1) Eiro ieviešana ir pretrunā Latvijas Satversmes 1. pantam, jo ierobežo valsts neatkarību naudas politikas jomā. 

2) Eiro ieviešanas veids ir pretrunā Satversmes 2. pantam, jo šajā jautājumā netiek pieļauta tautas nobalsošana, tiek ignorēts sabiedrības vairākuma viedoklis un sistemātiski tiek noklusēta lēmuma pieņemšanai būtiska informācija. 

3) Latviešu tauta nav balsojusi par eiro ieviešanu tā pašreizējā veidolā. Kopš referenduma par iesaistīšanu ES pagājuši desmit gadi, kuru laikā Eirozona ir būtiski mainījusies, tajā skaitā ir nodibināts Eiropas Stabilitātes mehānisms, kas paredz ievērojamā apjomā uzņemties svešu valstu parādus.

4) Pat ja pieņemtu, ka latviešu tauta nobalsojusi par eiro 2003. gadā, atkārtota referenduma rīkošana par eiro nav pretrunā Latvijas starptautiskajām saistībām. Referendums par eiro ir iekšējs lēmums, kas valdībai var uzlikt pienākumu veikt starptautisko līgumu grozījumus. Starptautisko līgumu grozīšana tajos paredzētajā kārtībā nav starptautisko tiesību pārkāpums.

5) Ņemot vērā iepriekš minētos faktus, eiro ieviešanā iesaistīto amatpersonu darbības klasificējamas vismaz atbilstoši Krimināllikuma 82. pantam - kā aicinājumi un organizatoriska darbība, kas vērsta uz valsts neatkarības likvidēšanu.

Saimnieciskie apsvērumi:

1) Eiropas Centrālā banka savos lēmumos vadās no lielāko Eirozonas pavalstu vajadzībām (kuras ir būtiski atšķirīgas), tāpēc Latvijai ir mazas cerības uz mūsu vajadzībām atbilstošu naudas politiku. Neatbilstoša naudas politika var novest pie jauniem aktīvu burbuļiem, krīzēm un stagnācijas, kā tas, starp citu, jau noticis citās mazāk attīstītajās Eirozonas pavalstīs. Eiro ieviešana atņems arī citas neatkarīgas valsts iespējas – piemēram, iespēju piesaistīt centrālās bankas finansējumu vai rezerves valsts attīstības projektu īstenošanai.

2) Pētījumi liecina, ka eiro ieviešanas izmaksas ir 0,5-1,4 % no kopprodukta, kas Latvijas gadījumā būtu 75-220 miljoni latu. Daļu izmaksu sedz valsts no nodokļu maksātāju naudas, bet lielāko daļu - uzņēmēji, kas šos ārkārtas izdevumus kompensē palielinot cenas (tātad samaksā patērētāji).

3) Latu maiņa pret eiro nozīmē, ka lata valūtas un zelta rezerves (vērtība apmēram 4 miljardi latu) kļūst par eiro nodrošinājumu. Pēc būtības mūs piespiež kapitālu 4 miljardu vērtībā ieguldīt biznesa projektā, par kuru liela daļa pasaules vadošo ekonomistu izsakās vismaz piesardzīgi skeptiski.

4) Latvijas pievienošana Eirozonai automātiski nozīmē mūsu iesaistīšanu arī t.s. Eiropas Stabilitātes mehānismā. Šis fonds ievāc naudu no visām Eirozonas pavalstīm, lai atmaksātu grūtībās nonākušo pavalstu parādus. Pašlaik zināms, ka Latvijas saistības var sasniegt 1,3 miljardus latu, turklāt fonda vadība pēc vajadzības tās var vēl vairāk palielināt.

5) Pretēji Latvijas Bankas un valdības apgalvojumiem nav nekādu pārliecinošu pētījumu par to, ka eiro veicina produktīvu ārvalstu investīciju piesaisti, procentu likmju samazināšanos, kopprodukta pieaugumu, un, kur nu vēl finanšu stabilitāti. Savukārt valūtu konvertācijas izmaksas ir pašas Latvijas Bankas mākslīgi radīta problēma (nododot šo funkciju komercbankām peļņas gūšanai). Uz iepriekšminēto problēmu fona valūtu konvertācija ir tikpat būtiska, kā šampūns jātniekam bez galvas.

Jebkurš imperiāls režīms meklē nodevējus vietējo vidū un izmanto vietējos simbolus, lai piesegtu savas varas kailumu. Tieši tāpēc padomju laikā tautumeitas maršēja 1. maija parādēs, bet tagad tās tiek izvietotas uz svešas valūtas. Tas gan nemaina lietas būtību – mana valsts tiek izvazāta pa detaļām.

Un kā sauc valsti, kurā dzīvo Tu?

P.S. Pat tad, ja Krievijas impērijas tanki jau būtu ceļā uz Rīgu, tas nemainītu neko no iepriekš izklāstītā. Nu gluži tāpat kā ASV tanki ceļā uz Maskavu neatceltu nevienu no krievu imperiālistu pastrādātajiem noziegumiem pret cilvēci.

Novērtē šo rakstu:

111
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...