Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc sestdienas Tautas partijas pēdējā un galīgā kongresa vēl pāris dienas pagaidīju, tā īsti tomēr neticot – vai tad nu tiešām tas, kurš šo partiju radīja un arī piebeidza, visā viegli prognozējamajā vainīgo uzskaitījumā kaut ar pusvārdiņu nepieminēs arī sevi. Un tomēr nepieminēja, atstājot vielu pārdomām par to, kā tad viņam pietrūka vairāk – dūšas ieskatīties spogulī vai līdz pēdējai pilītei zaudētās spējas realitāti uztvert kaut cik adekvāti.

Toties vietā savu nu jau kārtējo aiziešanu sludinošais Šķēles kungs mums ir atstājis vainīgo uzskaitījumu – vainīgo itin visā, no valsts un sabiedrības līdz katra indivīda un īpaši nepamatoti cietušās Tautas partijas ķibelēm. Un šis uzskaitījums ir tik apjomīgs, pamatīgs un izvērsts, ka tiešām pelnījis plašāku vērību, nekā guvis līdz šim.

Un tātad – pirmkārt, ir milzīgā slikto pretinieku kategorija, kuras pazīmes Šķēles kungs aprakstījis sīkāk kā entomologs jaunas vaboļu sugas īpatnības. Tātad – pretinieks ir:

1) kreisie, liberāļi un popkultūras politiķi, kuriem nav izdevīgas labējas idejas,

2) tie, kuri vēlas visas tiesības un brīvības, bet neko no atbildības,

3) tie, kas vēlas valsti pārvaldīt, internetā klikšķinot virtuālas petīcijas, bet nenesot publiskā politiķa riskus un pienākumus,

4) neprasmīgie vai vienkārši slinkie – jo viņiem nav izdevīgi, ja vērtē pēc talantiem un sniegumiem,

5) tie, kas dod priekšroku principam – labāk visiem maz, nevis vairāk tiem, kas vairāk spēj un vairāk iegulda,

6) tie, kam nacionālās vērtības un kultūra nav nekas pašsaprotams, kuri ar sektantisku dedzību atdarina sliktākos liberālisma piemērus,

7) radikāļi, kuri viens otru stutēdami, apmierina sava elektorāta zemākās dziņas,

8) ārvalstnieku padomdevēju kulta piekopēji – cilvēki, kas labprātāk ēd no rietumnieku galda atbirām, nevis uzņemas atbildību par savu dzīvi un savu valsti paši,

9) cilvēki, kas no savas valsts gaida zelta maisus, pretim gatavi salasīt labi ja pusmaišeli pērnās zāles,

10) tie, kuru galvenā politiskā ideja ir novirzīt visu atbildību kaut kur ārpusē,

11) tie, kuri ir vai nu neprofesionāli vai arī nespējīgi atbildēt par sarežģīto valsts saimniecību, bet kuri vienalga vēlas atrasties varas pozīcijās un televīzijas kameru spožumā.

Savukārt pretiniekam līdz šim pretī ir stājušies visādā ziņā gaiši labējo utml. ideju nesēji (lasi – Šķēles kungs un Co.), kuriem savukārt ir šādas pazīmes:

1) mīlestība uz šo valsti, ar to saprotot nevis šādu tādu jūsmu, bet gan atbildīgu un darbīgu mīlestību,

2) dziļa pārliecība, ka Latvijai kā valstij un katram tās cilvēkam ir nepieciešama labēji nacionāla, pragmatiska un saprātīga politika,

3) tikpat dziļa pārliecība, ka šādas pareizas politikas pamatā ir brīvība (gan valsts, gan katra personiskā, bet tikai tāda, kura pieprasa arī atbildību), privātīpašuma neaizskaramība, tiesības katram iegūt tik daudz, cik viņa spējas un talanti ļauj, un atbildība katram pret savu īpašumu, lai cik mazs vai liels tas nebūtu,

4) vēl viena pārliecība par trīsbērnu ģimeni kā nacionālas valsts tradicionālas ģimenes ideālu, tādēļ visādi atbalstāmu un aizstāvamu,

5) un vēl arī pārliecība, ka gan valsts pārvaldē, gan uzņēmējdarbībā, izglītībā un kultūrā vajadzīga ir nevis kolektīvu viduvējība, bet individuālu izcilība, - lai visi ir vienādi pēc iespējām, bet dažādi pēc spējām un personīgā ieguldījuma šo spēju izkopšanā.

Un tad vēl ir kaut kas, kam savukārt piemīt šādas īpatnības:

1) tautpartijiešu teikto sadzird tā, it kā tas būtu vēstījums no apokaliptiska nezvēra,

2) nedod Šķēles kungam un Co. iespēju runāt politiski vai idejiski liekot viņiem vai nu kļūt bezjēgas populistiem, nolaižoties līdz pašreiz valdošā politiskā teātra standartam, vai vienkārši klusēt,

3) ir gatavs gandrīz vai atgriezties pie totēmu stabiem un upurakmeņiem...

Interesanti, ka it kā tik drosmīgais un brašais aizejošais Šķēles kungs visā savā garumgarajā situācijas izklāstā sestdien tā arī nesaņēma dūšu šo „kaut ko” skaidri nosaukt vārdā, taču no netiešām pazīmēm var spriest, ka ar to viņš domājis neko citu kā Latvijas tautu vai vismaz lielu tās daļu.

Savukārt uz to pašlaik iedarbojoties tikai un vienīgi šādas Šķēles kungam neciešamas un nepieņemamas metodes:

1) lai arī kādu gājienu mēs izdarītu, lai kādu atklātni mēģinātu veidot Tautas partija vai kāds no mūsu biedriem reģionos, mūsu pretinieks vienkārši noslauka visus kauliņus un sāk aizkautā balsī bļaut: “Oligarhi, oligarhi!”

2) bļāvieni un kliedzieni: „Dedzināt viņus! Apbērēt viņus! Noslaucīt viņus no zemes virsas, jo tad mēs dzīvosim laimīgi!”

3) nevis diskusijas, bet tas, ko citviet apzīmē ar jēdzienu “naida runa” – nevis cīņa pret idejām, bet cīņa pret šo ideju autoriem un pārstāvjiem.

Un, tā kā Šķēles kungs šādas metodes nepazīstot un negribot pazīt, viņam nekas cits neatliekot kā atlaist Tautas partiju un aizsoļot ar rūgtumu sirdī, bet lepni paceltu galvu...

Visa šī Šķēles kunga izfunktierētā Latvijas mūsdienu briesmīgās un ļaunās politiskās un sabiedriskās pasaules shēma būtu diezgan pārliecinoša, ja tajā būtu vēl arī sadaļa ar nosaukumu „Nu kā gan tā sanāca, ka vārdā nenosauktā, bet vienalga stulbā tauta pārstāja mums ticēt, ļaunais pretinieks kļuva tik briesmīgi stiprs un negants, bet viņa nepareizās metodes – tik sasodīti efektīvas, ka sasita mūs lupatās".

Taču šādas nodaļas, loģiski, nav. Jo tajā nāktos ierakstīt vienu lietu, kas, protams, nepiederas partiju kongresu uzrunām, - to, ka faktiski visas tās labās lietas, kuras uzskaitījis Šķēles kungs, viņš kopā ar saviem tikai nedaudz mazāk rijīgajiem, toties aprobežotajiem, tuvredzīgajiem un vienkārši laiskajiem līdzskrējējiem pats vien arī ir diskreditējis - ar savu darbu totālo neatbilstību saviem vārdiem, ar savu nepārvaramo varas un mantas kampšanas kāri, ar nespēju ieskatīties patiesībai acīs pat pašlaik, kad tiešām varētu būt bijis īstais brīdis pavilkt kādu svītru un palikt Latvijas vēsturē vismaz ar kādu nebūt grēku nožēlu, cerot, ka atradīsies pietiekami daudz cilvēku, kas tomēr sapratīs, ka labējā politika vēl noteikti nenozīmē šķēlisko kampšanu.

Bet tā vietā viss, ko spēj Šķēles kungs, ir vainot visu pasauli – ļaunos pretiniekus, to nekrietnās metodes, tumsonīgo tautu un visu pārējo, - tikai ne sevi. Un tas tiešām ir nožēlojami.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...