Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc sestdienas Tautas partijas pēdējā un galīgā kongresa vēl pāris dienas pagaidīju, tā īsti tomēr neticot – vai tad nu tiešām tas, kurš šo partiju radīja un arī piebeidza, visā viegli prognozējamajā vainīgo uzskaitījumā kaut ar pusvārdiņu nepieminēs arī sevi. Un tomēr nepieminēja, atstājot vielu pārdomām par to, kā tad viņam pietrūka vairāk – dūšas ieskatīties spogulī vai līdz pēdējai pilītei zaudētās spējas realitāti uztvert kaut cik adekvāti.

Toties vietā savu nu jau kārtējo aiziešanu sludinošais Šķēles kungs mums ir atstājis vainīgo uzskaitījumu – vainīgo itin visā, no valsts un sabiedrības līdz katra indivīda un īpaši nepamatoti cietušās Tautas partijas ķibelēm. Un šis uzskaitījums ir tik apjomīgs, pamatīgs un izvērsts, ka tiešām pelnījis plašāku vērību, nekā guvis līdz šim.

Un tātad – pirmkārt, ir milzīgā slikto pretinieku kategorija, kuras pazīmes Šķēles kungs aprakstījis sīkāk kā entomologs jaunas vaboļu sugas īpatnības. Tātad – pretinieks ir:

1) kreisie, liberāļi un popkultūras politiķi, kuriem nav izdevīgas labējas idejas,

2) tie, kuri vēlas visas tiesības un brīvības, bet neko no atbildības,

3) tie, kas vēlas valsti pārvaldīt, internetā klikšķinot virtuālas petīcijas, bet nenesot publiskā politiķa riskus un pienākumus,

4) neprasmīgie vai vienkārši slinkie – jo viņiem nav izdevīgi, ja vērtē pēc talantiem un sniegumiem,

5) tie, kas dod priekšroku principam – labāk visiem maz, nevis vairāk tiem, kas vairāk spēj un vairāk iegulda,

6) tie, kam nacionālās vērtības un kultūra nav nekas pašsaprotams, kuri ar sektantisku dedzību atdarina sliktākos liberālisma piemērus,

7) radikāļi, kuri viens otru stutēdami, apmierina sava elektorāta zemākās dziņas,

8) ārvalstnieku padomdevēju kulta piekopēji – cilvēki, kas labprātāk ēd no rietumnieku galda atbirām, nevis uzņemas atbildību par savu dzīvi un savu valsti paši,

9) cilvēki, kas no savas valsts gaida zelta maisus, pretim gatavi salasīt labi ja pusmaišeli pērnās zāles,

10) tie, kuru galvenā politiskā ideja ir novirzīt visu atbildību kaut kur ārpusē,

11) tie, kuri ir vai nu neprofesionāli vai arī nespējīgi atbildēt par sarežģīto valsts saimniecību, bet kuri vienalga vēlas atrasties varas pozīcijās un televīzijas kameru spožumā.

Savukārt pretiniekam līdz šim pretī ir stājušies visādā ziņā gaiši labējo utml. ideju nesēji (lasi – Šķēles kungs un Co.), kuriem savukārt ir šādas pazīmes:

1) mīlestība uz šo valsti, ar to saprotot nevis šādu tādu jūsmu, bet gan atbildīgu un darbīgu mīlestību,

2) dziļa pārliecība, ka Latvijai kā valstij un katram tās cilvēkam ir nepieciešama labēji nacionāla, pragmatiska un saprātīga politika,

3) tikpat dziļa pārliecība, ka šādas pareizas politikas pamatā ir brīvība (gan valsts, gan katra personiskā, bet tikai tāda, kura pieprasa arī atbildību), privātīpašuma neaizskaramība, tiesības katram iegūt tik daudz, cik viņa spējas un talanti ļauj, un atbildība katram pret savu īpašumu, lai cik mazs vai liels tas nebūtu,

4) vēl viena pārliecība par trīsbērnu ģimeni kā nacionālas valsts tradicionālas ģimenes ideālu, tādēļ visādi atbalstāmu un aizstāvamu,

5) un vēl arī pārliecība, ka gan valsts pārvaldē, gan uzņēmējdarbībā, izglītībā un kultūrā vajadzīga ir nevis kolektīvu viduvējība, bet individuālu izcilība, - lai visi ir vienādi pēc iespējām, bet dažādi pēc spējām un personīgā ieguldījuma šo spēju izkopšanā.

Un tad vēl ir kaut kas, kam savukārt piemīt šādas īpatnības:

1) tautpartijiešu teikto sadzird tā, it kā tas būtu vēstījums no apokaliptiska nezvēra,

2) nedod Šķēles kungam un Co. iespēju runāt politiski vai idejiski liekot viņiem vai nu kļūt bezjēgas populistiem, nolaižoties līdz pašreiz valdošā politiskā teātra standartam, vai vienkārši klusēt,

3) ir gatavs gandrīz vai atgriezties pie totēmu stabiem un upurakmeņiem...

Interesanti, ka it kā tik drosmīgais un brašais aizejošais Šķēles kungs visā savā garumgarajā situācijas izklāstā sestdien tā arī nesaņēma dūšu šo „kaut ko” skaidri nosaukt vārdā, taču no netiešām pazīmēm var spriest, ka ar to viņš domājis neko citu kā Latvijas tautu vai vismaz lielu tās daļu.

Savukārt uz to pašlaik iedarbojoties tikai un vienīgi šādas Šķēles kungam neciešamas un nepieņemamas metodes:

1) lai arī kādu gājienu mēs izdarītu, lai kādu atklātni mēģinātu veidot Tautas partija vai kāds no mūsu biedriem reģionos, mūsu pretinieks vienkārši noslauka visus kauliņus un sāk aizkautā balsī bļaut: “Oligarhi, oligarhi!”

2) bļāvieni un kliedzieni: „Dedzināt viņus! Apbērēt viņus! Noslaucīt viņus no zemes virsas, jo tad mēs dzīvosim laimīgi!”

3) nevis diskusijas, bet tas, ko citviet apzīmē ar jēdzienu “naida runa” – nevis cīņa pret idejām, bet cīņa pret šo ideju autoriem un pārstāvjiem.

Un, tā kā Šķēles kungs šādas metodes nepazīstot un negribot pazīt, viņam nekas cits neatliekot kā atlaist Tautas partiju un aizsoļot ar rūgtumu sirdī, bet lepni paceltu galvu...

Visa šī Šķēles kunga izfunktierētā Latvijas mūsdienu briesmīgās un ļaunās politiskās un sabiedriskās pasaules shēma būtu diezgan pārliecinoša, ja tajā būtu vēl arī sadaļa ar nosaukumu „Nu kā gan tā sanāca, ka vārdā nenosauktā, bet vienalga stulbā tauta pārstāja mums ticēt, ļaunais pretinieks kļuva tik briesmīgi stiprs un negants, bet viņa nepareizās metodes – tik sasodīti efektīvas, ka sasita mūs lupatās".

Taču šādas nodaļas, loģiski, nav. Jo tajā nāktos ierakstīt vienu lietu, kas, protams, nepiederas partiju kongresu uzrunām, - to, ka faktiski visas tās labās lietas, kuras uzskaitījis Šķēles kungs, viņš kopā ar saviem tikai nedaudz mazāk rijīgajiem, toties aprobežotajiem, tuvredzīgajiem un vienkārši laiskajiem līdzskrējējiem pats vien arī ir diskreditējis - ar savu darbu totālo neatbilstību saviem vārdiem, ar savu nepārvaramo varas un mantas kampšanas kāri, ar nespēju ieskatīties patiesībai acīs pat pašlaik, kad tiešām varētu būt bijis īstais brīdis pavilkt kādu svītru un palikt Latvijas vēsturē vismaz ar kādu nebūt grēku nožēlu, cerot, ka atradīsies pietiekami daudz cilvēku, kas tomēr sapratīs, ka labējā politika vēl noteikti nenozīmē šķēlisko kampšanu.

Bet tā vietā viss, ko spēj Šķēles kungs, ir vainot visu pasauli – ļaunos pretiniekus, to nekrietnās metodes, tumsonīgo tautu un visu pārējo, - tikai ne sevi. Un tas tiešām ir nožēlojami.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...