Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc sestdienas Tautas partijas pēdējā un galīgā kongresa vēl pāris dienas pagaidīju, tā īsti tomēr neticot – vai tad nu tiešām tas, kurš šo partiju radīja un arī piebeidza, visā viegli prognozējamajā vainīgo uzskaitījumā kaut ar pusvārdiņu nepieminēs arī sevi. Un tomēr nepieminēja, atstājot vielu pārdomām par to, kā tad viņam pietrūka vairāk – dūšas ieskatīties spogulī vai līdz pēdējai pilītei zaudētās spējas realitāti uztvert kaut cik adekvāti.

Toties vietā savu nu jau kārtējo aiziešanu sludinošais Šķēles kungs mums ir atstājis vainīgo uzskaitījumu – vainīgo itin visā, no valsts un sabiedrības līdz katra indivīda un īpaši nepamatoti cietušās Tautas partijas ķibelēm. Un šis uzskaitījums ir tik apjomīgs, pamatīgs un izvērsts, ka tiešām pelnījis plašāku vērību, nekā guvis līdz šim.

Un tātad – pirmkārt, ir milzīgā slikto pretinieku kategorija, kuras pazīmes Šķēles kungs aprakstījis sīkāk kā entomologs jaunas vaboļu sugas īpatnības. Tātad – pretinieks ir:

1) kreisie, liberāļi un popkultūras politiķi, kuriem nav izdevīgas labējas idejas,

2) tie, kuri vēlas visas tiesības un brīvības, bet neko no atbildības,

3) tie, kas vēlas valsti pārvaldīt, internetā klikšķinot virtuālas petīcijas, bet nenesot publiskā politiķa riskus un pienākumus,

4) neprasmīgie vai vienkārši slinkie – jo viņiem nav izdevīgi, ja vērtē pēc talantiem un sniegumiem,

5) tie, kas dod priekšroku principam – labāk visiem maz, nevis vairāk tiem, kas vairāk spēj un vairāk iegulda,

6) tie, kam nacionālās vērtības un kultūra nav nekas pašsaprotams, kuri ar sektantisku dedzību atdarina sliktākos liberālisma piemērus,

7) radikāļi, kuri viens otru stutēdami, apmierina sava elektorāta zemākās dziņas,

8) ārvalstnieku padomdevēju kulta piekopēji – cilvēki, kas labprātāk ēd no rietumnieku galda atbirām, nevis uzņemas atbildību par savu dzīvi un savu valsti paši,

9) cilvēki, kas no savas valsts gaida zelta maisus, pretim gatavi salasīt labi ja pusmaišeli pērnās zāles,

10) tie, kuru galvenā politiskā ideja ir novirzīt visu atbildību kaut kur ārpusē,

11) tie, kuri ir vai nu neprofesionāli vai arī nespējīgi atbildēt par sarežģīto valsts saimniecību, bet kuri vienalga vēlas atrasties varas pozīcijās un televīzijas kameru spožumā.

Savukārt pretiniekam līdz šim pretī ir stājušies visādā ziņā gaiši labējo utml. ideju nesēji (lasi – Šķēles kungs un Co.), kuriem savukārt ir šādas pazīmes:

1) mīlestība uz šo valsti, ar to saprotot nevis šādu tādu jūsmu, bet gan atbildīgu un darbīgu mīlestību,

2) dziļa pārliecība, ka Latvijai kā valstij un katram tās cilvēkam ir nepieciešama labēji nacionāla, pragmatiska un saprātīga politika,

3) tikpat dziļa pārliecība, ka šādas pareizas politikas pamatā ir brīvība (gan valsts, gan katra personiskā, bet tikai tāda, kura pieprasa arī atbildību), privātīpašuma neaizskaramība, tiesības katram iegūt tik daudz, cik viņa spējas un talanti ļauj, un atbildība katram pret savu īpašumu, lai cik mazs vai liels tas nebūtu,

4) vēl viena pārliecība par trīsbērnu ģimeni kā nacionālas valsts tradicionālas ģimenes ideālu, tādēļ visādi atbalstāmu un aizstāvamu,

5) un vēl arī pārliecība, ka gan valsts pārvaldē, gan uzņēmējdarbībā, izglītībā un kultūrā vajadzīga ir nevis kolektīvu viduvējība, bet individuālu izcilība, - lai visi ir vienādi pēc iespējām, bet dažādi pēc spējām un personīgā ieguldījuma šo spēju izkopšanā.

Un tad vēl ir kaut kas, kam savukārt piemīt šādas īpatnības:

1) tautpartijiešu teikto sadzird tā, it kā tas būtu vēstījums no apokaliptiska nezvēra,

2) nedod Šķēles kungam un Co. iespēju runāt politiski vai idejiski liekot viņiem vai nu kļūt bezjēgas populistiem, nolaižoties līdz pašreiz valdošā politiskā teātra standartam, vai vienkārši klusēt,

3) ir gatavs gandrīz vai atgriezties pie totēmu stabiem un upurakmeņiem...

Interesanti, ka it kā tik drosmīgais un brašais aizejošais Šķēles kungs visā savā garumgarajā situācijas izklāstā sestdien tā arī nesaņēma dūšu šo „kaut ko” skaidri nosaukt vārdā, taču no netiešām pazīmēm var spriest, ka ar to viņš domājis neko citu kā Latvijas tautu vai vismaz lielu tās daļu.

Savukārt uz to pašlaik iedarbojoties tikai un vienīgi šādas Šķēles kungam neciešamas un nepieņemamas metodes:

1) lai arī kādu gājienu mēs izdarītu, lai kādu atklātni mēģinātu veidot Tautas partija vai kāds no mūsu biedriem reģionos, mūsu pretinieks vienkārši noslauka visus kauliņus un sāk aizkautā balsī bļaut: “Oligarhi, oligarhi!”

2) bļāvieni un kliedzieni: „Dedzināt viņus! Apbērēt viņus! Noslaucīt viņus no zemes virsas, jo tad mēs dzīvosim laimīgi!”

3) nevis diskusijas, bet tas, ko citviet apzīmē ar jēdzienu “naida runa” – nevis cīņa pret idejām, bet cīņa pret šo ideju autoriem un pārstāvjiem.

Un, tā kā Šķēles kungs šādas metodes nepazīstot un negribot pazīt, viņam nekas cits neatliekot kā atlaist Tautas partiju un aizsoļot ar rūgtumu sirdī, bet lepni paceltu galvu...

Visa šī Šķēles kunga izfunktierētā Latvijas mūsdienu briesmīgās un ļaunās politiskās un sabiedriskās pasaules shēma būtu diezgan pārliecinoša, ja tajā būtu vēl arī sadaļa ar nosaukumu „Nu kā gan tā sanāca, ka vārdā nenosauktā, bet vienalga stulbā tauta pārstāja mums ticēt, ļaunais pretinieks kļuva tik briesmīgi stiprs un negants, bet viņa nepareizās metodes – tik sasodīti efektīvas, ka sasita mūs lupatās".

Taču šādas nodaļas, loģiski, nav. Jo tajā nāktos ierakstīt vienu lietu, kas, protams, nepiederas partiju kongresu uzrunām, - to, ka faktiski visas tās labās lietas, kuras uzskaitījis Šķēles kungs, viņš kopā ar saviem tikai nedaudz mazāk rijīgajiem, toties aprobežotajiem, tuvredzīgajiem un vienkārši laiskajiem līdzskrējējiem pats vien arī ir diskreditējis - ar savu darbu totālo neatbilstību saviem vārdiem, ar savu nepārvaramo varas un mantas kampšanas kāri, ar nespēju ieskatīties patiesībai acīs pat pašlaik, kad tiešām varētu būt bijis īstais brīdis pavilkt kādu svītru un palikt Latvijas vēsturē vismaz ar kādu nebūt grēku nožēlu, cerot, ka atradīsies pietiekami daudz cilvēku, kas tomēr sapratīs, ka labējā politika vēl noteikti nenozīmē šķēlisko kampšanu.

Bet tā vietā viss, ko spēj Šķēles kungs, ir vainot visu pasauli – ļaunos pretiniekus, to nekrietnās metodes, tumsonīgo tautu un visu pārējo, - tikai ne sevi. Un tas tiešām ir nožēlojami.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...