Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu pēdējo pāris dienu publikācijas saistībā ar jaunāko KNAB vadības apvainojumu dueli (jeb kā nu saukt priekšnieka vārdisku jandalēšanu ar bariņu nosacīti padoto) ir izsaukušas pamatīgu lasītāju viedokļu gūzmu – no nopietnākām pārdomām līdz aizkustinošiem saukļiem - „tikai Strīķe apturēs Latvijas ekonomikas pagrimumu”. Atļaušos arī es izteikt pāris apsvērumus šai sakarā.

Un tātad – protams, ka pret mūsu secinājumiem par to, kā tieši KNAB darbinieki var vai nevar nekavējoties konstatēt, ka priekšnieks viņiem dod kādu prettiesisku uzdevumu, var un pat vajag izturēties pietiekami kritiski – kā pret visu šai pasaulē, vai tie būtu Vienotības vai šleserveidīgo priekšvēlēšanu solījumi, Vilnīša vai Strīķes-Vilka-Juraša paziņojumi un tā tālāk, un tā tālāk.

Taču no savas puses droši vien ieteiktu visiem mūsu lasītājiem, kuri uz šo situāciju skatās, tā sacīt, po poņatijam (Strīķei ir taisnība, jo viņa ir foršā un karo ar korumpantiem; Vilnītim nav taisnība, jo viņš izskatās pēc blēža un gan jau tāds arī ir), atminēties visas tās reizes, kad ne īpaši racionālas un apvaldītas personiskās simpātijas un antipātijas jūs jau ir ievedušas purvā.

Protams, cilvēka dabā ir uz kaut ko vai kādu cerēt un šim kaut kam vai kādam piedot dažādus sīkus un ne tik sīkus grēciņus. Bet vai tiešām ar visām neskaitāmajām pēdējo pārdesmit gadu vilšanās reizēm – no Godmaņiem, Latvijas ceļiem, Zīgeristiem un „saimniekiem” līdz Šķēlēm, saulvežiem Repšēm un Vienotības divkošiem – nepietiek, lai iemācītos vienu vienkāršu lietu: cilvēkus, kas sakās strādājam valsts un sabiedrības labā, nav prātīgi vērtēt tikai pēc principa „man patīk – man nepatīk”?

Ar to es negribu teikt, ka strīķēs un jurašos, nākot gaismā kādiem līdz šim nezināmiem faktiem, daudziem no jums var nākties vilties tikpat smagi kā šķēlēs, repšēs vai pindacīšās čigānēs, - bet arī izslēgts tas nav. Un tāpēc nesalīdzināmi prātīgāk tomēr ir uz visu šo ļaužu runām un darbiem raudzīties no kāda racionālāka redzes punkta.

Ko es šajā ziņā varu ieteikt sakarā ar pēdējiem Strīķes, Juraša un Vilnīša publiskajiem strīdiem – par to, ir vai nav KNAB priekšnieks abiem padotajiem devis prettiesiskus un pretlikumīgus norādījumus noklausīties vārdā nenosauktu politiķu telefonsarunas?

Pirmkārt, jūsu kardināli atšķirīgie vērtējumi saistībā ar Pietiek pēdējo dienu publikācijām par šo tēmu skaidri pasaka vienu – ja reiz saprātīgi, lasīt un spriestspējīgi cilvēki spēj par likumdošanas situāciju izteikt tik diametrāli atšķirīgus viedokļus un vienus un tos pašus pantus traktēt tik dažādi, nez vai ir šaubas, ka ar šo likumdošanu šādā, maigi izsakoties, kutelīgā jomā mūsu zemē kaut kas nav kārtībā.

Un, ja reiz kārtībā nav likums, ja reiz dažādi cilvēki tur spēj izlasīt principiāli atšķirīgas lietas, pilnīgi veltas ir cerības, ka nez no kurienes parādīsies ideāli, teiksim, KNAB darbinieki, kas visu savedīs kārtībā po poņatijam; nekā nebija – būs pēc žuļikiem izskatošies vilnīši, kas ķīvēsies ar balinātām Žannām d’Arkām, un viņu darbības likumības izvērtējumu būs tikpat daudz, cik vērtētāju.

Un, otrkārt, - ja reiz visi šie KNAB vadītāji un pusvadītāji ir tik gatavi skaļi un pārliecinoši TV kameru priekšā izbrēkt „A”, būtu tikai loģiski, ja viņi spētu pateikt arī „B”.

Protams, mūsu valstī vienmēr ir iespējams piesegties apgalvojumiem, ka tas, lūk, ir valsts noslēpums, nereti nonākot līdz nule presē aprakstītām komiskām situācijām: dokumenti par summām, ko Latvijai izmaksājuši Amerikas lobistu kantoru pakalpojumi, mūsu valstī skaitās superslepeni, kamēr pašā Amerikā tie, izrādās, brīvi pieejami šīs valsts Tieslietu ministrijas mājas lapā.

Taču man nez kāpēc šķiet – Latvijas pilsonim, kas ar saviem nodokļiem cita starpā uztur arī šo kantori, ir pilnas tiesības zināt – tad kā īsti ir?

KNAB priekšniekam (un saskaņā ar likumu arī viņa vietniekam) ir tiesības padotajiem vismaz uz brīdi uzdot faktiski jebkādu jaukšanos citu cilvēku dzīvē – vai tomēr ne? Un, ja ne, tad kāpēc likumu, kurā tas it kā ierakstīts, katrs otrais tā lasītājs spēj traktēt pa savam? Kur ir skaidri un gaiši uzrakstīti tie kritēriji, kuri uzskaita – kas ir atļauts un kas tomēr ne? Un kā var būt, ka šādi kritēriji, ja tādi tiešām pastāv, tiek uzskatīti par dumjajai tautai neizpaužamiem – kaut tieši pēc tiem tiek noklausītas dumjās tautas sarunas un purinātas vēstules?

Un tāpēc tas, ka šādas strīķes un juraši, lai cik balti un pūkaini viņi neizskatītos (tāpat kā savulaik dažādi šķēles un repšes), nespēj vai negrib saņemt dūšu un argumentēti sniegt atbildi uz šķietami vienkāršu jautājumu – kā viņi spēj nekavējoties atšķirt tiesiskus sava priekšnieka dotus noklausīšanās uzdevumus no prettiesiskiem, - ir gana simptomātiski. Jautājums ir vienīgi – vienkārši negrib vai patiešām nemaz nespēj?

Novērtē šo rakstu:

44
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...