Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portālā Pietiek, kā arī citviet tika publicēta atklāta vēstule prezidentam, un, pateicoties tikai šīm publikācijām, beidzot (vairāk kā pēc gada) tika uzsākts kriminālprocess. Tomēr tā virzība un mūsu īpašuma "aizsardzība” ir vairāk nekā dīvaina, jo uzticēta aizdomās turētajam, kurš, iespējams, jau visu īpašumu ir izsaimniekojis.

Pēdējo sūdzību nosūtījām šodien Ģenerālprokuratūrai, lai gan, zinot tās "ieinteresētību" zemāku prokuratūras darbinieku rīcības izvērtēšanā, sūdzība, visticamākais, tiks pārsūtīta uz Aizkraukles prokuratūru un atbildi sniegs tie, par kuriem ir uzrakstīta sūdzība.

Ņemot vērā to, ka tikai publicitāte liek darboties prokuratūras darbiniekiem likuma ietvaros (piemēram, nesen pēc lietas publicitātes turkiem realizētie mājlopi tika atgriezti nekavējoties īpašniekiem, un šis gadījums teorētiski bija vēl bezcerīgāks īpašniekiem jo viņu gadījumā bija noformēts darījums, bet mūsu gadījumā nav pat pamata uzskatīt, ka darījums būtu bijis), lūdzam šīs sūdzības saturu nopublicēt.

Sūdzība par Aizkraukles prokuratūras rīcību Kriminālprocesā Nr.11370061912.

2011.gada maijā griezāmies ar iesniegumu policijā par mūsu ģimenei piederošo 139 šķirnes mājlopu piesavināšanās fakta konstatēšanu, norādot, ka aizdomās turamā persona ir Z/S Sluķenes īpašnieks Gundars Lutinskis (iepriekš politiskās partijas Jaunais laiks Neretas novada deputātu kandidāts ).

Neskatoties uz to, ka vairākkārt griezāmies prokuratūrā ar lūgumiem valsts policijas rīcību atzīt par prettiesisku (neizmeklējot piesavināšanās faktus un neierosinot krimināllietu), Zemgales apgabala prokuratūrā tikai pēc tam, kad pēc gada tika uzrakstīta atklāta vēstule Valsts prezidentam, pēc Ģenerālprokuratūras rīkojuma ierosināja krimināllietu par piesavināšanās fakta konstatēšanu.

Īsi pēc krimināllietas Nr.11370061912 ierosināšanas mēs tikām atzīti par cietušajām personām un Gundars Lutinskis tika atzīts par aizdomās turamo personu. Saskaņā ar Krimināllietas materiāliem no 139 šķirnes mājlopiem uz krimināllietas ierosināšanas laiku G.Lutinskis bija paspējis likvidēt 96 mājlopus.

Ņemot vērā to, ka lielāko daļu mājlopu G.Lutinskis bija likvidējis, kā arī to, ka nevēlējāmies, lai atlikušie dzīvie palikušie mājlopi uz izmeklēšanas laiku atrastos aizdomās turētā pārvaldībā, vairākkārt lūdzām Prokuratūru nodrošināt mums piederošā īpašuma (atlikušā) saglabāšanu, uzliekot arestu mājlopiem vai norīkojot citu personu (nevis aizdomās turamo) to pārvaldīšanai.

Tiesa atteica mūsu lūgumu apmierināt tiesībsargājošo institūciju rīcības dēļ (procesuālu nepilnību dēļ), policijas darbinieki tiesai (iespējams, apzināti) neuzrādīja būtiskus krimināllietas dokumentus, kādi ir nepieciešami šī lūguma apmierināšanai (dokumentu, ar kuru mēs esam atzīti par cietušajām personām, kā arī dokumentu, ar kuru esam norādījuši mums radīto zaudējumu apmēru un lūguši kompensāciju), lēmumu (kurš, kā izrādījās, ir pieņemts pirms tiesas) par to, ka esam cietušās personas, no policijas saņēmām tikai pēc tiesā iesniegtās sūdzības (par pirmās instances tiesas lēmumu) izskatīšanas augstākā tiesas instancē, lai gan pirms tiesas no policijas mutiski mums tika paziņots, ka šāda lēmuma par to, ka esam atzīti par cietušajām personām, vēl nav.

2012.gada 12.septembrī atkārtoti vērsāmies ar lūgumu nodrošināt mūsu īpašuma aizsardzību izmeklēšanas laikā Aizkraukles rajona prokuratūrā, kā arī lūdzām konstatēt iestādes (policijas) rīcību un norādījām uz iespējamu interešu konfliktu.

No prokuratūras atbildi uz iesniegto sūdzību neesam saņēmuši līdz šim brīdim, vizītes laikā (šā gada oktobrī) Aizkraukles rajona prokuratūrā mums tika mutiski paziņots, ka atbildīgā prokuratūras darbiniece ir saslimusi un tādēļ mūsu sūdzības virzība ir apturēta.

Neapšaubāmi secināms, ka tiesībsargājošās iestādes nenodrošina mūsu īpašumtiesību aizsardzību kriminālprocesā, jo, neskatoties uz mūsu rakstiski izteiktajiem lūgumiem nodrošināt tiesību aizsardzību, tiek pieļauts, ka aizdomās turētās personas brīvā rīcībā līdz šim atrodas mums piederošais īpašums, tiesībsargājošās iestādes aizsardzību nav nodrošinājušas, pat neskatoties uz to, ka 98 mājlopus no 139 aizdomās turamā persona ir paspējusi pretlikumīgi likvidēt, gūstot sev labumu jau līdz krimināllietas ierosināšanai.

Ņemot vērā aizdomās turamās personas rīcību (likvidējot 97 mājlopus līdz krimināllietas ierosināšanai), mums nav nekādas pārliecības par to, ka šī persona neturpina noziedzīgā nodarījuma realizēšanu (un neizsaimnieko mūsu mantu) arī pēc tam, kad šī persona atzīta par aizdomās turēto īpaši smaga nozieguma izdarīšanā, par kura izdarīšanu krimināllikumā paredzēta mantas konfiskācija.

Saskaņā ar augstākminēto lūdzam:

1) Nomainīt procesa virzītāju un izziņas veicēju, uzdot krimināllietas izmeklēšanu veikt cita tiesu apgabala prokuratūrai, uzdodot par pienākumu izmeklēt Aizkraukles rajona prokuratūrā 2012.gada 12.septembrī iesniegtajā sūdzībā norādītos faktus un apmierināt sūdzībā izteiktos lūgumus.

2) Noskaidrot, vai aizdomās turamā persona pēc tam, kad tika atzīta par aizdomās turēto personu, nav turpinājusi noziedzīgās darbības (realizējusi mums piederošo mantu).

3) Nodrošināt mūsu īpašuma aizsardzību, uzliekot arestu atlikušajiem mājlopiem.

Novērtē šo rakstu:

43
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...