Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Tikumība pret demokrātiju?

Nikomeda ziņu aģentūra*
26.08.2014.
Komentāri (41)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai ir vērts ticēt iemidzinošajām Latvijas eirodeputātu runām par Estrellas rezolūcijas un Lunačekas ziņojuma tikai rekomendējošo raksturu, ja mūsu vietējā vara dzenas īstenot pat to, ko Eiropas Savienība no tiem vēl neprasa?

Pirms kāda laika Labklājības ministrijā notika tā saucamās "Dzimumu līdztiesības" komitejas sanāksme, kurā piedalījās arī vecāku sabiedriskās kustības "Dzimta" pārstāve. Pamattēma bija gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē un ar to saistītās dzimumu vienlīdzības problēmas.

Pēc Veselības ministrijas īsa ziņojuma par 2015.gada plāniem, aktuālajiem uzdevumiem, projektiem, konkursiem (te ievērojama daļa finansējuma nāks caur bēdīgi slaveno Sabiedrības integrācijas fondu) vārds tika dots Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas komitejas pārstāvei Solvitai Vēverei.

Lunačekas rezolūcija

Kultūras ministrijas ziņojums izrādījās visai interesants, jo bija veltīts skandalozajam Lunačekas ziņojumam "Eiropas Savienības ceļvedis homofobijas un ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītas diskriminācijas apkarošanai".

Vēveres kundze paziņoja, ka LGBTI organizācija ir ļoti noraizējusies par to, ka, neskatoties uz lielo pretdiskriminācijas rezolūciju skaitu, Eirokomisija tomēr nav pieņēmusi direktīvu, kura liktu valstīm ieviest attiecīgās pārmaiņas savos nacionālajos tiesību aktos. Patiešām - rezolūcijām ir tikai rekomendējošs raksturs, un šo argumentu izmantoja visi mūsu eirodeputāti, atbildot uz sabiedrības protestiem. Tagad mēs redzam šo normatīvo aktu ieviešanas mehānismu darbībā. Viena rezolūcija neko neatrisina, bet daudzām rezolūcijām ir būtiska nozīme un kaut arī tieši neliek par pienākumu, bet sāk "spiest" uz Eirokomisiju, un agri vai vēlu tā pieņems vajadzīgo direktīvu.

Lūk, arī Vēveres kundze apgalvoja, ka jau tiek gatavots pret diskrimināciju vērstas direktīvas projekts. Patiesībā to gatavo jau piecus gadus. Un Latvijas valdības struktūras grib aktīvi piedalīties tās ieviešanā. Ir pat apstiprināta starpministriju darba grupa, kura sāks darbu 2015. gadā. Tas nozīmē, ka Latvijas valdībai nav šaubu par to, ka direktīva tiks pieņemta, jo, pēc Vēveres vārdiem, Lunačekas rezolūcija ir ne tikai rekomendācija, bet "ļoti neatlaidīgs mudinājums normatīvа dokumentа izstrādāšanai", kas būs obligāts visām ES dalībvalstīm.

Pēc tam viņa paskaidroja pašas rezolūcijas būtību, kura ir diezgan lakoniska, konkrēta un paredz: novērst diskrimināciju izglītības un veselības aprūpes jomās, preču un pakalpojumu pieejamībā, iekārtojoties darbā, īpašu transpersonu aizsardzību, pilsonisko savienību veicināšanu, LGTBI personu vārda un izpausmes brīvību, naida runas ierobežošanu, LGTBI bēgļu aizsardzību, dzimumu maiņas operāciju nodrošināšanu u.c. Sīkāk pie šī dokumenta neapstāsimies – par to pietiekoši daudz runāja un rakstīja šī gada februārī. Mūs šajā gadījumā vairāk interesē Latvijas ministriju pozīcija un tas, kā mūsu valdība taisās reaģēt uz līdzīgiem likumprojektiem.

Kultūras ministrijas pārstāve daļēji atzīmēja, ka jaunajās ES dalībvalstīs situācija ir sliktāka nekā "daudz demokrātiskākajās vecās Eiropas valstīs". Tāpēc mums (barbariem) vajag ieklausīties savu civilizētāko lielo brāļu padomos un "īpaši asi reaģēt uz jebkādiem LGTBI personu tiesību pārkāpumiem". Interesanti, vai Kultūras ministrijā zina par to, ka LGTBI personu tiesības tiek saprastas tikai kā tiesības uz viendzimuma ģimeņu dibināšanu un bērnu adoptēšanu? Tieši ar šo projektu pašlaik nodarbojas biedrības "Mozaīka" juristi. Latvijā pagaidām nav konstatēti reāli tādi viņu tiesību pārkāpumi, kā atlaišana no darba, neiespējamība piedalīties vēlēšanās, atteikšanās pārdot preces, apmeklēt izstādes, veikt potēšanos u.t.t. – tas, ko normāls cilvēks saprot ar tiesību pārkāpšanu.

Cik veikli tiek jaukti jēdzieni "demokrātija" un "cilvēktiesības". Tiešām, ņemot vērā lielu un neapšaubāmi Latviju ietekmējošu politiķu izteicienus (Baidens, Obama, Van Rampejs u.c.), jau kādu laiku pie mums demokrātiskums netiek mērīts ne ar iespēju plašām tautu masām piedalīties svarīgu lēmumu pieņemšanā, bet gan ar īpašu netradicionālo seksuālo orientāciju pārstāvju godināšanu. Pēdējā laikā vārdu "cilvēktiesības" augstākminētie kungi tikai tā arī saprot. Pārējiem "cilvēkiem" nav vērts pievilties — mūsu tiesības kā tika diendienā pārkāptas, tā arī tiks pārkāptas, jo mēs esam tikai nicināms vairākums, bezjēdzīga masa.

Tātad: ja jūs mīlat gejus, lesbietes, transvestītus un tiem līdzīgus (saraksts pastāvīgi papildinās), tad jūs esat demokrātiski, progresīvi, mūsdienīgi, civilizēti, bet ja jūs nedodat tiem īpašas priekšrocības, tad jūs esat margināli un totalitāri, atpalikuši, cietsirdīgi. No demokrātiskuma pakāpes savukārt ir atkarīga naudas plūsmas virzība. Un nepakļāvīgie netiks baroti un subsidēti — par to mūsu politiķiem, domājams, ilūziju nav.

Vēveres kundze pauda, ka pat progresīvajā Eiropā tikai 15% LGTBI personu neslēpjot savu orientāciju. Daudzi vēl joprojām tiekot diskriminēti, izsmieti un pakļauti emocionālai un fiziskai vardarbībai, tajā skaitā ģimenes vardarbībai. Te gan var piebilst: ģimene jaunās pasaules kārtības ieviesēju ieskatos vispār ir riska faktors, jo uzspiež indivīdam savas uzvedības normas zem tradīciju veidola, bet tas tik ļoti traucē liberālajai laimei. Tā ka ne viss ir tik gludi ar geju tiesībām pat civilizētajā Eiropā.

Bet par mums, atpalikušajiem, pat nav ko runāt. Tikai neliela Latvijas iedzīvotāju daļa atzīst mūsu valstī diskrimināciju attiecībā pret LGTBI personām, tikai 11% piekrīt legalizēt viendzimuma savienības. Un 67% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Rīgā nevajag rīkot geju parādi (2012. gada dati).

Kas attiecas uz Latviju, tad Kultūras ministrija kā pamatuzdevumu redz labākas izpratnes sekmēšanu iedzīvotāju vidū un fobiju līmeņa samazināšanu pret citas orientācijas cilvēkiem. Ar to tad tā nodarbojas, sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Valsts budžets šādus tēriņus pašlaik neparedz, toties fonds ir gatavs finansēt izglītojošās programmas jebkurai mērķauditorijai: policijas darbiniekiem, sociālo dienestu darbiniekiem, utt.

Pārskata noslēgumā Solvita Vēvere piebilda, ka tā ir tikai maza daļiņa no ieplānotā. Vēl daudz kas ir jāsasniedz LGTBI personu tiesību aizsardzībā un nerisināto uzdevumu ir vēl daudz vairāk.

Uz biklo jautājumu par to, vai tiks ņemts vērā 67% iedzīvotāju viedoklis, Vēvere atbildēja tik asā tonī, kas nepieļāva nekādus iebildumus: "Mans secinājums: Ja 67% Latvijas iedzīvotāju nespēj būt toleranti, tad ar viņiem jāstrādā un tiem jāizskaidro, ka mums ir jābūt kulturāliem, iecietīgiem un mēs nedrīkstam pa labi pa kreisi izkliegt radikālus saukļus". Pēc tam viņa piebilda, ka Latvijas problēma ir radikālos uzskatos un to paušanā, kā arī tolerances trūkumā.

Kā jums tas patīk? Vairākuma viedokli – ignorēt, vārda brīvību – ierobežot, iezemiešu apziņu — pārveidot. Kā gan citādi jāizprot frāzes: "mums ir pienākums būt kulturāliem" (pret ko šāds pienākums?) un "mēs nedrīkstam pa labi pa kreisi izkliegt radikālus saukļus" (kurš to aizliedz, ja likums to atļauj?). Pazīstama aina, vai ne? Aizvērām ražotnes, lai izdabātu ES? Par saviem līdzekļiem glābām privātbankas, kas mūs izputināja. Aizliedzam lauksaimniecībā savas augu sēklas, lai ieviestu vienreizējās ĢMO. Pārgājām uz eiro, nododot latu, kā pēdējo suverenitātes pazīmi. Par šiem jautājumiem tautas viedokli neprasa. Vienkārši vajag veikt izskaidrojošo darbu ar iedzīvotājiem, kā reiz teica premjers.

Citiem vārdiem sakot, kaut arī jūsu ir vairākums, jūs tomēr neko nesaprotat, jo esat tumsonīgi iezemieši, bet mēs — cēlie, kolonizētāju labā strādājošā vietējā elite. Mēs labāk zinām, kas jums vajadzīgs un mēs jūs iemācīsim, kā jums labāk strādāt mūsu labā, bet nepaklausīgajiem labāk pašiznīcināties, lai tie mūs nesatrauktu ar savu klātbūtni. Patiess demokrātijas triumfs!

Bet jautājums bija vienkāršs - tikai par demokrātiju - vai jūs taisāties vai netaisāties uzklausīt tautu? Vai ņemsiet vērā vairākuma viedokli, pat ja šis viedoklis nesakrīt ar jūsu priekšstatiem par civilizāciju, kulturālumu, toleranci un visu ko citu? Pat tad, ja šī tauta, jūsuprāt, ir neizsakāmi stulba un pilna ar aizspriedumiem? Kaut gan tādi apgalvojumi būtu nevietā: neskatoties uz vairāku gadu centieniem apstulbot iedzīvotājus, iezemiešu vidū ir pietiekoši daudz zinātnieku, pedagogu, juristu, ārstu, mākslinieku, režisoru un vispār domājošu cilvēku, kas nepieder pie tā saucamās elites.

Vai šī tauta vienkārši drīkst negribēt rīkot kaut kādu apšaubāmu pasākumu? Bet ja tā varēs sniegt pārliecinošus argumentus par labu savam viedoklim, pie kam, loģiskus un bez naida un diskriminācijas? Ak nē, jums nevajag ne iezemiešu viedokli, ne viņu nekur nederīgos spriedumus. Jums ir jāpilda tā programma, par ko jums maksā, pacenšoties pielāgojot tai sabiedrības viedokli, lai pēkšņi nerastos kādi nevēlami tautas protesti. Bravo, Vēveres kundze! Jūs paudāt šo pozīciju visā krāšņumā.

Tikumība kā drauds demokrātijai

Bet tas vēl nav viss. Tālāk sekoja bikls iebildums no sabiedriskās organizācijas "Lauku sieviešu apvienība". Diezgan kautrīga dāma atzīmēja, ka, pirmkārt, viņai ir ne visai labi saprotams, kāpēc vairākuma viedoklis tiek nosaukts par radikālu. Vai nav radikāls pats plānotais sabiedrības neakceptētais gājiens. Otrkārt, latvieši no seniem laikiem ir balstījušies uz tikumību. Tikumība nav bīstama, jo nekurina naidu, nav virzīta uz kādas grupas personu iznīcināšanu un neapspiež cilvēku pamattiesības.

Kas tad sākās! Nabaga sievietei tā īsti neļāva līdz galam izteikties. Vēvere visu laiku mēģināja viņu pārtraukt ar kaut kādām dusmu pilnām replikām — labi, ka sanāksmes priekšsēdētājs viņu nomierināja. Kāds minēja par piemēru konservatīvo Lietuvu, kurai tieši geju parāde tās ES prezidentūras laikā it kā līdzējusi kļūt tolerantākai. Kāds pilnīgi nevietā ierunājās par pārāk lielo reliģijas varu mūsu sabiedrībā. Šeit reliģijas iepīšana, starp citu, liecina par noturīgu asociatīvu saikni "tikumība = reliģija", kas arī ir attiecināms uz stereotipiem un aizspriedumiem, kuros pastāvīgi apvaino tikumības aizstāvjus.

Sanāksmes priekšsēdētājs Ingus Aliks no Labklājības ministrijas sāka rāt "lauku" sievieti, kura uzdrošinājusies paust — ko jūs domājat? — personīgo pārliecību šajā sanāksmē. Jūs, lūk, šeit nesēžat kā privātpersona, bet kā sabiedriskās organizācijas pārstāve. Jūsu pārliecība nevienu te neinteresē, jums ir jāpauž noteiktas sabiedrības daļas viedoklis. Šis aizrādījums bija pilnīgi nesaprotams un izskatījās kā mēģinājums ierobežot vārda brīvību. Jo sieviete neuzsvēra, ka tas ir viņas personiskais viedoklis - tātad viņa arī izteica savas organizācijas viedokli. Pie tam viņa nebija ne agresīva, ne kategoriska un nekādā veidā ne pret ko neizrādīja nepatiku. Un, pat ja būtu izrādījusi, vai tas būtu kāds noziegums? Acīmredzot, problēma bija citur: viņa vienkārši pateica vārdu "tikumība" un tas radīja granātas sprādziena efektu. Šis nevainīgais vārds izraisīja uzbrukumus un apvainojumus neobjektivitātē, reliģiozitātē, radikālu viedokļu paušanu un citos grēkos.

Kontrargumentu plūdums "Lauku sieviešu apvienības" pārstāves virzienā kļuva arvien karstāks un tad atgriezās pie praida tēmas. "Mēs labprātīgi iestājāmies Eiropas savienībā," lepni pasludināja viena no klātesošajām dāmām. "Un mums ir jāievēro visas cilvēktiesības! Tajā skaitā sanāksmju brīvību un viedokļu izteikšanu. Kā mēs varam aizliegt praidu?"

Visbeidzot, sanāksmes priekšsēdētājs pēkšņi pārtrauca debates, norādot, ka nav jēgas velti tērēt laiku un spēkus. Jautājums par praida rīkošanu sen jau ir izlemts bez mums. Pasākums notiks neatkarīgi no pretinieku skaita, par cik tas ir sanāksmju brīvības jautājums un viss, un punkts.

Estrelas rezolūcija

Nākošais ziņojums – no Veselības ministrijas. Izredzes saņemt finansējumu palielinājušās, jo ministrija ir gatava īstenot jauno projektu — par tā saucamo reproduktīvo veselību Estrellas ziņojuma "Par seksuālo un reproduktīvo veselību un citām ar to saistītām tiesībām", kontekstā, kas ne visai sen radīja tik daudz skandālu.

Šis jaunums izskanēja Veselības un Izglītības ministriju ziņojumos par abortu pieejamību un bērnu informēšanu par kontracepciju un abortiem. Noklusēts gan tika tas, ka tēmas par reproduktīvo veselību un dzimstības kontroli ir aktuālas un ir ietvertas UNFPA mērķos par iedzīvotāju skaita samazināšanu, it īpaši mazattīstītajās valstīs, pie kurām, bez šaubām, pieskaitāma arī Latvija.

Tāpēc esošai pozitīvajai brošūrai grūtniecēm "Es būšu mamma!", nākošgad pievienosies vēl cita — "Kas ir aborts", kas aicina meitenes atbrīvoties no aizspriedumiem un vainas sajūtas. Eiroparlamentā taču pastiprināti tiek virzīts jautājums par sievietes tiesībām uz abortu ietveršanu cilvēka pamattiesībās. Pagaidām tam traucē daudzskaitlīgie bērnu tiesību uz dzīvību aizstāvji.

Sanāksmes kopsavilkums

Kopējais priekšstats par sanāksmi parādīja neiedomājamo līšanu Briseles priekšā, kas vīdēja cauri visiem priekšnesumiem. Visspilgtāk šo pielīšanu raksturoja frāze par Estrellas rezolūciju: "Un, lai gan Estrellas ziņojums netika pieņemts rezolūcijas veidā, tas ietver sevī daudz laba un mēs esam gatavi to īstenot dzīvē," nodeklamēja Veselības ministrijas pārstāve.

Tas nozīmē — esiet sveicināti, konfidenciālie aborti nepilngadīgajām (t.i. slepus no vecākiem) un seksapgaismība skolās. Bet, pats galvenais, ne vārda par ģimeni, tās būtību un jēgu. Ar ko arī jūs apsveicam.

Vai ir vērts uzticēties Latvijas eirodeputātu iemidzinošajām runām par tikai rekomendējošo rezolūcijas raksturu, ja vietējā vara tā vien raujas īstenot to, ko no viņiem pat neprasa saimnieki?

Ir laiks mosties no hipnotiskā miega un pievienoties atbrīvojošajai cīņai par tiesībām uz bērnību un dvēseles skaidrību, tiesībām uz mīlestību un dzimtas pastāvēšanu.

* J. Korņetovas vērojumu ”Dzimumu līdztiesības komitejas sanāksmē” pārstāstījums. (Dzimta.lv)

Novērtē šo rakstu:

82
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...