Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Subjektīvs skatiens uz lietu nevar pretendēt uz patiesības vārdu, taču tas var palīdzēt savādāk izprast pašu šo lietu. Ikviena lieta pastāv vairākdimensiju formā atšķirībā no papīra divdimensiju formas. Tas ļauj rakstītajam tekstam pievienot lasītāja iztēli, kuru ietekmēt nav teksta autora spēkos. Šīs metodes pielietošana var dot daudz vērtīga līdzīgi domājošu cilvēku vidū, kamēr citiem atliek samierināties ar tikai sev saprotamu rakstīto vārdu izpratni.

Šogad aizsāktā diskusija par nepieciešamību labot Satversmi sākumā izskatījās pēc lietas pašas par sevi apspriešanas. Apspriežot abstraktu lietu, to nav iespējams konkrēti formulēt, tāpēc par noteicošo kļūst gribas izpausme. Gribai ir mērķis, un tā var pašu šo lietu padarīt par līdzekli mērķa sasniegšanai. Izziņas process ir iespējams tiktāl, cik ilgi griba tiek kontrolēta, un cilvēks gūst baudu no paša domāšanas procesa - domātprieka.

Baudu no domāšanas iespējams gūt arī citādāk, – uzreiz visu sadalot labajā un ļaunajā, gūstot pašapmierinājumu no atziņas, cik pats domātājs ir labs. Pašapmierināšanās rada strauju intereses zudumu par apspriežamo tematu, kā arī un pievēršanos citam tematam. Tajā mirklī, kad grāmata kļūst par līdzekli, ir jāsāk domāt nevis par pašas grāmatas saturu, bet gan par šīs grāmatas biezumu, izturību un smagumu.

Politikas teorijā pieņemts uzskatīt, ka priekšvēlēšanu cīņu laikā visvairāk esot jārūpējas par vidusšķiru, jo bagātajiem valsts pakalpojumi nav vajadzīgi, bet nabadzīgie tos neprot vai nevēlas izmantot. Vidusšķira labi apzinās savas ekonomiskās un politiskās tiesības, tāpēc pret sevi vērstu draudu gadījumā var sākt aktīvi rīkoties. Ja zūd cerības labvēlīgas izmaiņas panākt ar deputātu pārstāvniecību, vidusšķira sāk pievērsties valsts pamatlikumu apspriešanai. Latvijas vēsturē vislielākā vēlētāju aktivitāte bija Satversmes Sapulces vēlēšanās, bet mūsdienās – grozījumiem Satversmē par otras valsts valodas piešķiršanu.

Pieņemsim, ka kāda partija vēlēšanās startētu ar ideju, kurai pēdējā referendumā izteica atbalstu ļoti liels vēlētāju skaits. Tas nozīmētu, ka aptuveni tikpat lielu skaitu iegūtu arī partija, kura šo priekšlikumu ir izvirzījusi. Lai to izdarītu, vajadzīgs konflikts, - iepriekš jāpieņem kaut kas tāds, lai nākotnē ikviens apzinīgais valsts pilsonis nekavējoties dotos pie vēlēšanu urnām. Šķiet, šo taktiku izpratuši arī partijas sīvākie konkurenti un pieņēmuši attiecīgu pretplānu. Viņu uzdevums ir neradīt konfliktu un ļaut Satversmes preambulā ierakstīt visu, kas vien tiek piedāvāts. Turklāt, - jo ātrāk, jo labāk.

Zaudējot galveno oponentu pretestību, zūd pamats, kura dēļ bija sākta politiskā cīņa. Toties juristiem ir izdevies sasniegt sākotnējo mērķi -  iespēju netraucēti labot Satversmē pieļautās kļūdas. Vairs neviens netraucē izdarīt grozījumus, lai turpmāk vēlētājiem vairs nebūtu jābalso par tik pazemojošiem jautājumiem. Tomēr, atceroties to, ka jurisprudence ir radoša zinātne, vajadzētu ņemt vērā arī jaunās iespējas, kuras šie grozījumi piedāvātu citādi domājošajiem.

Atdalot no sabiedrības divas grupas – latviešus un kristiešus, ir vajadzīgs precīzi definēt šīs grupas, lai tām piešķirtu īpašās tiesības. Pēc tam ir vajadzīgs paredzēt institūciju, kura šīs tiesības nodrošinātu, un vēl vienu institūciju, kura sodītu likuma pārkāpējus. Konstitūcija kļūtu par kriminālkodeksu, bet tauta - par personu, nevainīgu vai vainīgu. Tālāk turpināt droši vien nav vajadzīgs, jo šāds problēmas risinājums nav pieņemams visiem.

Iespējams, ka šīs īpašās tiesības jāieraksta tikai deklaratīvi, aizliedzot pret tām vērsties gadījumā, ja tiks rīkots referendumu. Šajā gadījumā konstitūcija būs jāsaskaņo ar citiem  tiesību aktiem, kuros šāds aizliegums nepastāv. Aizliegums kā sarkana zīme pievilks agresīvi noskaņotus cilvēkus, ļaujot tiem brīvi izteikties, taču neļaujot rīkoties. Lai nepieļautu referendumu, valstij kādai no institūcijām būs jādod tiesības nepakļauties cilvēktiesību normu kopumam.

Latvija nav pirmā valsts, kas saskaras ar līdzīgu problēmu. Atšķirībā no kriminālkodeksa, kurš soda vainīgo, konstitūcijas uzdevums ir palīdzēt. Daudzās valstīs notikuši referendumi par jautājumiem, kuri apdraud  valsts konstitucionālo pastāvēšanu, un šo referendumu rezultātā it kā vajadzētu rasties kaut kam jaunam. Bieži vien referendumi tiek izmantoti par vārstuli spriedzes likvidēšanai, bet juristi šos rezultātus padara par juridiski nesaistošiem. Ar piebildi, ka juristu mērķis nav pastāvošās valdības saglabāšana visiem iespējamiem līdzekļiem, šī mērķa vārda upurējot pašu tautu.

Latvijas Satversme ir izvēlējusies tiešās demokrātijas veidu atšķirībā no britu pārstāvnieciskās demokrātijas. Tiešajā demokrātijā parlaments ir pakļauts tautas gribas izpausmei vienmēr, nevis tikai priekšvēlēšanu laikā, pēc tam parlaments kļūst neatkarīgs no tautas. Mazo valstu pamatnācijām pastāv risks, ka tās tiks pakļautas lielākām valstīm, kā iemeslu izmantojot rūpes par mazo tautu pastāvēšanu. Tāpēc nepietiek tikai ar skaistiem vārdiem priekšvēlēšanu laikā, bet tautai pašai ir jādod iespēja jebkurā laikā uzdot varai nepatīkamus jautājumus gadījumā, ja tauta jūtas apdraudēta. Satversmes tēvi droši vien ticēja, ka tautā vienmēr pietiks intelektuālā potenciāla izprast šos apdraudējuma cēloņus, un juristi, līdzīgi karavīriem, būs uzticīgi valsts karogam.

Gandrīz ceturtdaļgadsimts būs pagājis, kopš Latvija ir kļuvusi par neatkarīgu valsti, tomēr tauta vēl nejūtas saimniece pati savā teritorijā. Šo cēloņu izprašanai neder priekšvēlēšanu gaisotne, - tai nepieciešami mierīgāki apstākļi. Priekšvēlēšanu laikam vajadzīgi īsi saukļi, nevis problēmas būtības analīze.

Viena no Veimāras konstitūcijas pamatidejām ir tā, ka starp tautu un varu nedrīkst pastāvēt juridiska organizācija, kura liegtu tautai izteikt tās gribu. Satversmes uzlabojumos ir paredzēts šajā vietā ielikt citu ideju, kura noteiktu, kādos gadījumos ir iespējams tautai to liegt. Dzīvot nevis demokrātijas, bet daļējas demokrātijas apstākļos. Šādā gadījumā uzreiz atgrieztos grūti tulkojamais jēdziens kak pravilo, un pirmie cietušie būs tiesneši. Tie, kuri ir dzīvojuši padomju laikos un cīnījušies pret šo daudzgalvaino pūķi, zina, ko tas nozīmē.

Jāpiebilst, ka ne visas cilvēktiesības ir absolūtas un tiešās demokrātijas apstākļos valsts tās var ierobežot, ja vien izdodas pierādīt, ka tam ir likumīgs mērķis un ierobežojums ir samērīgs. Izdarot iepriekšminēto labojumu, vajadzētu sākumā pierādīt, ka šis labojums ir likumīgs no tiešās demokrātijas pamatprincipu viedokļa, aizsargā pamattautības intereses un saglabā varas dalījuma principu.

Iespējams, ka daudzi īsti nesaprot, par ko ir šis strīds, un kāds labums no tā varētu būt sabiedrībai un valstij. Labākai izpratnei varu minēt piemēru no vēstures.

Par kristiešiem sabiedrībā bija pieņemts uzskatīt cilvēkus, kuri ap sevi ir radījuši apstākļus, lai varētu dzīvot kristīgajā ticībā. Diskusijās par to, vai šādus apstākļus iespējams izveidot visā sabiedrībā, radās vēl viena izpratne par kristieti. Tiesības sevi uzskatīt par kristiešiem pieteica arī tie, kuri, nokļūstot visdziļākajā sabiedrības bedrē, iespēju robežās tomēr centās dzīvot kristīgajā pārliecībā.

Izrādījās, ka ne tikai cietuma uzraugiem, bet arī pašiem cietumniekiem ir tiesības pieminēt morāles vārdu, turklāt tā viņiem sakņojās nevis profesijas vajadzībā, bet pašā dzīvē. Radās masveidīga kustība, kuras piekritēji devās strādāt uz rūpnīcām un fabrikām, ar personisko piemēru parādot kristīgās ticības vērtības. Kustība pārauga kristīgo demokrātu partijā, kura vēlāk kļuva par vēlēšanu uzvarētājiem un kristīgās vērtības nostiprināja konstitūcijā.

Tiesības izprast kādu problēmu atšķirīgi rada sarežģījumus cilvēkiem, kuri ir apņēmušies atrisināt šo problēmu. Droši vien diskusijām jābūt pirms lēmuma pieņemšanas, taču sarežģījumus rada priekšvēlēšanu tuvošanās, kad pār visu pārklājas politiskā izdevīguma ēna. 

Novērtē šo rakstu:

6
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvija ir atguvusi neatkarību?

FotoBarikāžu laiks 1991.gada janvārī deva spēcīgu impulsu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai panākt valsts neatkarības pilnīgu atjaunošanu. 1991. gada 3. marta aptaujā piedalījās 87,6% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku nobalsoja 73,7%, bet pret – 24,7% iedzīvotāju. Tā rezultātā 1991. gada 18. martā Dānijas valdība parakstīja protokolu par sadarbību starp Dānijas Karalisti un Latvijas Republiku, apstiprinot Latvijas atzīšanu par neatkarīgu valsti, pagaidām gan neatjaunojot oficiālas diplomātiskās attiecības.
Lasīt visu...

21

Par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādes nepieļaušanu

FotoBiedrībai "Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība" tapis zināms, ka uz Ikšķiles novada domes aprīļa sēdi tiek gatavots jautājums par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādi par nesamērīgi augstu pirkuma maksu EUR 325 100 apmērā.
Lasīt visu...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

Vēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda...

Foto

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

Nesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar...

Foto

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai...

Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...