Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu sakarā ar to, ka Latvijas Universitāte pret bijušajiem Policijas akadēmijas studentiem atklāti izturas ar klaju necieņu un piekopj diskriminējošu politiku saistībā ar mācībām.

Kopš paša sākuma Latvijas Universitātes mācību spēki visādi cenšas pazemot bijušos LPA studentus, mācību laikā norādot, ka policisti ir stulbi (tika veikta administratīvo protokolu kļūdu analīze), ka viņi (Maizīša izteikumi) policistiem maksā algu, jo maksā nodokļus, tādēļ policistiem jāzina sava vieta, ka policisti vispār uzvedas kā cūkas un tiem nav vietas LU.

Kā pēdējo gadījumu varu minēt valsts eksāmenus, kur visi tika pārmeklēti ar metāla detektoru - un ne tikai ar detektoru: pasniedzējs pārmeklēja cilvēkus, aptaustīja tos ar rokām, tai skaitā arī pretējā dzimuma pārstāvjus, vienam studentam pat nācās novilkt kreklu un bikses, lai parādītu, ka viņam nav nekādas iekārtas, ar ko špikot. Tas viss notika auditorijā.

Eksāmenu rezultātus bija plānots paziņot 21. jūnijā. Uz šo datumu darbi bija izlaboti, tad paziņoja, ka rezultāti būs 27. jūnijā, bet reāli tos paziņoja 28.-29. datumā. Saņemot eksāmenu rezultātus, vairāk nekā pusei studentu uz darbiem bija pārsvītrotas sekmīgas eksāmenu atzīmes ar uzrakstu "Labotam ticēt" un norādīts, ka dotais darbs ir līdzīgs vēl 2-3 citiem darbiem.

Rodas jautājums: vai, kārtojot eksāmenu likumdošanā (kas ir tikai un vienīgi teorētisks), likums ir jāzina vai brīvi jāinterpretē? Jo, tikai brīvi interpretējot un izfantazējot jaunas tiesību normas, eksāmenā, kas notiek tiesību zinātnē, darbs nebūs līdzīgs citiem darbiem.

Rodas jautājums - kādēļ tāda attieksme? Iespējamās atbildes:

1. Juristu "ģilde", iespējams, saskata spēcīgu konkurenci nākotnē no policistu puses.

2. Izgāžot ne-LU studentus eksāmenos, LU mēģina demonstrēt savu it kā pārākumu tieši juridisko zinātņu pasniegšanas jomā.

3. Vienkārši pelna naudu uz izgāzto studentu rēķina.

Var daudz rakstīt un minēt, kādēļ tā notiek, bet straucošākais ir tas, ka eksāmenu komisijā ietilpst Latvijā prominentas personas – tādas kā Maizītis, Kūtris un citas, kas saistītas ar tiesībsargājošām iestādēm. Visas darbības, ko veic šīs personas saistībā ar eksāmenu pieņemšanu, ir stingri reglamentētas LU nolikumā, un šie ""prominentie juristi" nevar darīt visu pēc sava prāta vai iegribām.

Nemaz neizbrīna, kādēļ Satversmes tiesa var atzīt par tiesiskām normas, kas atļauj tiesnešiem saņemt šikas algas (jo pašam Kūtrim parādi ir daudzos tūkstošos latu), bet citiem nogriež pabalstus. Vienkārši, ja jau var piekopt tiesisko nihilismu valsts mērogā, tad šāda nihilistiska attieksme pret bijušajiem LPA studentiem ir pašsaprotama norma.

Lai iepriekš minētais nebūtu tikai tukša runāšana pievienoju vēstules kopiju, un, lasot šo vēstuli, rodas pāris jautājumu:

1. LU juridiskās fakultātes dekāne no Drošības policijas saņēma informāciju par elektronisko iekārtu izmantošanu. Vai DP kā valsts iestādei ir pienākums sniegt informāciju neoficiālā kārtā par to, ka studenti špikos (DP laikam ir veikusi visu apdraudējumu novēršanu LR, lai varētu nodarboties ar studentu vaktēšanu)? Ja tomēr DP rīcībā ir bijusi informācija par operatīvās tehnikas izmantošanu, kādēļ pati DP nav novērsusi šādas tehnikas prettiesisko izmantošanu)

2. Vai prasība nodot mobilos tālruņus vispār ir tiesiska un sods par to nenodošanu (bet ne izmantošanu eksāmenu laikā) ir samērīga?

3. Vēstulē norādītā anonīmā vēstule ir studentu sūtīta vai pasniedzēju roku darbs? Vēstulē precīzi norādīts eksāmenu laiks, kādi studenti piedalās eksāmenā, rakstītājs ir visu laiku stāvējis klāt pie pārbaudes ar metāla detektoru un zina, ko studenti teikuši, norāde - ka studenti nevēlas iegūt zināšanas, norāde - ko vērtēt, labojot darbus, norāde - par "rūdītiem" (ja to rakstījis students, tad viņš savus grupas biedrus sadala bailīgajos, rūdītajos un tikai dažos studentos), norāde - "ĻOOOTI NEKAUNĪGI" (psihiski veselam studentam savējie biedri nekad nebūs nekaunīgi).

4.Kādai jābūt vēlmei ieriebt studentiem, lai vēlāk analizētu videonovērošanas ierakstus un precīzi vizuāli identificētu dažas personas no vairāku desmitu personu pūļa?

5. Vai LU personālam ir pietiekoša kvalifikācija, lai izdarītu pieņēmumu, ka studenti izmanto ierīces, kas atļautas tikai, ekskluzīvi pildot amata pienākumus(operatīvā tehnika), vai arī nospēlēja faktors, ka vēlamais tiek pieņemts par reālo?

6. Visbeidzot, nabaga LU personāls ir tik ietekmējams un bailīgs, ka pastāvīgi visu teikto no bijušo LPA studentu puses izprot kā draudus...

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

22
21

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...