Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdienas pēcpusdienā izskanēja informācija par to, ka Jūrmalas pilsētas domē tiek gatavots iesniegums par domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa noņemšanu no amata. Lai nu kā, bet šāds pavērsiens divus mēnešus pirms vēlēšanām nav brīnums. Ne jau tāpēc, ka Jūrmalā kā tādā mērus maina kā afišas uz stabiem, bet gan tāpēc, ka šādam pavērsienam bija vairāki priekšvēstneši.

Nopietnākais no šiem priekšvēstnešiem - pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums investora piesaiste. No labi informētiem un ticamiem avotiem ir zināms, ka investora (un konkrēti uzņēmuma Dalkia) piesaisti organizēja deputāts Raimonds Munkevics. Brīdī, kad mērs nāca klajā ar paziņojumu, ka nekādi darījumi nenotiks, vairākas pazīmes liecināja, ka R. Munkevics „eksplodēja”. Par to liecina ne tikai dažādi komentāri internetā, bet arī viņa kūrētās avīzes publikācijas.

Varbūt ir kāds jūrmalnieks, kurš tic, ka šis deputāts ļoti vēlas kāda uzņēmuma attīstību, nevis ko citu, bet es nu tam neticu nekādi. Saprotams, ka neviens publiski to neapstiprinās, bet patiesāka šķiet versija par šī deputāta, kurš jau ir apsūdzēts kukuļdošanā, personiskajām interesēm.

Lai cik tas paradoksāli būtu, bet tieši Dalkia ir tā, kas mēra nomaiņā vieno R. Munkevicu un Juri Visocki. Pēdējais jau domes komitejā ir atbalstījis Dalkia ienākšanu Jūrmalā un lielījis šī pasākuma svarīgumu. Taču manā rīcībā esošā informācija liecina, ka ne jau siltums vai tarifi ir tas, kas interesē J. Visocki. Galīgi nē. Visticamāk, viņam par to ir ne silts, ne auksts. Viņu vairāk interesē Dalkia vadītāja otrs bizness - atkritumu apsaimniekošana un viņa ienākšana Jūrmalā.

Kā zināms, pērn J. Visocka savulaik privatizētais un vēlāk par bargu naudu pārdotais uzņēmums pameta viņam piederošo teritoriju. Tagad visu šo laiku deputātam nākas iztikt par uzņēmuma pārdošanā iegūto naudu, kura gan arī - sakarā ar māju celtniecību un citiem izdevumiem - sākusi izsīkt. Kā glābiņš deputātam ar tukšo zemes gabalu varētu būt jauna atkritumu apsaimniekotāja ienākšana Jūrmalā un, galvenais, ar vienu nosacījumu - tas savas tehnikas glabāšanai nomās teritoriju no J. Visocka. Vairāk par šiem „darījumiem” - kādā citā reizē.

G. Truksnis domes vadītāja amatā ir bijis vairāk nekā divarpus gadus, un šai laikā ir izdevies panākt gana daudz pozitīvu lietu. Līdz ar to, tuvojoties vēlēšanām, tas daudziem ļoooti nepatīk. Pie pozitīvajām lietām pirmkārt jāmin 70% nodokļa atlaides ieviešana, kas daudziem jūrmalniekiem ir ļoti nozīmīgs atspaids. Taču te jāpiekrīt mēra paustajam, ka šīs atlaides ir kā pamatīgas zobu sāpes daudzajiem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem.

Tieši šo atlaižu dēļ, visticamākais, šogad šiem darboņiem vairs nebūs iespējams par lētu naudu pārpirkt no nodokļu slogu nest nespējošajiem jūrmalniekiem viņu vēsturiskos īpašumus, lai tur uzblieztu kārtējos apartamentu klučus. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējā laikā viens no aktīvākajiem mēra kritizētājiem ir tieši šāds darbonis - Aleksandrs Bašarins. Tieši viņa komandā nesen iekļāvās arī viens no mēra noņemšanas iniciatoriem - Zigurds Starks.

Vēl uzjautrinošāk ir tas, ka nu šajā komandā ir arī bijušais pilsētas mērs Dainis Urbanovičs, kurš paziņojis, ka nākšot atkal strādāt uz domi. Šī lāga nestrādājot. Tam varētu piekrist, jo ko gan G. Truksnis var likt pretī D. Urbanoviča laikā A. Bašarinam iznomāto pašvaldību zemes gabalu skaitam. Neko! „Pa lielam” neko labu tā arī šim nekustamo projektu bīdītājam viņš nav padarījis. Tātad jānomaina. Bet Z. Starkam steidzami jāizpilda „mājas darbs”, lai attaisnotu sava jaunā maizes devēja uzticību un izpelnītos iekļaušanu Bašarina partijas un vēlēšanu sarakstā. Tāpat Z. Starku, visticamākais, interesē arī Dalkia ienākšana. Arī tur viņam ir personiskas intereses.

Starp pēdējos gados paveiktajiem darbiem jāmin gan bezmaksas transporta iespējas pilsētā pensionāriem, skolēniem un studentiem, gan bezmaksas ēdināšana skolēniem līdz 6. klasei. Kā paudis G. Truksnis, tad vēl pagājušajā nedēļā viņš runājis ar Lielupes skolas bērnu vecākiem par to, ka būtu nepieciešams šo bezmaksas ēdināšanu nodrošināt bērniem līdz pat 9. klasei. Tāpat tiek jau nopietni apsvērts, kā bērnus nodrošināt ar bioloģiski veselīgu pārtiku.

Starp paveiktajiem darbiem jāmin arī zaļākais pilsētas attīstības plāns pilsētas pēdējo laiku vēsturē, jaundzimušo pabalsts, kas ir pat divreiz lielāks nekā Rīgā, un daudzas citas sociālās lietas. Tāpēc nav brīnums, ka Jūrmala pērn atkārtoti saņēma Veselīgās pilsētas statusu. Par to, ka pilsētā pēdējā laikā lielāks uzsvars ir uz ģimenēm un bērniem, liecina kaut vai fakts, ka Krievijas aptaujā Travel.ru Jūrmala ir uzvarējusi kā labākais ceļamērķis ģimenēm ar bērniem. Un ne jau Baltijā, bet vispār...

Šādu lietu ir gana daudz, un tieši tas, visticamākais, daudziem tā saucamajiem politiķiem ļoti nepatīk. Nu kaut vai sīkmanīgas skaudības dēļ. Un cilvēcīgi viņus var saprast - škrobe liela. Labāk tad gāzt mēru un vismaz pēdējos mēnešos ātri kaut ko savārīt. Nopietni uzsākt darbu divos mēnešos tāpat nevar.

Cik zināms, tad atsevišķus deputātus visvairāk tracinājusi G. Trukšņa komunikācija ar iedzīvotājiem - gan vēstulēs, gan tiekoties aci pret aci. Pateicoties šai komunikācijai, iedzīvotājiem ir labāk saprotami gan paveiktie darbi, gan iemesli, kāpēc citi nav padarīti. Bet informēts iedzīvotājs galīgi nav tas, kas interesē kaudzi esošo deputātu un arī virkni par tādiem kļūt gribošo. Viņiem daudz lielāka interese ir saduļķot politisko vidi, lai tad nu varētu smelt un smelt. Gan vēlētāju balsis, gan daudz ko citu.

Atliek vien cerēt, ka piepildīsies mēra G. Trukšņa paustais, ka nākamajā domē šīs politiskās sīkmanības, lielā pārstāvēto partiju skaita vairs nebūs un nākamā dome spēs ievēlēt priekšsēdētāju, kas varēs gan strādāt, gan atskaitīties un atbildēt par savu darbu.

Novērtē šo rakstu:

67
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...