Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdienas pēcpusdienā izskanēja informācija par to, ka Jūrmalas pilsētas domē tiek gatavots iesniegums par domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa noņemšanu no amata. Lai nu kā, bet šāds pavērsiens divus mēnešus pirms vēlēšanām nav brīnums. Ne jau tāpēc, ka Jūrmalā kā tādā mērus maina kā afišas uz stabiem, bet gan tāpēc, ka šādam pavērsienam bija vairāki priekšvēstneši.

Nopietnākais no šiem priekšvēstnešiem - pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums investora piesaiste. No labi informētiem un ticamiem avotiem ir zināms, ka investora (un konkrēti uzņēmuma Dalkia) piesaisti organizēja deputāts Raimonds Munkevics. Brīdī, kad mērs nāca klajā ar paziņojumu, ka nekādi darījumi nenotiks, vairākas pazīmes liecināja, ka R. Munkevics „eksplodēja”. Par to liecina ne tikai dažādi komentāri internetā, bet arī viņa kūrētās avīzes publikācijas.

Varbūt ir kāds jūrmalnieks, kurš tic, ka šis deputāts ļoti vēlas kāda uzņēmuma attīstību, nevis ko citu, bet es nu tam neticu nekādi. Saprotams, ka neviens publiski to neapstiprinās, bet patiesāka šķiet versija par šī deputāta, kurš jau ir apsūdzēts kukuļdošanā, personiskajām interesēm.

Lai cik tas paradoksāli būtu, bet tieši Dalkia ir tā, kas mēra nomaiņā vieno R. Munkevicu un Juri Visocki. Pēdējais jau domes komitejā ir atbalstījis Dalkia ienākšanu Jūrmalā un lielījis šī pasākuma svarīgumu. Taču manā rīcībā esošā informācija liecina, ka ne jau siltums vai tarifi ir tas, kas interesē J. Visocki. Galīgi nē. Visticamāk, viņam par to ir ne silts, ne auksts. Viņu vairāk interesē Dalkia vadītāja otrs bizness - atkritumu apsaimniekošana un viņa ienākšana Jūrmalā.

Kā zināms, pērn J. Visocka savulaik privatizētais un vēlāk par bargu naudu pārdotais uzņēmums pameta viņam piederošo teritoriju. Tagad visu šo laiku deputātam nākas iztikt par uzņēmuma pārdošanā iegūto naudu, kura gan arī - sakarā ar māju celtniecību un citiem izdevumiem - sākusi izsīkt. Kā glābiņš deputātam ar tukšo zemes gabalu varētu būt jauna atkritumu apsaimniekotāja ienākšana Jūrmalā un, galvenais, ar vienu nosacījumu - tas savas tehnikas glabāšanai nomās teritoriju no J. Visocka. Vairāk par šiem „darījumiem” - kādā citā reizē.

G. Truksnis domes vadītāja amatā ir bijis vairāk nekā divarpus gadus, un šai laikā ir izdevies panākt gana daudz pozitīvu lietu. Līdz ar to, tuvojoties vēlēšanām, tas daudziem ļoooti nepatīk. Pie pozitīvajām lietām pirmkārt jāmin 70% nodokļa atlaides ieviešana, kas daudziem jūrmalniekiem ir ļoti nozīmīgs atspaids. Taču te jāpiekrīt mēra paustajam, ka šīs atlaides ir kā pamatīgas zobu sāpes daudzajiem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem.

Tieši šo atlaižu dēļ, visticamākais, šogad šiem darboņiem vairs nebūs iespējams par lētu naudu pārpirkt no nodokļu slogu nest nespējošajiem jūrmalniekiem viņu vēsturiskos īpašumus, lai tur uzblieztu kārtējos apartamentu klučus. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējā laikā viens no aktīvākajiem mēra kritizētājiem ir tieši šāds darbonis - Aleksandrs Bašarins. Tieši viņa komandā nesen iekļāvās arī viens no mēra noņemšanas iniciatoriem - Zigurds Starks.

Vēl uzjautrinošāk ir tas, ka nu šajā komandā ir arī bijušais pilsētas mērs Dainis Urbanovičs, kurš paziņojis, ka nākšot atkal strādāt uz domi. Šī lāga nestrādājot. Tam varētu piekrist, jo ko gan G. Truksnis var likt pretī D. Urbanoviča laikā A. Bašarinam iznomāto pašvaldību zemes gabalu skaitam. Neko! „Pa lielam” neko labu tā arī šim nekustamo projektu bīdītājam viņš nav padarījis. Tātad jānomaina. Bet Z. Starkam steidzami jāizpilda „mājas darbs”, lai attaisnotu sava jaunā maizes devēja uzticību un izpelnītos iekļaušanu Bašarina partijas un vēlēšanu sarakstā. Tāpat Z. Starku, visticamākais, interesē arī Dalkia ienākšana. Arī tur viņam ir personiskas intereses.

Starp pēdējos gados paveiktajiem darbiem jāmin gan bezmaksas transporta iespējas pilsētā pensionāriem, skolēniem un studentiem, gan bezmaksas ēdināšana skolēniem līdz 6. klasei. Kā paudis G. Truksnis, tad vēl pagājušajā nedēļā viņš runājis ar Lielupes skolas bērnu vecākiem par to, ka būtu nepieciešams šo bezmaksas ēdināšanu nodrošināt bērniem līdz pat 9. klasei. Tāpat tiek jau nopietni apsvērts, kā bērnus nodrošināt ar bioloģiski veselīgu pārtiku.

Starp paveiktajiem darbiem jāmin arī zaļākais pilsētas attīstības plāns pilsētas pēdējo laiku vēsturē, jaundzimušo pabalsts, kas ir pat divreiz lielāks nekā Rīgā, un daudzas citas sociālās lietas. Tāpēc nav brīnums, ka Jūrmala pērn atkārtoti saņēma Veselīgās pilsētas statusu. Par to, ka pilsētā pēdējā laikā lielāks uzsvars ir uz ģimenēm un bērniem, liecina kaut vai fakts, ka Krievijas aptaujā Travel.ru Jūrmala ir uzvarējusi kā labākais ceļamērķis ģimenēm ar bērniem. Un ne jau Baltijā, bet vispār...

Šādu lietu ir gana daudz, un tieši tas, visticamākais, daudziem tā saucamajiem politiķiem ļoti nepatīk. Nu kaut vai sīkmanīgas skaudības dēļ. Un cilvēcīgi viņus var saprast - škrobe liela. Labāk tad gāzt mēru un vismaz pēdējos mēnešos ātri kaut ko savārīt. Nopietni uzsākt darbu divos mēnešos tāpat nevar.

Cik zināms, tad atsevišķus deputātus visvairāk tracinājusi G. Trukšņa komunikācija ar iedzīvotājiem - gan vēstulēs, gan tiekoties aci pret aci. Pateicoties šai komunikācijai, iedzīvotājiem ir labāk saprotami gan paveiktie darbi, gan iemesli, kāpēc citi nav padarīti. Bet informēts iedzīvotājs galīgi nav tas, kas interesē kaudzi esošo deputātu un arī virkni par tādiem kļūt gribošo. Viņiem daudz lielāka interese ir saduļķot politisko vidi, lai tad nu varētu smelt un smelt. Gan vēlētāju balsis, gan daudz ko citu.

Atliek vien cerēt, ka piepildīsies mēra G. Trukšņa paustais, ka nākamajā domē šīs politiskās sīkmanības, lielā pārstāvēto partiju skaita vairs nebūs un nākamā dome spēs ievēlēt priekšsēdētāju, kas varēs gan strādāt, gan atskaitīties un atbildēt par savu darbu.

Novērtē šo rakstu:

67
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...