Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdienas pēcpusdienā izskanēja informācija par to, ka Jūrmalas pilsētas domē tiek gatavots iesniegums par domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa noņemšanu no amata. Lai nu kā, bet šāds pavērsiens divus mēnešus pirms vēlēšanām nav brīnums. Ne jau tāpēc, ka Jūrmalā kā tādā mērus maina kā afišas uz stabiem, bet gan tāpēc, ka šādam pavērsienam bija vairāki priekšvēstneši.

Nopietnākais no šiem priekšvēstnešiem - pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums investora piesaiste. No labi informētiem un ticamiem avotiem ir zināms, ka investora (un konkrēti uzņēmuma Dalkia) piesaisti organizēja deputāts Raimonds Munkevics. Brīdī, kad mērs nāca klajā ar paziņojumu, ka nekādi darījumi nenotiks, vairākas pazīmes liecināja, ka R. Munkevics „eksplodēja”. Par to liecina ne tikai dažādi komentāri internetā, bet arī viņa kūrētās avīzes publikācijas.

Varbūt ir kāds jūrmalnieks, kurš tic, ka šis deputāts ļoti vēlas kāda uzņēmuma attīstību, nevis ko citu, bet es nu tam neticu nekādi. Saprotams, ka neviens publiski to neapstiprinās, bet patiesāka šķiet versija par šī deputāta, kurš jau ir apsūdzēts kukuļdošanā, personiskajām interesēm.

Lai cik tas paradoksāli būtu, bet tieši Dalkia ir tā, kas mēra nomaiņā vieno R. Munkevicu un Juri Visocki. Pēdējais jau domes komitejā ir atbalstījis Dalkia ienākšanu Jūrmalā un lielījis šī pasākuma svarīgumu. Taču manā rīcībā esošā informācija liecina, ka ne jau siltums vai tarifi ir tas, kas interesē J. Visocki. Galīgi nē. Visticamāk, viņam par to ir ne silts, ne auksts. Viņu vairāk interesē Dalkia vadītāja otrs bizness - atkritumu apsaimniekošana un viņa ienākšana Jūrmalā.

Kā zināms, pērn J. Visocka savulaik privatizētais un vēlāk par bargu naudu pārdotais uzņēmums pameta viņam piederošo teritoriju. Tagad visu šo laiku deputātam nākas iztikt par uzņēmuma pārdošanā iegūto naudu, kura gan arī - sakarā ar māju celtniecību un citiem izdevumiem - sākusi izsīkt. Kā glābiņš deputātam ar tukšo zemes gabalu varētu būt jauna atkritumu apsaimniekotāja ienākšana Jūrmalā un, galvenais, ar vienu nosacījumu - tas savas tehnikas glabāšanai nomās teritoriju no J. Visocka. Vairāk par šiem „darījumiem” - kādā citā reizē.

G. Truksnis domes vadītāja amatā ir bijis vairāk nekā divarpus gadus, un šai laikā ir izdevies panākt gana daudz pozitīvu lietu. Līdz ar to, tuvojoties vēlēšanām, tas daudziem ļoooti nepatīk. Pie pozitīvajām lietām pirmkārt jāmin 70% nodokļa atlaides ieviešana, kas daudziem jūrmalniekiem ir ļoti nozīmīgs atspaids. Taču te jāpiekrīt mēra paustajam, ka šīs atlaides ir kā pamatīgas zobu sāpes daudzajiem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem.

Tieši šo atlaižu dēļ, visticamākais, šogad šiem darboņiem vairs nebūs iespējams par lētu naudu pārpirkt no nodokļu slogu nest nespējošajiem jūrmalniekiem viņu vēsturiskos īpašumus, lai tur uzblieztu kārtējos apartamentu klučus. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējā laikā viens no aktīvākajiem mēra kritizētājiem ir tieši šāds darbonis - Aleksandrs Bašarins. Tieši viņa komandā nesen iekļāvās arī viens no mēra noņemšanas iniciatoriem - Zigurds Starks.

Vēl uzjautrinošāk ir tas, ka nu šajā komandā ir arī bijušais pilsētas mērs Dainis Urbanovičs, kurš paziņojis, ka nākšot atkal strādāt uz domi. Šī lāga nestrādājot. Tam varētu piekrist, jo ko gan G. Truksnis var likt pretī D. Urbanoviča laikā A. Bašarinam iznomāto pašvaldību zemes gabalu skaitam. Neko! „Pa lielam” neko labu tā arī šim nekustamo projektu bīdītājam viņš nav padarījis. Tātad jānomaina. Bet Z. Starkam steidzami jāizpilda „mājas darbs”, lai attaisnotu sava jaunā maizes devēja uzticību un izpelnītos iekļaušanu Bašarina partijas un vēlēšanu sarakstā. Tāpat Z. Starku, visticamākais, interesē arī Dalkia ienākšana. Arī tur viņam ir personiskas intereses.

Starp pēdējos gados paveiktajiem darbiem jāmin gan bezmaksas transporta iespējas pilsētā pensionāriem, skolēniem un studentiem, gan bezmaksas ēdināšana skolēniem līdz 6. klasei. Kā paudis G. Truksnis, tad vēl pagājušajā nedēļā viņš runājis ar Lielupes skolas bērnu vecākiem par to, ka būtu nepieciešams šo bezmaksas ēdināšanu nodrošināt bērniem līdz pat 9. klasei. Tāpat tiek jau nopietni apsvērts, kā bērnus nodrošināt ar bioloģiski veselīgu pārtiku.

Starp paveiktajiem darbiem jāmin arī zaļākais pilsētas attīstības plāns pilsētas pēdējo laiku vēsturē, jaundzimušo pabalsts, kas ir pat divreiz lielāks nekā Rīgā, un daudzas citas sociālās lietas. Tāpēc nav brīnums, ka Jūrmala pērn atkārtoti saņēma Veselīgās pilsētas statusu. Par to, ka pilsētā pēdējā laikā lielāks uzsvars ir uz ģimenēm un bērniem, liecina kaut vai fakts, ka Krievijas aptaujā Travel.ru Jūrmala ir uzvarējusi kā labākais ceļamērķis ģimenēm ar bērniem. Un ne jau Baltijā, bet vispār...

Šādu lietu ir gana daudz, un tieši tas, visticamākais, daudziem tā saucamajiem politiķiem ļoti nepatīk. Nu kaut vai sīkmanīgas skaudības dēļ. Un cilvēcīgi viņus var saprast - škrobe liela. Labāk tad gāzt mēru un vismaz pēdējos mēnešos ātri kaut ko savārīt. Nopietni uzsākt darbu divos mēnešos tāpat nevar.

Cik zināms, tad atsevišķus deputātus visvairāk tracinājusi G. Trukšņa komunikācija ar iedzīvotājiem - gan vēstulēs, gan tiekoties aci pret aci. Pateicoties šai komunikācijai, iedzīvotājiem ir labāk saprotami gan paveiktie darbi, gan iemesli, kāpēc citi nav padarīti. Bet informēts iedzīvotājs galīgi nav tas, kas interesē kaudzi esošo deputātu un arī virkni par tādiem kļūt gribošo. Viņiem daudz lielāka interese ir saduļķot politisko vidi, lai tad nu varētu smelt un smelt. Gan vēlētāju balsis, gan daudz ko citu.

Atliek vien cerēt, ka piepildīsies mēra G. Trukšņa paustais, ka nākamajā domē šīs politiskās sīkmanības, lielā pārstāvēto partiju skaita vairs nebūs un nākamā dome spēs ievēlēt priekšsēdētāju, kas varēs gan strādāt, gan atskaitīties un atbildēt par savu darbu.

Novērtē šo rakstu:

67
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...