Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts noslēpuma aizsegā tiek organizēta valsts bankas Citadele pārdošana. No tās informācijas, kas nonākusi atklātībā, varam secināt, ka notiek kārtējā valsts līdzekļu izzagšana, jo kā vienīgais pretendents izrādījusies kārtējā pastkastīte, reģistrēta plaši pazīstamā ofšoru paradīzē.

Ja informācija ir patiesa, tad ASV reģistrēta kompānija Ripplewood Holdings LLC pašlaik ir palikusi pēdējā pretendente, lai arī solījusi vienu no zemākajām cenām starp visiem pretendentiem. Pašlaik publiski nosauktā summa apstājusies pie 113 miljoniem eiro - niecīgas daļas no vairāk nekā miljarda latu, kurš savulaik tika iztērēts, valstij "glābjot" uz bankrota sliekšņa esošo Parex banku.

Mums apgalvo, ka apmēram pusi no melnajā caurumā iegāztās valsts naudas izdevies atgūt, pārvaldot un atgūstot līdzekļus caur Reverta kompāniju. Ja Citadele tiks pārdota par aptuveni 100 miljoniem eiro, tas nozīmē, ka valsts zaudēs vismaz 600 miljonus eiro.

Cilvēki, kam nav vienalga, kas notiek Latvijā, nav slinkojuši un ir papētījuši "pretendenta" izcelsmi, un noskaidrojuši, kas tad īsti ir pašlaik atlasītais pretendents.

Sākotnējā pārdošanas etapā piesaistītais konsultants (Citadelei konkurējošā banka Societe Generale) izvēlējās vairākus pretendentus, kurus Latvijas valdībai nodeva, aizšifrētus ar kriminālajām aprindām raksturīgām iesaukām: Kapri, Sudrabs, Baklažāns, Olīva, Sarkanais u.c.

Tālāk Latvijas valdība no šiem izvēlējusies vienu vienīgo uzņēmumu, kuram būšot tiesības bez izsoles privatizēt Citadeli: ofšoru Ripplewood Holdings. Ar šo pretendentu nevienam žurnālistam nav izdevies aprunāties tiešā veidā, reģistrā nav pieejama nekāda informācija par kompānijas īpašniekiem, vadītājiem utt. – vienīgi portāla Pietiek iegūtā frāze no holdinga nolīgtā konsultanta Callidus Capital, kurš sacījis: "Šajā stadijā mēs negribētu neko komentēt."

Mēģinot atrast pašu Ripplewood Holdings, piedzīvojam kārtējo pārsteigumu. Firma ar šādu nosaukumu Amerikas Savienotajās Valstīs tiešām pastāv (kopš šī gada 2. janvāra firma Kleinwort Benson Advisers LLC), tikai tā ir nevis ietekmīgs investīciju holdings, bet gan pastkastītes firma bez darbiniekiem, bez savām telpām un pat mājaslapas - interneta adrese ir reģistrēta, bet tajā nekāda informācija nav atrodama.

Mūsu valdības uzticību izpelnījusies firma reģistrēta Delavērā - štatā, kurš pat pašās Savienotajās Valstīs tiek uzskatīts par "iekšējo ofšoru" zonu. Privatizācijas pretendents atrodas vienā mājā ar vēl vismaz 3500 citām "pastkastītēm": to uztur The Corporation Trust Company, kuras bizness veidojas no šādu "pastkastīšu" uzturēšanas, aiz trasta plīvura slēpjot to īpašniekus, amatpersonas un patiesā labuma guvējus.

Šī informācija varētu šķist maznozīmīga, ja nebūtu saskāries ar kādu citu tieši tādā pašā veidā Delavērā reģistrētu un ilgstoši Latvijā darbojošos ofšoru.
Uzmanību piesaista vēl kāds cits apstāklis - tie ir cilvēki, kas ir bijuši iesaistīti gan vienā, gan otrā gadījumā.

1996.gada jūnijā tika reģistrēta ārvalstu organizācijas BALTIC-AMERICAN ENTERPRISE FUND pārstāvniecība Latvijā, kurai nav tiesību nodarboties ar saimniecisko darbību. Laikā, kad šī organizācija tika reģistrēta, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore bija Solvita Mellupe. Gan jau, ka Konsulārajam departamentam bija jāseko līdzi to organizāciju darbībai, kuri ir Latvijā reģistrējušies. Reģistrācijas dokumentos ir minēts gan reģistrācijas numurs 10000444728, gan adrese Vašingtonā un pārstāvniecība Rīgā, Antonijas ielā 7, turpretī, veicot saimniecisko darbību, visos pārējos līgumos ar bankām un privātpersonām, pat zemesgrāmatā tiek izmantots tulkots nosaukums, bet netiek minēts reģistrācijas numurs un adrese tiek norādīta Delavēras pastkastīte un pārstāvis Rīgā, Antonijas ielā 7. Dīvaini, ka neviens atbildīgais dienests nav pievērsis uzmanību šādai aktīvu saimniecisko darbību veicošai organizācijai.

Vēl dīvaināk ir tas, ka šis fonds, atverot kontu Andra Bērziņa vadītajā Unibankā, kurā atbildīgu amatu ieņem Andris Vilks (pašreizējais Finanšu ministrs; 1995-1997.g. Latvijas Unibankas Kreditēšanas pārvaldes analītiķis; 1997-1999.g. Latvijas Unibankas Stratēģijas un analīzes pārvaldes analītiķis; 2000-2002.g. Latvijas Unibankas Fondu tirgus analīzes nodaļas vadītājs; 2002-2007.g. SEB Unibankas Tirgus un nozaru analīzes pārvaldes vadītājs) neuzrāda savu reģistrācijas numuru un adresi, bet veic aktīvu saimniecisko darbību - Latvijas iedzīvotāju kreditēšanu, pie kam nemaksājot nodokļus.

Jāņem vērā arī tas, ka līdz 2001.gada 1.jūlijam banku darbības uzraudzību veica Latvijas Banka Eināra Repšes vadībā, kur prezidenta vietnieks un valdes priekšsēdētājs bija Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists - Valdis Dombrovskis.

Tā vairs neizskatās pēc nejaušības, ka abos gadījumos mūsu valsts atbildīgās iestādes ir īpaši atsaucīgas un pilnīgi "aklas un kurlas" pret šāda "Delavērā reģistrēta" uzņēmēja nereģistrētu darbošanos Latvijas teritorijā.

Ja kāds no Delavēras tipiskajiem ofšoriem grib nodarboties ar kādu reālu biznesu jebkurā citā ASV štatā, tad ofšoram ir jāreģistrējas vēlreiz - faktiskajā biznesa veikšanas vietā. Šādos apstākļos nemaz tik nevainīga neizskatās valsts bankas Citadele pretendentu atlase un portālā Pietiek aprakstītā Ekonomikas policijas šefa un Saeimas priekšsēdētājas vīra "laikaapstākļu" apspriešana pie Saeimas.
Secinājumus izdariet paši.

Informācijas avots:

http://privatizatori.wordpress.com/2014/…

Novērtē šo rakstu:

101
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...