Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts noslēpuma aizsegā tiek organizēta valsts bankas Citadele pārdošana. No tās informācijas, kas nonākusi atklātībā, varam secināt, ka notiek kārtējā valsts līdzekļu izzagšana, jo kā vienīgais pretendents izrādījusies kārtējā pastkastīte, reģistrēta plaši pazīstamā ofšoru paradīzē.

Ja informācija ir patiesa, tad ASV reģistrēta kompānija Ripplewood Holdings LLC pašlaik ir palikusi pēdējā pretendente, lai arī solījusi vienu no zemākajām cenām starp visiem pretendentiem. Pašlaik publiski nosauktā summa apstājusies pie 113 miljoniem eiro - niecīgas daļas no vairāk nekā miljarda latu, kurš savulaik tika iztērēts, valstij "glābjot" uz bankrota sliekšņa esošo Parex banku.

Mums apgalvo, ka apmēram pusi no melnajā caurumā iegāztās valsts naudas izdevies atgūt, pārvaldot un atgūstot līdzekļus caur Reverta kompāniju. Ja Citadele tiks pārdota par aptuveni 100 miljoniem eiro, tas nozīmē, ka valsts zaudēs vismaz 600 miljonus eiro.

Cilvēki, kam nav vienalga, kas notiek Latvijā, nav slinkojuši un ir papētījuši "pretendenta" izcelsmi, un noskaidrojuši, kas tad īsti ir pašlaik atlasītais pretendents.

Sākotnējā pārdošanas etapā piesaistītais konsultants (Citadelei konkurējošā banka Societe Generale) izvēlējās vairākus pretendentus, kurus Latvijas valdībai nodeva, aizšifrētus ar kriminālajām aprindām raksturīgām iesaukām: Kapri, Sudrabs, Baklažāns, Olīva, Sarkanais u.c.

Tālāk Latvijas valdība no šiem izvēlējusies vienu vienīgo uzņēmumu, kuram būšot tiesības bez izsoles privatizēt Citadeli: ofšoru Ripplewood Holdings. Ar šo pretendentu nevienam žurnālistam nav izdevies aprunāties tiešā veidā, reģistrā nav pieejama nekāda informācija par kompānijas īpašniekiem, vadītājiem utt. – vienīgi portāla Pietiek iegūtā frāze no holdinga nolīgtā konsultanta Callidus Capital, kurš sacījis: "Šajā stadijā mēs negribētu neko komentēt."

Mēģinot atrast pašu Ripplewood Holdings, piedzīvojam kārtējo pārsteigumu. Firma ar šādu nosaukumu Amerikas Savienotajās Valstīs tiešām pastāv (kopš šī gada 2. janvāra firma Kleinwort Benson Advisers LLC), tikai tā ir nevis ietekmīgs investīciju holdings, bet gan pastkastītes firma bez darbiniekiem, bez savām telpām un pat mājaslapas - interneta adrese ir reģistrēta, bet tajā nekāda informācija nav atrodama.

Mūsu valdības uzticību izpelnījusies firma reģistrēta Delavērā - štatā, kurš pat pašās Savienotajās Valstīs tiek uzskatīts par "iekšējo ofšoru" zonu. Privatizācijas pretendents atrodas vienā mājā ar vēl vismaz 3500 citām "pastkastītēm": to uztur The Corporation Trust Company, kuras bizness veidojas no šādu "pastkastīšu" uzturēšanas, aiz trasta plīvura slēpjot to īpašniekus, amatpersonas un patiesā labuma guvējus.

Šī informācija varētu šķist maznozīmīga, ja nebūtu saskāries ar kādu citu tieši tādā pašā veidā Delavērā reģistrētu un ilgstoši Latvijā darbojošos ofšoru.
Uzmanību piesaista vēl kāds cits apstāklis - tie ir cilvēki, kas ir bijuši iesaistīti gan vienā, gan otrā gadījumā.

1996.gada jūnijā tika reģistrēta ārvalstu organizācijas BALTIC-AMERICAN ENTERPRISE FUND pārstāvniecība Latvijā, kurai nav tiesību nodarboties ar saimniecisko darbību. Laikā, kad šī organizācija tika reģistrēta, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore bija Solvita Mellupe. Gan jau, ka Konsulārajam departamentam bija jāseko līdzi to organizāciju darbībai, kuri ir Latvijā reģistrējušies. Reģistrācijas dokumentos ir minēts gan reģistrācijas numurs 10000444728, gan adrese Vašingtonā un pārstāvniecība Rīgā, Antonijas ielā 7, turpretī, veicot saimniecisko darbību, visos pārējos līgumos ar bankām un privātpersonām, pat zemesgrāmatā tiek izmantots tulkots nosaukums, bet netiek minēts reģistrācijas numurs un adrese tiek norādīta Delavēras pastkastīte un pārstāvis Rīgā, Antonijas ielā 7. Dīvaini, ka neviens atbildīgais dienests nav pievērsis uzmanību šādai aktīvu saimniecisko darbību veicošai organizācijai.

Vēl dīvaināk ir tas, ka šis fonds, atverot kontu Andra Bērziņa vadītajā Unibankā, kurā atbildīgu amatu ieņem Andris Vilks (pašreizējais Finanšu ministrs; 1995-1997.g. Latvijas Unibankas Kreditēšanas pārvaldes analītiķis; 1997-1999.g. Latvijas Unibankas Stratēģijas un analīzes pārvaldes analītiķis; 2000-2002.g. Latvijas Unibankas Fondu tirgus analīzes nodaļas vadītājs; 2002-2007.g. SEB Unibankas Tirgus un nozaru analīzes pārvaldes vadītājs) neuzrāda savu reģistrācijas numuru un adresi, bet veic aktīvu saimniecisko darbību - Latvijas iedzīvotāju kreditēšanu, pie kam nemaksājot nodokļus.

Jāņem vērā arī tas, ka līdz 2001.gada 1.jūlijam banku darbības uzraudzību veica Latvijas Banka Eināra Repšes vadībā, kur prezidenta vietnieks un valdes priekšsēdētājs bija Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists - Valdis Dombrovskis.

Tā vairs neizskatās pēc nejaušības, ka abos gadījumos mūsu valsts atbildīgās iestādes ir īpaši atsaucīgas un pilnīgi "aklas un kurlas" pret šāda "Delavērā reģistrēta" uzņēmēja nereģistrētu darbošanos Latvijas teritorijā.

Ja kāds no Delavēras tipiskajiem ofšoriem grib nodarboties ar kādu reālu biznesu jebkurā citā ASV štatā, tad ofšoram ir jāreģistrējas vēlreiz - faktiskajā biznesa veikšanas vietā. Šādos apstākļos nemaz tik nevainīga neizskatās valsts bankas Citadele pretendentu atlase un portālā Pietiek aprakstītā Ekonomikas policijas šefa un Saeimas priekšsēdētājas vīra "laikaapstākļu" apspriešana pie Saeimas.
Secinājumus izdariet paši.

Informācijas avots:

http://privatizatori.wordpress.com/2014/…

Novērtē šo rakstu:

101
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

FotoJūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas, tostarp skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Šīm ziņām sekoja vairāku izglītības nozaru biedrību lūgums IZM sniegt plašākus skaidrojumus par reformu, tās mērķiem un nepieciešamību. Plašākus skaidrojumus no IZM puses vēlētos dzirdēt ne tikai nozares pārstāvji, bet arī Saeimas deputāti no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas. Šobrīd reforma rada vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt nav skaidrs, kāpēc IZM atkal virza t. s. sešgadnieku jautājumu, kurš jau vairākkārt nav guvis sabiedrības un nozares atbalstu.
Lasīt visu...

21

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

FotoĢimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt, bet arī sev pakļaut un, ja vien uzskatīs to par vajadzīgu, pat publiski pazemot – kā nodokļu naudas šķērdētājus.
Lasīt visu...

21

Mēs esam PAR

FotoMēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

FotoVeselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu cilvēku pazinēju - psihoterapeiti. Šoreiz ministre ir izcēlusies ar paziņojumu par savu grūtniecību. Lai gan tā, cik var noprast, ir pašā sākuma stadijā, jo priecīgais notikums ir gaidāms tikai nākamajā gadā, A. Čakša, jau tērpusies brīva griezuma halātiņā, neslēpj savu topošās mātes prieku.
Lasīt visu...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

Par uzpūsto depresijas problēmu

Jau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”,...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...