Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iepazīstoties ar Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāta Vladislava Šafranska kārtējo Ventspils pilsētas domi nomelnojošo rakstu, rodas jautājums – vai deputātam jāprot lasīt jeb pietiek tikai ar demagoģiju? Šafranska gadījumā šķiet, ka deputātam ir problēmas ar lasīšanu vai uztveri, jo deputāts, lai gan sakās izlasījis pašvaldības un SIA Ventspils siltums sagatavoto informāciju medijiem, tomēr nav to sapratis.

Protams, visvieglāk ir bārstīt apvainojumus par meliem un riebeklībām. Taču fakti ir fakti, un tie runā paši par sevi. Tāpēc atļaujiet par to atgādināt arī godājamajam domes opozīcijas deputātam.

Budžetā – pārpalikums

Patiešām žēl, ka, lasot skaidrojumu par Ventspils pilsētas pašvaldības 2013.gada budžetu, V.Šafranskis nepamanīja rindkopu, kurā teikts, ka budžetā ir pārpalikums 0,2 milj.latu apmērā pirms iemaksām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Iespējams, tad izpaliktu muļķīgi apvainojumi par domes speciālistu nekompetenci. Tāpat iesakām deputātam beidzot sākt apmeklēt Finanšu komitejas sēdes – ja viņš tajās piedalītos, viss būtu skaidrs. Taču lielāko daļu sēžu deputāts neapmeklē, nepiedalījās arī sēdē, kad izskatīja jautājumu par pašvaldības 2013.gada budžetu. Ja tā rīkotos citi deputāti, domes darbs būtu paralizēts.

Jāatzīmē, ka opozīcijas deputāti arī iepriekšējos gados ir izteikuši pārmetumus par to, ka dome pieņem budžetu ar deficītu – fakti gan liecina, ka, piemēram, uz 2012.gada beigām pašvaldības kontos ir 9 milj.latu, kas ir 24% pret 2012.gada pašvaldības izdevumiem. Šāds naudas līdzekļu atlikums nav nevienai citai republikas nozīmes pilsētai Latvijā. Arī pašvaldības saistības (ņemtie kredīti un sniegtie galvojumi) ir vieni no zemākajiem starp republikas nozīmes pilsētām Latvijā – 2,2% pret kārtējā gada pamatbudžeta ieņēmumiem. Piemēram, Rīgas pilsētas saistības ir 11,29%, Jelgavas pilsētas saistības ir 12,49%, bet Jūrmalas pilsētas saistības ir 15,18%.

Vēlreiz par siltumu

Deputāts nav izlasījis arī pašvaldības SIA Ventspils siltums sagatavoto informāciju, kurā detalizēti tika izklāstīts, kāpēc maksājums par siltumu 2012.gada decembrī palielinājās, kas ietekmē siltuma tarifu, ko darīt iedzīvotājiem, lai samazinātu siltuma patēriņu un attiecīgi arī izmaksas, kā iespējams saņemt pašvaldības palīdzību maznodrošinātajiem un trūcīgajiem, kā arī to, kāpēc netika īstenots iecerētais TEC projekts. Nav arī skaidrs uztraukums par pašvaldības SIA Ventspils siltums valdes priekšsēdētāja Arņa Uzara personību – galu galā pats deputāts domes sēdē balsoja par A.Uzara iecelšanu amatā. Lai kliedētu šaubas, siltumapgādes uzņēmums vēlreiz sniedz informāciju par neskaidrajiem jautājumiem.

Par tarifu un maksājumiem

Šafranska un viņam līdzīgo absolūti nekompetentie apgalvojumi, ka tieši Ventspilī procentuāli un absolūtos rādītājos esot visvairāk paaugstinājušies siltuma tarifi un rēķini, neatbilst patiesībai. Ventspilī joprojām ir otrs zemākais siltuma tarifs starp lielākajām Latvijas pilsētām – 44,42 Ls/MWh. Pārējās pilsētās siltuma tarifi janvārī bijuši augstāki – Jēkabpilī siltuma tarifs bijis 44,52 Ls/MWh, Rīgā – 44,77 Ls/MWh, Liepājā – 45,78 Ls/MWh, Daugavpilī – 46,46 Ls/MWh, Jelgavā – 49,01 Ls/MWh, Jūrmalā – 55,18 Ls/MWh, Rēzeknē – 55,23 Ls/MWh.

Kā esam skaidrojuši jau iepriekš, apkures izmaksas patērētājiem ietekmē divas komponentes - siltumenerģijas tarifs un patērētais siltuma daudzums. Siltumenerģijas tarifu nosaka valsts regulators, bet siltuma patēriņu fiksē ar uzskaites mēraparātu. Siltuma ražošanā galvenās izmaksas – ap 70% – sastāda kurināmais, kas Ventspils gadījumā ir mazuts, ogles un šķelda. Mazuta cena kopš 2009.gada septembra, kad tika apstiprināts iepriekšējais tarifs, ir dubultojusies, ko sekmējis naftas cenas pieaugums, kā arī valūtas kursa svārstības. Dome mazuta cenu biržā ietekmēt nevar. Atkārtoti vēršam uzmanību, ka kurināmais Ventspilī tiek iepirkts atklāta konkursa kārtībā par viszemāko cenu. Piesaistot ES līdzfinansējumu 6 milj.latu apmērā, pašvaldība ir uzsākusi abu centrālo katlu māju rekonstrukciju, kuras ietvaros kurināmo – mazutu – pilnībā aizstās ar šķeldu. Jau pēc jauno šķeldas katlu iedarbināšanas Brīvības ielas katlu mājā sagaidāms, ka būs iespējams tarifu samazināt.

Savukārt ēkas siltumenerģijas patēriņš ir atkarīgs no āra gaisa temperatūras, iedzīvotāju vēlamām komforta prasībām, kā arī no iedzīvotāju paradumiem un ēkas tehniskā stāvokļa. Lai samazinātu siltuma maksājumus, Ventspils pilsētas dome aicina iedzīvotājus kopā ar ēkas apsaimniekotāju rūpēties par siltuma padeves regulēšanu ēkā, kā arī aktīvi iesaistīties ēku siltināšanas pasākumos, kuriem iespējams saņemt līdzfinansējumu gan no ES fondiem, gan pašvaldības. Siltināšana šobrīd jau pabeigta 25 daudzdzīvokļu mājās, un šo māju iedzīvotājiem siltuma rēķini ir samazinājušies pat uz pusi. Tāpat Ventspils siltums piedāvā saviem klientiem iespēju veikt dalītos maksājumus – daļu rēķina apmaksāt vēlāk, pēc apkures sezonas beigām.

Par izmeklēšanu

Tieši pašvaldības SIA Ventspils siltums vadība savulaik vērsās tiesībsargājošajās institūcijās par uzņēmumā konstatēto zādzību, un uzņēmums ir patiesi ieinteresēts ātrākai lietas izskatīšanai, tomēr ne procesa ilgumu, ne gaitu nevar ietekmēt. Valsts policija nesniedz uzņēmumam informāciju par izmeklēšanas gaitu, līdz ar to uzņēmuma rīcībā ir vien laikrakstos publicētā informācija. Latvijā spēkā esošie likumi nedod uzņēmumam tiesības noskaidrot vainīgos, noteikt soda mērus un piedzīt nozagto naudu. Kā jau esam vairākkārt informējuši, zādzība nekādā veidā neietekmē ne siltuma maksājumus iedzīvotājiem, ne tarifu.

Par TEC

Pašvaldība jau ir vairākkārt detalizēti informējusi iedzīvotājus par ogļu TEC projektu. Tas netika īstenots, jo konkursa kārtībā izvēlētais stratēģiskais investors (to, ka tāds nepieciešams, noteica ES projekta nosacījumi) Stadtwerke Flensburg GmbH neizpildīja savas konkursā nosolītās saistības piesaistīt projekta īstenošanai nepieciešamos līdzekļus. Vācieši ne tikai nespēja novadīt projektu līdz sekmīgam rezultātam, bet arī neizprotamā spītībā atteicās pārdot sev piederošo kopuzņēmuma daļu pašvaldības atrastajam somu uzņēmumam Fortum, kurš bija gatavs stāties viņu vietā. Ne SIA Ventspils siltums, ne pašvaldība nekādus zaudējumus šajā projektā necieta – pašvaldība atguva visu savu kopuzņēmumā ieguldīto īpašumu un vēl ieguva 260 tūkstošus latu, kas palika uzņēmuma kontā. Vācieši cieta būtiskus zaudējumus, un uzņēmuma vadītājs zaudēja savu amatu.

Redzot, ka vācieši netiek galā ar projekta īstenošanu, pašvaldība jau kopš 2010.gada strādāja pie alternatīva projekta īstenošanas, lai kā kurināmo izmantotu atjaunojamos resursus un nebūtu jāiegādājas CO2 kvotas. Projekts par pāreju uz šķeldu, ko Ventspils siltums īsteno pašlaik, ir labāks risinājums. Uzņēmums ir pārliecināts, ka tas ļaus jau drīzumā samazināt siltuma tarifus.

Par Graudu termināli

Lai ko arī mēģinātu iestāstīt Šafranskis, kurš ir ne vien deputāts, bet arī Graudu termināļa jeb SIA Ventspils Grain Terminal vadītājs, pašvaldības rīcībā ir neatkarīgas pētījumu kompānijas veiktas socioloģiskās aptaujas, kurā par Graudu termināļa turpmāko attīstību aptaujāti 200 m rādiusā ap termināli dzīvojošie iedzīvotāji, rezultāti. 77% aptaujāto tuvējās apkārtnes iedzīvotāju ir pret šo ieceri. Ventspilī ir pieņemts, lemjot iedzīvotājiem svarīgus jautājumus, ņemt vērā iedzīvotāju intereses.

Jāatgādina, ka Šafranskis un kazahu investori pirms termināļa izveides solīja, ka graudu iekraušana kuģī notiks noslēgtā veidā. Diemžēl praksē tā nenotiek – graudi pārkraušanas laikā ļoti put, kas rada saslimšanas bīstamību apkārtējo māju iedzīvotājiem. Jāatzīmē arī tas, ka SIA Ventspils Grain Terminal kopš darbības uzsākšanas 2005.gadā joprojām nav sasniedzis pat pusi no plānotās pārkraušanas jaudas gadā – ja plānotā jauda ir 1,5 miljoni tonnu, tad pērn terminālī pārkrauti tikai 690 tūkstoši tonnu. Nav saprotams, kāpēc uzņēmumu nepieciešams paplašināt, ja tas neizmanto jau pašreiz pieejamās jaudas.

Novērtē šo rakstu:

19
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...