Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laikraksta „DDD” 21.10.2016. numurā LNF vadītājs Aivars Garda izsakās par to, ka saskaņā ar oficiālajiem datiem aptuveni 10% Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju valsts valodu joprojām nepārvaldot. Viņš, pretēji varas nesējiem lojālajiem žurnaļugām nepriecājas, ka šādu ļaužu skaits ir samazinājies kādas 2-3 reizes, salīdzinot ar situāciju pēc neatkarības pasludināšanas, jo valodas prasme vēl negarantē lojalitāti pret valsti, turklāt valsts valodu apguvis nelatvietis, kurš, protams, gana labi pārzina arī krievu valodu, rada tikai lieku konkurenci darba tirgū latvietim, īpaši tādam, kurš mācoties paļāvās, ka valstī, kurā vairāk nekā trešdaļai iedzīvotāju dzimtā valoda ir krievu, varēs iztikt bez šīs valodas zināšanām.

Jau teju pirms 20 gadiem toreizējais laikraksta „Nacionālā Neatkarība” redaktors Jānis Derums savā publikācijā „Lēnā vai ātrā naturalizācija” (te atrodas tās kopija: http://klab.lv/users/aivars_666/38809.html?mode=reply) atzīmē, ka no valsts valodas mācīšanas okupantiem ir vairāk ļaunuma nekā labuma, tās prasme šos par latviešiem nepārtaisīs, bet kavēs viņu repatriāciju uz mātušku, turklāt atņems darba vietas latviešiem. Tajā pašā laikā viņš atzīmē arī, ka prasīt valsts valodas zināšanas gan vajag un stingri jāsoda tie, kuri to neprot vai nevēlas lietot.

Arī šim atzinumam es pilnībā piekrītu un pāris gadus vēlāk uzrakstīju publikāciju [*] „Valsts valodas likums un tā realizēšana” (http://klab.lv/~aivars_666/29576.html), kurā minēju nepieciešamību izveidot speciālu bruņotu struktūru – Valodas policiju – vārgā un simboliski darbojošās Valsts valodas centra (VVC) vietā. Šo manu viedokli publicēja avīze „Latvietis Latvijā” un pārpublicēja dažas okupantu lapeles, lai pašausminātu savus lasītājus, kas viņiem tiekot gatavots.

Lieki būs atgādināt, ka nekādas reakcijas uz šo manu publikāciju no varturu puses nebija, turpināja darboties tie paši pāris desmiti valodas inspektoru, no kuriem katrs gada laikā uzlika pārdesmit simbolisku sodu sevišķi nekaunīgiem okupantiem, kuri tos samaksāja smiedamies (dažos gadījumos gan mēdza apstrīdēt arī tiesā) un turpināja valsts valodu ignorēt…

Nu, pēc 15 gadiem, pēkšņi uzradusies ideja kaut ko mainīt šai lietā, proti, dibināt brīvprātīgo palīgu institūtu, kuri tad pildīšot t.s. valodas policijas funkcijas (daži plašsaziņas līdzekļi tos tā arī dēvē – par valodas policistiem). Viņu uzdevums būšot staigāt pa firmām un iestādēm un, pamanot valsts valodas likuma pārkāpumus (piemēram, kroplas izkārtnes uz ielām), atbildīgās personas nokaunināt un paskaidrot tām, kā būtu tie novēršami.

Ja nu šie darboņi spītīgi atsakās pildīt atsaucīgo „valodas sargu” draudzīgos ieteikumus, tad pēc kādiem 20 aizrādījumiem 21.reizē viņi varēšot vērsties VVC, kurš tad spītīgajam valodas necienītājam beidzot uzliktu sodu. Nekādu atalgojumu par šo „izpriecu” šie „dobrovoļci” nesaņemtu, tomēr VVC uzskata, ka tik un tā šādu ļautiņu būšot tik daudz, ka visiem šis prieks – audzināt valsts valodas nepratējus - nemaz netikšot uzticēts; lai šādas tiesības iegūtu, būšot jāiztur konkurss, kura noteikumi publicēti VVC mājas lapā. (http://www.vvc.gov.lv/advantagecms/LV/konkursi/konkursi.html)

Kā vispār radās šī ideja par tāda „brīvprātīgā institūta” dibināšanu? Laikam jau tās paudēji atcerējās pagājušā gadsimta 60.gadus, kad toreizējais PSRS faktiskais vadītājs Ņ.Hruščevs, kurš cita starpā bija viens no retajiem PSRS KP CK funkcionāriem, kas tiešām arī pats ticēja tam, ka tuvāko pārdesmit gadu laikā PSRS varētu uzcelt komunismu, pasludināja, ka milicija pamazām tikšot aizstāta ar brīvprātīgajiem kārtības sargiem (tautā ātri iegājās viņu apzīmējums – družiņņiki), kuri patrulēšot pilsētu ielās un aizrādīšot neapzinīgajiem pilsoņiem, kas neuzvedas tā, kā krietnam padomju cilvēkam – komunisma cēlājam – pienāktos.

Visā nopietnībā tika uzskatīts, ka 90% gadījumu ar šādu aizrādījumu pilnībā pietikšot, ja nu tomēr ne, tad družiņņikiem nāksies vien meklēt tuvāko telefona būdu, lai izsauktu miliciju (rācijas viņiem, protams, piešķirtas netika). Šādās družiņņiku vienībās centās iesaistīt plašas tautas masas, īpaši t.s. „progresīvo inteliģenci” – studentus, augstskolu pasniedzējus, kuriem obligāti-brīvprātīgi tika izsniegtas sarkanas bantes (atšķirības zīme) un dots rīkojums, iestājoties krēslas stundai, pāris stundas patrulēt pilsētas ielās, tādejādi tuvinot padomju tautu drīzākai komunisma uzvarai.

Rezultāts šādiem pasākumiem bija visai bēdīgs – neapzinīgie pilsoņi, kā likums, būdami pamatīgā šmigā, pasūtīja viņu audzinātājus tālu jo tālu, pie reizes pabrīdinot, ka pārlieka viņu audzināšana varētu ļoti nejauki atsaukties uz viņu audzinātāju veselību. Negribēdami atzīt šās „progresīvās” idejas izgāšanos, PSRS varturi tomēr nolēma nelikvidēt družiņņikus kā tādus, bet gan iesaistīt viņu patruļās vismaz vienu milici, kas tiešām deva zināmu efektu, jo, redzot blakus „apzinīgajiem komjauniešiem” vīrieti formas tērpā ar ieroci pie sāna, šiņušņiki drusciņ „pierāvās” un vismaz nesolīja savu skolotāju smadzenes izsmērēt pret sienu…

Redzot, ka solītais komunisms kā nenāk, tā nenāk, bet toties nolādētais kapitālisms pamazām tiek restaurēts, arvien mazāk atradās ļaužu, kurus varēja piespiest iesaistīties šādās družīnās, līdz 20. gadsimta 80. gados, M.Gorbačova valdīšanas laikā, tika atzīts, ka perestroikas periodam družiņņiki neesot vairs derīgi, toties vajadzīgs kļuva OMONs (speciāli sagatavota milicijas vienība darbam ar sevišķi bīstamiem noziedzniekiem), kurš tā darbības sākotnējā periodā tiešām iedvesa organizētajai noziedzībai zināmu bijāšanu.

Saziņas līdzekļos nereti tikušas atspoguļotas visādu pašmāju un arī Eiropas cilvēktiesību (lasi – okupantu tiesību) sargātāju idejas un „draudzīgie” ieteikumi, ka pēc iespējas mazāk esot jāsoda valodas nepratēji, toties pēc iespējas vairāk jācenšas viņus stimulēt apgūt valodu ar draudzīgu attieksmi, kas gala rezultātā došot daudz efektīvākus rezultātus… (Interesanti, protams, būtu izmēģināt šo ieteikumu, piemēram, ceļu policijas praksē – ātruma pārkāpējus un dzērājus pie stūres 90% gadījumu draudzīgi brīdināt un tikai 10% sodīt, un paskatīties, kā šāda prakse mazinās ceļus satiksmes negadījumu skaitu).

Pirms 3,5 gadiem 2013.gada pašvaldību vēlēšanās „patriotiskais latvietis” Jānis Lāčplēsis (kurš drīzāk gan būtu pelnījis Dirsplēša nosaukumu) svinīgi solīja, ka viņa ievēlēšanas gadījumā Daugavpilī Valsts valodas inspekcija tikšot likvidēta. „Kaķa lāsti debesīs nekāpj,” es toreiz nodomāju, jo šādi jautājumi nav kādas pilsētas mēra, bet gan Tieslietu ministrijas kompetencē. Tagad nu redzam, ka šādi šī odiozā darboņa izteikumi nav bijuši bez pamata, viņš juta, ko faktiski taisās darīt mūsu varneši, ne velti taču bija un joprojām ir Jenotības uzticības persona Latgalē.

Tāpat kā Hruščevs visā nopietnībā bija gatavojies pamazām likvidēt miliciju, tā mūsu varneši gatavojas likvidēt VVC, labākā gadījumā saglabājot to kā valodas konsultantu kantori, bet pilnībā atņemot tam represīvās funkcijas, par ko jau gadiem ilgi sapņo okupanti un viņu tiesību aizstāvji. Hruščeva murgainajai idejai realizēties neļāva veselais saprāts un arī pašu CK vīru pamatotās bažas no arvien pieaugošās noziedznieku visatļautības, bet vai būs kāds spēks, kurš apturēs VVC likvidēšanu, ieskaitot „nacionāļu” vadīto Tieslietu ministriju?

Skaidrs, ka nevaram cerēt ne uz vienu deputātu vai ministru, tikai uz pašu tautu. Ja ticēt saziņas līdzekļos paustajam, valodas brīvprātīgo sargu piesakoties gana daudz, bet vai viņi saprot, ka viņu darbībai nebūs lielāka jēga kā vārnas ķērkšanai koka zarā?

Lai reāli veicinātu cieņas pieaugšanu pret valsts valodu, jārīkojas tā, kā minēts manis iepriekš jau norādītajā rakstā, iepazīstieties un izlasiet, kas to vēl neesat izdarījuši! Reālais valsts valodas nepratēju skaits noteikti ir lielāks par tiem 10%, kuri PAŠI ATZĪST, ka valodu neprot, bet vai ir kāds spēks, kurš būtu gatavs ar šādiem radījumiem reāli cīnīties? Jāsecina, ka diemžēl nav, un ne jau družiņņiki būs tie, kas te ko vērsīs par labu…

Ir kopumā jāmainās Latvijas politikai, jāsāk aizstāvēt latviešu, nevis okupantu un migrantu intereses. Diemžēl pašreizējā Saeimā neredzu pat vienu cilvēku, kas to varētu un gribētu darīt… Vai tā būs mūžīgi? Tas jau gan no tautas ir atkarīgs!

Novērtē šo rakstu:

27
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...