Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vai krīze ir beigusies?

Ex -seržants (literārs pseidonīms)
14.05.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombrovskis ir paziņojis, ka krīze ir beigusies. Varbūt arī viņam ir beigusies. Man gan izskatās, ka ekonomiskā krīze likumsakarīgi pāraug politiskā un sociālā krīzē.

90. gadu vidū, strādājot Zemessardzē (ZS), aiz gara laika un, meklējot jēgu savam darbam, uzrakstīju uz vairākām rūtiņu burtnīcas lapām savu redzējumu par iespējamiem apdraudējumiem un ZS lomu šo draudu novēršanā. Doma bija apmēram šāda.

1. etaps - ārvalstij lojālas politiskas partijas izveide. Ārvalsts specdienestu kontrolētu biznesa struktūru iespiešanās stratēģiski svarīgās ekonomikas nozarēs un informatīvās telpas kontrole ar šo biznesa struktūru pārvaldītajiem medijiem.

2. etaps - ekonomisko krīžu un satricinājumu veicināšana un kā rezultāts tam - plašu iedzīvotāju slāņu neapmierinātība.

3. etaps - ārvalsts kontrolēta politiska partija pārņem varu parlamentārā ceļā. Ja šis variants nenostrādā tad seko nākošais etaps.

4. etaps - starpnacionālo jautājumu saasināšanās, masu nemieri, kas pāraug bruņotas sadursmēs

5. etaps - „Miera uzturēšanas” spēku ievešana, kā iemeslu norādot savu tautiešu aizsardzību (iepriekš tiem var tikt piešķirta „miera uzturētājas” valsts pilsonība - tas gan nebija pieminēts šajā pētījumā).

Jāpiebilst, ka tolaik līdz iestāšanas NATO bija tāls ceļš un par to nedaudz vēlāk.

Toreiz visā šajā lietā viens jautājums līdz galam nebija skaidrs - kā demokrātiskā valstī (Jeļcina laikā, vismaz sākumposmā, Krievijā bija mēģinājums izvedot demokrātisku sabiedrību) specdienesti var kontrolēt biznesa struktūras un piespiest veikt darbības, kas nesakrīt ar uzņēmēju ekonomiskām interesēm. Kad Jeļcina ēra beidzās un Krievijā varu pārņēma čekistu hunta, arī šajā jautājumā ieviesās skaidrība.

Piedodiet godkārību, bet man izskatās, ka pirmie trīs etapi ir noieti un sākas pāreja uz ceturto. Vai paranoja? Lūk, citāts no Urbanoviča teiktā 04.10.2011 intervijā krievu radio Radio Baltkom.

"Pirmkārt, lai iegūtu tiesības un pat pienākumu saukt savus vēlētājus uz ārpusparlamenta aktivitātēm, mums vispirms jāizmanto visas savas zināšanas un pieaugušā ietekme, kam ir atbalsts ne tikai Latvijā, lai mēģinātu vienoties ar mieru," intervijā saka Urbanovičs, norādot, ka "izvest ielās cilvēkus ir ļoti viegli, bet pēc tam atsaukt grūti. Tas ir pierādīts”. Tādēļ vispirms jāmēģina darīt visu, lai panāktu vienošanos miermīlīgā veidā, tikai tad, ja neizdotos, "būtu morālas tiesības teikt, ziniet, lai cik par jums balsotu, kaut jūs iegūtu 51%, vienalga parlamentāra izeja jūsu taisnībai nebūtu šajā valstī, tas nozīmē, ka vajag piespiest".

Attiecīgi, ņemot vērā šo scenāriju, mēģināju noformulēt ZS uzdevumus katrā konkrētā etapā, un caurmērā tur bija tas pats, kas tagad noteikts likumā par zemessardzi un MK noteikumos Nr.936  "Kārtība, kādā Latvijas Republikas Zemessardze sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā”, tikai daudz konkrētāk, kā arī bija dažas domas par darbībām ārvalsts „miera uzturēšanas” operāciju gadījumā LV teritorijā.

Nu tad šo rakstu darbu, iespējams, nedaudz diletantisku arī iesniedzu personīgi toreizējam ZS štāba priekšniekam R. Graubem. Tas kaut ko nomurmināja par dokumenta svarīgumu un iebāza to atvilktnē. Par to, ka lietas labā netika darīts nekas, pārliecinājos nedaudz vēlāk, kad atvaļinājos no dienesta ZS un īsu brīdi dabūju pastrādāt Aizsardzības ministrijā ( ja to piespiedu nīkšanu bezdarbība var saukt par strādāšanu), kur manā rīcība nonāca pabiezs sējums, uz kura vākiem ar zeltītiem burtiem bija rakstīts „NBS attīstības plāns”, ko NBS vadība taisījās prezentēt toreizējam prezidentam G.Ulmanim.

Pašķirstot šo „svarīgo” dokumentu, konstatēju, ka pamatā tiek atkārtota viena un tā pati frāze dažādās variācijas - „NBS uzdevums ir Latvijas tautas aizsardzība” (varētu nodomāt, ka sakarīga plāna izstrāde prasītu milzīgus finanšu ieguldījumus, par kuru trūkumu ZS vadība čīkstēja gandrīz vai katrā sanāksmē, bet tas netraucēja toreizējam ZS komandierim R. Eihmanim „uzvārīties” uz nebēdu, par ko arī tika izmests ar negodu).

Nu, pietiks kavēties nostalģiskās atmiņās, un pievērsīsimies aktuālām lietām.

Priecē, ka valsts plāno palielināt finansējumu NBS, jautājums tikai, vai šis finansējums tiks izlietots maksimāli lietderīgi saskaņā ar NBS attīstības plānu vairākiem gadiem uz priekšu. Nezinu, jo no šim lietām esmu atgājis pasen atpakaļ. Iebāzu degunu ZS mājas lapā un sadaļā „Zemessardzes attīstība nākotnē” lasu:

„Zemessardzes prioritārie uzdevumi ir: nodrošināt svarīgu valsts objektu apsardzību, piedalīties krīzes situāciju un to seku novēršanā, koordinēt sadarbību ar Valsts policiju, robežsardzi u.c.; nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā; veidot kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma vienības transportēšanas, civilmilitārās sadarbības, apgādes, inženieru un pretgaisa aizsardzības jomās.”

Viss it kā OK. Un tomēr daži jautājumi. Vai ir apzināti visi „svarīgie valsts objekti”, kas būtu jāapsargā, un definēti uzdevumi konkrētam ZS apakšvienībām? Tas pats attiecas uz robežas nodrošināšanu. Tālāk - par sadarbību ar policiju un Drošības dienestu (MK noteikumi Nr.936 p.3.7). Vai aizsardzības ministra lēmums būs pietiekošs, lai šo sadarbību realizētu, ja tāda nepieciešamība radīsies? Bieži ir dzirdēts, ka ZS pamatā nodarbojās ar krutkas tirgotāju dzenāšanu un šaušanu no krūmiem pa automašīnu motoriem. Tā nav taisnība. Deviņdesmitajos bandītiem un citai „šušerai” bija respekts pret Zemessardzi. Nopietniem „putniem” bija grūti tikt klāt, jo trūka informācijas un juridisko zināšanu. Savulaik personīgi griezos par sadarbības jautājumu pie toreizējā Organizētās noziedzības apkarošanas biroja priekšnieka D.Lūka. Interese bija nekāda.

Ejam tālāk - „ Nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā”. Tātad „tauvas pieņēmēju” loma. Bet ko darīt, ja „tauvu pasniegt” nebūs kam? Izskatās, ka tāda varbūtība vispār netiek apskatīta. Un tagad nedaudz par „kolektīvo drošības sistēmu”. Man personīgi riebjas tas, ka LV algotņi „mērcē” afgāņus. Kāda tur motivācija, ja tas, ka ASV izvāksies no turienes ar negodu, ir laika jautājums un situācija paliks vēl neprognozējamāka, nekā tā bija pirms iebrukuma. Nez ko kapelāni stāsta tur dienējošiem par bausli „nenogalini”?

Nu, bet labi, atstāsim liriku mierā. Personīgi nav pārliecības, ka NATO ir uz mūžīgiem laikiem un 5. pants nepaliks tikai uz papīra gadījumā, ja nāksies to pārbaudīt. Viens no atvaļinātiem NATO ģenerāļiem, uzvārdu neatceros, liekas, ka kanādietis, nosauca aliansi par pūstošu līķi. Iespējams, ka pārspīlē. Tomēr daži fakti liek aizdomāties. NATO dalībvalstis Itālija un Francija pārdod Krievijai modernas militāras tehnoloģijas, un ne jau krieviem tie Mistrali tik ļoti nepieciešami. Plāns ir šķelt bloku, un nauda tam netiek žēlota.

Neaicinu izstāties no bloka, jo tad 5.etaps garantēts. Taču tas nenozīmē, ka nav jāmeklē alternatīva un, pirmkārt, reģionā, kur valstis apzinās līdzīgu apdraudējumu. Un nepietiek ar nodomu protokoliem, ir jāslēdz līgumi un jāizstrādā kopīgi aizsardzības plāni dažādiem notikumu attīstības scenārijiem, kur tādam mazām valstīm kā LV būtu sava militāra specializācija un uzdevumi atbilstoši resursiem. Piemēram, LV variantā tās varētu būt speciālo uzdevumu vienības. Katra ziņā tad nebūtu jāņirgājas pat trīs sagrabējušiem tankiem un WWII laika lielgabaliem.

Domāju, ka pašlaik vēl svarīgāks uzdevums ir drošības struktūru nostiprināšana. Un ir runa ne tikai par finansējumu. Ir noriebies klausīties tenkas par korumpētību un nekompetenci. Vai tiešam visa DP ir pārdevies abdulmuslimoviem par desas lunķi un SAB pamatā sastāv no „profiem” - tipa Panteļējevs? Ja savu kadru trūkst, tad jāpieaicina no malas - vecajās NATO dalībvalstīs atvaļinātu profu netrūkst.

Par robežu. Ja kāds var ievilkt fūri ar kontrabandas gaļu, tad kur garantija, ka līdzīgā veidā nevar iedabūt ieroču kravu? Divi gadi atpakaļ izklaides pēc izložņāju Austrumu robežu pa meža takām krustu – šķērsu, un viens ļoti svarīgais piesējas tikai tad, kad braucu atklāti ar riteni pa valsts ceļu un biju nogājis piecus metrus malā, lai pasmeltu ūdeni no akas.

Pretinieks ir viltīgs, ar nesalīdzināmi lielākiem resursiem, tai skaitā propagandas jomā. Tāpēc uz viņa viltību ir jāatbild ar dubultu viltību. Nule kā notikušo 9. maija pasākumu ar Krievijas karogiem un padomju simboliku varētu vērst sev par labu. Savā priekšvēlēšanu uzrunā tagadējais Krievijas prezidents V.Putins teica: "Mēs esam apņēmības pilni gādāt, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes ņem vērā cienījamu starptautisku organizāciju ieteikumus attiecībā uz vispārpieņemto etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu. Mēs nevaram samierināties ar apkaunojošo "nepilsoņu statusu". Kā mēs varam pieņemt to, ka nepilsoņu statusa dēļ katram sestajam Latvijas iedzīvotājam un katram trīspadsmitajam Igaunijas iedzīvotājam tiek liegtas politiskās, vēlēšanu un sociāli ekonomiskās tiesības un iespēja brīvi izmantot krievu valodu.”

Nu tad, lūk, kad „cienījamas starptautiskas organizācijas” sāks „braukt augumā”, prasot risināt nepilsoņu problēmu, un tas būs agri vai vēlu, tad īstais laiks būs nodemonstrēt bildītes no minētā pasākuma, pavaicājot, kā var piešķir pilsonību tik ļoti „lojāliem” nepilsoņiem.

Katrā ziņā kļūdīties nedrīkst, it īpaši tiem, kas uzskata sevi par politiķiem Runa ir par Parādnieka bērnudārza „ieroču izstādi”. Ir iespaids, ka bērnībā nav dabūjis paspēlēties ar dzelžiem. Un netaisos te izvērsties par leģionāru tēmu. Vai atradīsies kāds, kas ar 100% pārliecību apgalvos, ka leģionāri nav piedalījušies nevienā soda akcijā pret partizāniem kaut kur Baltkrievijā un nav nošāvuši civilos, pildot Vērmahta OKW direktīvu „Par cīņu ar bandām”? Nets ir pilns ar informāciju, un vai visi ir viltojumi ? Ja kādam interesē, lai papēta gadījumu 1945. gada janvārī Polijas ciematā Podgaje, kur saskaņā ar poļu vēsturnieku teikto (arī to, no postkomunisma perioda) 15. Waffen SS divīzijas karavīri kaujas grupas Elster sastāvā sadedzināja dzīvus 32 poļu kara gūstekņus. Vai arī viltojums? Katrā ziņā piemineklis tur ir uzlikts. Un nevajag mēģināt borēt, ka padomju armija arī veica kara noziegumus. Savu attieksmi pret padomju simboliku esmu izteicis iepriekšējā rakstā.

Novērtē šo rakstu:

15
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...