Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vai krīze ir beigusies?

Ex -seržants (literārs pseidonīms)
14.05.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombrovskis ir paziņojis, ka krīze ir beigusies. Varbūt arī viņam ir beigusies. Man gan izskatās, ka ekonomiskā krīze likumsakarīgi pāraug politiskā un sociālā krīzē.

90. gadu vidū, strādājot Zemessardzē (ZS), aiz gara laika un, meklējot jēgu savam darbam, uzrakstīju uz vairākām rūtiņu burtnīcas lapām savu redzējumu par iespējamiem apdraudējumiem un ZS lomu šo draudu novēršanā. Doma bija apmēram šāda.

1. etaps - ārvalstij lojālas politiskas partijas izveide. Ārvalsts specdienestu kontrolētu biznesa struktūru iespiešanās stratēģiski svarīgās ekonomikas nozarēs un informatīvās telpas kontrole ar šo biznesa struktūru pārvaldītajiem medijiem.

2. etaps - ekonomisko krīžu un satricinājumu veicināšana un kā rezultāts tam - plašu iedzīvotāju slāņu neapmierinātība.

3. etaps - ārvalsts kontrolēta politiska partija pārņem varu parlamentārā ceļā. Ja šis variants nenostrādā tad seko nākošais etaps.

4. etaps - starpnacionālo jautājumu saasināšanās, masu nemieri, kas pāraug bruņotas sadursmēs

5. etaps - „Miera uzturēšanas” spēku ievešana, kā iemeslu norādot savu tautiešu aizsardzību (iepriekš tiem var tikt piešķirta „miera uzturētājas” valsts pilsonība - tas gan nebija pieminēts šajā pētījumā).

Jāpiebilst, ka tolaik līdz iestāšanas NATO bija tāls ceļš un par to nedaudz vēlāk.

Toreiz visā šajā lietā viens jautājums līdz galam nebija skaidrs - kā demokrātiskā valstī (Jeļcina laikā, vismaz sākumposmā, Krievijā bija mēģinājums izvedot demokrātisku sabiedrību) specdienesti var kontrolēt biznesa struktūras un piespiest veikt darbības, kas nesakrīt ar uzņēmēju ekonomiskām interesēm. Kad Jeļcina ēra beidzās un Krievijā varu pārņēma čekistu hunta, arī šajā jautājumā ieviesās skaidrība.

Piedodiet godkārību, bet man izskatās, ka pirmie trīs etapi ir noieti un sākas pāreja uz ceturto. Vai paranoja? Lūk, citāts no Urbanoviča teiktā 04.10.2011 intervijā krievu radio Radio Baltkom.

"Pirmkārt, lai iegūtu tiesības un pat pienākumu saukt savus vēlētājus uz ārpusparlamenta aktivitātēm, mums vispirms jāizmanto visas savas zināšanas un pieaugušā ietekme, kam ir atbalsts ne tikai Latvijā, lai mēģinātu vienoties ar mieru," intervijā saka Urbanovičs, norādot, ka "izvest ielās cilvēkus ir ļoti viegli, bet pēc tam atsaukt grūti. Tas ir pierādīts”. Tādēļ vispirms jāmēģina darīt visu, lai panāktu vienošanos miermīlīgā veidā, tikai tad, ja neizdotos, "būtu morālas tiesības teikt, ziniet, lai cik par jums balsotu, kaut jūs iegūtu 51%, vienalga parlamentāra izeja jūsu taisnībai nebūtu šajā valstī, tas nozīmē, ka vajag piespiest".

Attiecīgi, ņemot vērā šo scenāriju, mēģināju noformulēt ZS uzdevumus katrā konkrētā etapā, un caurmērā tur bija tas pats, kas tagad noteikts likumā par zemessardzi un MK noteikumos Nr.936  "Kārtība, kādā Latvijas Republikas Zemessardze sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā”, tikai daudz konkrētāk, kā arī bija dažas domas par darbībām ārvalsts „miera uzturēšanas” operāciju gadījumā LV teritorijā.

Nu tad šo rakstu darbu, iespējams, nedaudz diletantisku arī iesniedzu personīgi toreizējam ZS štāba priekšniekam R. Graubem. Tas kaut ko nomurmināja par dokumenta svarīgumu un iebāza to atvilktnē. Par to, ka lietas labā netika darīts nekas, pārliecinājos nedaudz vēlāk, kad atvaļinājos no dienesta ZS un īsu brīdi dabūju pastrādāt Aizsardzības ministrijā ( ja to piespiedu nīkšanu bezdarbība var saukt par strādāšanu), kur manā rīcība nonāca pabiezs sējums, uz kura vākiem ar zeltītiem burtiem bija rakstīts „NBS attīstības plāns”, ko NBS vadība taisījās prezentēt toreizējam prezidentam G.Ulmanim.

Pašķirstot šo „svarīgo” dokumentu, konstatēju, ka pamatā tiek atkārtota viena un tā pati frāze dažādās variācijas - „NBS uzdevums ir Latvijas tautas aizsardzība” (varētu nodomāt, ka sakarīga plāna izstrāde prasītu milzīgus finanšu ieguldījumus, par kuru trūkumu ZS vadība čīkstēja gandrīz vai katrā sanāksmē, bet tas netraucēja toreizējam ZS komandierim R. Eihmanim „uzvārīties” uz nebēdu, par ko arī tika izmests ar negodu).

Nu, pietiks kavēties nostalģiskās atmiņās, un pievērsīsimies aktuālām lietām.

Priecē, ka valsts plāno palielināt finansējumu NBS, jautājums tikai, vai šis finansējums tiks izlietots maksimāli lietderīgi saskaņā ar NBS attīstības plānu vairākiem gadiem uz priekšu. Nezinu, jo no šim lietām esmu atgājis pasen atpakaļ. Iebāzu degunu ZS mājas lapā un sadaļā „Zemessardzes attīstība nākotnē” lasu:

„Zemessardzes prioritārie uzdevumi ir: nodrošināt svarīgu valsts objektu apsardzību, piedalīties krīzes situāciju un to seku novēršanā, koordinēt sadarbību ar Valsts policiju, robežsardzi u.c.; nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā; veidot kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma vienības transportēšanas, civilmilitārās sadarbības, apgādes, inženieru un pretgaisa aizsardzības jomās.”

Viss it kā OK. Un tomēr daži jautājumi. Vai ir apzināti visi „svarīgie valsts objekti”, kas būtu jāapsargā, un definēti uzdevumi konkrētam ZS apakšvienībām? Tas pats attiecas uz robežas nodrošināšanu. Tālāk - par sadarbību ar policiju un Drošības dienestu (MK noteikumi Nr.936 p.3.7). Vai aizsardzības ministra lēmums būs pietiekošs, lai šo sadarbību realizētu, ja tāda nepieciešamība radīsies? Bieži ir dzirdēts, ka ZS pamatā nodarbojās ar krutkas tirgotāju dzenāšanu un šaušanu no krūmiem pa automašīnu motoriem. Tā nav taisnība. Deviņdesmitajos bandītiem un citai „šušerai” bija respekts pret Zemessardzi. Nopietniem „putniem” bija grūti tikt klāt, jo trūka informācijas un juridisko zināšanu. Savulaik personīgi griezos par sadarbības jautājumu pie toreizējā Organizētās noziedzības apkarošanas biroja priekšnieka D.Lūka. Interese bija nekāda.

Ejam tālāk - „ Nodrošināt atbalsta sniegšanu ārvalstu bruņotajiem spēkiem, kas šķērso Latvijas teritoriju vai ierodas Latvijā”. Tātad „tauvas pieņēmēju” loma. Bet ko darīt, ja „tauvu pasniegt” nebūs kam? Izskatās, ka tāda varbūtība vispār netiek apskatīta. Un tagad nedaudz par „kolektīvo drošības sistēmu”. Man personīgi riebjas tas, ka LV algotņi „mērcē” afgāņus. Kāda tur motivācija, ja tas, ka ASV izvāksies no turienes ar negodu, ir laika jautājums un situācija paliks vēl neprognozējamāka, nekā tā bija pirms iebrukuma. Nez ko kapelāni stāsta tur dienējošiem par bausli „nenogalini”?

Nu, bet labi, atstāsim liriku mierā. Personīgi nav pārliecības, ka NATO ir uz mūžīgiem laikiem un 5. pants nepaliks tikai uz papīra gadījumā, ja nāksies to pārbaudīt. Viens no atvaļinātiem NATO ģenerāļiem, uzvārdu neatceros, liekas, ka kanādietis, nosauca aliansi par pūstošu līķi. Iespējams, ka pārspīlē. Tomēr daži fakti liek aizdomāties. NATO dalībvalstis Itālija un Francija pārdod Krievijai modernas militāras tehnoloģijas, un ne jau krieviem tie Mistrali tik ļoti nepieciešami. Plāns ir šķelt bloku, un nauda tam netiek žēlota.

Neaicinu izstāties no bloka, jo tad 5.etaps garantēts. Taču tas nenozīmē, ka nav jāmeklē alternatīva un, pirmkārt, reģionā, kur valstis apzinās līdzīgu apdraudējumu. Un nepietiek ar nodomu protokoliem, ir jāslēdz līgumi un jāizstrādā kopīgi aizsardzības plāni dažādiem notikumu attīstības scenārijiem, kur tādam mazām valstīm kā LV būtu sava militāra specializācija un uzdevumi atbilstoši resursiem. Piemēram, LV variantā tās varētu būt speciālo uzdevumu vienības. Katra ziņā tad nebūtu jāņirgājas pat trīs sagrabējušiem tankiem un WWII laika lielgabaliem.

Domāju, ka pašlaik vēl svarīgāks uzdevums ir drošības struktūru nostiprināšana. Un ir runa ne tikai par finansējumu. Ir noriebies klausīties tenkas par korumpētību un nekompetenci. Vai tiešam visa DP ir pārdevies abdulmuslimoviem par desas lunķi un SAB pamatā sastāv no „profiem” - tipa Panteļējevs? Ja savu kadru trūkst, tad jāpieaicina no malas - vecajās NATO dalībvalstīs atvaļinātu profu netrūkst.

Par robežu. Ja kāds var ievilkt fūri ar kontrabandas gaļu, tad kur garantija, ka līdzīgā veidā nevar iedabūt ieroču kravu? Divi gadi atpakaļ izklaides pēc izložņāju Austrumu robežu pa meža takām krustu – šķērsu, un viens ļoti svarīgais piesējas tikai tad, kad braucu atklāti ar riteni pa valsts ceļu un biju nogājis piecus metrus malā, lai pasmeltu ūdeni no akas.

Pretinieks ir viltīgs, ar nesalīdzināmi lielākiem resursiem, tai skaitā propagandas jomā. Tāpēc uz viņa viltību ir jāatbild ar dubultu viltību. Nule kā notikušo 9. maija pasākumu ar Krievijas karogiem un padomju simboliku varētu vērst sev par labu. Savā priekšvēlēšanu uzrunā tagadējais Krievijas prezidents V.Putins teica: "Mēs esam apņēmības pilni gādāt, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes ņem vērā cienījamu starptautisku organizāciju ieteikumus attiecībā uz vispārpieņemto etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu. Mēs nevaram samierināties ar apkaunojošo "nepilsoņu statusu". Kā mēs varam pieņemt to, ka nepilsoņu statusa dēļ katram sestajam Latvijas iedzīvotājam un katram trīspadsmitajam Igaunijas iedzīvotājam tiek liegtas politiskās, vēlēšanu un sociāli ekonomiskās tiesības un iespēja brīvi izmantot krievu valodu.”

Nu tad, lūk, kad „cienījamas starptautiskas organizācijas” sāks „braukt augumā”, prasot risināt nepilsoņu problēmu, un tas būs agri vai vēlu, tad īstais laiks būs nodemonstrēt bildītes no minētā pasākuma, pavaicājot, kā var piešķir pilsonību tik ļoti „lojāliem” nepilsoņiem.

Katrā ziņā kļūdīties nedrīkst, it īpaši tiem, kas uzskata sevi par politiķiem Runa ir par Parādnieka bērnudārza „ieroču izstādi”. Ir iespaids, ka bērnībā nav dabūjis paspēlēties ar dzelžiem. Un netaisos te izvērsties par leģionāru tēmu. Vai atradīsies kāds, kas ar 100% pārliecību apgalvos, ka leģionāri nav piedalījušies nevienā soda akcijā pret partizāniem kaut kur Baltkrievijā un nav nošāvuši civilos, pildot Vērmahta OKW direktīvu „Par cīņu ar bandām”? Nets ir pilns ar informāciju, un vai visi ir viltojumi ? Ja kādam interesē, lai papēta gadījumu 1945. gada janvārī Polijas ciematā Podgaje, kur saskaņā ar poļu vēsturnieku teikto (arī to, no postkomunisma perioda) 15. Waffen SS divīzijas karavīri kaujas grupas Elster sastāvā sadedzināja dzīvus 32 poļu kara gūstekņus. Vai arī viltojums? Katrā ziņā piemineklis tur ir uzlikts. Un nevajag mēģināt borēt, ka padomju armija arī veica kara noziegumus. Savu attieksmi pret padomju simboliku esmu izteicis iepriekšējā rakstā.

Novērtē šo rakstu:

15
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...