Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau tas manu publikāciju lasītājiem ir labi zināms, Aleksandru Kiršteinu (attēlā) es par patriotu neuzskatu un viņa politisko darbību augstu nevērtēju, pietiekami bieži esmu viņu arī publiski kritizējis (skat., piemēram, http://klab.lv/users/aivars_666/4599.html). Laika gaitā esmu vērīgi sekojis šī kunga aktivitātēm, un diemžēl man nācās pārliecināties, ka mans sākotnējais iespaids par šo darboni ir bijis pamatots un nav nepieciešams to grozīt kaut vai daļēji. Izlasot viņa sniegto interviju laikrakstam „DDD” 2017.gada 13.janvāra numurā, atkal kārtējo reizi secinu, ka nekas nav mainījies ne viņa uzskatos, ne manā vērtējumā par tiem.

Jau intervijas pirmajā atkāpē viņš izsakās, ka prezīša Vetrovika ideja par mazo okupantēnu piespiedu pasludināšanu par LR pilsoņiem arī tad, ja neviens no viņu vecākiem to negrib, tikai tāpēc neesot atbalstāma, ka mums pastāv bilingvālā izglītības sistēma. Ja okupantu atvases ietu ar latviešiem kopā vienās skolās, tad tās izaugtu par pūkainiem jēriņiem, Dieva eņģelīšiem, ne 9.maijā vairs ietu pie „Pārdaugavas monstra” ārdīties, ne prasītu krievu valodai oficiālu statusu…

Par šo tēmu jau tik daudz ir diskutēts un norādīts uz šāda uzskata aplamību, ka nez vai vērts atkal turpināt to darīt. Varu vienīgi atgādināt, ka pat Staļina totalitārās diktatūras apstākļos, tīri krieviskā vidē skolojoties, vairums represēto latviešu atvašu neizauga par padomju varas atbalstītājiem un apjūsmotājiem (un paldies Dievam, protams, ka tā!). Viņu ģimenes ielika šiem smadzenes vietā, nevajadzēja ne TV, ne radio, ne internetu, kā savukārt pašmāju okupantiem ir līdz kaklam un vēl vairāk, kā viņi paši mēdz izteikties… Un, ka latviešvalodīga skola šos pārtaisīs – kāds naivums tādā vecumā, ja Kiršteins tiešām nopietni domā tā, kā ir izteicies intervijā?!

Kiršteins kritizē prezidentu Vējoni (Vetroviku), bet ne ar pušplēstu vārdu neieminas, ka viņa pārstāvētā NA varētu pieprasīt šī radījuma demisiju vai vismaz sarīkot protesta piketu pie viņa pils apartamentiem. Kur nu, tas taču apdraudētu koalīcijas stabilitāti, un NA riskētu pazaudēt siltās vietiņas valdībā. Kiršteins Vetroviku uztver kā salu un sniegu ziemā – nepatīkami ir, bet ko tu padarīsi, jāpacieš vien ir, ar laiku varbūt pāries.

Kiršteins cer, ka likums par skolotāju lojalitāti atrisinās problēmu ar pret Latviju un Latviešiem naidīgiem pedagogiem. Neko tas nelīdzēs! Katram skaidrs, ka pārbaudes stundās šie učuki runās visu „tā, kā vajag”, bet savu īsto seju parādīs tad, kad paliks pret skolēniem aci pret aci. Un negaidiet, ka apmācāmie nofilmēs šīs naidīgās aktivitātes un izdos savējo specdienestiem, drīzāk tad pūcei aste uzziedēs. Kur tiešām šis likums noderēs – represēt latviešu skolotājus, kad tie nicīgi izteiksies, piemēram, par praida dalībniekiem…

Vēl šis darbonis apgalvo, ka latviešu skaits Latvijā pēdējos 20 gados esot pieaudzis par 10-12%. Vajagot tikai nodrošināt latvisku vidi, un tad jau viss būšot kārtībā. Jājautā, vai tad cilvēks ar tādu politiskā darba pieredzi, tik daudzas ārzemes apbraukājis, tik daudzos starptautiskos forumos piedalījies, nesaprot, ka ar 60-62% pamatnācijas iedzīvotāju (Latvijas lielākajās pilsētās šis skaitlis ir vēl mazāks) ir krietni par maz, lai šādu vidi te nodrošinātu? Pats minimālākais daudzums, lai tāda rastos, ir 75% pamattautas, un arī tad vēlams būtu, lai atlikušie 25% nebūtu vienota masa, bet dalītos vairākās kopienās, katra no kurām nepārsniegtu daudzumā 10%. Mums tas, protams, tā nav. Un nelīdzēs te nekāda satelīttelevīziju un reģionālo radio ierobežošana, ko kā panaceju piesauc Kiršteins. Pirmkārt, visus nekad neizkontrolēsi, otrkārt, sāksies milzīga brēka par „cilvēktiesību ievērošanu”, kas savukārt izsauks nevēlamu reakciju mums tik mīļās Eiropas struktūrās, treškārt, pastāv taču tāda lieta kā internets, kas nu jau ir teju katrā Latvijas iedzīvotāja mājā. Pat visvarenā PSRS savulaik nespēja pilnībā slāpēt Brīvo Eiropu un Amerikas balsi, vai tiešām Kiršteins nopietni cer bloķēt Krievijas propagandas ruporus un to pašmāju satelītus Latvijā? Nē, nekas nelīdzēs, kamēr te būs masa, kam šī propaganda ir tīkama, tā atradīs iespēju, kā pie tās tikt.

Būtībā Kiršteins pasaka skaidri un gaiši, ka integrācija (tās pareizā, viņa paša izvēlētā veidā) esot vienīgais nacionālo problēmu risinājums, visi citi novedīšot pie karadarbības. Te nu es ieteiktu šim kungam izlasīt „Viedas” izdoto grāmatu „Par Latvijas dekolonizāciju”, kurā es jau 2002.gadā paudu savu viedokli, kā var mierīgā ceļā, bez vardarbības panākt Latvijas dekolonizāciju, lai iepazīstas, ja līdz šim to vēl nav izdarījis. Īsumā varu vēlreiz atkārtot sava darba saturu, ko var formulēt vienā teikumā – kad okupantam Latvijā būs pietiekami slikti, viņš pats no šejienes aizvāksies, neprasot nekādas kompensācijas un ceļa naudas. Ceru, ka Kiršteins nesāks atkārtot sen jau dzirdēto leģendu par to, ka bez okupantu darbaspēka Latvijas ekonomika sabruktu…

Visbeidzot, runājot par bēdīgi slavenā sorosieša Artura Kuča apstiprināšanu par Satversmes tienesi, jāatgādina, ka pēc tam, kad Kiršteina kolēģi G.Bērziņš un I.Mūrniece, pretēji viņa aicinājumam, nobalsoja PAR Kuča kandidatūru, viņš turpina atrasties ar viņiem vienā partijā, it kā nekas nebūtu noticis. Un var jau būt, ka tik tiešām pašam Kiršteinam šis fakts ir gana nenozīmīgs, iespējams, ka šobrīd, kad rakstu šis rindas, viņš par to jau ir aizmirsis un draudzīgi malko aliņu kopā ar augstāk minētajām personām. Ne velti klīst baumas (manuprāt, gana ticamas), ka deputāti Tabūns un Dobelis Saeimas kafejnīcā sēžu starplaikos esot draudzīgi sadzēruši kopā ar Plineru un Cileviču, un pēc tam „ar jauniem spēkiem” metušies apriet viens otru no tribīnes. Kāpēc lai analogi nerīkotos arī tas pats A.Kiršteins?

Kopumā jāsecina sen jau zināmais fakts – nav mūsu Saeimā NEVIENA Īsta Patriota, patiesa savas tautas aizstāvja, arī tā dēvētās „Nacionālās apvienības” deputātu vidū nav. Šīs rindas es nerakstu, lai ar baudu atkal iekostu kādam, kā viens otrs varbūt domā, nē, es to daru ar dziļām skumjām. Kāds prieks man būtu konstatēt, ka tie paši R.Dzintars, A.Kiršteins, J.Dombrava, E.Šņore ir mainījušies uz labo pusi un kļuvuši par tiešām Nelokāmiem savas tautas interešu aizstāvjiem, ne vairs gļēviem ierāvējiem un pašlabuma meklētājiem, kādi viņi ir patlaban. Diemžēl to es apgalvot nevaru, tie būtu klaji, lai arī skaisti, meli, un tos paust neļauj mana sirdsapziņa. Labāk tad es rakstu rūgtu un nepatīkamu patiesību. Kāds cits Patriots nesen izteicās, ka kritizējot NA biedrus, cerībā, ka tie ar laiku varētu mainīties. Es gan šādas ilūzijas neloloju par viņiem (arī agrāk neesmu lolojis); uz ko citu gan es ceru – ka varētu beidzot rasties Patiesi Nacionāla partija, kas nonāktu Saeimā šo nožēlojamo plānā galdiņa urbēju un mutesbajāru vietā. Par to tad arī aicinu visus sākt beidzot cīnīties!!!

Novērtē šo rakstu:

38
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...