Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) atbalstu pie politiskā bēgļa statusa un Latvijas Republikas dokumentiem, iespējams, pat pilsoņa pases savulaik ticis Krievijas multimiljonārs, bijušais Krievijas kompānijas Jukos viceprezidents Mihails Jelfimovs. Viņš bijis labi pazīstams ar naudas „atmazgātāju” Arti Hartmani. Tieši Hartmanim piederošās Liepājas ostas tranzīta kompānijas savulaik tika izmantotas saistībā ar Jukos operācijām.

SAB palīdzīgā roka

Avoti, kurus nav iespējams atklāt, jo tie saistīti ar KNAB un Finanšu policijas saistībā ar Hartmani sākto izmeklēšanu, Pietiek atzina, ka, iespējams, tieši ar Hartmaņa drauga SAB izlūkošanas šefa Aigara Bora atbalstu un palīdzību nokārtoti Latvijas Republikas dokumenti (patstāvīga uzturēšanās atļauja vai pat pase) Jelfimovam.

2005.gada novembrī Latvijas medijos parādījās ziņa, ka miljardieris Jelfimovs Latvijā lūdzis politisko patvērumu. Informācija par to, kas notika pēc tam, netika sniegta, jo tā bija noteikta kā klasificēta.

Pietiek zināms, ka Jelfimovs ieguvis politiskā bēgļa statusu, un tas arī viņam ļauj brīvi uzturēties Latvijā, nebaidoties, ka viņu varētu šeit arestēt un izdot Krievijai.

Oficiāli pārliecināties, vai Jelfimovam ir LR pilsoņa pase, Pietiek neizdevās. Taču, tā kā Jelfimovam Latvijā pieder vairāki uzņēmumi (Uralkom, Mežaragi), no Lursoft datu bāzē pieejamās informācijas ir redzams, ka Jelfimovam ir piešķirts LR personas kods.

Pietiek paskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses pārstāvis Andrejs Rjabcevs, tas, ka Jelfimovam piešķirts LR personas kods, automātiski nenozīmējot, ka viņš ieguvis LR pilsonību vai patstāvīgā iedzīvotāja statusu. Jelfimovam piešķirtais personas kods nozīmējot, ka viņš ir saņēmis Latvijā uzturēšanās atļauju. Ārzemnieki, kas Latvijā saņemot uzturēšanās atļauju, tiekot reģistrēti LR Iedzīvotāju reģistrā, līdz ar to viņiem tiek piešķirts arī personas kods.

Sīkāku informāciju par Jelfimovu un to, vai viņam ir piešķirta arī LR pase, PMLP pārstāvis nevarēja sniegt.

„Papīri” vēl diviem

Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, 2005.gadā, pēc tam, kad Kremlis jau bija sācis vajāšanu pret Jukos bijušajām amatpersonām, politisko patvērumu Latvijā bez Jelfimova lūguši vēl divi bijušās Jukos vadības pārstāvji, un viens no tiem bijis par Jukos eksportu atbildīgais Arjoms Zaharovs (nu jau miris). Arī Zaharovs esot ieguvis LR dokumentus.

Ar kriminālām aprindām un SAB izlūkošanas šefu saistītais naudas „atmazgātājs” Hartmanis visus trīs Jukos vadības pārstāvjus labi pazinis. Netiek izslēgts, ka viņa draudzīgās attiecības ar Boru ļāvušas Jukos pārstāvjiem, to vidū multimiljonāram Jelfimovam izkārtot LR dokumentus un noteikt politiskā bēgļa statusu.

Jelfimovam odiozi partneri

Miljardieris Jelfimovs kā oficiālo dzīvesvietu Latvijā reģistrējis kādu māju Mežaparkā, kas pieder SIA Letors. Šī uzņēmuma īpašnieki pēc Lursoft datiem ir ar čeku saistītais miljonārs Jurijs Šabašovs un Ella Miluša (Jūrmalgeitā iesaistītā kukuļotāja, no Latvijas pazudušā Germana Miluša sieva).

Šabašovs kopā ar savu kompanjonu, uzņēmēju Vladimiru Komogorcevu saskaņā ar avotu ziņām ir Jelfimova partneri vēl vairākās kompānijās. Latvijā abu šo uzņēmēju reputācija, maigi sakot, ir ļoti pretrunīga. Komogorcevs bija PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) 2.daļas (nodarbojās ar pretizlūkošanu) priekšnieka vietnieks, arī Šabašovs bija VDK virsnieks.

Pēc avotu teiktā, Jelfimovs pastāvīgi Latvijā nedzīvojot, viņa intereses te pārstāvot Komogorcevs un Šabašovs. Visi esot pazīstami ar Hartmani, kurš kompānijās esot mēdzis lepoties, ka ar sava SAB drauga gādību krievu miljardierim palīdzējis izkārtot LR dokumentus.

Pietiek jau rakstīja, ka SAB izlūkošanas šefa Bora sieva Iveta kopš 2006.gada ir 20% līdzīpašniece tranzīta kompānijā Baltic Bunkering Company, kuras 42,5% īpašnieks līdz pat šā gada aprīlim bija Hartmanis.

Baltic Bunkering Company ir viena no firmām, kas pēc VID informācijas iesaistīta četru gados īstenotā ap 140 miljonu latu atmazgāšanas shēmā. Tieši šī firma ir tā, kas pirms dažiem gadiem iegādājās jaunu luksusa auto Aston Martin DB.

Pēc neoficiālas informācija Bora sieva šajā firmā bijusi tikai SAB amatpersonas piesegs, bet reālais lietu kārtotājs un īpašnieks bijis pats Bors.

Jau 2006.gadā Bors bija nonācis KNAB redzeslokā. Tomēr, kā Pietiek atzina vairāki droši avoti, izmeklēšana Bora lietā ar augstu SAB un valsts amatpersonu gādību nolikta „uz bremzēm”. Bora lietas materiāli, kuriem piešķirts īpašas slepenības grifs, atrodas prokuratūras, SAB un KNAB slepeno lietu arhīvā. Tā kā lietai noteikta konfidencialitāte, Ģenerālprokuratūra pirmdien atteica Pietiek lūgumam ļaut iepazīties ar Bora lietu.

Savukārt SAB noraidījis ziņas par Bora saistību ar naudas atmazgāšanu un tajā vainoto Hartmani. Apstiprinot, ka pirms četriem gadiem KNAB bijusi pārbaudes lieta par Boru, SAB uzsvēris: tajā ticis konstatēts, ka nav pamata kriminālprocesa ierosināšanai. Nekādas detaļas par šo lietu SAB neatklāj tāpat kā to, vai Boram piemērots kāds disciplinārsods.

Novērtē šo rakstu:

29
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...