Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tautas partijai (TP) ir laiks beigt savu darbību, un, kā šis gals pienāks, nav būtiski. Tā uz jautājumu, vai TP nevajadzētu valsts budžetā atmaksāt KNAB uzlikto 1,3 miljonu sodu par „pozitīvisma kampaņā” nelikumīgi iztērētajiem un saziedotajiem līdzekļiem, tā simboliski pavelkot svītru zem pagātnes, atbild no TP sevi norobežojušais „pozitīvisma kampaņas” idejiskais tēvs Jurģis Liepnieks. Pietiek šodien publisko pilnu tiesas spriedumu par TP "pozitīvisma kampaņu" un tās finansējumu.

Ja par mērauklu TP gatavībai izvērtēt sava kritiena iemeslus un censties pārvarēt uzticības plaisu starp sevi un vēlētājiem būtu jāņem argumenti, ar kādiem TP Rīgas apgabaltiesā turpinājusi apstrīdēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par nelikumīgi saņemto un 9. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā iztērēto 1,03 miljonu latu atmaksu valsts budžetā, tad secinājums būtu, ka „pozitīvisma kampaņu” TP nesaredz kā savu kļūdu, kas būtu jālabo.

KNAB lēmums par sodu pārkāpj Satversmes 100. pantu, kas aizliedz cenzūru un noteic, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. KNAB secinājumi ir juridiski nepamatoti, jo nesatur atsauces uz konkrētām likuma normām, kas saturētu kritērijus, pēc kuriem „citas personas uzskatu publisku paušanu uzskatīt par kādas politiskās organizācijas priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu”. Šādus un līdzīgus argumentus TP izmantojusi tiesā, kas jau otrajā instancē atstājusi spēkā KNAB uzlikto sodu. TP gatavojas to pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā, kura spriedums būs galīgs un nepārsūdzams.

Liepnieks 9. Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā bija premjera Aigara Kalvīša (TP) biroja vadītājs un vienlaikus kopā ar TP kampaņas radošo veidotāju Kasparu Rolšteinu dibināja biedrību Sabiedrība par vārda brīvību, kas veica it kā no partijas savrupu TP politiķu labo darbu slavināšanu reklāmās. Biedrībai ziedoja gan Liepnieks (80 000 latu), gan TP dibinātājs Andris Šķēle (330 000 latu), tā KNAB ieskatā apejot partiju finansēšanas ierobežojumus, kas fiziskai personai gada laikā vienam politiskajam spēkam tobrīd ļāva ziedot ne vairāk kā 10 000 latu.

Liepnieks, kurš citos jautājumos ieņēmis TP kritisku pozīciju, attiecībā uz „pozitīvisma kampaņas” vērtējumu vēl aizvien turas pie partijas oficiālās nostājas: nekas nelikumīgs netika darīts, viss notika likumu rāmjos un vēršanās pret TP ir „selektīvais tiesiskums”, jo KNAB nav vērsies pret 9. Saeimas priekšvēlēšanu periodā aktīvajām tā dēvētajām „antilemberga kampaņām”, no kuras netieši ieguvēji bija Jaunais laiks. „Par cinismu runājot – mēs jau varējām atrast ciniski divus bomžus vai pensionārus, un viņi varēja būt šīs trešās personas dibinātāji un valdes locekļi, un vai tad viss būtu kārtībā?” retoriski atvaicā Liepnieks, nepieņemot argumentu, ka viņa vienlaikus atrašanās TP premjera biroja vadītāja amatā un biedrības dibināšanā pierāda tās realizētās kampaņas saistību ar TP.

Liepnieks uzskata, ka TP sevi ir izsmēlusi un tās darbības izbeigšana grūti samaksājamā 1,3 miljonu soda dēļ ir tikai viens no veidiem, kā partijai pielikt punktu. „Kā iziet no šīs situācijas? Domāju, ļoti grūti. Es domāju, ka Tautas partijai ir laiks beigt savu darbību. Ir pilnīgi acīm redzami, ka Tautas partija gan kā brends, gan kā komanda ir sevi izsmēlusi, un, kā tas gals pienāks, es nedomāju, ka tas ir būtiski. Mēģināt reanimēt un uzturēt Tautas partiju ir bezjēdzīgs projekts,” saka Liepnieks.

„Pozitīvisma kampaņas” tēvs nepiekrīt, ka tā bijusi TP beigu sākums un attieksme pret to ir lakmusa papīrs TP gatavībai mainīties. TP gals sācies krietni agrāk, līdz ar Šķēles ietekmes atgriešanos pēc Kalvīša uzvaras 9. Saeimas vēlēšanās, un Šķēles atgriešanās de facto pirms gada partijas vadībā šo galu vēl pasteidzinājusi. „Tas trieciens, ko, gatavojoties šīm vēlēšanām, Šķēles kungs ir nesis Tautas partijai, no tā ir grūti atgūties – apvienošanās ar Šleseru, Ulmani par priekšsēdētāju, visa viņu pēdējā darbība. Protams, ka tas viss sākās agrāk, ar drošības likumiem, ar Loskutovu, ar visu, kas sākās, līdz ko atnāca Šķēles kungs,” uzskata Liepnieks, kurš bija Šķēles labā roka viņa pirmo valdību laikā,  bet pēcāk sāka ar viņu konfliktēt.

Viņaprāt, Šķēles kļūda ir tā, ka viņš ap sevi savācis „totāli nespējīgus un netalantīgus cilvēkus, līdz ar to tur nav neviena pareiza politiska lēmuma un visi politiskā mārketinga lēmumi ir nepareizi, vienkārši visi”. Šķēle esot izvēlējies dažādā veidā šķirties no visiem tiem cilvēkiem, ar kuriem viņš dibināja TP, kas pats par sevi nebūtu nepareizs lēmums, ja „blakus vai kabatā būtu labākie, bet izrādījās, ka tie, kas nāk kā maiņa, ir ne tikai sliktāki, viņi ir katastrofāli sliktāki”. „Protams, ir daudzi cilvēki, kuri tad, kad Šķēles kungs atgriezās politikā, cerēja uz viņu, bet es nedomāju, ka tādu cilvēku ir daudz šobrīd, jo Šķēles kunga darbība un menedžmenta rezultāti šobrīd ir skaidri redzami,” spriež Liepnieks .

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

7
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ebreju bērnudārzs saņem pašvaldības finansējumu, bet citas tautības bērnu neuzņem - kāpēc?

FotoSabiedrībai vajadzētu ieinteresēties par Rīgas Ebreju kopienas dibināto bērnu dārzu "Motek". Es uzskatu, ka šī pirmsskolas izglītības iestāde savā darbībā neievēro nacionālos un Latvijas Republikai saistošos starptautiskos normatīvos aktus. Zinu gadījumu, kad bērns, kas nav ebreju tautības pārstāvis, netika uzņemts šajā iestādē viņa tautības dēļ. Tai pašā laikā šīs bērnu dārzs saņem Rīgas Domes līdzfinansējumu.
Lasīt visu...

21

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

FotoKādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad neuzzināšu, bet pasūtītāju nojaušu. Tā nu dažas dienas ļaudis plūda uz šo man nezināmo interneta resursu, acīmredzot vēloties tur izlasīt kādu manu atziņu. Tā kā man nav atziņu par man nezināmo Facebooku, tad nolēmu atziņas uzrakstīt par veselības reformu. Autors nav nevienas politiskas partijas biedrs un negrasās ieņemt politiskus vai valstiskus amatus, tādēļ atziņas par veselības reformu ir tikai teorētiskas, jo Latvijā tik un tā visu izšķir politiskā mazspēja.
Lasīt visu...

12

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

FotoVēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā finansējumu sadala un ik gadu saņem visādas zaļas „kabatas” iestādes un organizācijas, piemēram, Medību saimniecības attīstības fonds; Zemnieku federācija; LOSP; LPUF; Zemnieku Saeima. Uzskatām, ka līdzšinējā Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale „savējiem” ir jāizbeidz un jāsāk rūpēties arī par Latvijas reģionos esošajiem lauksaimniekiem un ražotājiem, kuriem nav tiešās piekļuves Republikas laukumam 2.
Lasīt visu...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

Dalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada...

Foto

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

No „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā...

Foto

Reideris aizēno vēlēšanas

Vēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”....

Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...