Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Starp pēdējās dienās izsludinātajiem iepirkumiem viens no izcilākajiem ir nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs", kurš attīsta zīmolu “LiveRiga”, nevainīgais paziņojums par vēlmi iepludināt ceturtdaļmiljonu vienā konkrētā TV uzņēmumā, kurš sekmīgi pārstāv mūsu impēriskās kaimiņzemes Krievijas informatīvo telpu Baltijā.

Mediju speciālistiem, lasot iepirkuma dokumentāciju, būtu jākrīt no smiekliem gar zemi. Taču tie ir smiekli caur asarām, jo šis ir kārtējais piemērs, kad ierēdņi un amatpersonas ciniski ignorē jebkādas saprātīgas un likumā paredzētas normas, kuras regulē publiskā sektora vajadzībām veicamos iepirkumus.

Šis konkurss bruģē ceļu plašām iespējām arī turpmāk veikt iepirkumus pēc principa: kurš piedāvās lētāko “Mercedes” domnieku pārvietošanai? Vai lētāko “McDonald's” pārtiku mazturīgo rīdzinieku barošanai?

Konkrētajā gadījumā mediju aģentūras, kuras sekmīgi darbojas Baltijā, var stāvēt pie ratiem, jo tām iespēja uzvarēt konkursā ir niecīga. Kura no tām spēs piedāvāt ētera laiku promaskaviskajā TV ruporā lētāk nekā šis rupors pats? Pierādījums šim manam apgalvojumam būs 2.oktobris, kad iepirkumu komisijai galdā, iespējams, būs tikai 1 pieteikums no 1 pretendenta.

Atklātā konkursa "Par reklāmas izvietošanu televīzijā" mērķis ir cēls – popularizēt Rīgas piedāvātās iespējas abu mūsu Baltijas kaimiņvalstu iedzīvotājiem. Nolikuma (iepirkuma identifikācijas Nr. RTAB 2014/17) rakstītāji slāviski vienkāršā stilā iepirkuma 9.lappusē paziņo, ka “Iepirkuma priekšmets ir reklāmas klipu izvietošana televīzijā Pirmajā Baltijas kanālā Lietuvā un Igaunijā.”

Respektīvi, sanāk tā, ka mēs, rīdzinieki, vēlamies, lai šurp atpūsties, izklaidēties un atstāt savu naudu no kaimiņzemēm brauc galvenokārt krievvalodīgās minoritātes pārstāvji, bet leiši un igauņu karstasinīgie puiši, kuri Pirmo Baltijas kanālu skatās mazāk, iztiek, kā nu māk.

Normāli būtu to pašu mērķu sasniegšanai pirkt nevis ētera laiku vienā konkrētā kanālā, bet gan skatītāju auditoriju Lietuvā un Igaunijā, un to labi zina katrs mediju speciālists. Taču acīmredzot nodibinājuma „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes locekļi M.Tolstojs un V.Jermoloviča, kuri grasās parakstīt konkursa rezultātā slēdzamo līgumu, mediju jomā ir tik zinoši, ka vienkārši atmet jebkādu citu variantu.

Vai arī šādu ideju viņu galvās ir iepotējusi Rīgas dome? Tai pieder 70% kapitāldaļu nodibinājumā, tādēļ šāds scenārijs, ņemot vērā cienījamā Nila Ušakova ne tik seno, ilgo un sekmīgo karjeru tieši uzņēmumā Baltijas Mediju Alianse”, kā arī šīs karjeras laikā izveidotos kontaktus visaugstākajā līmenī, Oļegu Solodovu un Alekseju Pļasunovu (BMA valdes locekļi), ir daudz ticamāks.

Taču arī atvēzēties un mest akmeni mēra dārziņā, klaji vainojot viņu savtīgu vai pašam tuvu personu interešu īstenošanā šajā projektā nav tik vienkārši. Jo formāli konkursu pasludinājušajam nodibinājumam ir (it kā) neatkarīga vadība, kura par saviem lēmumiem atskaitās ne tikai Rīgas domei, bet arī aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācijai. Un šajā rakstā paustās aizdomas diezin vai liks policistiem abus valdes locekļus pratināt ar melu detektoru, bija vai nebija mēra vai kādas viņa uzticības personas tieši norādījumi par konkursa organizēšanu.

Turklāt šāds iepirkums ir arī klajā pretrunā ar “Saskaņas” sludināto tautu (pamatnāciju un minoritāšu) draudzības un sirsnīgas līdzāspastāvēšanas ideoloģiju. Teikšu vairāk: Ušakovam, redzot šādu iepirkumu, vajadzētu nelabā balsī brēkt, ka nodibinājuma vadība ir prātā jukusi, ja reiz sāk šķirot Rīgas tūristus vēlamajos (kas skatās PBK) un nevēlamajos (kas to neskatās).

Nez kāpēc nebrēc. Tātad ir iemesli, kādēļ viņam šis iepirkums šķiet gana labs. Jo tam ir apmēram 250 000 labu argumentu, ko sauc par EUR. Neskaitot PVN.

Arī tad, ja prese metīsies uzdot par šo tēmu jautājumus M.Tolstojam un V.Jermolovičai, droši vien atbildes jau sen ir sagatavotas: “Jā, mums ir nodibinājuma īpašnieku uzdevums, mēs paši izanalizējām tirgu, nolēmām, ka Rīgas popularizēšanai “Pirmais Baltijas” ir piemērotākais, tādēļ izsludinājām šādu konkursu. Ak mediju speciālistiem ir cits viedoklis? Nu, piedodiet, mēs varbūt neesam tik gudri, kā mākam, tā maunam…” Un jezga, ja arī kāds to sacels, tikpat ātri norims, Ušakovs bakstīs ar pirkstu LiveRiga vadītāju virzienā un teiks, ka pats ir ņepričom, tie savukārt patēlos muļķīšus, un ko tu tādiem padarīsi?

Savukārt, ja sāksies pavisam nopietni uzbraucieni Nilam Ušakovam un ar viņu kā premjera kandidātu Saeimas vēlēšanās startējošajai partijai no konkurējošo politiķu puses, tad arī šiem nerimšām mutes aizbāzt var vienkārši: jaunā VID ēka, kuras noma ik mēnesi maksā divreiz dārgāk nekā iecerētā Rīgas tēla veidošana leišos un igauņos, ir pietiekams arguments, lai bakstītu ar baļķi acī jebkuram jenotam, zaļzemniekam vai kādam citam bāleliņam.

Sanāk kā tādā gangsteru filmā, kur visi bandīti un zagļi savā starpā teritorijas sadalījuši un viss ir mierīgi, kamēr kāds neielien svešā dārziņā. Mans dārziņš tas it kā arī nav, taču, tā kā savus nodokļus Rīgā godīgi maksāju, man tomēr nepatīk, ka ar tiem sāk izrīkoties šādā pavisam atklāti ciniskā veidā.

Tādēļ, lai arī juridiski es diez vai varētu iemest akmeni saskaņiešu un tagadējā Rīgas mēra dārziņā par šo konkrēto gadījumu, taču savu balsi Saeimas vēlēšanās tomēr pataupīšu kādam citam. Jo man ir sajūta, ka Rīgas domē dažiem puišiem nePIETIEK un viņi sāk citus, mani ieskaitot, turēt par galīgiem auniem. Un tas ir vienkārši cilvēcīgi aizvainojoši.  

Papildu informācija:

http://www.liveriga.com/lv/about/ (te ir atrodams iepirkuma paziņojums)

http://1bma.lv/lv/par-holdingu/par-mums/

Par Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju (RTAB): 2009.gada 28.oktobrī, LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nodibinājums "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB), kura dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācija (ALTA). RTAB nodarbosies ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs. RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet pārējiem partneriem aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācijai (ALTA) katram 10%.  RTAB kā savas darbības un Live Rīga zīmola vadmotīvu izvirzījis principu „Labi rīdziniekam - labi tūristam.“

Novērtē šo rakstu:

74
73

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...