Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šo rakstu sēriju gribētu sākt ar pavasarīgiem sveicieniem visiem Talsu novada iedzīvotājiem. Taču šo pavasara prieku mums mēģina mazināt SIA „Talsu namsaimnieks”, kā to apliecina tikko publicētais Valsts kontroles revīzijas ziņojums. Daudzi noteikti piekritīs slavenā īru rakstnieka un politiskā darbinieka Džordža Bernarda Šova atziņai, ka demokrātija ir iekārta, kas garantē, ka pār mums valdīs ne labāk, kā mēs to esam pelnījuši. Un mēs noteikti esam pelnījuši krietni labāku pārvaldi un attieksmi pret mums, nekā to dara pašreizējā Talsu novada domes un tās uzņēmumu vadība.

1. SIA „Talsu namsaimnieks” apkrāpj Talsu novada iedzīvotājus par vismaz 145 028 euro – Talsu novada domes izpilddirektors A.Vilsons/priekšsēdētājs A.Lācarus klusē un izvairās. Beidzot jebkuram iedzīvotājam ir publiski pieejams Valsts kontroles ziņojums par revīziju SIA „Talsu namsaimnieks”, kas veikta par laika posmu no 01.01.2014. līdz 30.06.2015.[1] Uzreiz jāsaka paldies daudziem iedzīvotājiem, kas ziņoja Valsts kontrolei par SIA „Talsu namsaimnieks” neizdarībām. Tas noteikti palīdzēja Valsts kontrolei konstatēt pārkāpumus. Un visdrīzāk šis Valsts kontroles ziņojums par pārvaldes blēdībām Talsu novadā nav pēdējais.

Kā jau bija sagaidāms, Valsts kontrole revīzijas laikā ir atklājusi daudzus pārkāpumus SIA „Talsu namsaimnieks” darbībās, savā ziņojumā secinot, ka SIA “Talsu namsaimnieks” darbība daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanā kopumā nav vērtējama kā efektīva un atbilstoša normatīvo aktu prasībām, jo revīzijā ir konstatētas būtiskas neatbilstības apsaimniekošanas maksas plānošanā, aprēķināšanā un izsekojamībā, konstatētas neatbilstības atkritumu apsaimniekošanas maksas aprēķināšanā, kā arī konstatēta nepareiza pievienotās vērtības nodokļa piemērošana par siltumenerģiju.

Tā, piemēram, konstatēta pārvaldīšanas un administratīvo izdevumu aprēķina pamatojuma neesamība, kā rezultātā nav iespējams pārliecināties par faktisko uz dzīvojamām mājām attiecināto izdevumu pamatotību 250 095 euro apmērā. Pretēji uzņēmuma valdes lēmumam administratīvie izdevumi ir nepamatoti palielināti 8771 euro apmērā. Nepareizas plānošanas rezultātā SIA “Talsu namsaimnieks” 2015.gada apsaimniekošanas maksā ir iekļāvis plānotās izmaksas neesošu ūdensvada, kanalizācijas un siltumapgādes sistēmu tehniskai apkopei un remontiem vismaz 17 465 euro apmērā, tādējādi iedzīvotājiem aprēķinot lielāku apsaimniekošanas maksu.

No komunālo pakalpojumu maksājumu iekasēšanas izdevumiem nav atskaitīti gūtie ieņēmumi no komunālo pakalpojumu sniedzējiem par maksājumu iekasēšanu 45 536 euro apmērā to pašu izdevumu segšanai – tātad nepamatoti tiek iekasēts dubultā. Vienošanās par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu saņemšanu 93 846 euro apmērā SIA „Talsu namsaimnieks” ir noslēdzis bez iepirkuma procedūras veikšanas, tādējādi pārkāpjot Publisko iepirkumu likumu un nenodrošinot ekonomisku iedzīvotāju maksājumu izlietošanu. Dzīvojamu māju iedzīvotāji laika posmā no 2014. līdz 2015.gadam kopumā ir pārmaksājuši vismaz 145 028 euro.

Ziņojumā arī konstatēts, ka iedzīvotājiem netiek sniegts patiess priekšstats par dzīvojamo māju apsaimniekošanas faktisko izdevumu sadalījumu, kā arī to atbilstību plānotajiem izdevumiem, jo tiek izmantota normatīvajam aktam neatbilstoša pārskata forma. SIA “Talsu namsaimnieks” noslēgtajā līgumā ar atkritumu apsaimniekotāju noteiktie papildu pakalpojumi dublējas ar atkritumu apsaimniekošanas maksā iekļautajiem darbiem un daudzdzīvokļu mājas sētniekiem noteiktajiem uzdevumiem, tādējādi no iedzīvotājiem pieprasot nevajadzīgu papildu maksu.

Tie nebūt nav visi revīzijas ziņojumā norādītie SIA „Talsu namsaimnieks” pārkāpumi. Turklāt no visiem apsaimniekotājiem 8 pilsētās (Talsi, Ludza, Grobiņa, Olaine, Dobele, Liepāja, Jēkabpils, Rēzekne),[2] kurās Valsts kontrole veica revīziju, tieši SIA „Talsu namsaimnieks” ir izteikti no Valsts kontroles puses visvairāk ieteikumi (kopumā 12), kā SIA „Talsu namsaimnieks” novērst konstatētos pārkāpumus un uzlabot sava darba kvalitāti, lai tādējādi pārtrauktu nodarīt iedzīvotājiem zaudējumus. Tātad Talsos apsaimniekošanā ir visvairāk problēmu un nepilnību, salīdzinot ar pārējām 7 pilsētām.

Valsts kontrole revīzijas ziņojumā arī norāda, ka saskaņā ar veiktās aptaujas rezultātiem Talsu novada iedzīvotāji ļoti vāji vai vāji jeb negatīvi novērtē to, kā SIA „Talsu namsaimnieks” nosaka maksu par mājas apsaimniekošanu, kā tas izlieto par mājas apsaimniekošanu iekasētos līdzekļus, kā tas sniedz iedzīvotājiem informāciju par mājas apsaimniekošanai plānotajiem līdzekļiem un to izlietojumu un kā nodrošina savlaicīgu mājai nepieciešamo remontu, kā tas veic mājas koplietošanas telpu uzturēšanu un mājai pieguļošās teritorijas labiekārtošanu. Līdz ar to diezgan smieklīgs ir SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā izvietotais paziņojums – „gadu gaitā uzņēmuma pakalpojumu klāsts ir mainīts un papildināts, bet nemainīga palikusi kvalitātes prasība”.

Iepazīstoties detalizēti ar Valsts kontroles revīzijas ziņojumu, redzams, ka SIA „Talsu namsaimnieks” ir ļoti lielas problēmas ar labas pārvaldības praksi. Nav arī saprotams, kādēļ Talsu novada dome A.Vilsona/A.Lācarusa personā nav paudusi oficiāli savu viedokli par pašvaldībai piederošā uzņēmuma neizdarībām. Vai tas ir kārtējais mēģinājums piesegt pašvaldības uzņēmuma nekrietnības? Vai tad nav saprotams, ka mēs, iedzīvotāji, gribam atklātību, nevis slepenību? Ka mēs no domes gribam operatīvi saņemt objektīvu un pamatotu informāciju?

2. Iedzīvotājiem neizdevīgu zemes nomas līgumu slēgšana. Daudziem iedzīvotājiem jau noteikti ir zināms, ka nereti zeme zem daudzdzīvokļu mājas nepieder dzīvokļu īpašniekiem, bet gan citām privātpersonām. Taču daudzi nezina, kādi līgumi par šādas zemes nomu būtu jāslēdz iedzīvotāju interesēs un kādus slēdz SIA „Talsu namsaimnieks”. Likums „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo privatizāciju”[3] nosaka, ka par zemes, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājas, nomu, ja apsaimniekotājs un zemes īpašnieks nevar vienoties, ir jāmaksā ne vairāk kā 6% no zemes kadastrālās vērtības gadā.

Valsts kontroles veiktās revīzijas laikā pēc kāda iedzīvotāja sūdzības tika konstatēts, ka SIA „Talsu namsaimnieks” un tā juristi nav bijuši spējīgi ne tikai vienoties par zemāku nomas maksu, bet noslēguši līgumu par 7% no zemes kadastrālās vērtības, kas pārsniedz likumā noteikto maksimālo procentu apmēru, kā rezultātā mājas iedzīvotājiem bija jāmaksā nepamatota nomas maksa. Turklāt Valsts kontrole arī konstatējusi, ka SIA „Talsu namsaimnieks” ir likusi maksāt iedzīvotājiem arī par zemes gabala platībām, kas patiesībā nav piesaistītas attiecīgajai mājai, kā arī nepamatoti no iedzīvotājiem iekasējusi nekustamā īpašuma nodokļa kompensāciju.

Valsts kontroles ieskatā SIA “Talsu namsaimnieks” nav pietiekami pārstāvējusi dzīvokļu īpašnieku intereses, noslēdzot neizdevīgāku nomas līgumu, nekā būtu iespējams to izdarīt saskaņā ar normatīvajiem aktiem. 

Taču domes vadības skaļrunī „Talsu novada ziņas” tiek ļoti nepilnīgi stāstīts, kā pareizi jārisina jautājumi,[4] konkrētus risinājumus gan neminot. Iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar SIA „Talsu namsaimnieks” juristu A.Pumpiņu, kas sniegšot informāciju. Bet vai jūs, A.Pumpiņa k-gs, būdams SIA „Talsu namsaimnieks” jurists, varat atbildēt, kā šāds prettiesisks zemes nomas līgums varēja tikt noslēgts?

Šajā sakarā es aicinu visus dzīvokļu īpašniekus pārliecināties, vai jums pieder zeme zem daudzdzīvokļu mājas, kurā atrodas jūsu dzīvoklis. Ja tā nepieder jums, tad nekavējoties ir jāvēršas SIA „Talsu namsaimnieks” ar rakstveida iesniegumu, lūdzot paskaidrot, vai ir noslēgts zemes nomas līgums, un izsniegt visu agrāk noslēgto līgumu kopijas, ja tādi ir. Iespējams arī, ka apsaimniekošanas rēķinā netiek norādīts, ka zemes nomas maksa tiek maksāta no jūsu samaksātās apsaimniekošanas maksas, kas šādiem mērķiem nevar tikt izlietota.

3. SIA „Talsu namsaimnieks” vadība slēpj konstatētos pārkāpumus un maldina iedzīvotājus. Lai arī Valsts kontroles ziņojumā konstatētie pārkāpumi ir rupji un nepārprotami, SIA „Talsu namsaimnieks” valde uzreiz nākamajā dienā, pēc Valsts kontroles revīzijas ziņojuma publicēšanas, uzņēmuma mājaslapā[5] nekavējoties publicēja melīgu un sagrozītu informāciju par Valsts kontroles ziņojumu.

Publicētās informācijas sākumā tiek teikts, ka citos novados arī ir atklātas problēmas. Turklāt tās veicina šobrīd valstī neesošais mājokļa politikas plānošanas dokuments. Taču tā SIA „Talsu namsaimnieks” vadība tikai mēģina izveicīgi melot un iestāstīt, ka blēdīties ir normāla prakse un ka vainīgi jau ir visi citi, bet ne jau viņi.

Tālāk publikācijā sevi neveiksmīgi mēģina attaisnot pašreizējais SIA „Talsu namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Edgars Bērziņš, sakot, ka esošā valde darbu sāka 2013.gada jūlijā, kad arī pakāpeniski sākuši sakārtot SIA “Talsu namsaimnieks” darbību pēc normatīvo aktu noteikumiem, lai ievērotu labas pārvaldības praksi. Sanāk, ka pirms 2013.gada jūlija kārtības uzņēmumā nebija. Taču E.Bērziņš aizmirst piebilst un noklusē, ka tieši viņš strādāja par juristu SIA „Talsu namsaimnieks” no 2012. – 2013.gadam, bet par namu pārvaldnieku no 2008. – 2012.gadam. Tātad lai nu kuram, bet E.Bērziņam jau sen, pirms 2013.gada, bija labi zināms, kā lietas tiek kārtotas uzņēmumā. Turklāt E.Bērziņš strādāja par juristu slavenā kampēja un šķērdētāja Aleksandra Tarabanovska laikā un tieši viņš bija viens no šīs nekārtības uzturētājiem, jo juristam uzņēmumā garām „nepaslīd” neviens dokuments.

Nekur nav pazudusi arī slimīgā pašslavināšana, jo SIA „Talsu namsaimnieks” publikācijā tiek uzsvērts, ka revīzijas laikā tika konstatēta efektīva un atbilstoša rīcība atsevišķās jomās kā, piem., ilgstošu ūdens patēriņa starpību konstatēšanā un debitoru parādu atgūšanā. E.Bērziņš uzsver, ka, ja revīzija tiktu veikta no 2013.gada, tad Valsts kontrole būtu redzējusi, kādas būtiskas pārmaiņas jau līdz 2014.gadam ir īstenotas, sīkāk gan nenorādot, kādas tad tieši pārmaiņas ir veiktas. Izskatās, ka pats E.Bērziņš nesaprot, kas tiek rakstīts – pārkāpumi taču ir konstatēti par SIA „Talsu namsaimnieks” darbībām 2014. un 2015.gadā, kad E.Bērziņš jau bija valdē.

Tātad SIA „Talsu namsaimnieks” joprojām turpina izdarīt rupjus pārkāpumus arī pēc E.Bērziņa izslavētajām un grandiozajām, bet tajā pašā laikā noslēpumainajām pārmaiņām SIA „Talsu namsaimnieks”. Un galu galā – Valsts kontroles revīzijas ziņojumā ir skaidri secināts, ka SIA “Talsu namsaimnieks” darbība daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanā kopumā nav vērtējama kā efektīva un atbilstoša normatīvo aktu prasībām. Pat ja pašreizēja valde ir uzlabojusi darbu, piem., debitoru parādu atgūšanā, tā ne tuvu nav lielākā problēma uzņēmumā.

Pilnīgs safabricējums jeb māņi ir SIA „Talsu namsaimnieks” finanšu direktores Agneses Girbes teiktais, ka ikvienam Valsts kontroles aizrādījumam ir pamatoti izskaidrojumi.

Pirmkārt, Valsts kontrole nav sniegusi aizrādījumus, bet konstatējusi SIA „Talsu namsaimnieks” neefektīvu un neatbilstošu rīcību māju pārvaldīšanā, kas izpaužas kā naudas nepamatota pieprasīšana no iedzīvotājiem un tās šķērdēšana. To nevar saukt citādi, kā rupjus likumu normu pārkāpumus un totālu labas pārvaldīšanas prakses trūkumu. Otrkārt, SIA „Talsu namsaimnieks” bija iespēja savus pārkāpumus un prettiesiskās darbības izskaidrot Valsts kontrolei, kad tā veica revīziju, taču tas netika darīts un tāpēc arī tika konstatēti pārkāpumi.

Valsts kontroles ziņojumā ir vairākkārt skaidri norādīts, ka SIA „Talsu namsaimnieks” nevarēja iesniegt pamatojumu un uzrādīt dokumentus par konkrētiem aprēķiniem, izdevumiem un izmaksām. Tātad vai nu Agnese Girbe melo vai apzināti slēpj tēriņus pamatojošos dokumentus. Treškārt, lai arī publikācijas pašās beigās negribīgi tiek atzīts, ka Valsts kontroles tā saucamie aizrādījumi jau tiekot novērsti, nekas netiek pateikts, kad un kā Talsu novada iedzīvotājiem tiks atmaksāta laika posmā no 2014. līdz 2015.gadam nepamatoti iekasētie vismaz 145 028 euro.

4. Žurnālistikas izbāzenis. Jānorāda, ka iepriekš minētā sagrozītā informācija tika publicēta SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā ar nosaukumu „Valsts kontrole izvērtē SIA „Talsu namsaimnieks” darbu”, lai gan izvērtēšana jau bija pabeigta, konstatējot būtiskas problēmas un pārkāpumus apsaimniekošanā, par ko publikācijas nosaukumā un arī tekstā nekas netiek minēts, ignorējot faktus. Nav šaubu, ka tas bija SIA „Talsu namsaimnieks” pārsteidzīgs mēģinājums noklusēt jeb vienkārši notušēt Valsts kontroles daudzos konstatētos pārkāpumus un slikto situāciju apsaimniekošanā, tādējādi maldinot iedzīvotājus. Tā vietā SIA „Talsu namsaimnieks” vadībai vispirms vajadzēja ātri un skaidri atzīt kļūdas, ja reiz tās pieļautas, vienlaicīgi rūpīgi izvērtējot ziņojumā konstatētos pārkāpumus.

Zīmīgi arī, ka SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā publicētā informācija ar tādu pašu nosaukumu 2016.gada 1.aprīlī tika pārpublicēta kā raksts Talsu novada domes vadības skaļrunī „Talsu novada ziņas”.[6] Arī laikrakstā „Talsu Vēstis” 2016.gada 4.aprīlī[7] ar šādu pašu nosaukumu tika publicēts jeb pārkopēts minētais raksts. Kā abu rakstu autore norādīta Inita Fedko, lai gan SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā autors nebija norādīts. Tātad var secināt, ka Inita Fedko jau sākotnēji sagatavoja informāciju publicēšanai SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā, tādējādi tikai apstiprinot, ka laikraksts „Talsu novada ziņas” un tā žurnālisti tiek izmantoti pašvaldības un tās uzņēmumu pozitīvisma propagandēšanai. Žēl, ka arī laikraksts „Talsu Vēstis” publicē rakstus, neiedziļinoties to saturā. Saskaņā ar Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksu,[8] kuras biedrs ir arī Inita Fedko, žurnālista pienākums ir gādāt, lai sabiedrība saņem pilnu informāciju par procesiem un notikumiem, žurnālisti ir par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju pret politisko, ekonomisko un tiesu varu, aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības, faktu izklāstam žurnālista veidotajā saturā jābūt objektīvam, skaidram, bez falsifikācijas vai maldināšanas. Citādi sanāk runāšana, tā arī neko nepasakot.

5. Talsu novada vadībai ir nekavējoties jāatsauc SIA „Talsu namsaimnieks” pašreizējā valde – Edgars Bērziņš, Gatis Blumbahs un Edgars Šterns. Pēc šādu būtisku māju apsaimniekošanas problēmu atklāšanas un Valsts kontroles secinātā, ka SIA “Talsu namsaimnieks” darbība daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanā Talsu novadā kopumā nav vērtējama, kā efektīva un atbilstoša normatīvo aktu prasībām, Talsu novada domei kā vienīgajam SIA „Talsu namsaimnieks” kapitāldaļu turētājam ir rūpīgi jāizvērtē esošo valdes locekļu zināšanas un atbilstība tik nopietnam amatam. Visdrīzāk viņi ir jāatbrīvo no pienākumu pildīšanas, jo revīzija ir veikta par 2014. un 2015.gadu, kad uzņēmumu vadīja esošā valde. Tātad esošā valde nespēj veiksmīgi vadīt uzņēmumu iedzīvotāju interesēs.

Turklāt nedrīkst ignorēt esošā valdes priekšsēdētāja E.Bērziņa prastos mēģinājumus slēpt patiesību, nevis runāt skaidru valodu, tādējādi paužot zemisku attieksmi pret mums, iedzīvotājiem. Tikai 2016.gada 1.aprīlī SIA „Talsu namsaimnieks” mājaslapā[9] un domes vadības ruporā „Talsu novada ziņas”[10] tika publicēts skaidrojums par Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem. Tas gan vairāk izklausās pēc attaisnošanās jeb centieniem glābt savu ādu, jo SIA „Talsu namsaimnieks” faktiski nevienu kļūdu tā īsti neesot pieļāvis un visi Valsts kontroles tā sauktie aizrādījumi tiek izskaidroti un atspēkoti. Te citi vainīgi, te Valsts kontrole kaut ko nav sapratusi. Viens pārkāpums pat esot izdarīts iedzīvotāju labā.

Tāpat E.Bērziņš nepasaka, kad iedzīvotājiem tiks atmaksāti nepamatoti iekasētie vismaz 145 028 euro. Rezultātā SIA „Talsu namsaimnieks” mēģina pateikt, ka Valsts kontroles revīzijas ziņojums un tajā konstatētais nav nekas slikts. Taču nevajag attaisnoties, bet loģiski pamatot.

Skumīgākais ir tas, ka SIA „Talsu namsaimnieks” mēģinās pildīt Valsts kontroles ieteikumus nevis tādēļ, ka vadība patiesi būtu mainījusies, bet gan tāpēc, ka tā piedzīvoja publisku apkaunojumu.

Mums kārtīgi ir jāiegaumē šie cilvēki – Edgars Bērziņš, Gatis Blumbahs un Edgars Šterns. Jo tieši šie cilvēki ir atbildīgi par nepamatotu naudas iekasēšanu, tās neprasmīgu izlietošanu un mums nodarītajiem zaudējumiem. Un diez vai šie cilvēki ir pelnījuši mūsu, iedzīvotāju, cieņu.

Alkatība, iedomība un visatļautība daudziem ir radījusi maldīgu priekšstatu, ka likumi uz viņiem neattiecas. Taču mēs, iedzīvotāji, esam ceļā uz skaidras domāšanas un augstu prasību triumfu pār muļķību un blēdībām. Neviens koks neaug līdz debesīm.[11]


[1] Valsts kontroles 2016.gada 3.marta revīzijas ziņojums „Vai SIA “Talsu namsaimnieks” daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvalda efektīvi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām?” Publicēts Valsts kontroles mājaslapā: http://www.lrvk.gov.lv/uploads/reviziju-zinojumi/2015/2.4.1-19_2015/zinojums-talsu-namsaimnieks-ar-uzrunu.pdf

[2] http://www.lrvk.gov.lv/revizija/

[3] Likuma „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 54.panta otrā daļa: zemes gabala nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes gabala nomas maksa privatizētā dzīvokļa un mākslinieka darbnīcas īpašniekam nosakāma 6 procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības.

[4] Laikrakstā „Talsu novada ziņas” 2015.gada 1.decembrī publicētais raksts „Īpašumtiesību sakārtošana”

[5] 2016.gada 23.martā publicētā informācija „Valsts kontrole izvērtē SIA „Talsu namsaimnieks” darbu”. Pieejama: http://www.talsunamsaimnieks.lv/valsts-kontrole-izverte-sia-talsu-namsaimnieks-darbu/

[6] Laikrakstā „Talsu novada ziņas” 2016.gada 1.aprīlī publicētais raksts „Valsts kontrole izvērtē SIA „Talsu namsaimnieks” darbu”.

[7] Laikrakstā “Talsu Vēstis” 2016.gada 4.aprīlī publicētais raksts „Valsts kontrole izvērtē SIA „Talsu namsaimnieks” darbu”.

[8] http://www.latvijaszurnalisti.lv/etikas-kodekss/

[9] http://www.talsunamsaimnieks.lv/sanemti-12-valsts-kontroles-ieteikumi-darba-organizacijas-uzlabosanai/

[10] http://www.talsi.lv/uploads/filedir/TALSU%20NOVADA%20ZINAS/2016/talsunovadazinas6_1-12.pdf

[11]  Šrēdere E. Sniega bumba. Vorens Bafets un dzīves bizness. SIA „Zvaigzne ABC”, 2013, 578.lpp.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...

21

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

FotoĻoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā, draud pasaulei ar atomieročiem (!!!), Eiropas Savienība noslīkusi ciniskā reālpolitismā - sludina demokrātiju, bet ļauj agresorvalsts Krievijas izvarotajai Ukrainai noasiņot.
Lasīt visu...

21

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

FotoKārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts piespraustais Sarkanās zvaigznes ordenis.
Lasīt visu...

21

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

FotoPēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma tendence un Jaunā Vienotība kā Vienotības turpinājums daudzos punktos riskē kopēt jaunlaiku vēstures beznosacījuma politisko flagmaņu Latvijas ceļa un Tautas partijas attīstības dinamiku.
Lasīt visu...

15

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

FotoŠodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību - Delna ziņojumus par stāvokli korupcijas novēršanas jomā. Latvijā situācija gadu garumā lēnām uzlabojas, taču diemžēl progress ir tik lēns, ka būtībā situācija stagnē.
Lasīt visu...

21

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

FotoPatiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi – šo ziņu nevis saņemt personīgi, bet izlasīt medijos.
Lasīt visu...

20

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

FotoReaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret šādu praksi.
Lasīt visu...

21

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

Foto„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā, nedz Aizsardzības ministrijas lēmumu sekās un to ietekmē uz reģionu, nedz politisko un ekonomisko procesu loģikā, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns izrauj no konteksta vārdus "aizsardzība", "agresija", "Latgale" un "Krievija" un sarindo tos viņam ērtā, pareizā un saprotamā kārtībā - Nacionālās Drošības Apdraudējums. Un ar šo nožēlojamo secinājumu steidz dalīties ar Valsts drošības dienestu (VDD)!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...