Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievija patiesībā jau ir okupējusi Latviju - tikai tas noticis tik nemanāmi, ka mēs to varam konstatēt tikai pēc netiešām pazīmēm, kas ir saskatāmas un apzināmas, tikai palūkojoties no malas, vēlams, neieinteresēti un cik necik objektīvi.

Pat ne vienkārši slima, bet ļoti, ļoti, ļoti slima suņa murgs, vai ne? It īpaši tikai dažas dienas pēc 18. novembra - parāde, saule, ziedu nolikšana, tradicionālais prezidenta ēēēēmmmm, koncerti, karogi, salūts, lāpu liesmas, pacilātība, apsveikuma vārdi un īsziņas. Acīmredzami mēs taču esam pietiekami vareni, raženi utt.

Nelaime viena - viss šeit uzskaitītais ir fasāde. Ārišķības. Tas, kas duras acīs, bet ne obligāti ir realitāte. Savukārt realitāte tikpat labi var būt pilnīgi cita.

Es uzskaitīšu dažādus "sīkumus", ko vienā kopējā failā vaļas brīžos esmu metis tikai dažas dienas, - "sīkumus", kas ir, maigi izsakoties, grūti izskaidrojami, ja raudzīties uz tiem no neatkarīgas, patstāvīgas valsts interešu realizēšanas viedokļa, toties lieliski iederas šī raksta virsrakstā izteiktajā domā.

Vispirms burtiski pāris jautājumi. Kāpēc, piemēram, Krievija nenopērk visus Latvijas medijus, kas vien tai būtu vajadzīgi sekmīgai tautas smadzeņu kompostrēšanai? Ir acīmredzami, ka tas nebūtu ne grūti, ne dārgi. Tad kāpēc tā vietā Krievija ļauj nosprāgt vienai Latvijas krievvalodīgajai avīzei pēc otras? Un kāpēc Krievijai vairs nav vajadzīgs pat tās iepriekš netieši uzturētais Rīgas "Dinamo"?

Un kāpēc Krievija, piemēram, pirms kārtējām vēlēšanām šeit vienkārši neuztaisa megakampaņu par 5-10-20 miljoniem, nepiegāž visus medijus un publisko telpu ar Kremļa propagandu un nedabū Saeimā 51 "prokrievisko" deputātu? Tas taču arī nebūtu grūti, jo vairāk, ka, kamēr pusiznīcinātais KNABs sarosītos, paietu mēneši, ja ne gadi...

Bet tagad daži fakti.

Viens. Lietuva savu sašķidrinātās gāzes termināli iegādājusies. Tas bija dārgi, bet ir iegādājusies. Tai būs arī kabelis uz Zviedriju. Igaunijas un Somijas premjeri nupat vienojušies par divu sašķidrinātās dabasgāzes termināļu būvi. Latvija šādu domu ir atmetusi. Latvijai kas tāds nešķiet pietiekami vajadzīgs.

Divi. Latvija ir paziņojusi par prettanku ieroču iegādi, taču tiem kaut kad nākotnē paredzēts tērēt gandrīz divdesmit reizes mazāk naudas nekā par novecojušām bruņumašīnām jau drīzumā. Ar vārdu sakot, kamēr Lietuva un Igaunija masveidā pērk ieročus, ar ko iznīcināt krievu tankus, Latvija pērk nedaudz aprūsējušus mērķus krievu tankiem.

Trīs. Visi Latvijas jau tā pusiznīcinātās zemessardzes ieroči, neskaitot bises, aiz atslēgas glabājas centralizēti, desmitu kilometru attālumā no zemessargu dzīvesvietām - lai nevienam nevajadzētu lieki pūlēties, tos visus vajadzības gadījumā uzreiz un bez pūlēm nobloķējot un attiecīgi neitralizējot arī zemessardzi.

Četri. Termiņuzturēšanās atļauju bizness: vai gan kāds brīnums, ka pašlaik kļuvis neiespējams iegūt pat jebkādus detalizētākus datus par to, kā ar to veicies šogad un kādi ļaudis ieguvuši iespējas par nelielu, taisnīgu samaksu uzkavēties Latvijā tad un tik, kad un cik ir tāda vēlēšanās.

Pieci. Ārvalstu investoru "izvērtēšana" ir nulles līmenī: nu, piemēram, "Skonto" stadions tiek pirkts un pārpirkts (kas ir gada lielākais nekustamo īpašumu darījums) par acīmredzami "tumšu", gandrīz droši, ka Krievijas izcelsmes naudu, - bet vienīgie, ko tas interesē, ir pāris mediji.

Seši. Kaimiņi igauņi pēdējos gados spējuši neitralizēt ne tikai Krievijas spiegus, bet arī valsts nodevējus augstos militāros amatos paši savās struktūrās. Latvijā šajā jomā - precīzi nulle, un nevienu reiniku-zatleru-maizīti-kozlovski tas ne mazākajā mērā nešķiet satraucam.

Septiņi. Drošības policija un pārējie specdienesti visā, kas minēts pēdējos trīs punktos, tikai bezzobaini un nevarīgi noskatās un "patur redzeslokā" - un ne jau tikai tāpēc, ka visi spēki aiziet politisko pasūtījumu pildīšanai.

Astoņi. Gan likumdevēji, gan augstākā izpildvara, rokas salikuši, noskatās, kā viens sīks birokratizēts papīrgrauzis iznīcina ne tikai vienīgo korupcijas apkarošanas struktūru valstī, bet arī Latvijas cilvēku ticību, ka korupcija tiešām var tikt iznīcināta.

Deviņi. Latvijas valsts "vara" jau kuro gadu ik pa laikam miermīlīgi iebubinās par to, kā Latvijas austrumi atrodas pilnīgā Krievijas informatīvajā telpā, un ceļ gaisa pilis - bet nevēlas atrast dažus nieka miljonus, lai šiem te austrumiem nodrošinātu kaut vai bezmaksas pieeju Latvijas komerckanāliem.

Desmit. NBS komandieris klaigā par to, kā mūsu ienaidnieks uzbrūkot visbūtiskākajam, kas ir "katras tautas pamatā - valsts mīlestībai un cieņai pret viņu". Tai pašā laikā augstākajā valstiskajā līmenī tiek darīts viss iespējamais, lai šo mīlestību un cieņu mazinātu - no "Citadeles" un Āboltiņas-Junkura mandātu afērām līdz Zaķa balsu pirkšanas piesegšanai un Triju Zvaigžņu ordenim cilvēkam, kurš savu ģimenes biznesu izglābis uz valsts un slavenā "3a portfelīša" rēķina.

Un vienpadsmit. Tiem nedaudzajiem, kuri par visu augstāk uzskaitīto vēl uztraucas, labākajās Putina propagandas tradīcijās tiek paziņots - jūs noteikti esat Kremļa nopirkti...

Tad nu pamēģiniet paši sev godīgi pajautāt - kāpēc viss iepriekš minētais notiek tā, kā notiek? Ja Krievija tomēr nav paklusām okupējusi Latviju, tad kā tad to visu kopā varat izskaidrot? Ne citiem - paši sev.

Novērtē šo rakstu:

153
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...