Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievija patiesībā jau ir okupējusi Latviju - tikai tas noticis tik nemanāmi, ka mēs to varam konstatēt tikai pēc netiešām pazīmēm, kas ir saskatāmas un apzināmas, tikai palūkojoties no malas, vēlams, neieinteresēti un cik necik objektīvi.

Pat ne vienkārši slima, bet ļoti, ļoti, ļoti slima suņa murgs, vai ne? It īpaši tikai dažas dienas pēc 18. novembra - parāde, saule, ziedu nolikšana, tradicionālais prezidenta ēēēēmmmm, koncerti, karogi, salūts, lāpu liesmas, pacilātība, apsveikuma vārdi un īsziņas. Acīmredzami mēs taču esam pietiekami vareni, raženi utt.

Nelaime viena - viss šeit uzskaitītais ir fasāde. Ārišķības. Tas, kas duras acīs, bet ne obligāti ir realitāte. Savukārt realitāte tikpat labi var būt pilnīgi cita.

Es uzskaitīšu dažādus "sīkumus", ko vienā kopējā failā vaļas brīžos esmu metis tikai dažas dienas, - "sīkumus", kas ir, maigi izsakoties, grūti izskaidrojami, ja raudzīties uz tiem no neatkarīgas, patstāvīgas valsts interešu realizēšanas viedokļa, toties lieliski iederas šī raksta virsrakstā izteiktajā domā.

Vispirms burtiski pāris jautājumi. Kāpēc, piemēram, Krievija nenopērk visus Latvijas medijus, kas vien tai būtu vajadzīgi sekmīgai tautas smadzeņu kompostrēšanai? Ir acīmredzami, ka tas nebūtu ne grūti, ne dārgi. Tad kāpēc tā vietā Krievija ļauj nosprāgt vienai Latvijas krievvalodīgajai avīzei pēc otras? Un kāpēc Krievijai vairs nav vajadzīgs pat tās iepriekš netieši uzturētais Rīgas "Dinamo"?

Un kāpēc Krievija, piemēram, pirms kārtējām vēlēšanām šeit vienkārši neuztaisa megakampaņu par 5-10-20 miljoniem, nepiegāž visus medijus un publisko telpu ar Kremļa propagandu un nedabū Saeimā 51 "prokrievisko" deputātu? Tas taču arī nebūtu grūti, jo vairāk, ka, kamēr pusiznīcinātais KNABs sarosītos, paietu mēneši, ja ne gadi...

Bet tagad daži fakti.

Viens. Lietuva savu sašķidrinātās gāzes termināli iegādājusies. Tas bija dārgi, bet ir iegādājusies. Tai būs arī kabelis uz Zviedriju. Igaunijas un Somijas premjeri nupat vienojušies par divu sašķidrinātās dabasgāzes termināļu būvi. Latvija šādu domu ir atmetusi. Latvijai kas tāds nešķiet pietiekami vajadzīgs.

Divi. Latvija ir paziņojusi par prettanku ieroču iegādi, taču tiem kaut kad nākotnē paredzēts tērēt gandrīz divdesmit reizes mazāk naudas nekā par novecojušām bruņumašīnām jau drīzumā. Ar vārdu sakot, kamēr Lietuva un Igaunija masveidā pērk ieročus, ar ko iznīcināt krievu tankus, Latvija pērk nedaudz aprūsējušus mērķus krievu tankiem.

Trīs. Visi Latvijas jau tā pusiznīcinātās zemessardzes ieroči, neskaitot bises, aiz atslēgas glabājas centralizēti, desmitu kilometru attālumā no zemessargu dzīvesvietām - lai nevienam nevajadzētu lieki pūlēties, tos visus vajadzības gadījumā uzreiz un bez pūlēm nobloķējot un attiecīgi neitralizējot arī zemessardzi.

Četri. Termiņuzturēšanās atļauju bizness: vai gan kāds brīnums, ka pašlaik kļuvis neiespējams iegūt pat jebkādus detalizētākus datus par to, kā ar to veicies šogad un kādi ļaudis ieguvuši iespējas par nelielu, taisnīgu samaksu uzkavēties Latvijā tad un tik, kad un cik ir tāda vēlēšanās.

Pieci. Ārvalstu investoru "izvērtēšana" ir nulles līmenī: nu, piemēram, "Skonto" stadions tiek pirkts un pārpirkts (kas ir gada lielākais nekustamo īpašumu darījums) par acīmredzami "tumšu", gandrīz droši, ka Krievijas izcelsmes naudu, - bet vienīgie, ko tas interesē, ir pāris mediji.

Seši. Kaimiņi igauņi pēdējos gados spējuši neitralizēt ne tikai Krievijas spiegus, bet arī valsts nodevējus augstos militāros amatos paši savās struktūrās. Latvijā šajā jomā - precīzi nulle, un nevienu reiniku-zatleru-maizīti-kozlovski tas ne mazākajā mērā nešķiet satraucam.

Septiņi. Drošības policija un pārējie specdienesti visā, kas minēts pēdējos trīs punktos, tikai bezzobaini un nevarīgi noskatās un "patur redzeslokā" - un ne jau tikai tāpēc, ka visi spēki aiziet politisko pasūtījumu pildīšanai.

Astoņi. Gan likumdevēji, gan augstākā izpildvara, rokas salikuši, noskatās, kā viens sīks birokratizēts papīrgrauzis iznīcina ne tikai vienīgo korupcijas apkarošanas struktūru valstī, bet arī Latvijas cilvēku ticību, ka korupcija tiešām var tikt iznīcināta.

Deviņi. Latvijas valsts "vara" jau kuro gadu ik pa laikam miermīlīgi iebubinās par to, kā Latvijas austrumi atrodas pilnīgā Krievijas informatīvajā telpā, un ceļ gaisa pilis - bet nevēlas atrast dažus nieka miljonus, lai šiem te austrumiem nodrošinātu kaut vai bezmaksas pieeju Latvijas komerckanāliem.

Desmit. NBS komandieris klaigā par to, kā mūsu ienaidnieks uzbrūkot visbūtiskākajam, kas ir "katras tautas pamatā - valsts mīlestībai un cieņai pret viņu". Tai pašā laikā augstākajā valstiskajā līmenī tiek darīts viss iespējamais, lai šo mīlestību un cieņu mazinātu - no "Citadeles" un Āboltiņas-Junkura mandātu afērām līdz Zaķa balsu pirkšanas piesegšanai un Triju Zvaigžņu ordenim cilvēkam, kurš savu ģimenes biznesu izglābis uz valsts un slavenā "3a portfelīša" rēķina.

Un vienpadsmit. Tiem nedaudzajiem, kuri par visu augstāk uzskaitīto vēl uztraucas, labākajās Putina propagandas tradīcijās tiek paziņots - jūs noteikti esat Kremļa nopirkti...

Tad nu pamēģiniet paši sev godīgi pajautāt - kāpēc viss iepriekš minētais notiek tā, kā notiek? Ja Krievija tomēr nav paklusām okupējusi Latviju, tad kā tad to visu kopā varat izskaidrot? Ne citiem - paši sev.

Novērtē šo rakstu:

153
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...