Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie biedri, jau kādu laiku mediji uztur diskusiju par manu, it kā neesošo un nederīgo augstāko izglītību. Iespējams, ka mediju spiediena dēļ, šo situāciju skaidrojot, esam pieļāvuši kļūdas savā komunikācijā. Tai pat laikā nevar noliegt atsevišķu mediju ieinteresētību jautājuma nemitīgā cirkulēšanā, jo acīmredzot neko \"sliktāku\" par Zatlera Reformu partiju un mani kā premjera amata kandidātu, nav izdevies atrast.

Esam vairākkārt korekti un precīzi atbildējuši medijiem, savas atbildes pamatojot ar konkrētiem, pārbaudāmiem faktiem. Tālāka komunikācija ar medijiem par šo jautājumu būtu neproduktīva un tikai palīdz vairot šaubas par ZRP pausto informāciju.

Šajā vēstulē vēlos vēlreiz izklāstīt faktus par savu izglītību un tās iegūšanas apstākļiem, lai atvieglotu Jums šī jautājuma skaidrošanu saviem kolēģiem - citiem ZRP biedriem un vēlētājiem.

Skolas gaitas sāku Rīgas 6. vidusskolā, paralēli ierastajiem mācību priekšmetiem mācoties klavierspēli, klarneti un vēlāk saksofonu. Pēc 9. klases beigšanas iestājos Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijā. 11. klases laikā pēc stundām sāku strādāt un turpināju strādāt "uz pus slodzi" līdz 12. klases beigām. Atgādināšu, ka daudzi Rīgas Valsts 1. Ģimnāziju uzskata par savdabīgu skolu, jo jau vidusskolā eksaktajos priekšmetos un svešvalodās, tur iemāca pirmo divu bakalaura gadu mācību vielu.

Mana dzīve neiekārtojās tā, lai man būtu iespēja pilna laika studijām augstskolā. Par to nekautrējos, jo no sirds ticu, ka nav labāka veida kā apgūt teorētiskās zināšanas, kā tās tūdaļ pārbaudot praksē. Tā kā jau agri sapratu, ka savu nākotni vēlos saistīt ar uzņēmējdarbību - būt pats savas dzīves noteicējs, tad akadēmisku diplomu nekad neesmu uzskatījis kā nepieciešamību. Tāpēc arī paņēmu no mācībām biznesa augstskolā Turība labāko, ko varēju, vakara studijas apvienojot ar darba pienākumiem Latvijā un regulāriem komandējumiem.

Pēc tam tādu pašu motīvu vadīts iestājos Robert Kennedy College daļējā tālmācībā, lai iegūtu vairāk teorētisko zināšanu par biznesa vadību un attīstību. Šīm studijām 2012. gada janvārī jāvainagojas ar akadēmisko maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā pēc disertācijas aizstāvēšanas.

Vērtīgākais, ko esmu ieguvis no šīm studijām ir prasme patstāvīgi apgūt jaunas lietas, prasme atrast interesantu un izglītojošu literatūru angļu valodā un padziļinātas zināšanas un interese par valstu konkurētspēju. Šīs prasmes un zināšanas vērtēju daudz augstāk par iegūstamo diplomu, neatkarīgi no zelta burtu lieluma uz tā.

Atsevišķi specifiski jautājumi ir izraisījuši īpašu mediju rezonansi. Tie atsevišķi iztirzāti zemāk.

Kāpēc Sprūdžs melo par savu izglītību? Es nekad neesmu teicis to, kā nav. Par cilvēka rakstura nozīmīgāko un reizē grūtāk sasniedzamo kvalitāti, es uzskatu integritāti. Citiem vārdiem, nekad neesmu melojis par savu izglītību vai tās esamību. Atsevišķu mediju apzināta vai neapzināta kļūdaina sākotnējās informācijas interpretācija par to, ka esmu pabeidzis MBA iegūšanai nepieciešamo studiju kursu komplektu, bet izvēlējos turpināt studijas M.Sc. grāda iegūšanai, kas nozīmē, ka man šobrīd nav augstākās izglītības diploma, noveda pie tā, ka medijos parādījās informācija, ka man esot "Šveices MBA grāds". Lai arī faktiski, esmu apguvis nepieciešamo studiju apjomu, tādu diplomu neesmu saņēmis un arī neplānoju saņemt, tāpēc visā oficiālajā informācijā, vienmēr esmu norādījis "mācos, lai saņemtu Velsas universitātes maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā".

Kā es iestājos Robert Kennedy College bez bakalaura diploma? Ārzemju augstskolās tas ir iespējams, ja nokārtojat iestājpārbaudījumus, izturat klātienes intervijas un varat nodrošināt sekmīgu cilvēku rekomendācijas vēstules. Manā gadījumā pēc rekomendācijas vēstulēm no diviem augstākā līmeņa vadītājiem globālos uzņēmumos, kā arī klātienes intervijas, pēc saskaņošanas ar Velsas universitāti, kas izdod attiecīgo grādu, iestājpārbaudījumi tika atcelti. Arī tā ir normāla prakse, ja tiek vērtēta lieta pēc būtības, nevis papīri.

Kā iespējams, ka Robert Kennedy College Cirihē, Šveicē, izsniedz Velsas universitātes diplomus?Tā ir normāla ārzemju universitāšu prakse, ka tās akreditē privātas mācību iestādes, šajā gadījumā koledžu, pasniegt to mācību programmas un izsniegt to apstiprinātus diplomus. Velsas universitātes diplomus izsniedz vairāki desmiti privātu augstskolu visā pasaulē.

Kāpēc Robert Kennedy College nav reģistrēta Šveices augstskolu reģistrā? Godīgi sakot - nezinu. Bet arī nesaprotu, kāda tam nozīme. Un kāpēc būtu jābūt. Es iegūstu Velsas universitātes grādu, kas ir otrā lielākā universitāte apvienotajā karalistē. Koledžas akreditācijai vai reģistrācijai Šveicē nav nekādas nozīmes.

Kāpēc AIC Latvijā skeptiski izsakās par Velsas universitātes diplomiem? AIC skeptiski izturas pret jebkuru pasaules universitāšu diplomiem. Šajā kontekstā aicinu atcerēties, ka neviena Latvijas universitāte, izņemot SSE Riga, kas šādā izpratnē nav Latvijas izglītības sistēmas daļa, nav pat pirmajā tūkstotī nevienā no pasaules augstskolu reitingiem. Cik zināms, vairākiem Kembridžas un Oksfordas doktorantiem no Latvijas, savu akadēmisko sasniegumu pierādīšana, prasījusi ne mazumu pūļu.

Tai pat laikā jāatzīst, ka arī šis jautājums man nešķiet būtisks. Zināšanas ir galvā, nevis diplomā, ko viena vai otra valsts izvēlas "atzīt". Es ticu savām spējām, bet tās nepārvērtēju. Es zinu, ka Latvijā un pasaulē ir daudz cilvēku, no kuriem es varētu mācīties un mācos. Esmu pārliecināts, ka attīstās tikai tas, kurš nemitīgi turpina mācīties un ik dienu pilnveido savas jaunā apgūšanas prasmes. Vēlu mums visiem izturību, saliedētību un veiksmi cīnoties par jaunu, godīgu politiku Latvijai!

* Šo rakstu, ko publicējam bez gramatiskiem vai cita veida labojumiem, Pietiek atsūtīja kāds Zatlera reformu partijas biedrs. Partijas premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs otrdien neatbildēja ne uz īsziņu, ne uz elektroniskā pasta vēstuli, kurās tika jautāts, vai viņš patiešām ir šī viedokļa autors.

Novērtē šo rakstu:

51
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...