Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Mēs neesam ērti,” par Vienotības deputātiem Ventspils domē, kuri atšķirībā no valdības Rīgā atrodas opozīcijā Aivaram Lembergam, Pietiek saka Ivars Landmanis. Viņš kā Ventspils domes deputāts kopā ar brāli, Jaunā laika Ventspils nodaļas biedru Aivi Landmani pirmdien nosūtīja vēstuli Vienotības Saeimas frakcijai, aicinot neupurēt demokrātijas vērtības Ventspilī un ierobežot Lemberga ietekmē esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apetīti.

Latvijai un Ventspilij piedalās valdības koalīcijas sarunās, bet mūsu viedokli pat neprasa,” saka Ventspils domes deputāts Ivars Landmanis (Vienotība). Aicināti ar savu viedokli ventspilnieki neesot arī uz Jaunā laika vai Vienotības valdes sēdēm.

Kā noskaidroja Pietiek, arī pēc pēdējās Landmaņu izteiktās publiskās kritikas nekādu konkrētu plānu par viņu aicināšanu uz valdes sēdi nav vismaz tik ilgi, kamēr no gadu mijas brīvdienām Rīgā nav atgriezusies visa partiju apvienības vadība. „Lai veči atbrauc uz Rīgu, un parunāsim!” tikmēr Pietiek saka Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kuram pirmdien Landmaņi nosūtīja vēstuli.

Kad aizvadītajā vasarā neilgi pirms 10. Saeimas vēlēšanām Ventspilī oficiāli viesojās premjers Valdis Dombrovskis un Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa, fotozibšņu gaismā kopā ar viņiem zīmējies Lemberga partijas zieds, kamēr vietējie Vienotības deputāti nav pieaicināti. Pēc tam Dombrovskim un Āboltiņai gan bijusi tikšanās ar Jaunā laika Ventspils nodaļas biedriem, kur, atbildot uz jautājumiem, kādēļ valdības koalīcijā notiek sadarbība ar Lembergu, izskanējušas frāzes, ka „valsts labā ir jāiet uz kompromisiem”, atminas Aivis Landmanis.

Kad Vienotības partijām bijusi iespēja virzīt savus pārstāvjus Ventspils brīvostas valdē no politiski kontrolētajām Finanšu un Ekonomikas ministrijām, vietējo Ventspils nodaļas pārstāvju kandidatūras pat neesot izskatītas, un šajos amatos virzīti rīdzinieki. „Mums Rīgā pateica: personas uz brīvostu ir jāsaskaņo ar Aivaru [Lembergu], par jums nevarēsim vienoties,” saka Aivis Landmanis. Ivars Landmanis neslēpj, ka vietējie kolēģi no Latvijai un Ventspilij viņiem neoficiāli skaidrojuši – Lembergs viņu iekļāvis „svītrojamo sarakstā”, jo savulaik viņš pārstāvējis Ventspils mēra oponenta Olafa Berķa viedokli tranzītbiznesa uzņēmumos Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts. Ventspilī nekādu pazīmju pamieram, par kuru runā Rīgā, neesot.

Jaunā laika Ventspils nodaļas vadītājs Uģis Goldmanis izvairās sniegt savu vērtējumu par Landmaņu izvirzītajiem jautājumiem, sakot, ka nodaļā pieņemts lietas izdiskutēt un tad nākt ar kopīgu viedokli, ko šonedēļ arī plānots izdarīt. Aivis Landmanis savu publisko vēstuli ar partijas nodaļu saskaņojis neesot tāpat kā vēstuli Vienotības Saeimas frakcijas vadībai. Jautājums par Aivja Landmaņa izslēgšanu no Jaunā laika valdes sēdes dienaskārtībā nebūšot, saka Goldmanis. Landmaņi, no otras puses, noliedz, ka apsvērtu pāriešanu uz Saskaņas centru.

Vienotībai Ventspils domē ir divi deputāti – Dace Korna (Sabiedrība citai politikai) un Ivars Landmanis, kurš oficiāli nav iestājies nevienā no Vienotības partijām, bet neformāli ir saistīts ar Jauno laiku. No 13 deputātu vietām domē 8 ir Lemberga partijai Latvijai un Ventspilij, 3 vietas Saskaņas centram un 2 – Vienotībai. Vienotības deputāti bieži iniciatīvās sadarbojas ar Saskaņas centra kolēģiem, un šī veiksmīgā sadarbība Ventspilī, pēc Landmaņu domām, būtu jāpārnes uz Saeimu. „Uzskatām, ka tikai spēcīga, vairāku ietekmīgu partiju sadarbība var remdēt ZZS nepamatoti lielo apetīti, kas nav savienojama ar efektīvas valsts ekonomikas veicinošas politikas īstenošanu,” vēstulē Zaķim raksta Landmaņi. Skeptiska pret to ir Korna, kura atgādina – ne tikai Lembergam ir ietekme Ventspils uzņēmumos, bet arī ar Saskaņas centru saistītiem uzņēmējiem un sponsoriem. Ja kaut kas tiek pārmests vienam, esot jāpalūkojas arī uz otras puses darbību.

Samiernieciskāk par Landmaņiem noskaņota ir otra Vienotības deputāte Ventspils domē Dace Korna, kura nav parakstījusi vēstuli Saeimas frakcijas vadībai un ne vienmēr domes balsojumos ir opozīcijā Lembergam. „Pilsētā nav politiskā vara jādala, te vairāk tomēr ir saimnieciskās lietas. Ja es uzskatu, ka tas ir labi pilsētai, es balsoju par,” Pietiek atzīst deputāte. Pret to, ka Lembergs pašvaldības un valsts resursus netieši izmanto savas politiskās ietekmes nostiprināšanai, zāļu neesot, „diemžēl mūsu mazajā zemītē tā ir”, spriež Korna.

Āboltiņas atbilde Ivaram Landmanim, kas nosūtīta 25. novembrī ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja starpniecību, atstāj klasiskas amatpersonu „atrakstīšanās” iespaidu. Tajā, atbildot uz bažām par gaidāmajiem grozījumiem likumā par ostām, sausi informēts, ka Landmaņa iesniegums pārsūtīts Saeimas Tautsaimniecības komisijai. To savukārt vada ar Lembergu saistītās ZZS deputāts, eksbaņķieris Andris Bērziņš.

Aivis Landmanis Pietiek stāsta, ka uz iepriekš Saeimas frakcijai sūtītām vēstulēm, kas parasti tiekot adresētas visiem Vienotības deputātiem, līdz šim elektroniskā pasta vēstulē atbildējusi vienīgi Ingrīda Circene, no pārējiem bijis klusums. Zaķis apgalvo – tā neesot tiesa. Vēl 9. Saeimas laikā, kad no ventspilniekiem ienākuši priekšlikumi likumam par ostām, viņš tos aizstāvējis Tautsaimniecības komisijā, bet atbalsta tiem neesot bijis pat visu Vienotības kolēģu vidū, tādēļ to iestrāde likumā nav izdevusies.

Novērtē šo rakstu:

8
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ebreju bērnudārzs saņem pašvaldības finansējumu, bet citas tautības bērnu neuzņem - kāpēc?

FotoSabiedrībai vajadzētu ieinteresēties par Rīgas Ebreju kopienas dibināto bērnu dārzu "Motek". Es uzskatu, ka šī pirmsskolas izglītības iestāde savā darbībā neievēro nacionālos un Latvijas Republikai saistošos starptautiskos normatīvos aktus. Zinu gadījumu, kad bērns, kas nav ebreju tautības pārstāvis, netika uzņemts šajā iestādē viņa tautības dēļ. Tai pašā laikā šīs bērnu dārzs saņem Rīgas Domes līdzfinansējumu.
Lasīt visu...

21

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

FotoKādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad neuzzināšu, bet pasūtītāju nojaušu. Tā nu dažas dienas ļaudis plūda uz šo man nezināmo interneta resursu, acīmredzot vēloties tur izlasīt kādu manu atziņu. Tā kā man nav atziņu par man nezināmo Facebooku, tad nolēmu atziņas uzrakstīt par veselības reformu. Autors nav nevienas politiskas partijas biedrs un negrasās ieņemt politiskus vai valstiskus amatus, tādēļ atziņas par veselības reformu ir tikai teorētiskas, jo Latvijā tik un tā visu izšķir politiskā mazspēja.
Lasīt visu...

12

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

FotoVēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā finansējumu sadala un ik gadu saņem visādas zaļas „kabatas” iestādes un organizācijas, piemēram, Medību saimniecības attīstības fonds; Zemnieku federācija; LOSP; LPUF; Zemnieku Saeima. Uzskatām, ka līdzšinējā Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale „savējiem” ir jāizbeidz un jāsāk rūpēties arī par Latvijas reģionos esošajiem lauksaimniekiem un ražotājiem, kuriem nav tiešās piekļuves Republikas laukumam 2.
Lasīt visu...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

Dalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada...

Foto

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

No „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā...

Foto

Reideris aizēno vēlēšanas

Vēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”....

Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...