Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Vergu tirgus

Deniss Senko
30.06.2014.
Komentāri (80)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dzintra ir Latvijas Republikas pilsone. Visu savu dzīvi Dzintra ir smagi strādājusi un maksājusi nodokļus. Deviņdesmito gadu sākumā Dzintra atguva savas dzimtas īpašumu Līvānos. Visus savus spēkus Dzintra ar vīru veltīja dzimtas māju atjaunošanai un izveidoja zemnieku saimniecību. Strādājot zemnieku saimniecībā, nav brīvdienu, ir tikai smags darbs. Šobrīd Dzintrai jau ir 63 gadi, un kā dāvanu no savas valsts par uzticību viņa ir saņēmusi iespēju palikt bez pajumtes savu atlikušo mūžu.

Valsts vadītāji sev vien zināmu iemeslu dēļ ir izvirzījuši valsts prioritātes, un tie nav iedzīvotāji, bet komercbankas. Dzintras pāridarītājs nav vis kāda svešzemju banka, bet valstij piederošā Latvijas Hipotēku un zemes banka, kura kā vergu tirgotājs pārdeva Dzintru ar visu viņas ģimeni zviedru Swedbankai.

Īpaši sāpīgi Dzintrai ir tas, ka, neskatoties uz viņas ilgo darba mūžu, valsts viņu ir atzinusi par otrās šķiras pilsoni, kuru bez žēlastības iznīcina. Tieši valstij piederošā banka brutāli nodeva Dzintras uzticību, izspiežot no Dzintras ģimenes pēdējo sulu un tad pārdodot tālāk nākošajam vergu tirgotājam.

Līdzīgi kā ekspremjera Dombrovska ģimene arī Dzintra, lai pabarotu savu ģimeni un attīstītu zemnieku saimniecību, 2007.gada septembrī noslēdza aizdevuma līgumu ar VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka. Kā nodrošinājums šim aizdevumam tika pieprasītas Dzintras dzimtas mājas. Latvijas Hipotēku un zemes banka pamanījās vēl nopelnīt, prasot naudu par kredīta pieteikuma izvērtēšanu. Naudu paņēma, bet nekaunīgi apmānīja, sakot, ka šādas saistības ir izpildāmas.

Dzintru neviens nebrīdināja par draudošo krīzi, bet, krīzei iestājoties, tika būtiski palielināta procentu likme, lai saistības ar garantiju kļūtu neizpildāmas. Dzintra nepagurusi visus savus iekrājumus un zemnieku saimniecībā nopelnītos darba augļus nesa uz banku, bet bankas apetīte negāja mazumā.

Kad pat ar visiem saimniecības ienākumiem nepietika, lai samaksātu bankas grāmatvežu sarēķināto, Dzintra devās uz šo Dombrovska ģimenei tik draudzīgo banku un lūdza, lai arī viņas ģimenei piešķir kādas brīvdienas. Lai kā Dzintra lūgtos, viņai neizdevās vienoties ar banku par izdevīgākiem kredīta atdošanas nosacījumiem, bet viņas saistības tika nodotas zviedru Swedbankai.

Kāpēc tāda atšķirīga attieksme? Ar ko Dzintras ģimene ir sliktāka par bijušā premjera Valda Dombrovska ģimeni? Kāpēc Dzintrai netika dotas kredīta brīvdienas uz sešiem gadiem, lai viņa varētu atrisināt savas finansu problēmas?

Rodas jautājums, kāpēc Dzintrai pašai netika piedāvāts izpirkt cesiju, kad viņas saistības par kapeikām tika pārdotas Swedbankai? Kā redzams no publiski pieejamās informācijas, tad šīs saistības tika nodotas ar zaudējumiem 40,65 miljoni eiro, kas nozīmē, ka Swedbanka par Dzintras un citu kredītņēmēju saistībām samaksāja Latvijas Hipotēku un zemes bankai ievērojami mazāk, nekā bija tai parādā.

Nodokļu maksātājiem tika zaudējumi 40,65 miljoni eiro, bet Swedbanka no Dzintras prasa pilnu kredīta summu ar procentiem. Vai tā ir mērķtiecīga iedzīvotāju iznīcināšana? Kāpēc šāda iznīcinoša attieksme pret Dzintru, bet atšķirīga daudz saudzējošāka attieksme ir pret bijušā premjera Valda Dombrovska ģimeni, kam ir tikušas dotas ilgstošas kredīta brīvdienas?

Ar to es nebūt nesaku, ka pilnai laimei nepieciešams, lai izsolē steidzami tiktu pārdoti Dombrovska īpašumi, gluži pretēji, arī pārējiem, kas nav dombrovski, pienāktos kredīta brīvdienas, un nav taisnīgi, ka līdzīgā situācijā Dzintra paliek bez mājām un ar milzīgu parādu nastu.

Ir vēl kāda dīvainība šajā lietā - Dzintra vēl pirms izsoles tika pārdota tālāk kādai SIA Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūra. Vai varētu būt, ka SIA Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūra bija VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka meitas uzņēmums?

Tomēr, neskatoties uz to, ka Dzintra jau atkārtoti ir nonākusi Latvijas Hipotēku un zemes bankas meitas - Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūras verdzībā, šā gada maijā tika izsludināta un jūnijā notika Dzintras dzimtas māju izsole, kur kā piedzinējs dīvainā kārtā ir minēta zviedru Swedbanka.

Šāda situācija liek domāt par apzinātu valsts bankas novešanu līdz bankrotam. Iespējams, ka saistību nodošana ir tikai fikcija ar mērķi samazināt valsts bankai pienākošos daļu un vērsta uz shēmā iesaistīto personu iedzīvošanos uz kredītņēmēju un nodokļu maksātāju rēķina.

Es zinu, ka Dzintra nav vienīgā, kura cietusi no šādas shēmas, apzināti iegrūžot bankas klientus parādu verdzībā, vienlaicīgi radot Latvijas valstij zaudējumus 73,137 miljonu eiro apmērā.

Tas vairāk izskatās pēc genocīda, jo ir vērsts ne tikai pret kredītņēmējiem, bet arī pret pārējiem Latvijas nodokļu maksātājiem.

Genocīds ir darbība, kas vērsta, lai pilnībā vai daļēji iznīcinātu kādu nacionālu, etnisku, rases vai reliģiskās piederības grupu kā tādu: nogalinot šīs grupas locekļus, fiziski sakropļojot vai garīgi traumējot tos, apzināti radot šādai grupai tādus dzīves apstākļus, kuros paredzēta tās pilnīga vai daļēja iznīcība, apzināti ierobežojot dzimstību šajā grupā, ar varu pārvietojot vienas grupas bērnus dzīvošanai citā grupā.

Genocīds ietver sevī gan fizisko aspektu - uzskaitot konkrētas darbības kā, piemēram, noteiktas ļaužu grupas locekļu nogalināšanu, - tā arī psiholoģisko aspektu: šīs darbības tiek veiktas ar konkrētu nodomu daļēji vai pilnīgi iznīcināt nacionālu, etnisku, rases vai reliģiozu iedzīvotāju grupu “kā tādu”.

1948. gada Konvencija paredz, ka bez pašas genocīda realizēšanas, par noziedzīgu un sodāmu atzīstamas gan sazvērestība (slepena vai atklāta vienošanās), kuras mērķis ir genocīda organizēšana, gan atklāta un publiska kūdīšana uz genocīda īstenošanu, gan mēģinājums īstenot, gan līdzdalība genocīdā.

Novērtē šo rakstu:

269
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...