Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vergu tirgus

Deniss Senko
30.06.2014.
Komentāri (80)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dzintra ir Latvijas Republikas pilsone. Visu savu dzīvi Dzintra ir smagi strādājusi un maksājusi nodokļus. Deviņdesmito gadu sākumā Dzintra atguva savas dzimtas īpašumu Līvānos. Visus savus spēkus Dzintra ar vīru veltīja dzimtas māju atjaunošanai un izveidoja zemnieku saimniecību. Strādājot zemnieku saimniecībā, nav brīvdienu, ir tikai smags darbs. Šobrīd Dzintrai jau ir 63 gadi, un kā dāvanu no savas valsts par uzticību viņa ir saņēmusi iespēju palikt bez pajumtes savu atlikušo mūžu.

Valsts vadītāji sev vien zināmu iemeslu dēļ ir izvirzījuši valsts prioritātes, un tie nav iedzīvotāji, bet komercbankas. Dzintras pāridarītājs nav vis kāda svešzemju banka, bet valstij piederošā Latvijas Hipotēku un zemes banka, kura kā vergu tirgotājs pārdeva Dzintru ar visu viņas ģimeni zviedru Swedbankai.

Īpaši sāpīgi Dzintrai ir tas, ka, neskatoties uz viņas ilgo darba mūžu, valsts viņu ir atzinusi par otrās šķiras pilsoni, kuru bez žēlastības iznīcina. Tieši valstij piederošā banka brutāli nodeva Dzintras uzticību, izspiežot no Dzintras ģimenes pēdējo sulu un tad pārdodot tālāk nākošajam vergu tirgotājam.

Līdzīgi kā ekspremjera Dombrovska ģimene arī Dzintra, lai pabarotu savu ģimeni un attīstītu zemnieku saimniecību, 2007.gada septembrī noslēdza aizdevuma līgumu ar VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka. Kā nodrošinājums šim aizdevumam tika pieprasītas Dzintras dzimtas mājas. Latvijas Hipotēku un zemes banka pamanījās vēl nopelnīt, prasot naudu par kredīta pieteikuma izvērtēšanu. Naudu paņēma, bet nekaunīgi apmānīja, sakot, ka šādas saistības ir izpildāmas.

Dzintru neviens nebrīdināja par draudošo krīzi, bet, krīzei iestājoties, tika būtiski palielināta procentu likme, lai saistības ar garantiju kļūtu neizpildāmas. Dzintra nepagurusi visus savus iekrājumus un zemnieku saimniecībā nopelnītos darba augļus nesa uz banku, bet bankas apetīte negāja mazumā.

Kad pat ar visiem saimniecības ienākumiem nepietika, lai samaksātu bankas grāmatvežu sarēķināto, Dzintra devās uz šo Dombrovska ģimenei tik draudzīgo banku un lūdza, lai arī viņas ģimenei piešķir kādas brīvdienas. Lai kā Dzintra lūgtos, viņai neizdevās vienoties ar banku par izdevīgākiem kredīta atdošanas nosacījumiem, bet viņas saistības tika nodotas zviedru Swedbankai.

Kāpēc tāda atšķirīga attieksme? Ar ko Dzintras ģimene ir sliktāka par bijušā premjera Valda Dombrovska ģimeni? Kāpēc Dzintrai netika dotas kredīta brīvdienas uz sešiem gadiem, lai viņa varētu atrisināt savas finansu problēmas?

Rodas jautājums, kāpēc Dzintrai pašai netika piedāvāts izpirkt cesiju, kad viņas saistības par kapeikām tika pārdotas Swedbankai? Kā redzams no publiski pieejamās informācijas, tad šīs saistības tika nodotas ar zaudējumiem 40,65 miljoni eiro, kas nozīmē, ka Swedbanka par Dzintras un citu kredītņēmēju saistībām samaksāja Latvijas Hipotēku un zemes bankai ievērojami mazāk, nekā bija tai parādā.

Nodokļu maksātājiem tika zaudējumi 40,65 miljoni eiro, bet Swedbanka no Dzintras prasa pilnu kredīta summu ar procentiem. Vai tā ir mērķtiecīga iedzīvotāju iznīcināšana? Kāpēc šāda iznīcinoša attieksme pret Dzintru, bet atšķirīga daudz saudzējošāka attieksme ir pret bijušā premjera Valda Dombrovska ģimeni, kam ir tikušas dotas ilgstošas kredīta brīvdienas?

Ar to es nebūt nesaku, ka pilnai laimei nepieciešams, lai izsolē steidzami tiktu pārdoti Dombrovska īpašumi, gluži pretēji, arī pārējiem, kas nav dombrovski, pienāktos kredīta brīvdienas, un nav taisnīgi, ka līdzīgā situācijā Dzintra paliek bez mājām un ar milzīgu parādu nastu.

Ir vēl kāda dīvainība šajā lietā - Dzintra vēl pirms izsoles tika pārdota tālāk kādai SIA Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūra. Vai varētu būt, ka SIA Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūra bija VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka meitas uzņēmums?

Tomēr, neskatoties uz to, ka Dzintra jau atkārtoti ir nonākusi Latvijas Hipotēku un zemes bankas meitas - Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūras verdzībā, šā gada maijā tika izsludināta un jūnijā notika Dzintras dzimtas māju izsole, kur kā piedzinējs dīvainā kārtā ir minēta zviedru Swedbanka.

Šāda situācija liek domāt par apzinātu valsts bankas novešanu līdz bankrotam. Iespējams, ka saistību nodošana ir tikai fikcija ar mērķi samazināt valsts bankai pienākošos daļu un vērsta uz shēmā iesaistīto personu iedzīvošanos uz kredītņēmēju un nodokļu maksātāju rēķina.

Es zinu, ka Dzintra nav vienīgā, kura cietusi no šādas shēmas, apzināti iegrūžot bankas klientus parādu verdzībā, vienlaicīgi radot Latvijas valstij zaudējumus 73,137 miljonu eiro apmērā.

Tas vairāk izskatās pēc genocīda, jo ir vērsts ne tikai pret kredītņēmējiem, bet arī pret pārējiem Latvijas nodokļu maksātājiem.

Genocīds ir darbība, kas vērsta, lai pilnībā vai daļēji iznīcinātu kādu nacionālu, etnisku, rases vai reliģiskās piederības grupu kā tādu: nogalinot šīs grupas locekļus, fiziski sakropļojot vai garīgi traumējot tos, apzināti radot šādai grupai tādus dzīves apstākļus, kuros paredzēta tās pilnīga vai daļēja iznīcība, apzināti ierobežojot dzimstību šajā grupā, ar varu pārvietojot vienas grupas bērnus dzīvošanai citā grupā.

Genocīds ietver sevī gan fizisko aspektu - uzskaitot konkrētas darbības kā, piemēram, noteiktas ļaužu grupas locekļu nogalināšanu, - tā arī psiholoģisko aspektu: šīs darbības tiek veiktas ar konkrētu nodomu daļēji vai pilnīgi iznīcināt nacionālu, etnisku, rases vai reliģiozu iedzīvotāju grupu “kā tādu”.

1948. gada Konvencija paredz, ka bez pašas genocīda realizēšanas, par noziedzīgu un sodāmu atzīstamas gan sazvērestība (slepena vai atklāta vienošanās), kuras mērķis ir genocīda organizēšana, gan atklāta un publiska kūdīšana uz genocīda īstenošanu, gan mēģinājums īstenot, gan līdzdalība genocīdā.

Novērtē šo rakstu:

269
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

FotoJūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas, tostarp skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Šīm ziņām sekoja vairāku izglītības nozaru biedrību lūgums IZM sniegt plašākus skaidrojumus par reformu, tās mērķiem un nepieciešamību. Plašākus skaidrojumus no IZM puses vēlētos dzirdēt ne tikai nozares pārstāvji, bet arī Saeimas deputāti no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas. Šobrīd reforma rada vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt nav skaidrs, kāpēc IZM atkal virza t. s. sešgadnieku jautājumu, kurš jau vairākkārt nav guvis sabiedrības un nozares atbalstu.
Lasīt visu...

21

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

FotoĢimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt, bet arī sev pakļaut un, ja vien uzskatīs to par vajadzīgu, pat publiski pazemot – kā nodokļu naudas šķērdētājus.
Lasīt visu...

21

Mēs esam PAR

FotoMēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

FotoVeselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu cilvēku pazinēju - psihoterapeiti. Šoreiz ministre ir izcēlusies ar paziņojumu par savu grūtniecību. Lai gan tā, cik var noprast, ir pašā sākuma stadijā, jo priecīgais notikums ir gaidāms tikai nākamajā gadā, A. Čakša, jau tērpusies brīva griezuma halātiņā, neslēpj savu topošās mātes prieku.
Lasīt visu...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

Par uzpūsto depresijas problēmu

Jau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”,...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...