Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vēstule Latvijas pensionāriem

Atis Apinis, partijas „Ražotāja Latvija” valdes priekšsēdētājs
30.01.2012.
Komentāri (87)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie Latvijas pensionāri! Vēršos pie Jums kā pie politiski īpašas Latvijas iedzīvotāju grupas.

10 īsi jautājumi:

1. Kā, Jūsuprāt, ir sanācis, ka pēc 20 neatkarīgas valsts gadiem Latvijā ir kļuvis aktuāls jautājums: būt latviešu valodai vienīgajai valsts valodai vai nē?

Ko tas liecina par Latviju kā valsti? Kā Jūs zināt – par jebkura pasākuma efektivitāti liecina tikai un vienīgi pasākuma rezultāts. Kāds ir mūsu 20 gadu neatkarības rezultāts? 300 000 izbraukušie strādāt pārsvarā par melnstrādniekiem, referendums par krievu valodu kā otro valsts valodu, bezdarbs, nabadzība.

2. Kā ir sanācis, ka Jūsu bērni un mazbērni šeit nespēj atrast sev darbu un masveidā pamet Latviju? Turklāt svešumā viņus nebūt negaida piena upes ķīseļa krastos.

3. Kā ir sanācis, ka Jūs balsojat par cilvēkiem, kuri desmit gadu garumā ir pierādījuši savu nespēju rūpēties par savu tautu?

4. Vai problēma ir tur, ka Jūs neorientējaties ekonomiskajos procesos un nespējat atšķirt melus no patiesības? Iespējams. Jo jūs esat atrauti no reālās saimnieciskās dzīves.

5. Kam ir jānotiek, lai Latvijas pensionāri sāktu apjaust Latvijā pastāvošās katastrofas apmērus? Cik cilvēkiem vēl ir jāaizbrauc? Visiem? Pensionāri, kā Jūs pamodināt?

6.Vai problēma ir situācijas neizpratnē? Iespējams. Jūs sava darba mūža lielāko daļu esat pavadījuši nosacīti ērtajā padomju laikā un pašlaik vienkārši nespējat izprast kapitālismu kā sistēmu, un jo vairāk – jums pat nav priekšstata par kapitālisma ekonomiku.

Šo apstākli izmanto ierēdņu partijas, kuru balsts ir LTV un Latvijas Radio kontrole. Šie mediji tiek izmantoti, lai apdullinātu Jūs ar melīgu sasniegumu propagandu. Kā zināms, Latvija preses brīvības reitingā pasaulē ieņem 54.-56. vietu, blakus tādām valstīm kā Gana.

7. Varbūt beidzot ir pienācis laiks ieklausīties savā iekšējā balsī? Sākt pašiem izvērtēt un izdarīt secinājumus? Paskatieties apkārt un uzdodiet sev jautājumu - kad pēdējo reizi Jūs dzirdējāt par jaunas rūpnīcas atvēršanu Latvijā? Ja tas bija sen, tad nākamais jautājums – kur Latvijā strādās Jūsu bērni un mazbērni? Un kad Jūs pēdējo reizi dzirdējāt par Latvijas uzņēmuma maksātnespēju? Izdariet secinājumus paši.

8. Vai Jūs ļoti satrauc Jūsu pensijas? Protams, jo tas ir Jūsu vienīgais ienākumu avots. Un Jūs automātiski ejat un balsojat par tiem, kuri Jums tās maksā. Tipisks vēss aprēķins. Tikai viena problēma – pensijas Jums maksātu jebkura valdība, taču nopirkt par tām Jūs varat arvien mazāk un mazāk.

Atcerieties, kapitālisma ekonomikas pamats ir individuāla domāšana, nevis kolektīvisms kā padomju laikā. Citiem vārdiem – katrs ir tas, ko viņš spēj un var. Kolektīvās domāšanas laiks ir beidzies 20 gadus atpakaļ.

Tāpēc es Jūs ļoti lūdzu – vērtējiet un domājiet katrs pats! Jūs esat gudri un pieredzējuši - lieciet lietā šo pieredzi un beidziet baidīties. Bailes latviešiem ir dziļi iesakņojušās. Parasti tās cenšas slēpt aiz vārdiem par veselo saprātu un pragmatismu, bet tās ir un paliek vienkārši bailes. Beidziet baidīties, bailes paralizē kustību uz priekšu. Starp citu, stabilitāte un stagnācija ir divi stāvokļi ar ļoti līdzīgām pazīmēm.

9. Par ko liecina valodas referendums? Par divām lietām:

1) par valsts pārvaldes nespēju radīt darbavietas, kā rezultātā šo valsti sāk necienīt pat paši latvieši, kur nu vēl cittautieši;

2) par valsts pārvaldes vājumu, jo šādas iniciatīvas rodas brīžos, kad valsts ir vāja, vai arī - kādam liekas, ka valsts ir vāja. Tāpat ir iespējams, ka mūsu valsts pārvalde neatšķir demokrātiju no visatļautības.

Atcerēsimies - mēs esam tik stipri, cik stiprs ir mūsu gars. Šim referendumam ir jākļūst par tautas spēka apliecinājumu.

10. Cienījamie pensionāri, ko ar šo visu es gribēju Jums pateikt? Zinu, ka Jums nepatiks, bet tā ir rūgta patiesība: iespējams, ka tieši Jūs, Latvijas pensionāri, esat atbildīgi par esošo situāciju Latvijā. Iespējams, ka tieši Jūs esat vainīgi pie Latvijas problēmām.

Kāpēc? Tāpēc, ka Jūs izšķirat Saeimas vēlēšanu rezultātus. Tāpēc, ka Jūs sastādāt 50% no balsstiesīgajiem vēlētājiem, kuri ievēl Saeimu. Jūsu balsojums izšķir Saeimas un līdz ar to Latvijas likteni. Padomājiet par to.

P.S. Iepriekš atvainojos, ja kādu/s aizskāru, es dziļi cienu vecākās paaudzes cilvēkus. Ceru, ka šī vēstule palīdzēs Jums sevi vairāk apzināties kā situācijas ietekmētājus.

Novērtē šo rakstu:

43
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...