Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vidusšķiras attīstībai – labu izglītību

Zigurds Eglītis, inženieris, pedagogs
28.10.2014.
Komentāri (15)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan Latvija gandrīz gadsimta ceturksni ir neatkarīga valsts, ekonomiskā pacēluma vietā joprojām mīņājamies uz vietas. Nav gaidītās spozmes arī izglītībā. Bet ko savai valstij esi devis TU? Varbūt tieši TEV jāpalīdz tai augt!

Neatkarības gadu pirmsākumos piekoptā valsts vadīšana bez noteiktas, ilglaicīgas ekonomiskās stratēģijas ir noslāņojusi sabiedrību izteikti bagātos un kontrastā – nabadzīgos iedzīvotājos, nesekmējot vidusšķiras kā ekonomiski spēcīgas formācijas veidošanos (saskatāmi tikai vāji tās aizmetņi).

Pirms konkrētāk pievēršamies šai problēmai, precizēsim, ko tad īsti sapratīsim ar terminu „vidusšķira”. Šajā formulējumā interpretācijas nianses varētu būt dažādas, taču, koncentrējoties uz sociāli ekonomisko aspektu, varam uzskatīt, ka Latvijas vidusšķira ir iedzīvotāju slānis, kam ilgtermiņā ģimenes gada ieņēmumi pārsniedz gada izdevumus, nodrošinot stabilu uzkrājumu rezervi.

Palielinoties nabadzīgo ļaužu nogrupējumam, arvien krasāk sāk izpausties bīstamas patērētāju sabiedrības tendences. Maznodrošinātie (un ne tikai) pierod pie lūdzēju pozīcijas, kas, protams, cilvēcīgi saprotams, bet vienlaikus iezīmē arī virkni negatīvu, sabiedrību degradējošu faktoru – vājinās patriotisma jūtas, deformējas darba tikums, izpaužas neiecietība vienam pret otru, parādās vispārēja vienaldzība un nihilisms (morāles normu, principu, tikumisko vērtību noraidīšana), pavīd atskārsme dzīves jēgu meklēt svešumā. Citiem vārdiem sakot – daļu sabiedrības sāk pārņemt apātija, nomācot aktīvo dzīves pozīciju.

Kā redzams, tā ir nopietna problēma. Ko darīt?

Manuprāt, ir pienācis pēdējais laiks nodrošināt efektīvus apstākļus ietekmīgas, lielu iedzīvotāju slāni aptverošas vidusšķiras izveidei (protams, par to tiek runāts, un arī ir pieņemtas dažādas koncepcijas un sastādīti perspektīvie plāni, bet „vezums” joprojām nekustas no vietas). Šajā sakarībā jāuzsver – būs valstī spēcīga vidusšķira, būs arī nauda izglītībai, medicīnai, aizsardzībai, pensijām.

Saeimai, valdībai un pašvaldībām likumdošanas iniciatīvu ceļā vajadzētu panākt, lai Latvijas iedzīvotāji, balstoties uz labu izglītību (kvalitatīvu un augsta līmeņa – koledžas, universitātes u.tml.), varētu kļūt par aktīviem sava finansiālā stāvokļa veidotājiem. Taču tas nenozīmē, ka sabiedrībai savas labklājības paaugstināšanai vajadzētu nepārtraukti visu gaidīt no valsts un pašvaldību institūcijām. Iespēju robežās arī katram pašam jātiecas uz progresu. Nepārvērtējama loma šajā procesā ir pedagogiem – tautas izglītības misijas veicējiem.

Turpinājumā – par manu devumu šajā jomā un ar to saistītās pārdomas.

Pēc Rīgas Politehniskā institūta (Rīgas Tehniskās universitātes) absolvēšanas, liekot lietā iegūto inženiera kvalifikāciju, ar lielu degsmi uzsāku pedagoga darbu grafisko disciplīnu jomā (jau studiju laikā biju pilnībā izdomājis, kā es to darīšu). Mācījos pats un mācīju citus. Tā kā manā priekšmetā labas mācību grāmatas latviešu valodā tad nebija, nolēmu, ka tā jāuzraksta man, un pēc kāda laika savu lēmumu arī realizēju – izstrādāju un tipogrāfiski izdevu mācību grāmatu „Tehniskā rasēšana” (izglītības organizatori man šādu iespēju nodrošināja). Manu veikumu izglītībā ievēroja un, kad Latvijā radās nepieciešamība sniegt starptautisku palīdzību pedagoģijā, izvēlējās mani un nosūtīja darbā par izglītības ekspertu uz Āfrikas valsts Mali galvaspilsētu Bamako (saskaņā ar bambara afrikāņu teiksmu – bedri ar krokodiliem, kurai pāri 18. gadsimta vidū gaisa balonā pārlidojuši Žila Verna romāna varoņi). Tur, nostrādājot 3 gadus un vaļas brīžos veldzējoties kobru ielenkto baobabu ēnā, man pavērās brīnišķīga iespēja iepazīties ar Āfrikas eksotiku, kultūru un baltajam cilvēkam neraksturīgo vidi, pārņemot arī daļu no Mali kuratores Francijas kultūras un pedagoģijas mantojuma, tajā skaitā grafisko dokumentu izstrādes un noformējuma normatīvās prasības un ar to saistītās tendences.

Kad pēc komandējuma atgriezos Latvijā, intensīvi pievērsos modernās pedagoģijas un psiholoģijas studijām, jo bija skaidrs, ka arī turpmāk darbošos izglītības nozarē. Un, līdzīgi kā savas darba karjeras sākumā, arī šajā dzīves posmā sakarā ar Latvijas valsts neatkarības atgūšanu un pievienošanos Eiropas tautu saimei un ar to saistītajām izmaiņām standartizācijas jomā man atkal palaimējās būt pirmajam mācību grāmatas autoram, kas konstruktoru dokumentācijā uzsāka pārejas procesu no padomju standartiem uz starptautiskajiem un Eiropas normatīvajiem aktiem. Tā laikā no 1998. līdz 2010. gadam izstrādāju un 6 daļās tipogrāfiski izdevu apjomīgu mācību līdzekli „Tehniskās grafikas ceļvedis”.

Tagad, izprotot 21. gadsimta pedagoģijas prasības, esmu pievērsos tehniskās grafikas, precīzāk – inženiergrafikas kursa digitālajam formātam. Patlaban (process turpinās) ir izveidots divdaļīgs būvniecības profila digitāls mācību līdzeklis demonstrācijai un informatīvām studijām „LVS EN ISO standartiem atbilstošu rasējumu noformējums”, kurš drīzumā būs pilnīgi brīvi (bez maksas) pieejams jebkuram interesentam. Lūdzu, izmantojiet to – pilnveidojiet savu profesionālo meistarību! Papildus jāpaskaidro – minētajos digitālajos materiālos būs sniegts arī šīs nozares svarīgāko terminu tulkojums angļu valodā, kas var lieti noderēt darbā ar tehnisko dokumentāciju (šeit derētu atgādināt – tehniskajai terminoloģijai ir jāatbilst attiecīgajā nozarē lietotajai oriģinālvalodai).

Cik tas ir svarīgi, var pārliecināties, pievēršoties tādu nozīmīgu normatīvo aktu, kā EN ISO adaptēto standartu titullapu latviskajam tulkojumam. Piemērs ilustrācijai. Adaptējamā ISO 128 – 22:1999 standarta oriģināla angliskajā versijā lasāms: „General principles of presentation – Part 22: Basic conventions and applications for leader lines and references lines”. VSIA „Latvijas Standarts” piedāvātais tulkojums: „Shēmu vispārīgie principi. 22. daļa. Vadošo līniju un norāžu galvenie nosacījumi un pielietojums.” Domāju, ka šī standarta pakārtotās nozares profesionāļu tulkojumā tas būtu šādi: „Attēlojuma vispārējie principi. 22. daļa. Norādes līniju un to plauktiņu izveides un pielietojuma pamatnosacījumi”.  

Atļaušos citu piemēru. Ministru kabineta 21.05.2013. noteikumu Nr. 281 7. pielikumā „Tehniskā grafika. Vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmeta standarts” norādīts: „7.5. konstruē objektus trijos skatos, zina to nosaukumus un novietojumu rasējumā Eiropas sistēmā”. Kaut gan šajā dokumentā minēta atsauce uz LVS EN ISO standartiem, tomēr tā sastādītāji, iespējams, nekompetences dēļ liek pedagogiem rasējuma projekciju (attēlojuma) izvietojumā vadīties pēc padomju laika standartu dotā dalījuma: Eiropas un Amerikas sistēmā. Uzšķirot LVS EN ISO 5456 – 2:1999 standartu, uzzinām – Eiropas Savienības dalībvalstīs rasējumu attēlojuma izkārtojumā izmanto nevis Eiropas sistēmu, kā to iesaka aplūkotā dokumenta autori, bet gan projekciju pirmā un trešā kakta metodi. Domājams, ka arī pateicoties šādai izglītības stratēģu „kompetencei” neatkarīgās Latvijas gados no vispārizglītojošo skolu mācību plāniem gandrīz izzudis tāds „nevajadzīgs” priekšmets kā rasēšana jeb tehniskā grafika. Kā var saprast no šīs „racionalizācijas”, „tālredzīgi” IZM ierēdņi ir izlēmuši, ka perspektīvā inženierzinātnes un tām pakārtotā ražošana Latvijā nepastāvēs.

Atšķirībā no sabiedrībā uz augšu tikušu atsevišķu indivīdu kategorijas (politiķu, kam vajadzētu stāvēt un krist par Latvijas valsti, neatkarības sākumposma varasvīru akceptēto Latvijas nodokļu maksātāju darbā uzkrāto materiālo resursu privatizētāju u.tml. tā sauktās sabiedrības elites pārstāvju), kuri savus lolojumus sūta mācīties uz ārzemēm ar domu tur arī palikt, es ticu Latvijas izglītības sistēmas progresam. Latvija var un tai vajag nodrošināt mūsdienīgas izglītības līmeni. Protams, ja mēs visi, gan tie, kas esam šajā procesā iesaistītie izpildītāji, gan tie, kuru rokās ir šī procesa organizatoriskās sviras, nesavtīgi strādāsim. Ir pagājis pietiekami ilgs neatkarības laiks, lai sabiedrība varētu attīrīties no sārņiem. Jāmainās gan pozitīvā attieksmē pret apkārtējo vidi, gan reālajā darbībā, varbūt pat nenozīmīgajā.

Ja savus pienākumus veiksim godīgi un profesionāli (protams, ja tam ir atbilstoša izglītība) un strādāsim tā, lai darbs nav slogs, bet iedvesmas avots, un Latvijas izglītības sistēmu (tie, kas tajā darbojas) balstīsim uz četriem stūrakmeņiem: motivācija, radošums, laikmetīgums, atbildība, Latvijā sniegtā izglītība un uz to vērstā ekonomiskā attīstība neatpaliks no veiksmīgāko pasaules valstu līmeņa. To, ka mēs varam gūt arī labus panākumus, apliecina mūsu zinātnieku starptautiskie sasniegumi.

Veidosim dzīvi labāku!

Novērtē šo rakstu:

22
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...