Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vieta, kur „mirstīgais” netiek

Ex-seržants (literārs pseidonīms)
12.02.2013.
Komentāri (83)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis raksts tapa Pietiek publikācijas iespaidā saistībā ar it kā izmantoto valsts auto personīgām vajadzībām no Saeimas priekšsēdētājas biedres un Reformu partijas (RP) pārstāves I.Lībiņas–Egneres puses. Iespējams, ka šai publikācijai nebūtu pievērsis īpašu uzmanību, ja vien

- šī raksta tēma nebūtu apskatīta kontekstā ar citu, manā vērtējumā nozīmīgāku notikumu, un proti - pieminētās personas organizēto „ekskursiju” jeb „šovu” vairākiem deputātiem uz Brīvības pieminekļa Goda telpu, uzņemoties namamātes lomu,

- un ja nebūtu nācies jau iepriekš sastapties ar RP „kodola” dubulto standartu attiecība uz pašu pieņemtā Ētikas kodeksa ievērošanu

Ja par otro jautājuma pusi šajā rakstā netiks runāts jo tā ir tēma atsevišķam rakstam, tad pirmajam pievērsīšos sīkāk.

Kas tad ir noticis ? Nekas īpašs - piefiksēta valsts amatpersona, kāpjot dienesta auto darba laikā pie tirgus paviljona ar iepirkumu saini līdzīgi, kā kādreiz tika pieķerts AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Atrast ticamu iemeslu, lai attaisnotos šādos gadījumos, īpašas grūtības nesagādā, ko arī izdarīja I.Lībiņa-Egnere, publicējot attiecīgu paziņojumu RP mājas lapā.

Skaidrojot situāciju, cienījama deputāte neaizmirst pārmest žurnālistiem par viņas viedokļa nenoskaidrošanu šajā jautājumā, taču kautrīgi noklusē to, ka saistībā ar pieminēto Brīvības pieminekļa apmeklējumu žurnālisti uzdeva virkni jautājumu, uz kuriem atbilde, ja var ticēt Pietiek publikācijai, no Lībiņas-Egneres kundzes netika saņemta. Tāpat deputāte neaizmirst pieminēt, ka šādi un līdzīgi raksti, visticamākais, ir „melnais PR” un provokācija.

Šī retorika no RP puses nav nekas jauns – novelt pašu radītās problēmas uz citiem. Tam piebalso draudzīgā korī politiķes „advokāti”, komentējot rakstu un uzbrūkot tiem, kas domā citādāk, turklāt bireži vien nespējot argumentēt savu pozīciju.

Kā jau ierasts, šīs partijas fanu vidē dominē svēta pārliecība, ka visi, kas nepiekrīt viņu viedoklim vai, pasarg, Dievs, mēģina kritizēt kādu no „kodola”, ir Lemberga noalgoti un vispār visas pasaules lembergi ir apvienojušies, lai traucētu, bremzētu un apmelotu.

Tam piemērs autora ar niku „Kazinemirs” koments (08.02.2013. 19:32): „Momentānā PUZES SULAIŅU histēriskā reakcija pret manu komentāru tikai apliecina KA ŠIS IR pASŪTIJUMA RAKSTS AR IEPRIEKŠANGAŽĒTU PROFESIONĀLU ĶĒZĪTĀJU KOMANDU” (komenta oriģinālā versija).

Līdzīgi „stabulē” cits „nepelnīti apvainotās” aizstāvis „jozis” (koments 10.02.2013. 12:32) un virkne citu „līdzīgi domājošo”. Bet tad, kad šie sašutušie dabū pārliecināties, ka kritiķi tomēr nav Lemberga noalgoti, tad pirmā brīdī iestājas apjukums, jo nevar apjēgt, ka kāds var „iespringt” lietā, kur neatlec personīgs labums (Kazinemira koments 09.02.2013. 12:07).

Tomēr drīz vien „svētais” sašutums pārvar apjukumu, un seko nākošais izskaidrojums kritikai: „Uz tevi tas neatiecas, jo tu neesi pat oligarhu sulainis - jo pat tur tevi neņems darbā, bet vienkārši nenovīdīgs lūzeris, ko onlainā neviens neuzklausa. Ar visu savu 30 gadu stāžu neko neesi sasniedzis - vienīgi purkšķini netā par kaut kādām zaptes slepkavām un šķiru cīņu. Skumji, bet no tieši tādas vides savulaik nāca gan tanku bučotāji gan stukači.” ( jozis 10.02.2013. 17:15).

Uzjautrina tas, ka šī noskumušā subjekta pieminētie tanki izteikti Zatlera versijā bija viens no iemesliem, kāpēc šī raksta autors pārtrauca atbalstīt ZRP. Tuvu neesmu Lemberga fans, taču jāatzīst, ka Ventspils mēram (izskatās, ka viņš tāds ir arī pašlaik, neskatoties uz Sprūdža trokšņaino šovu) bija taisnība, izsakoties vienā no debatēm ar ZRP, ka katrs domā atbilstoši savai sabojātības pakāpei.

Viss augstāk minētais liek izdarīt dažus secinājumus par „sauso atlikumu” RP. Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka sākuma periodā ZRP iestājās ne vien Tenberga izsitēji, bet arī zināmā mēra ideālisti, kas noticēja Zatlera muldēšanai, jo gribēja tam noticēt, neskatoties uz to, ka dzīves pieredze teica: „Netici, rīkojums Nr.2 ir merkantils projekts.” Toties drīz vien liela daļa no viņiem saprata, kas ir kas, par ko liecina hronisks kvoruma trūkums partijas pilnsapulcēs.

Izskatās, ka „sauso atlikumu” pašreiz sastāda aprobežota un dzīvi nepieredzējusi jaunatne, pašlabuma un vieglas maizes tīkotāji, kas citur nav spējuši „ieriktēties”, kā arī tie sākotnējie ideālisti, kas ir iesaistījušies pārāk dziļi un spiesti pielāgot savu vērtību skalu un principus realitātei.

Savulaik Zatlers deklarēja plašu jaunatnes iesaistīšanu ”visas tautas partijā”. Partijas pilnsapulcē 2011. gada augustā uzkrītoša bija ne vien dūšīgu onkuļu no apsardzes dienesta pārpilnība, bet arī plikstilbainu meiteņu skaits ar šaudīgām ačtelēm. Toreiz vēl nodomāju - ko gan viņas ierakstīja partijas kandidāta anketas ailē „Ko Jūs līdz šim esat darījis Latvijas valsts labā”? Izskatās, ka arī šeit bija aprēķins - jauniem un nepieredzējušiem vieglāk „sakarināt makaronus”, tā teikt, „neskaties uz maniem darbiem, bet klausies manos vārdos”. Jāsaka gan, ka daži „nepieredzējuši” jaunieši diezgan ātri kārtīgi „uzmeta” pieredzējušo onkuli Zatleru.

Un tagad par to, kas man personīgi likās būtiskākais un kam skaidrojumu diemžēl cienījamā deputāte tā arī nesniedza.

06.12,2013 tika demonstrēts TV3 šovs raidījumu sērijas „Gandrīz ideālas vakariņas” ietvaros, kur namamātes lomā uzstājās Inese Lībiņa-Egnere. Raidījuma ierakstu var noskatīties šeit - http://www.tv3play.lv/play/291927/

Kas gan ir noticies? Vai arī nekas ievērības cienīgs? Pirmajā brīdī varētu tā likties - sanāca kopā četri deputāti draudzīgās vakariņās. Jāpiebilst gan, ka, ja kāds sevi uzskata par ideoloģisku pretinieku kā, piemēram, Parādnieks un arī Circene (varbūt kļūdos) attiecībā uz Saskaņas centru, tad pavadīt savu brīvo laiku, smaidīt un dzert kopā šņabi, vienlaicīgi zākājot vienam otru publiskā telpā, laikam nav labais tonis. Sēdēt Saeimā un komisijās - tas ir darbs, ja gribat - cīņa, bet, ja kopīgs tusiņš, tad neviļus rodas iespaids par teātri, ko figuranti dēvē par politisko cīņu.

RP pārstāvei šeit nav ko pārmest, ja jau pats Zatlers vēl 2011.gada novembra frakcijas sēdē prognozēja koalīcijas, kuru pats bija ar parakstu apstiprinājis, sabrukumu un valdības krišanu uzreiz pēc Putina ievēlēšanas par prezidentu http://www.pietiek.com/raksti/slepens_audio_zatlers_prognozejis_valdibas_krisanu_marta_un_valdibu_ar_saskanu_jau_maija

 Savukārt otrā Zatlera partijas persona S.Sondore-Kukule ir atklājusi, ka viņas partijai un SC ir kopīgas programmas un ar „labu pārvaldību” saskaņiešu kontrolētās pašvaldībās arī viss ir kārtībā - „Reformu partija (RP) nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās potenciālos sadarbības partnerus izraudzīsies pēc partiju programmām un principiem par labu pārvaldību, taču noraida nacionālu pieeju, tāpēc gatava sadarboties arī ar Saskaņas centru, portālam Delfi pastāstīja RP pārstāve Sandra sondore-Kukule” (Delfi 12.07.2012).

Nu, labi, lai tusē, ja jau neatvairāma vēlme. Bet „šovs” ar pieminekli gan izraisa virkni jautājumu papildus jau Pietiek uzdotajiem. Piemēram - uz kādu pilnvaru pamata cien. deputāte bija uzņēmusies namamātes funkcijas šajā pasākumā? Kas viņu bija pilnvarojis uzaicināt Saskaņas centra deputātu - partijas pārstāvi, kuras atbalstītāji 9. maijā vicina komunistu sarkanos un Krievijas karogus, nēsājas apkārt ar čekista Putina ģīmetnēm un negrib atteikties no padomiski staļiniskā mantojuma, kas iesakņojies dziļi galvā, partijas, kas nule kā atbalstīja valodas referendumu, partijas, kas neatzīst 1940.gada okupāciju un piebalso Krievijas vēstures viltotājiem, partijas, kuras politikas galamērķis ir LV ekonomiskās un politiskās neatkarības de facto zaudēšana atbilstoši sava elektorāta vairākuma vēlmēm un savu Kremļa „sadarbības partneru” ģeopolitiskajam nostādnēm par „interešu sfērām”.

Agešina kungam atšķirībā no pārējiem dalībniekiem sava elektorāta viedoklis nav vienaldzīgs, ko apstiprina ne vien valodu referendums, bet arī raidījuma nobeigumā pateiktais: "Es vēlos, lai cilvēki mani pareizi saprastu, un man liekas, ka cilvēki mani labāk saprastu, ja es tur būtu ar Circeni un nevis ar Imantu.”

Circene gan šai jautājumā neko neteica, par to Parādnieks kaut ko mulsi smaidīdams runāja par komandtiltiņu, kur abi kopā ar saskaņieti, un tā arī nepalika skaidrs, ko gribēja pateikt.

Viss tas - kontekstā ar tā leģionāra lūguma ignorēšanu, cilvēka, kas riskēja ar dzīvību, cīnoties par lietu, ko simbolizē šis piemineklis, turklāt, ja jau nav palicis vienaldzīgs arī tagad, tad acīmredzot darīja to aiz pārliecības, nevis apstākļu spiests,  Un nav svarīgi, ka cīņa izrādījās bezjēdzīga, jo tolaik izvēles īpašas nebija.

Šajā sakarā vēl gribētu pieminēt vienu kārtējā „advokāta” komentu ar niku „una”: „…Viss augstākminētais liek atcerēties divus mēnešus vecu TV šovu, kur šī pati persona atļāvās gatavot 15 latu vērtu Latvijā audzētu un tai pat tirgū pirktu stori, bet vēlāk, kopā ar citiem deputātiem šova dalībniekiem apmeklēja Latvijas valstij un tautai nozīmīgu un svētu vietu, kur katrs mirstīgais nevar iekļūt. Pie kam, visi jau bija nobaudījuši pirmo ēdienu… Darbaļaužu viedokļa paudēji: kāds atvaļināts apakšvirsnieks un pāris klīnisku rupekļi, satraukti vērš sabiedrības uzmanību uz šo katastrofālo netaisnību UN PRAKTISKI NOLĀD RP.” (una 10.02.2013. 19:49). Autorei neērtuma sajūtu neizraisa nolikt vienlīdzības zīmi starp jēdzieniem „Latvijas valstij un tautai nozīmīga un svēta vieta” un „šovs”. Bet „nemirstīgo” kārtā laikam būs iecēlusi Agešinu.

Interesanti, ka šī noslēpumainā persona un kaismīgā Ineses fane figurē arī komentos pavisam citu rakstu sakarā, piemēram, A.Margēvičas 0.februāra rakstā par Daimler lietu (una- 08.02.2013. 19:06 ). Teksti tie paši: „…deputāte ir izskatīga, atļaujas eleganti ģērbties, beigusi universitāti Vācijā, precējusies ar Vācijas pilsoni, būdama jauna jau aizstāvējusi doktora disertāciju un ir dodente LU, veiksmīgi vada saemas komisiju, pārvalda 5 valodas…”. Dīvaini tikai, ka oponenti nez kāpēc uzrunā komentu autori vārdā „Inese” un sūta prom uz tirgu.

„Aizkustinājuma asaras” sagriežas acīs vērojot, kā zatleri, bērziņi, āboltiņas un parādnieki noliek ziedus vietā, kur dažas dienas atpakaļ kāds kārtējais pielējies ārzemnieks ar baudu nourinējis, bet saskaņietis, sēžot Goda telpā, iedeva kārtīgu pliķi nelokāmam nacionālo interešu aizstāvim Parādniekam. Šie cēlie stāvi un nopietni skarbās sejas izteiksmes neizraisa nekādas šaubas par gatavību upurēties uz barikādēm, ja naidnieks atkal parādīsies pie apvāršņa.

Tuvojas 16.marts. Domāju, ka šis tusiņš Parādniekam nebūs šķērslis, lai sarīkotu kārtējo šovu pie pieķēzītā (tiešā un pārnestā nozīmē) pieminekļa ar karogu vicināšanu no vienas puses un nobarotu subjektu strīpainās jakās ālēšanos no otras puses. Žēl tikai, ka leģionāri (tie, kas aiz „nepareizās” pārliecības, bet ne piesmērējušās aizmugures žurkas) ļaus atkal sevi padarīt par klauniem citu rokās. Ir jau citas vietas ar piemiņas zīmēm, kur cīņu biedrus atcerēties.

Kur būs Lībiņas nākošais „šovs”? Varbūt Brāļu kapos, lai stori pārrijušies Agešins vai Kabanovs varētu skaļi no zarnām izlaist gaisu, piemēram, vietā, kur 27.06.1940 kalpakietis seržants Jānis Gailis nošāvās, izsakot savu protestu pret valsts pazemojumu? Jeb varbūt pie ģenerāļa L.k.o.k. L. Bolšteina kapa, kas nošāvās dienā , kad Iekšlietu ministrijas vadību pārņēma Vilis Lācis ? Vai uz izlūkdienesta vadītaja pulkveža L.k.o.k Fr.Celmiņa kapa, kurš arī ielaida sev lodi pierē, lai sarkanajiem neizdotu savus aģentus?

Pēc ekskursijas Agešins paziņo, ka viņam „ir iestājies iekšējs miers un saskaņa” (32:30).

Tad, kad Jūs, saskaņieši, un Jūsu elektorāts iemācīsieties cienīt valsti, kurā dzīvojat, beigsiet viltot vēsturi, sacerot pasakas par leģionāriem un LV „labprātīgu” iestāšanos PSRS, atteiksieties no padomiski staļiniskā mantojuma un respektēsiet pamatnācijas vēlmi dzīvot patiesi neatkarīgā valstī, tad būs saskaņa un tad varat iet uz šai nācijai nozīmīgām vietām izrādīt pienācīgu godu. Un „šovi” lai tur izpaliek.

Novērtē šo rakstu:

47
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...