Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Vieta, kur „mirstīgais” netiek

Ex-seržants (literārs pseidonīms)
12.02.2013.
Komentāri (83)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis raksts tapa Pietiek publikācijas iespaidā saistībā ar it kā izmantoto valsts auto personīgām vajadzībām no Saeimas priekšsēdētājas biedres un Reformu partijas (RP) pārstāves I.Lībiņas–Egneres puses. Iespējams, ka šai publikācijai nebūtu pievērsis īpašu uzmanību, ja vien

- šī raksta tēma nebūtu apskatīta kontekstā ar citu, manā vērtējumā nozīmīgāku notikumu, un proti - pieminētās personas organizēto „ekskursiju” jeb „šovu” vairākiem deputātiem uz Brīvības pieminekļa Goda telpu, uzņemoties namamātes lomu,

- un ja nebūtu nācies jau iepriekš sastapties ar RP „kodola” dubulto standartu attiecība uz pašu pieņemtā Ētikas kodeksa ievērošanu

Ja par otro jautājuma pusi šajā rakstā netiks runāts jo tā ir tēma atsevišķam rakstam, tad pirmajam pievērsīšos sīkāk.

Kas tad ir noticis ? Nekas īpašs - piefiksēta valsts amatpersona, kāpjot dienesta auto darba laikā pie tirgus paviljona ar iepirkumu saini līdzīgi, kā kādreiz tika pieķerts AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Atrast ticamu iemeslu, lai attaisnotos šādos gadījumos, īpašas grūtības nesagādā, ko arī izdarīja I.Lībiņa-Egnere, publicējot attiecīgu paziņojumu RP mājas lapā.

Skaidrojot situāciju, cienījama deputāte neaizmirst pārmest žurnālistiem par viņas viedokļa nenoskaidrošanu šajā jautājumā, taču kautrīgi noklusē to, ka saistībā ar pieminēto Brīvības pieminekļa apmeklējumu žurnālisti uzdeva virkni jautājumu, uz kuriem atbilde, ja var ticēt Pietiek publikācijai, no Lībiņas-Egneres kundzes netika saņemta. Tāpat deputāte neaizmirst pieminēt, ka šādi un līdzīgi raksti, visticamākais, ir „melnais PR” un provokācija.

Šī retorika no RP puses nav nekas jauns – novelt pašu radītās problēmas uz citiem. Tam piebalso draudzīgā korī politiķes „advokāti”, komentējot rakstu un uzbrūkot tiem, kas domā citādāk, turklāt bireži vien nespējot argumentēt savu pozīciju.

Kā jau ierasts, šīs partijas fanu vidē dominē svēta pārliecība, ka visi, kas nepiekrīt viņu viedoklim vai, pasarg, Dievs, mēģina kritizēt kādu no „kodola”, ir Lemberga noalgoti un vispār visas pasaules lembergi ir apvienojušies, lai traucētu, bremzētu un apmelotu.

Tam piemērs autora ar niku „Kazinemirs” koments (08.02.2013. 19:32): „Momentānā PUZES SULAIŅU histēriskā reakcija pret manu komentāru tikai apliecina KA ŠIS IR pASŪTIJUMA RAKSTS AR IEPRIEKŠANGAŽĒTU PROFESIONĀLU ĶĒZĪTĀJU KOMANDU” (komenta oriģinālā versija).

Līdzīgi „stabulē” cits „nepelnīti apvainotās” aizstāvis „jozis” (koments 10.02.2013. 12:32) un virkne citu „līdzīgi domājošo”. Bet tad, kad šie sašutušie dabū pārliecināties, ka kritiķi tomēr nav Lemberga noalgoti, tad pirmā brīdī iestājas apjukums, jo nevar apjēgt, ka kāds var „iespringt” lietā, kur neatlec personīgs labums (Kazinemira koments 09.02.2013. 12:07).

Tomēr drīz vien „svētais” sašutums pārvar apjukumu, un seko nākošais izskaidrojums kritikai: „Uz tevi tas neatiecas, jo tu neesi pat oligarhu sulainis - jo pat tur tevi neņems darbā, bet vienkārši nenovīdīgs lūzeris, ko onlainā neviens neuzklausa. Ar visu savu 30 gadu stāžu neko neesi sasniedzis - vienīgi purkšķini netā par kaut kādām zaptes slepkavām un šķiru cīņu. Skumji, bet no tieši tādas vides savulaik nāca gan tanku bučotāji gan stukači.” ( jozis 10.02.2013. 17:15).

Uzjautrina tas, ka šī noskumušā subjekta pieminētie tanki izteikti Zatlera versijā bija viens no iemesliem, kāpēc šī raksta autors pārtrauca atbalstīt ZRP. Tuvu neesmu Lemberga fans, taču jāatzīst, ka Ventspils mēram (izskatās, ka viņš tāds ir arī pašlaik, neskatoties uz Sprūdža trokšņaino šovu) bija taisnība, izsakoties vienā no debatēm ar ZRP, ka katrs domā atbilstoši savai sabojātības pakāpei.

Viss augstāk minētais liek izdarīt dažus secinājumus par „sauso atlikumu” RP. Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka sākuma periodā ZRP iestājās ne vien Tenberga izsitēji, bet arī zināmā mēra ideālisti, kas noticēja Zatlera muldēšanai, jo gribēja tam noticēt, neskatoties uz to, ka dzīves pieredze teica: „Netici, rīkojums Nr.2 ir merkantils projekts.” Toties drīz vien liela daļa no viņiem saprata, kas ir kas, par ko liecina hronisks kvoruma trūkums partijas pilnsapulcēs.

Izskatās, ka „sauso atlikumu” pašreiz sastāda aprobežota un dzīvi nepieredzējusi jaunatne, pašlabuma un vieglas maizes tīkotāji, kas citur nav spējuši „ieriktēties”, kā arī tie sākotnējie ideālisti, kas ir iesaistījušies pārāk dziļi un spiesti pielāgot savu vērtību skalu un principus realitātei.

Savulaik Zatlers deklarēja plašu jaunatnes iesaistīšanu ”visas tautas partijā”. Partijas pilnsapulcē 2011. gada augustā uzkrītoša bija ne vien dūšīgu onkuļu no apsardzes dienesta pārpilnība, bet arī plikstilbainu meiteņu skaits ar šaudīgām ačtelēm. Toreiz vēl nodomāju - ko gan viņas ierakstīja partijas kandidāta anketas ailē „Ko Jūs līdz šim esat darījis Latvijas valsts labā”? Izskatās, ka arī šeit bija aprēķins - jauniem un nepieredzējušiem vieglāk „sakarināt makaronus”, tā teikt, „neskaties uz maniem darbiem, bet klausies manos vārdos”. Jāsaka gan, ka daži „nepieredzējuši” jaunieši diezgan ātri kārtīgi „uzmeta” pieredzējušo onkuli Zatleru.

Un tagad par to, kas man personīgi likās būtiskākais un kam skaidrojumu diemžēl cienījamā deputāte tā arī nesniedza.

06.12,2013 tika demonstrēts TV3 šovs raidījumu sērijas „Gandrīz ideālas vakariņas” ietvaros, kur namamātes lomā uzstājās Inese Lībiņa-Egnere. Raidījuma ierakstu var noskatīties šeit - http://www.tv3play.lv/play/291927/

Kas gan ir noticies? Vai arī nekas ievērības cienīgs? Pirmajā brīdī varētu tā likties - sanāca kopā četri deputāti draudzīgās vakariņās. Jāpiebilst gan, ka, ja kāds sevi uzskata par ideoloģisku pretinieku kā, piemēram, Parādnieks un arī Circene (varbūt kļūdos) attiecībā uz Saskaņas centru, tad pavadīt savu brīvo laiku, smaidīt un dzert kopā šņabi, vienlaicīgi zākājot vienam otru publiskā telpā, laikam nav labais tonis. Sēdēt Saeimā un komisijās - tas ir darbs, ja gribat - cīņa, bet, ja kopīgs tusiņš, tad neviļus rodas iespaids par teātri, ko figuranti dēvē par politisko cīņu.

RP pārstāvei šeit nav ko pārmest, ja jau pats Zatlers vēl 2011.gada novembra frakcijas sēdē prognozēja koalīcijas, kuru pats bija ar parakstu apstiprinājis, sabrukumu un valdības krišanu uzreiz pēc Putina ievēlēšanas par prezidentu http://www.pietiek.com/raksti/slepens_audio_zatlers_prognozejis_valdibas_krisanu_marta_un_valdibu_ar_saskanu_jau_maija

 Savukārt otrā Zatlera partijas persona S.Sondore-Kukule ir atklājusi, ka viņas partijai un SC ir kopīgas programmas un ar „labu pārvaldību” saskaņiešu kontrolētās pašvaldībās arī viss ir kārtībā - „Reformu partija (RP) nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās potenciālos sadarbības partnerus izraudzīsies pēc partiju programmām un principiem par labu pārvaldību, taču noraida nacionālu pieeju, tāpēc gatava sadarboties arī ar Saskaņas centru, portālam Delfi pastāstīja RP pārstāve Sandra sondore-Kukule” (Delfi 12.07.2012).

Nu, labi, lai tusē, ja jau neatvairāma vēlme. Bet „šovs” ar pieminekli gan izraisa virkni jautājumu papildus jau Pietiek uzdotajiem. Piemēram - uz kādu pilnvaru pamata cien. deputāte bija uzņēmusies namamātes funkcijas šajā pasākumā? Kas viņu bija pilnvarojis uzaicināt Saskaņas centra deputātu - partijas pārstāvi, kuras atbalstītāji 9. maijā vicina komunistu sarkanos un Krievijas karogus, nēsājas apkārt ar čekista Putina ģīmetnēm un negrib atteikties no padomiski staļiniskā mantojuma, kas iesakņojies dziļi galvā, partijas, kas nule kā atbalstīja valodas referendumu, partijas, kas neatzīst 1940.gada okupāciju un piebalso Krievijas vēstures viltotājiem, partijas, kuras politikas galamērķis ir LV ekonomiskās un politiskās neatkarības de facto zaudēšana atbilstoši sava elektorāta vairākuma vēlmēm un savu Kremļa „sadarbības partneru” ģeopolitiskajam nostādnēm par „interešu sfērām”.

Agešina kungam atšķirībā no pārējiem dalībniekiem sava elektorāta viedoklis nav vienaldzīgs, ko apstiprina ne vien valodu referendums, bet arī raidījuma nobeigumā pateiktais: "Es vēlos, lai cilvēki mani pareizi saprastu, un man liekas, ka cilvēki mani labāk saprastu, ja es tur būtu ar Circeni un nevis ar Imantu.”

Circene gan šai jautājumā neko neteica, par to Parādnieks kaut ko mulsi smaidīdams runāja par komandtiltiņu, kur abi kopā ar saskaņieti, un tā arī nepalika skaidrs, ko gribēja pateikt.

Viss tas - kontekstā ar tā leģionāra lūguma ignorēšanu, cilvēka, kas riskēja ar dzīvību, cīnoties par lietu, ko simbolizē šis piemineklis, turklāt, ja jau nav palicis vienaldzīgs arī tagad, tad acīmredzot darīja to aiz pārliecības, nevis apstākļu spiests,  Un nav svarīgi, ka cīņa izrādījās bezjēdzīga, jo tolaik izvēles īpašas nebija.

Šajā sakarā vēl gribētu pieminēt vienu kārtējā „advokāta” komentu ar niku „una”: „…Viss augstākminētais liek atcerēties divus mēnešus vecu TV šovu, kur šī pati persona atļāvās gatavot 15 latu vērtu Latvijā audzētu un tai pat tirgū pirktu stori, bet vēlāk, kopā ar citiem deputātiem šova dalībniekiem apmeklēja Latvijas valstij un tautai nozīmīgu un svētu vietu, kur katrs mirstīgais nevar iekļūt. Pie kam, visi jau bija nobaudījuši pirmo ēdienu… Darbaļaužu viedokļa paudēji: kāds atvaļināts apakšvirsnieks un pāris klīnisku rupekļi, satraukti vērš sabiedrības uzmanību uz šo katastrofālo netaisnību UN PRAKTISKI NOLĀD RP.” (una 10.02.2013. 19:49). Autorei neērtuma sajūtu neizraisa nolikt vienlīdzības zīmi starp jēdzieniem „Latvijas valstij un tautai nozīmīga un svēta vieta” un „šovs”. Bet „nemirstīgo” kārtā laikam būs iecēlusi Agešinu.

Interesanti, ka šī noslēpumainā persona un kaismīgā Ineses fane figurē arī komentos pavisam citu rakstu sakarā, piemēram, A.Margēvičas 0.februāra rakstā par Daimler lietu (una- 08.02.2013. 19:06 ). Teksti tie paši: „…deputāte ir izskatīga, atļaujas eleganti ģērbties, beigusi universitāti Vācijā, precējusies ar Vācijas pilsoni, būdama jauna jau aizstāvējusi doktora disertāciju un ir dodente LU, veiksmīgi vada saemas komisiju, pārvalda 5 valodas…”. Dīvaini tikai, ka oponenti nez kāpēc uzrunā komentu autori vārdā „Inese” un sūta prom uz tirgu.

„Aizkustinājuma asaras” sagriežas acīs vērojot, kā zatleri, bērziņi, āboltiņas un parādnieki noliek ziedus vietā, kur dažas dienas atpakaļ kāds kārtējais pielējies ārzemnieks ar baudu nourinējis, bet saskaņietis, sēžot Goda telpā, iedeva kārtīgu pliķi nelokāmam nacionālo interešu aizstāvim Parādniekam. Šie cēlie stāvi un nopietni skarbās sejas izteiksmes neizraisa nekādas šaubas par gatavību upurēties uz barikādēm, ja naidnieks atkal parādīsies pie apvāršņa.

Tuvojas 16.marts. Domāju, ka šis tusiņš Parādniekam nebūs šķērslis, lai sarīkotu kārtējo šovu pie pieķēzītā (tiešā un pārnestā nozīmē) pieminekļa ar karogu vicināšanu no vienas puses un nobarotu subjektu strīpainās jakās ālēšanos no otras puses. Žēl tikai, ka leģionāri (tie, kas aiz „nepareizās” pārliecības, bet ne piesmērējušās aizmugures žurkas) ļaus atkal sevi padarīt par klauniem citu rokās. Ir jau citas vietas ar piemiņas zīmēm, kur cīņu biedrus atcerēties.

Kur būs Lībiņas nākošais „šovs”? Varbūt Brāļu kapos, lai stori pārrijušies Agešins vai Kabanovs varētu skaļi no zarnām izlaist gaisu, piemēram, vietā, kur 27.06.1940 kalpakietis seržants Jānis Gailis nošāvās, izsakot savu protestu pret valsts pazemojumu? Jeb varbūt pie ģenerāļa L.k.o.k. L. Bolšteina kapa, kas nošāvās dienā , kad Iekšlietu ministrijas vadību pārņēma Vilis Lācis ? Vai uz izlūkdienesta vadītaja pulkveža L.k.o.k Fr.Celmiņa kapa, kurš arī ielaida sev lodi pierē, lai sarkanajiem neizdotu savus aģentus?

Pēc ekskursijas Agešins paziņo, ka viņam „ir iestājies iekšējs miers un saskaņa” (32:30).

Tad, kad Jūs, saskaņieši, un Jūsu elektorāts iemācīsieties cienīt valsti, kurā dzīvojat, beigsiet viltot vēsturi, sacerot pasakas par leģionāriem un LV „labprātīgu” iestāšanos PSRS, atteiksieties no padomiski staļiniskā mantojuma un respektēsiet pamatnācijas vēlmi dzīvot patiesi neatkarīgā valstī, tad būs saskaņa un tad varat iet uz šai nācijai nozīmīgām vietām izrādīt pienācīgu godu. Un „šovi” lai tur izpaliek.

Novērtē šo rakstu:

47
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...