Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā vērtēt interneta vietnē Wikileaks publiskotos ASV vēstniecību ziņojumus un vai tie var izraisīt iekšpolitisku krīzi Latvijā, - to Pietiek komentē ārlietu eksperts Pēteris Viņķelis.

Kā uztvert Wikileaks publiskotos ASV vēstniecību un valsts departamenta ziņojumus? Vai diplomātijā tas salīdzināms ar 2001.gada 11.septembri?

Nu, no vienas puses to tiešām var salīdzināt ar lielu pavērsienu diplomātu darbu mehānismā, jo tagad katrs diplomāts divreiz padomās, vai un cik atklāti rakstīt ziņojumus uz valsts Ārlietu ministriju. Šiem ziņojumiem ir jābūt atklātiem un pietiekoši pārskatāmiem, lai analītiķi no tiem varētu izdarīt kaut kādus secinājumus. Pretējā gadījumā šādiem ziņojumiem nebūtu nekādas lielas jēgas, ja tajos nebūs iekļauta atklāta informācija un ja ar tiem netiek pie situācijas kopbildes.

No otras puses, tā ir, ka Wikileaks publiskotie dokumenti ir tāda kā profilakse ASV vēstniecību darbam.

Vai tas slengs, kas lietots ASV vēstniecību ziņojumos, piemēram, attiecībā uz ES valstu līderiem, ir normāli?

Tas pat nav slengs, tās ir metaforas, kuras diplomātiskajos dienestos bieži tiek lietotas. Metaforas jau tāpēc ir svarīgas un labas, kas tās palīdz dažos vārdos uzburt kopējo ainu, kura raksturo situāciju labāk nekā tad, ja tiek atspoguļoti kādi biogrāfiski teikumi.

Šīm metaforām ir sava vieta, bet kopumā jāsaka: cik esmu lasījis šos līdz šim publiskotos ziņojums, viņi pamatā ir tādi politoloģiski žurnālistiska teksta analogi un nekas vairāk.

Vai jums ir skaidrs, kas šos ziņojumus rakstījuši?

Lielu daļu, es domāju, 90% no šiem ziņojumiem ir rakstījuši ASV vēstniecību darbinieki - diplomāti, pirmie, otrie, trešie sekretāri un padomnieki. Normāla ārpolitikas prakse ir, ka vēstnieks šādus dokumentus paraksta, jo vēstnieks ir atbildīgs par ziņojumu saturu, tāpēc vēstnieks arī šos ziņojumus paraksta.

Dažreiz vēstnieki paši raksta šādus ziņojumus, daži vēstnieki raksta vairāk, daži mazāk. Bet es domāju, ka lielākā daļa no šiem publiskotajiem ziņojumiem ir vēstniecības darbinieku sacerēti un vēstnieku rediģēti un parakstīti.

Vai šie ziņojumi ir ticami, vai tos var uztvert kā būtiskus un drošus ziņu avotus, vai var uzskatīt, ka šie ziņojumi pauž ASV oficiālo viedokli?

Nu, oficiālo ASV viedokli pauž tikai ASV politiskie paziņojumi. Šie ziņojumi, stenogrammas, kurus diplomāti sniedz par attiecīgo valsti, ir tikai viņu ziņojumi. Taču domāju, kopumā tie tomēr atspoguļo ASV ārpolitisko kursu, vērtējumu un virzienu, un nekā tāda dīvaina jau tur nav.

Šajos ziņojumos jau arī neiezīmējas kaut kāda tur pēkšņa, negaidīta, cita vai atšķirīga ASV valdības dienaskārtība. Nekas tāāāāds, ko lielākā daļa valstu līdz šim nebūtu saskatījušas ASV politikā. Tā kā šajos ziņojumos nav nekā tāda, nekā pārdabiska.

Attiecībā uz Latviju. Zināms, ka būs vēl daudz citu ziņojumu, bet pirmais bija tas, kurš liecināja par Latvijas pozīciju Gruzijas jautājumā un to ka oligarhi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers runājuši ar Krievijas vēstnieku, ko viņi jau paguvuši noliegt. Kā to vērtēt? Kurš melo? Šķēle un Šlesers vai ASV vēstniecība savā ziņojumā?

Domāju, ka tā tas arī paliks. Mēs lasīsim ziņojumus par Latviju un prātosim, vai tas tā varētu būt vai ne, bet nekāda apstiprinājuma no vienas vai otras puses nebūs. Ziņojumā rakstīts: domājam, ka zvanīja, savukārt amatpersonas teiks, ka nezvanīja, un tur mēs arī paliksim.

Gribu vērst uzmanību arī uz to, ka šajā konkrētajā ziņojumā saistībā ar karu Gruzija nav norādīts ne uz kādiem citiem avotiem kā vien uz to, ka ir dzirdēts, ka šādi zvani ir bijuši.

Šādos un līdzīgos gadījumos mēs nekā vairāk neuzzināsim, jo es domāju - kaut kam vairāk ir cita klasifikācijas pakāpe, un šādi dokumenti, saprotu, nav starp Wikileaks publiskotajiem dokumentiem.

Bet kā tad vērtēt šos ziņojumus no Rīgas, kuru lielākā daļa vēl tikai tiks publiskota? Kādus secinājumus izdarīt?

Vienkārši ar interesi lasīt, analizēt un ņemt vērā, lai izdarītu secinājumus, kā mēs izskatāmies ASV acīs, kā mēs sadarbojamies, nu, tā kaut kā.

Domāju, ka vēsturniekiem un žurnālistiem tā ir milzīga iespēja, unikāla, nebijusi iespēja novērtēt ASV ārpolitiku, izdarīt zināmus secinājumus. Tur var visādas grāmatas rakstīt. Tāpat domāju, arī mūsu ārpolitikas pētnieki tam pieķersies.

Nedomāju, ka tie dokumenti, kas publiskoti, satur kaut kādus milzīgus jaunumus. Vai tad kāds līdz šim jau nezināja, ka amerikāņi ir norūpējošies par to, ka Latvijas politiku ietekmē mūsu politikas īpašnieku attiecības ar Krieviju? Tas nav jaunums!

Vai var secināt, ka ASV vēstniecības nav vienīgās, kuras raksta šādus ziņojumus, ka tādus pašus ziņojumus raksta Krievijas vēstniecība un pārējās?

Protams, protams! Te es domāju: šī ASV vēstniecību dokumentu noplūde ir arī ļoti interesants vingrinājums citu valstu diplomātiem - salīdzināt ziņojumu kvalitāti, operativitāti un intensitāti ar amerikāņiem.

Domāju, ka amerikāņi ir vieni no līderiem šai jomā, tur tā mašinērija un disciplīna, un tehniskais nodrošinājums ir augstākā līmeni un pieredzes vērts.

Vai šie publiskotie ziņojumi kaut kādā mērā apstiprina to, ko pirms pāris nedēļām ziņoja ziemeļvalstu mediji - ka ASV vēstniecība īsteno spiegošanu?

Nē, šiem ziņojumiem nav nekāda sakara ar Ziemeļvalstīs atklātajiem faktiem. Vismaz tik tālu, cik tālu mēs to redzam no pašlaik publiskotajiem dokumentiem.

Tur nav, cik tālu es redzu, nekādu atsauču uz nediplomātiskiem informācijas vākšanas paņēmieniem. Viss, ko esmu līdz šim lasījis, pamatā ir diplomātisko sarunu, diplomātiskās informācijas vākšanas atspoguļojums. Vismaz es neesmu līdz šim redzējis neko, kas būtu balstīts uz izlūkošanas informāciju.

Sanāk, ka, jūsuprāt, Wikileaks dokumenti neliecina par to, ka ASV vēstniecības spiego tādā klasiskā izpratnē?

Neliecina. Vismaz tas, kas līdz šim publiskots un ko esmu redzējis, nē. Neesmu redzējis nevienu ziņojumu, kur būtu izdarīti secinājumi, kas ir informācija, kura savākta ar izlūkdienestu metodēm.

Vai ziņojumi par Latviju, kuri vēl tikai tiks publiskoti, var izraisīt kaut kādu iekšpolitisku krīzi?

Nu, tas būs atkarīgs no tā, kas būs šajos nākamajos dokumentos, kas tajos parādīsies. Man nav nojausmas par to, vai šis pirmais publiskotais ziņojums attiecībā uz Latviju ir sulīgākais vai mazāk sulīgais no tā, kas tur varētu būt.

Es neņemos prognozēt, jo es nezinu, kas vēl būs. Taču, raugoties uz to, ko mēs redzējām tajā pirmajā telegrammā saistībā ar Gruziju, - lai arī klasificēta kā slepena, tā tomēr bija diezgan politkorekta. Tur nav nekā tādā nezināma.

Tādas sevišķi slepenas informācijas, kā es saprotu, šajā noplūdē nav. Līdz ar to es domāju, ka nekādu Latvijas iekšpolitikai sprādzienbīstamu lietu tur nav.

Sevišķi slepeni varētu būt ar tehniskiem vai izlūkdienestu līdzekļiem iegūti pierādījumi, kādi konkrēti apgalvojumi par vienas, otras vai trešās personas kaut kādām konkrētām atkarībām, naudām un darījumiem, utt. Bet es gandrīz droši prognozēju, ka šajā noplūdē nebūs tādu ļoti precīzu atklājumu kaut vai tā iemesla dēļ, ka es domāju, ka precīzi dokumenti ir ar lielāku slepenības zīmogu.

Te ir un būs vairāk tādi politoloģiski, diplomātiski, žurnālistiski vērtējumi par politisko procesu, par kaut kādam simpātijām, antipātijām, attiecībām - Amerika pret Krieviju, nevis tādas ļoti konkrētas norādes uz kredītkaršu kontiem un kaut kā tā.

Vai, publiskojot šos ASV vēstniecību ziņojumus, Wikileaks izdarījis kādu ļaunumu vai noziegumu, kā to atzīmē daudzu valstu diplomātiskie dienesti?

To mēs varēsim novērtēt, kad redzēsim visu to lietu kopumā. Viens ir skaidrs: informācijas aizsardzība nav Wikileaks atbildība, tā ir pašu amerikāņu atbildība.

Vēstures un diplomātijas pētniekiem tā ir neaprakstāma dāvana, bet ārlietu dienestu darbiniekiem tā, protams, tagad ir baigā dilemma. Ir arī skaidrs, ka tas nepalielina ASV valdības piekritēju skaitu.

Novērtē šo rakstu:

16
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...