Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Visiem likvidējamās Trasta komercbankas kreditoriem, kuri vēlas atgūt vismaz daļu no saviem naudas līdzekļiem, tagad visi pamatojuma dokumenti būs par jaunu jāiesniedz jaunajam bankas administratoram Armandam Rasam (attēlā), - to rāda Pietiek rīcībā nonākusi administratora vēstule. Tās izsūtīšanu Pietiek avoti skaidro ar iespējamību, ka Rasam ir grūtības tikt pie visiem iepriekšējā administratora Ilmāra Krūma darba dokumentiem, - iespējams, tieši šī iemesla dēļ Krūms jau arī ticis atbrīvots no apcietinājuma. Pietiek šodien publisko šo, domājams, daudziem noderīgo un interesanto dokumentu:

„From: "LAS "TRASTA KOMERCBANKA" administrators" <[email protected]>

Subject: LAS TRASTA KOMERCBANKA

Labdien!

Ar šo tiek nosūtīta informācija par nepieciešamajām darbībām, kas jāveic, lai atgūtu naudas līdzekļus, kas noguldīti likvidējamās akciju sabiedrības „TRASTA KOMERCBANKA” banku kontos. Naudas līdzekļus izmaksā kreditoriem likumā noteiktajā kārtībā pēc kreditora prasījuma saņemšanas.

Lai kreditora prasījums tiktu atzīts un iekļauts kreditoru sarakstā, kuriem novirzāmi naudas līdzekļi, kreditoram – fiziskajai personai – nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

1) kreditora prasījuma iesniegumu, kas satur:

 faktisko apstākļu izklāstu;

 kreditora konta numurus LAS „TRASTA KOMERCBANKA” un atmaksājamo naudas līdzekļu apmēru;

 bankas konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudas līdzekļus, tai skaitā norādot IBAN numuru, bankas nosaukumu un bankas SWIFT kodu;

 detalizētu informāciju un pamatojumu par naudas līdzekļu likumīgu izcelsmi;

 informāciju par to, vai kreditors ir uzskatāms par ieinteresēto personu Kredītiestāžu likuma 1.panta pirmās daļas 36.punkta izpratnē;

 kreditora elektroniskā pasta adresi un apstiprinājumu par piekrišanu elektroniski saņemt dokumentus LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesā.

2) dokumentus, kas apstiprina naudas līdzekļu likumīgu izcelsmi;

3) dokumentus, kas apliecina, ka uz kreditora vārda ir atvērts bankas konts, kas norādīts kreditora prasījuma iesniegumā (bankas konts, uz kuru kreditors lūdz pārskaitīt naudas līdzekļus);

4) pases kopiju;

5) notariālu pilnvaru, ja kreditora prasījumu kreditora vārdā iesniedz pilnvarotā persona.

Lai kreditora prasījums tiktu atzīts un iekļauts kreditoru sarakstā, kuriem novirzāmi naudas līdzekļi, kreditoram – komercsabiedrībai (juridiskajai personai) – nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

1) kreditora prasījumu, kas satur:

 faktisko apstākļu izklāstu;

 kreditora konta numurus LAS „TRASTA KOMERCBANKA” un atmaksājamo naudas līdzekļu apmēru;

 bankas konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudas līdzekļus, tai skaitā norādot IBAN numuru, bankas nosaukumu un bankas SWIFT kodu;

 detalizētu informāciju un pamatojumu par naudas līdzekļu likumīgu izcelsmi;

 informāciju par to, vai kreditors ir uzskatāms par ieinteresēto personu Kredītiestāžu likuma 1.panta pirmās daļas 36.punkta izpratnē;

 kreditora elektroniskā pasta adresi un apstiprinājumu par piekrišanu elektroniski saņemt dokumentus LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesā.

2) dokumentus, kas apstiprina naudas līdzekļu likumīgu izcelsmi;

3) dokumentus, kas apliecina, ka uz kreditora vārda ir atvērts bankas konts, kas norādīts kreditora prasījuma iesniegumā (bankas konts, uz kuru kreditors lūdz pārskaitīt naudas līdzekļus);

4) pases kopiju un dokumentu, kas apliecina personas pilnvaras iesniegt kreditora prasījumu;

5) apliecību par sabiedrības stāvokli (Certificate of Good Standing), kas izdota ne vēlāk kā 30 dienas pirms tās iesniegšanas;

6) apliecību par sabiedrības pārvaldes institūcijām (Ceritficate of Incumbency), kas izdota ne vēlāk kā 30 dienas pirms tās iesniegšanas;

7) apliecinājumu par patieso labuma guvēju.

Visi iepriekš minētie dokumenti kreditoram vai kreditora pilnvarotajam pārstāvim, kas norādīts kreditora prasījumā, jāiesniedz klātienē LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesa administratora prakses vietas adresē Krišjāņa Valdemāra ielā 33-35, Rīgā, LV-1010 vai jānosūta pa pastu dokumentu oriģinālu formā vai notariāli apliecinātu kopiju formā (saskaņā ar starptautiskajiem prasībām par dokumentu legalizāciju) uz norādīto administratora prakses vietas adresi. Ja dokumenti tiek iesniegti personīgi, kreditors var iesniegt dokumentu kopijas, nodrošinot to atbilstības oriģināliem pārbaudi iesniegšanas brīdī. Dokumentus iesniedz latviešu, angļu vai krievu valodā. Nepieciešamības gadījumā Administrators var pieprasīt kreditoram iesniegt dokumentu tulkojumus.

Iepriekš minētie dokumenti jāiesniedz visiem LAS „TRASTA KOMERCBANKA” kreditoriem – gan kreditoriem, kas vēl nav iesnieguši savus kreditora prasījumus LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesa ietvaros (pēc 2017.gada 10.marta), gan kreditoriem, kas kreditora prasījumus jau bija iesnieguši.

Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 19.jūnija lēmumu lietā Nr.C30426817 no LAS „TRASTA KOMERCBANKA” administratora pienākumu pildīšanas atcelts Ilmārs Krūms un par jauno administratoru iecelts Armands Rasa. Saskaņā ar iepriekš minēto lēmumu iepriekšējam administratoram ir uzlikts par pienākumu nodot LAS „TRASTA KOMERCBANKA” dokumentus un mantu Armandam Rasam, taču dokumenti saistībā ar kreditoru prasījumiem līdz šim nav nodoti.

Ņemot vērā iepriekš minēto, kreditoriem, kas pēc LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesa pasludināšanas (pēc 2017.gada 10.marta) iesnieguši kreditoru prasījumus iepriekšējam administratoram Ilmāram Krūmam, nepieciešams iesniegt kreditoru prasījumus pašreizējam administratoram – Armandam Rasam (atbilstoši iepriekš norādītajai informācijai par nepieciešamo dokumentu iesniegšanu). Atsevišķos gadījumos kreditors var tikt atbrīvots no pienākuma norādīt vai iesniegt noteiktu informāciju vai dokumentus, ja administrators jau būs tos ieguvis, par ko katrā gadījumā tiks paziņots atsevišķi.

Kreditoriem, kas iesnieguši kreditoru prasījumus Ilmāram Krūmam pēc LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesa pasludināšanas (pēc 2017.gada 10.marta), minētais fakts ir jānorāda savā prasījuma iesniegumā, norādot datumu, kurā prasījums iesniegts, un formu, kādā tas iesniegts, kā arī jāiesniedz dokumenti, kas pamato prasījuma iesniegšanu Ilmāram Krūmam.

Kreditoriem – komercsabiedrībām (juridiskajām personām) – kas ir iesnieguši kreditoru prasījumus trīs mēnešu laikā pēc LAS „TRASTA KOMERCBANKA” maksātnespējas procesa pasludināšanas (no 2017.gada 10.marta līdz 2017.gada 15.jūnijam), nepieciešams papildus iesniegt 2016.gada pārskatu vai sertificēta revidenta apstiprinājumu par to, ka kreditors atbilst mikrouzņēmuma, maza vai vidēja izmēra uzņēmuma statusam Eiropas Komisijas regulas Nr.651/2014 1.pielikuma izpratnē attiecībā uz gada apgrozījumu.

Jebkādas kreditoru pretenzijas, prasības vai jautājumi ir jāsagatavo kā juridiski saistoši dokumenti saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem tiesību aktiem, nosūtot tos uz norādīto administratora prakses vietas adresi. Uz saņemtajiem e-pastiem, kas nesatur elektroniskos dokumentus atbilstoši Elektronisko dokumentu likumam, var tikt sniegtas tikai informatīvas atbildes.

Likvidējamās akciju sabiedrības LAS „TRASTA KOMERCBANKA” administrators Armands Rasa.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Salut d'amour! jeb urķīgā latvieša atklāsme par koncertbiznesa „ķēķi”

FotoPirms nieka pāris mēnešiem ( 3.maijā) Latvijas medijos sevi pieteica jauns festivāls “Šalc”, klausītājiem piedāvājot augstvērtīgu, ar pasaules mēroga zvaigznēm piepildītu programmu. Preses konferencē festivāla rīkotāji vēstīja, ka festivāla īpašā “odziņa “ ir simfoniskās mūzikas koncerts "Salut d'Amour" ar Marikas Rebekas piedalīšanos un Latvijas festivāla orķestri Karela Marka Šišona vadībā. Tas norisināsies Ventspilī, Liepājā un 22.jūlijā Cēsu Pils parka estrādē.
Lasīt visu...

21

Aizstāvības viedoklis par Anša Ataola Bērziņa nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu

FotoAtbilstoši KL 61.panta pirmajai daļai personu, kas, notiesāta ar brīvības atņemšanu, var nosacīti pirms termiņa atbrīvot no pamatsoda izciešanas, ja ir pamats uzskatīt, ka tā pēc atbrīvošanas spēs iekļauties sabiedrībā, neizdarot noziedzīgu nodarījumu. Esmu absolūti pārliecināts, ka A.A.Bērziņš ir nekavējoties atbrīvojams no turpmākas sodas izciešanas, no soda izciešanas, ko patiesībā viņš nemaz nekad nebija pelnījis.
Lasīt visu...

21

Dažas atziņas pēc NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes

Foto1. Lai gan tā bija spriedzes pilna, tomēr tālu no Pastardienas. 2. Tajā pieņemtie lēmumi objektīvi nostiprina NATO militārās spējas un atbilst mūsu drošības interesēm. 3. Sen nebiju redzējis tādu vienprātību saistībā ar draudu un risku vērtējumu, tostarp Krievijas rīcības kontekstā.
Lasīt visu...

21

Civilizācijas norieta enciklopēdija: mantojums

FotoĻoti izplatīts ir viedoklis par antīkās kultūras turpināšanos eiropeiskajā jeb Rietumu kultūrā. Par Rietumu kultūras sākotni un pamatu uzskata antīko kultūru. Tāds viedoklis dominē vispārējā izglītībā un sabiedrības masu apziņā.
Lasīt visu...

21

Vai TV3 politisko ziņu reportieris barojas no pirista Federa?

FotoVakar noskatījos visu televīziju sižetus par Reģionālās apvienības rīkoto preses konferenci par startu vēlēšanās. Sižeti kā jau sižeti - kas būs līderi, kāda programma, kā līdz šim veicies un kāds partijas reitings.
Lasīt visu...

13

Liksim svešus bērnus mierā

FotoIedomājieties - jūs pavadāt nedēļas nogali mājās ar ģimeni. Kamēr jūs esat virtuvē un gatavojat pusdienas, jūsu mājās kāds ielaužas un aizved prom jūsu bērnu. Kādu laiku šis "kāds" jūsu bērnu tur ieslodzījumā pie sevis, bet ar laiku bērns aug, kas, protams, rada problēmas - ēd vairāk, vajadzīgas jaunas drēbes utt. Tad nu nolaupītājs sameklē bērnunamu, kur jūsu bērnu izmitināt - lai atbildīgās iestādes par viņu rūpējas. Bet jūs par savu bērnu nekad vairs neko nedzirdat...
Lasīt visu...

12

Džungļu likumi

FotoLielākā cilvēku daļa, arī latviešu, dzīvo ilūziju varā. Bieži nākas dzirdēt sašutušas runas un pārmetumus par kādu politiķi – nu kā viņš tā drīkst, nu kā viņš tā var... Bet kāpēc lai viņš tā nedrīkstētu un nevarētu? Noziedznieki neveido noziedzīgas organizācijas, lai ievērotu likumus, politiķi neveido politiskas organizācijas un necīnās par varu, lai ievērotu likumus un partiju programmās rakstīto.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāpēc es raudāju?

Es esmu ļoti nemuzikāls cilvēks. Man ne tikai nav muzikālās dzirdes, man pat ir problēmas ar elementāra ritma sadzirdēšanu (pat valsī man ir...

Foto

Esiet sveikti, Ziemas... nē, Dziesmusvētku dalībnieki

Svētku dalībnieki! Šodien mēs svinam latviešu dziesmas un dejas svētkus! Es sveicu Vispārējo latviešu dziesmusvētku kopkori – mūsu tautas diženāko...

Foto

Viss sākas galvā – gan attieksme, gan diskriminācija

Vēlos izteikt pārdomas par vienu tēmu, kura nav atrodama nevienas politiskās partijas līdz šim zināmajām priekšvēlēšanu programmām. Varbūt...

Foto

Nosaukšu uzvārdus rīt

Godātā redakcija, steidzu paust savu atbalstu lieliskai iniciatīvai, kurai pievienojas jauni un veci. Es šeit domāju a. god. zv. adv. Gobzema kga pasākto...

Foto

Latvijas dilemma

2018.gada 24.maijā portālā „Delfi” publicēja Viļa Krištopana „versiju” ar nosaukumu „Izniekotās iespējas”. Tā ir laba publikācija. Šī „versija” tāpat kā jebkura versija aicina radoši...

Foto

Vēstule Romas pāvestam: lūdzam iniciēt starptautisku izmeklēšanu saistībā ar Latvijā katastrofiskos apmēros radīto nabadzību

Latvijas Katoļu baznīca un valsts augstākās amatpersonas ir aicinājuši Jūsu Svētību apmeklēt...

Foto

Putins jau rokas stiepiena attālumā no NATO Ahileja papēža

Tas ir tikai burtiski dažu mēnešu jautājums, kad Putina Krievija var satricināt NATO un visus 21. gadsimta...

Foto

Par Dziesmu svētkiem (raksts tapis pirms pieciem gadiem)

Deju svētku biļetes nopirku „no rokas” par 50 latiem gabalā. Labi, ka pirku laikus, pēdējā dienā cena uzkāpa...

Foto

Ko aizstāv Aldis Gobzems?

Pēdējo nedēļu laikā bijušais Maksātnespējas administrācijas direktors Aldis Gobzems ir nācis klajā ar virkni skaļiem paziņojumiem. Tiek izmantoti visi līdzekļi, lai, iespējams,...

Foto

Kāpēc es nekad nebalsošu par „Saskaņu”: privātas pārdomas vēlēšanu sakarā

Man tas vienmēr šķitis pašsaprotami. Taču pēdējo notikumu sakarā gribēju pateikt arī tādā melns uz balta...

Foto

Klusais centrs var gulēt mierīgi – ogle uzlabos jūsu kuņģa darbību

Gruzīniem esot desmitiem lielisku attaisnojumu gadījumam, ja šašliks nav izdevies gluži tik labs kā vajadzētu....

Foto

Stulbuma modernizācija

Principā nekas negaidīts nav noticis. Stulbeņi nekad brīvprātīgi nepadodas. Stulbums atrodas ambiciozuma virsotnē. Stulbums nepazīst paškritiku un piekāpību. Stulbeņu godkārību var apturēt, kā tautā...