Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā nonākusi apjomīga Zatlera reformu partijas biedru elektroniskā pasta sarakste. Publicējam vienu no vēstulēm, ko rakstījis kāds partijas ierindas biedrs – pagātnē pazīstams sabiedriskais darbinieks.

Varbūt tādu kā mēs laiks ir pagājis? Es vispār eju ko darīt vien tad, ja redzu savu nišu un to, ka tas darbs kādam jāizdara. Laika jau nav.

Nekad nebiju nevienā partijā, tikai tautas kustībā. Tagad aizgāju dibināt, jo man pateica, ka zvanīja Zatlers un prasīja, vai grib strādāt kopā. Aizgāju, jo vēl cerēju būt noderīgs - ir lietas, kur milzīga pieredze un zinu, ko darīt, lai uzlabotu lietas.

Es nekad nebūtu piedalījies dibināšanā, ja zinājis, ka visu lietu kārtotāji tik savādi rīkosies. Man vienkārši nav laika pa tukšo darboties, arī riebjas. Bet! Es arī redzēju tik labus, domājošus cilvēkus, varbūt tā vēl var pārtapt adekvātā partijā no faktiski jau tikai tādas zibenīgas iniciatīvas, varbūt viņi citādi arī nevarēja un paļāvās tikai uz tiem, kas bija šo kancelejas jauniešu tuvākās aprindas. Bija taču milzīgs ātrums.

Ko? Varbūt atrodas kāds, kurš var likt sevī ieklausīties. Kāds, kuru viņi respektē. Bet man nav informācijas, kurš tas ir. Zatlers respektē savu sievu, varbūt ar viņu tad arī vajag runāt. Bet es viņus galīgi nepazīstu. Neko nezinu.

Bet, kad esmu uzrunājis Zatleru pieņemšanās, viņa sieva trīs reizes man aizrādījusi, ka te neesot īstā vieta apcerēt problēmas. Patiesībā nekad neviens cits cilvēks man nav aizrādījis, kā uzvesties, lai gan esmu ticies arī ar princesēm un karalienēm, prezidentu sievām, un viņas ir mani uzklausījušas un uzdevušas jautājumus.

Tādas, lūk, kolīzijas. Tā ka es te nederu. Patiesībā es nekad ne ar vienu neesmu šīs lietas apspriedis, nezinu, kāpēc tā jums te esmu uzklupis ar savām otkroveņijām. Tiešām mums kaut kāda cilvēcīga kopa salasījusies pilnīgi nejauši, ne? Lai gan droši vien jau ir arī savi iesūtītie ziņotāji centram. Runāt vajag, bet es jau tikai drīkstu runāt par sevi personīgi.

Tāpēc būtiski, lai tiktu izveidots tāds politbirojs, politiskā komiteja - kas nemaz nav valde (ja to nevar apvienot), tāpēc es to piedāvāju tikšanās reizē, pie tam vēl labs psihologs. Politiskā komiteja ir politikā pieredzējušu cilvēku grupa, kuri saprot, kā jārīkojas, lai neizgāztos, un psihologs ir persona, kurš arī līdzdalīgs, jo viņš sapratīs, kā jārunā, lai neaizvainotu, neprovocētu auditoriju.

Politiskā komiteja arī sapratīs, kam cilvēki nav gatavi bez nopietna iepriekšēja skaidrošanas darba. Vai tā nav? Laikā, kad vajadzēja skaidrot par vajadzību iesaistīt nelatviešus, kas notika? Viņi palaida no valdes pavisam citu minoritāšu interešu propagandu. Man nekas nav pret seksuālu minoritāšu tiesībām, bet viņu ir 10%, kamēr nelatviešu ir pāri par 40%.

Ražuku pēkšņi valdē ņemt atteicās - dibināšanas priekšvakarā, lai gan paši jūlija sākumā uzaicināja "kopā strādāt" ar mazākumtautību problēmām, jo esot" bijušais", bet Olšteinu turpat nākamajā dienā aicināja ievēlēt par katru cenu. Sarakstā to pašu Ražuku ielika aiz mazpazīstamiem cilvēkiem, kuri galīgi sevi nekur nebija apliecinājuši. Es vispār brīnos, ka viņu ievēlēja.

Daudzu zinošu cilvēku piedāvājumus, ar 25 gadu pieredzi cilvēktiesībās, nāciju tiesībās, medicīnā, žurnālistikā programmai nekādi nevarēja laikus apspriest, jo no mums tika slēpti programmas uzmetumi. Nu tas taču ir nenormāli. Lai no kā slēptu, bet kaut kādas meitenes no Zatlera kancelejas pat tik neorientējas cilvēkos, ka slēpj darba materiālus no sabiedrībā zināmiem, stabiliem cilvēkiem, uzvedas kā bērnudārzā. Tā arī viņi turpināja nereaģēt uz smieklīgām un kaitīgām pozīcijām programmā. Bailīgums, nerēķināšanās ar resursiem, kas slēpjas pieredzējušos cilvēkos, vēlme visu kontrolēt līdz absurdam, līdz necieņai. Tāds mans iespaids.

Tā nedrīkst, tā jau nav partiju, bet kliķu taktika. Lūk, tas gan diskutējams. Un paralēli tam savējo būšana - uz tiem, redz, noteikumi neattiecas - ne par reklāmu materiāliem, ne biedru apstiprināšanu.

Mani tas viss galīgi bija apkaitinājis, bet, protams, es jau ar to pie preses negāju. Bet pretīga sajūta man bija regulāri. Diez vai to Zatlers apjēdz, jo tas jau līdz viņam nenonāk, šīs un droši vien arī neskaitāmu citu cilvēku izjūtas. Un nav ko te meklēt sazvērestības, daļai cilvēku, jādomā, tas bija apriebies, šī kliķiskā attieksme.

Novērtē šo rakstu:

73
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...