Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā nonākusi apjomīga Zatlera reformu partijas biedru elektroniskā pasta sarakste. Publicējam vienu no vēstulēm, ko rakstījis kāds partijas ierindas biedrs – pagātnē pazīstams sabiedriskais darbinieks.

Varbūt tādu kā mēs laiks ir pagājis? Es vispār eju ko darīt vien tad, ja redzu savu nišu un to, ka tas darbs kādam jāizdara. Laika jau nav.

Nekad nebiju nevienā partijā, tikai tautas kustībā. Tagad aizgāju dibināt, jo man pateica, ka zvanīja Zatlers un prasīja, vai grib strādāt kopā. Aizgāju, jo vēl cerēju būt noderīgs - ir lietas, kur milzīga pieredze un zinu, ko darīt, lai uzlabotu lietas.

Es nekad nebūtu piedalījies dibināšanā, ja zinājis, ka visu lietu kārtotāji tik savādi rīkosies. Man vienkārši nav laika pa tukšo darboties, arī riebjas. Bet! Es arī redzēju tik labus, domājošus cilvēkus, varbūt tā vēl var pārtapt adekvātā partijā no faktiski jau tikai tādas zibenīgas iniciatīvas, varbūt viņi citādi arī nevarēja un paļāvās tikai uz tiem, kas bija šo kancelejas jauniešu tuvākās aprindas. Bija taču milzīgs ātrums.

Ko? Varbūt atrodas kāds, kurš var likt sevī ieklausīties. Kāds, kuru viņi respektē. Bet man nav informācijas, kurš tas ir. Zatlers respektē savu sievu, varbūt ar viņu tad arī vajag runāt. Bet es viņus galīgi nepazīstu. Neko nezinu.

Bet, kad esmu uzrunājis Zatleru pieņemšanās, viņa sieva trīs reizes man aizrādījusi, ka te neesot īstā vieta apcerēt problēmas. Patiesībā nekad neviens cits cilvēks man nav aizrādījis, kā uzvesties, lai gan esmu ticies arī ar princesēm un karalienēm, prezidentu sievām, un viņas ir mani uzklausījušas un uzdevušas jautājumus.

Tādas, lūk, kolīzijas. Tā ka es te nederu. Patiesībā es nekad ne ar vienu neesmu šīs lietas apspriedis, nezinu, kāpēc tā jums te esmu uzklupis ar savām otkroveņijām. Tiešām mums kaut kāda cilvēcīga kopa salasījusies pilnīgi nejauši, ne? Lai gan droši vien jau ir arī savi iesūtītie ziņotāji centram. Runāt vajag, bet es jau tikai drīkstu runāt par sevi personīgi.

Tāpēc būtiski, lai tiktu izveidots tāds politbirojs, politiskā komiteja - kas nemaz nav valde (ja to nevar apvienot), tāpēc es to piedāvāju tikšanās reizē, pie tam vēl labs psihologs. Politiskā komiteja ir politikā pieredzējušu cilvēku grupa, kuri saprot, kā jārīkojas, lai neizgāztos, un psihologs ir persona, kurš arī līdzdalīgs, jo viņš sapratīs, kā jārunā, lai neaizvainotu, neprovocētu auditoriju.

Politiskā komiteja arī sapratīs, kam cilvēki nav gatavi bez nopietna iepriekšēja skaidrošanas darba. Vai tā nav? Laikā, kad vajadzēja skaidrot par vajadzību iesaistīt nelatviešus, kas notika? Viņi palaida no valdes pavisam citu minoritāšu interešu propagandu. Man nekas nav pret seksuālu minoritāšu tiesībām, bet viņu ir 10%, kamēr nelatviešu ir pāri par 40%.

Ražuku pēkšņi valdē ņemt atteicās - dibināšanas priekšvakarā, lai gan paši jūlija sākumā uzaicināja "kopā strādāt" ar mazākumtautību problēmām, jo esot" bijušais", bet Olšteinu turpat nākamajā dienā aicināja ievēlēt par katru cenu. Sarakstā to pašu Ražuku ielika aiz mazpazīstamiem cilvēkiem, kuri galīgi sevi nekur nebija apliecinājuši. Es vispār brīnos, ka viņu ievēlēja.

Daudzu zinošu cilvēku piedāvājumus, ar 25 gadu pieredzi cilvēktiesībās, nāciju tiesībās, medicīnā, žurnālistikā programmai nekādi nevarēja laikus apspriest, jo no mums tika slēpti programmas uzmetumi. Nu tas taču ir nenormāli. Lai no kā slēptu, bet kaut kādas meitenes no Zatlera kancelejas pat tik neorientējas cilvēkos, ka slēpj darba materiālus no sabiedrībā zināmiem, stabiliem cilvēkiem, uzvedas kā bērnudārzā. Tā arī viņi turpināja nereaģēt uz smieklīgām un kaitīgām pozīcijām programmā. Bailīgums, nerēķināšanās ar resursiem, kas slēpjas pieredzējušos cilvēkos, vēlme visu kontrolēt līdz absurdam, līdz necieņai. Tāds mans iespaids.

Tā nedrīkst, tā jau nav partiju, bet kliķu taktika. Lūk, tas gan diskutējams. Un paralēli tam savējo būšana - uz tiem, redz, noteikumi neattiecas - ne par reklāmu materiāliem, ne biedru apstiprināšanu.

Mani tas viss galīgi bija apkaitinājis, bet, protams, es jau ar to pie preses negāju. Bet pretīga sajūta man bija regulāri. Diez vai to Zatlers apjēdz, jo tas jau līdz viņam nenonāk, šīs un droši vien arī neskaitāmu citu cilvēku izjūtas. Un nav ko te meklēt sazvērestības, daļai cilvēku, jādomā, tas bija apriebies, šī kliķiskā attieksme.

Novērtē šo rakstu:

73
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...