Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas, ka atsevišķi zaļo zemnieku deputāti 2011. gada budžetā iesnieguši ar premjeru un finanšu ministru nesaskaņotus priekšlikumus, kas budžetā iecirstu vairāk nekā 15 miljonu latu robu, nenozīmē, ka kopumā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcija Saeimā nobalsos par budžeta pieņemšanu, apgalvo tās vadītājs Augusts Brigmanis. Pašlaik dienaskārtībā arī neesot jautājuma par sankcijām pret nesaskaņoto priekšlikumu iesniedzējiem – Ivetu Griguli, Jāni Klaužu un bijušo Unibankas vadītāju Andri Bērziņu.

„Es stingri uzstāšu, lai frakcija tos neatbalsta,” par šiem priekšlikumiem saka Brigmanis, solot, ka līdz galīgajam balsojumam par budžetu vēl ir laiks un zaļie zemnieki par to nobalsos vienoti.

Koalīcijai Saeimā ir tikai 55 balsis. „Vispirms jāsaprot, vai tas ir viens gadījums, vai regulāra prakse,” jautāts par šo deputātu rīcības iespējamu izvērtējumu ZZS frakcijā, Pietiek teica Brigmanis. Viņš uzsver, ka zaļo zemnieku ministri „pats par sevi saprotams” neatbalstīs savu partijas biedru priekšlikumus valdības ārkārtas sēdē pirmdien, kad tiks skatīti priekšlikumi budžeta 2. lasījumam.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) uzsver, ka koalīcijā nesaskaņotie priekšlikumi, kuriem ir negatīva fiskālā ietekme uz 2011. gada budžetu, komisijā netiks atbalstīti. Valdības koalīcijai komisijā ir vienas balss vairākums, ja disciplīnu ievēros visi ZZS deputāti.

Strīdīgie priekšlikumi ir par 4 miljonu latu iedalīšanu Veselības ministrijai stacionārajai veselības aprūpei, 11 miljonu latu iedalīšanu Labklājības ministrijai 8 latu lielā ģimenes valsts pabalsta saglabāšanai un 500 000 latu iedalīšanu Veselības ministrijai kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšanai. Divus pēdējos iesniegusi Iveta Grigule, kura ir ZZS dalīborganizācijas - Latvijas Zaļās partijas valdes locekle. Tas, ka viņa nav vienkārši ierindas deputāte un vienam no saviem priekšlikumiem spējusi piesaistīt divus citus frakcijas kolēģus, pēc neoficiālas informācijas, Griguli pasargās no tūlītējām sankcijām, lai gan šādu nesaskaņotu priekšlikumu iesniegšana iedragā ZZS kā uzticama koalīcijas partnera tēlu.

Ar Griguli Pietiek nedēļas nogalē sazināties neizdevās, bet viņas atklātajā vēstulē, kas publicēta piektdien Latvijas Avīzē, teikts: „Pieļauju, ka nebalsosim par budžetu, ja priekšlikumus neņems vērā.”

Abi pārējie priekšlikuma iesniedzēji – no ZZS Vidzemes saraksta 10. Saeimā ievēlētais Andris Bērziņš un no ZZS saraksta ievēlētais, bet bezpartejiskais Jānis Klaužs Pietiek nevēlējās kategoriski teikt, ka šādā gadījumā balsos pret budžeta pieņemšanu. „Es nebūšu tas, kurš mēģinās gāzt vai torpedēt valdību,” Pietiek uzsvēra Klaužs. Viņš atgādināja, ka tieši Tautas partijas veselības ministra uzsāktā reģionu slimnīcu pārprofilēšana bija iemesls, kādēļ viņš nolēma saraut saites ar šo partiju.

Bērziņš uzskata, ka par 4 miljoniem stacionārajai veselības aprūpei vēl iespējams pacīnīties. Bērziņš ir norūpējies, ka pretējā gadījumā notiks deviņu reģionālo slimnīcu pārprofilēšana par dienas stacionāriem, samazinot medicīnas aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem.

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš (ZZS) svētdien teica, ka nevarēs atbalstīt partijas biedru priekšlikumu par 4 miljonu atvēlēšanu stacionārajai v veselības aprūpei, jo tie palielinātu budžeta deficītu. „Ja kāds pateiktu, kur tos 4 miljonus iegūt, nepalielinot budžeta deficītu, tad jau būtu labi. Es domāju, tas ir budžeta nepieņemšanas risks kopumā, tāpēc to gan es nevarēšu atbalstīt,” Pietiek atzina Bārzdiņš. Viņš arī uzskata, ka bez reģionu slimnīcu pārprofilēšanas neiztikt, jo valsts pašlaik nevar atļauties finansēt, piemēram, situāciju, kur uz trim vietējām slimnīcām ir četri anesteziologi.

Kopumā ZZS ievēro koalīcijas disciplīnu, un no tās budžeta otrajam lasījumam nākuši tikai divi jauni priekšlikumi, par kuriem Brigmanis ceturtdien Saeimas plenārsēdes laikā vairākas reizes plenārsēžu zālē saskaņoja viedokļus ar premjeru Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku (abi - Vienotība). Tie attiecas uz Labklājības ministrijas īstenoto Sociālās rehabilitācijas valsts programmu, kurai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ZZS rosina iedalīt 528 296 latus.

Otrs ZZS frakcijas kopīgi iesniegtais priekšlikums attiecas uz budžetu pavadošo likumprojektu – Transportlīdzekļu nodokļa likumu, paredzot atvieglojumus daudzbērnu ģimenēm. Zaļie zemnieki rosina noteikt, ka ģimenes, kuras audzina trīs vai vairākus nepilngadīgus bērnus, ir tiesīgas maksāt par 50% samazinātu transportlīdzekļa nodokli par vienu no viņu īpašumā, valdījumā vai  turējumā reģistrētu transportlīdzekli.

Tiesa, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs valdības sēdē vēl pacīnīšoties par trim citiem koalīcijā nesaskaņotiem ZZS deputātu Aivara Dronkas, Gunta Rozīša un Didža Zemmera iesniegtajiem priekšlikumiem. Tie ir par 483 879 latu iedalīšanu Zemkopības ministrijas apakšprogrammai Zivju fonds, 180 468 latu atvēlēšanu valsts atbalsta pasākumiem meža nozarē un 112 626 latu atvēlēšanu Latvijas Lauksaimniecības universitātei. Brigmanis apstiprināja, ka Dronka, Rozītis un Zemmers savus priekšlikumus iesnieguši pēc Dūklava iniciatīvas, pēc tam, kad zemkopības ministrs apliecinājis gatavību pats cīnīties par to atbalstīšanu valdībā.

Tāpat ZZS frakcija idejiski atbalstot divu savu deputātu no Liepājas partijas – Aijas Barčas un Oskara Zīda iesniegto priekšlikumu par 3,4 miljonu latu valsts galvojuma izsniegšanu Liepājas Olimpiskā centra Liepājas Vieglatlētikas manēžas būvniecībai laikā no 2011. līdz 2013. gadam. Iepriekš ZZS jau panāca 3,2 miljonu latu valsts galvojuma izsniegšanu Olimpiskā centra Ventspils infrastruktūras attīstībai laikā no 2011. līdz 2013.gadam. Ja tiks atbalstīts arī Barčas un Zīda priekšlikums, tiks saglabāts līdzsvars starp abu ZZS reģionālo sadarbības partneru interesēm – gan Latvijai un Ventspilij, gan Liepājas partijas. Brigmanis gan saka – liepājniekiem pašiem sava iniciatīva būs jāaizstāv koalīcijā.

Novērtē šo rakstu:

5
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...