Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekspremjers, pērn likvidētās Tautas partijas (TP) dibinātājs Andris Šķēle, iespējams, ir tā persona, kura slēpjas aiz SIA Veriko, kas tiesā prasīja airBaltic līdzīpašnieces SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) maksātnespēju. Secinājumus par Šķēles iespējamo saikni ar Veriko īpašnieku Luksemburgā reģistrēto Aerienne Services Group S.A. ļaujot izdarīt atsevišķi tā sauktās „oligarhu lietas” materiāli.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, iespējamās Šķēles intereses Veriko izgaismojot atsevišķi dokumenti par naudas plūsmām, kas saistīti ar pērn vasarā īstenoto airBaltic obligāciju darījumu. Tajā BAS īpašumā esošās airBaltic emitētās 14,19 miljoni konvertējamo obligāciju tika ieķīlātas un saskaņā ar Finanšu instrumentu pirkuma līgumu, noslēgtu ar Norvik Bank, tika atsavinātas par labu Veriko. Šā darījuma īstenošana radīja bažas, ka valsts zaudējusi dominējošo ietekmi airBaltic un BAS īpašumā nonācis airBaltic akciju vairākums.

Publiski Šķēle noliedzis tiešu saistību ar ieguldījumiem BAS un airBaltic. Tomēr ēnu par Šķēles iespējamo saistību ar BAS tas nav gaisinājis. Turklāt tieši ar iespējamām pastarpinātām Šķēles interesēm BAS, kas nodrošināja ietekmi airBaltic, tiek saistītas runas, ka Šķēle līdz ar Latvijas krājbankas krahu un valsts īstenoto BAS piederošo 47,2% airBaltic daļu pārņemšanu pazaudējusi vairāk nekā 10 miljonus latu.

Avoti arī atzīmē, ka airBaltic bijušais vadītājs Bertolts Fliks, kam oficiāli piederēja puse BAS daļu, bijis tikai publiskā patieso īpašnieku seja. Flika daļas BAS nekad neesot veidojušas 50%, kā tas izrietējis no publiskās informācijas.

Iepriekš laikraksts Dienas bizness bija izpētījis, ka Veriko patiesais īpašnieks varētu būt Fliks. Taču otrdien publicētā intervijā DB Fliks noliedzis, ka būtu saistīts ar Veriko. „Neesmu īpašnieks, bet kompānija ir prasītājs pret BAS. Personiski kontakti man nekad nav bijuši,” intervijā DB teicis Fliks.

Veriko intereses Latvijā pārstāv advokāts Raivo Sjademe. Šā gada sākumā Veriko vērsās tiesā ar BAS maksātnespējas pieteikumu, taču februāra sākumā tiesa to noraidīja. Neilgi pēc tam ar jaunu BAS maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās uzņēmums Finanšu restrukturizācijas risinājumi (FRS), kurš savulaik piederēja ar Šķēles biznesa interesēm saistītajam uzņēmumam INPO 7.

Jau ziņots, ka pēc Latvijas krājbankas kraha un darbības apturēšanas pērn novembrī Latvijas valsts no bankas pilnvarnieka par akciju nominālvērtību - 224 000 latu - iegādājās BAS piederošās 47,2% airBaltic akciju. Oficiālie BAS īpašnieki uz pusēm bija Bertolts Fliks un Taurus Asset Management Fund Limited. Februāra sākumā BAS savā īpašumā pārņēma Latvijas krājbankas meitasuzņēmums Atlantijas biroji.

Novērtē šo rakstu:

0
0