Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Mēs nezinām, kur ir tavs dators!”, „Jautājumus iesniedz rakstveidā!”, „Savas personiskās mantas varēsi saņemt pēc mēneša!”, „Ko tu šeit dari? Tu šeit nestrādā!” – kā rāda Pietiek rīcībā nonākuši dokumenti, ar šādu attieksmi jebkurā mirklī var saskarties jebkurš pašlaik faktiski pilnīgā koncerna Vitol pārstāvju kontrolē nonākušā AS Ventspils nafta koncerna darbinieks.

„Gadījumā, ja tu mani nedzirdēji, tu esi nekavējoties atlaista. Tava pēdējā laika uzvedība ir pilnīgi nepieņemama. Lūdzu, atbrīvo savu darbavietu līdz dienas beigām,” – šādu Ventspils naftas valdes priekšsēdētāja Saimona Bodija elektroniskā pasta vēstuli, kas ir Pietiek rīcībā, saņēmusi kāda no uzņēmuma darbiniecēm.

Savukārt cita darbiniece – nu jau bijusī Ventspils naftas biroja administratore Laila Rozentāle -, ņemot vērā jau atlaisto kolēģu pieredzi, uz savu oficiālo atlaišanu līdzi paņēmusi zvērinātu tiesu izpildītāju Juri Vildauu: pateicoties viņa fiksētajam, uzņēmumā praktizētās atlaišanas manieres ir precīzi dokumentētas.

No Pietiek rīcībā esošā tiesu izpildītāja sastādītā akta izriet, ka Rozentāles prombūtnes laikā (esot bērna kopšanas atvaļinājumā un slimojot) viņas darbavieta ir fiziski likvidēta, turklāt tā, ka nevienam vadības pārstāvim neesot ne jausmas, kur palicis pat viņas dators un personiskās lietas.

„Tās pašlaik nav,” – šādu Ventspils naftas juristes Solvitas Masules atbildi Rozentāle, ierodoties savā darba vietā tiesu izpildītāja pavadībā, saņēmusi uz jautājumu, vai var iepazīties ar savas personīgās lietas materiāliem. „Tā nav tava darīšana. Nezinu, kur pašlaik ir tavs dators, tas tiks noskaidrots,” – bijusi atbilde uz jautājumu, kurš veicis Rozentāles darba vietas pārvietošanu, vai par to ir sastādīts akts un kur ir viņas dators.

Savukārt uz darbinieces lūgumu atgūt viņas darbavietā bijušās personiskās mantas un naudu Ventspils naftas juriste Masule sniegusi atbildi, ka viņa tās varēs saņemt tikai pēc mēneša – savā oficiāli pēdējā darba dienā.

Tiesu izpildītājs fiksējis arī Ventspils naftas valdes priekšsēdētāja Bodija un Rozentāles īso sarunu vēl pirms juristes parādīšanās: „Saimons Bodijs: Ko tu šeit dari (angliski)? Laila Rozentāle: Es šeit strādāju. Saimons Bodijs: Tu šeit nestrādā (angliski).”

Pati Rozentāle šos notikumus, kas datēti ar šā gada janvāri, nekomentē, un arī Ventspils naftas preses sekretāre Zane Bojāre atteicās sniegt jebkādus uzņēmuma un koncerna Vitol pārstāvju komentārus par Rozentāles atlaišanas iemesliem un apstākļiem.

Tāpat Ventspils nafta un Vitol atteicās atbildēt arī uz jautājumu, vai minētās darbinieces atlaišanas forma atbilst Ventspils naftas un Vitol korporatīvajai kultūrai un vai līdzīgā veidā tiek pārtrauktas darba attiecības arī ar citiem Ventspils naftas darbiniekiem - Latvijas iedzīvotājiem.

Tikmēr no Pietiek rīcībā esošajiem dokumentiem izriet, ka Ventspils naftas darbinieki formāli lielākoties tiek atlaisti sakarā ar „darbinieku skaita samazināšanu organizatoriska un saimnieciska rakstura pasākumu veikšanas rezultātā”.

Pietiek aptaujātie juristi, kas bijuši iesaistīti Ventspils naftas iepriekš atlaisto darbinieku tiesiskajā aizstāvībā, norāda: patiesībā jau uzņēmuma darbinieki varot būt pateicīgi Bodijam, kurš ar savu rīcību, bez kādām ceremonijām un tieši paziņojot pašmāju darbiniekiem par viņu atlaišanu „vienkārši tāpēc, ka tāpēc”, viņiem padarot maksimāli vienkāršu kompensāciju piedzīšanu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0