Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministram Guntim Belēvičam, visticamākais, "nejauši atgadījies" jau ceturtais pretkorupcijas normatīvo aktu pārkāpums, - izrādās, joprojām spēkā ir vismaz divas pilnvaras, ko 2013. un 2014. gadā tagadējam ministram uzņēmumu Baltacon un ABC Pharma vārdā izsniedzis viņa dēls Artūrs Belēvičs.

Kā rāda Pietiek šodien publicētās pilnvaras, 2013. gada 20. novembrī Belēviča dēls tēvam izsniedzis faktiski universālu pilnvaru, dodot tagadējam ministram tiesības cita starpā pārstāvēt SIA ABC Pharma intereses Zāļu valsts aģentūrā, LR Veselības ministrijā. Veselības inspekcijā, citās valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī pārstāvēt SIA ABC Pharma visās darbībās, kas saistītas ar speciālo atļauju (licenču) piešķiršanu šim uzņēmumam.

Savukārt pagājušā gada 31. martā Artūrs Belēvičs Guntim Belēvičam izsniedzis citu pilnvaru - šoreiz SIA Baltacon vārdā, jau atkal sniedzot tēvam visplašākās tiesības pārstāvēt Baltacon intereses LR Veselības ministrijas Veselības inspekcijā, LR Veselības ministrijā, Zāļu valsts aģentūrā un citās valsts un pašvaldības iestādēs jebkurā lietā, kurā ir iesaistīta Baltacon, ar visām tiesībām, kādas Baltacon piešķir Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss, Administratīvā procesa likums un citi normatīvie akti, tai skaitā piedalīties administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanā.

Kā apstiprina Pietiek avoti Veselības ministrijā, Guntis Belēvičs pirms kļūšanas abas pilnvaras arī ļoti aktīvi izmantojis, rakstot iesniegumus un sūdzības gan ministrijai un tās pakļautības iestādēm, gan Valsts kancelejai utt.

Taču abas pilnvaras pārstāvēt uzņēmumus Artūrs Belēvičs savam tēvam izsniedzis uz neierobežotu laiku, un izrādās, ka šie dokumenti joprojām oficiālā, likumā noteiktā kārtībā nav atsaukti un līdz ar to Guntis Belēvičs, būdams veselības ministrs, oficiāli joprojām ir pilnvarots attiecībās ar viņa vadīto ministriju un tās pakļautības iestādēm pārstāvēt savas ģimenes biznesu un tā intereses.

Lai oficiāli izdota pilnvara tiktu oficiāli anulēta, ir normatīvajos aktos stingri noteikta kārtība - ir jādodas pie jebkura notāra un jāsniedz iesniegums par pilnvaras atsaukumu, līdzi vēlams ņemt pašu pilnvaru vai tās kopiju vai vismaz zināt, kad un kam pilnvara izdota, un tad zvērināts notārs ievietos sludinājumu laikrakstā Latvijas Vēstnesis un par pilnvaras atsaukumu paziņos pilnvarniekam.

Taču Latvijas Vēstneša datu bāze rāda, ka šīs divas pilnvaras oficiāli tā arī nav atsauktas, - par to nav parūpējies ne tagadējais veselības ministrs, ne viņa dēls.

Ja savukārt Belēvičam izsniegtās pilnvaras ir tā sauktās iekšējās pilnvaras, kuras teorētiski varot publiski neatsaukt, tādā gadījumā atbildība par šīs pilnvaras lietošanu ir pašam pilnvarniekam jeb tam, kuram tā izdota, Pietiek otrdien skaidroja notāri. Pilnvarniekam tad arī būtu jārūpējas, lai institūcijās, kurās iesniegta pilnvara, būtu saņemts arī to atsaukums, - avoti Veselības ministrijā Pietiek apgalvo, ka tāds neesot saņemts. 

Pats Guntis Belēvičs un pēdējā laikā arī Veselības ministrija uz Pietiek jautājumiem konsekventi neatbild, arī viņa dēls no atbilžu sniegšanas otrdien izvairījās. Tikmēr no neoficiāliem avotiem Veselības ministrijā Pietiek zināms, ka par šo lietu jau ieinteresējies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kas jau izskata divus citus iespējamus Belēviča interešu konflikta gadījumus. Trešajā gadījumā KNAB pārkāpumu jau konstatējis, taču Belēvičs joprojām neesot ieradies birojā, lai iepazītos ar atzinumu.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0