Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms pusotra gada no amata - oficiāli pēc paša vēlēšanās - atbrīvotais Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas prokurors Andis Mežsargs, kurš bija zināms kā viens no galvenajiem Aivara Lemberga krimināllietas arhitektiem, kļuvis par kādreizējā "pelēkā kardināla" Vasilija Meļņika uzņēmumu drošības dienesta vadītāju. Līdz ar to Mežsargs kļuvis par vēl vienu izbijušu augstu valsts amatpersonu Meļņika savdabīgajā "kolekcijā".

Prokurors Mežsargs skandalozu ievērību guva 2013. gada rudenī, kad kļuva zināms, ka viņš kopā ar bēdīgi slaveno Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieku Aigaru Sparānu organizējis uzņēmēju un advokātu tikšanās Ventspils tranzītbiznesa konfliktu kārtošanai un tajās arī piedalījies.

Laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai tad informēja, ka par SAB Iekšējās drošības daļas vadītāja Aigara Sparāna iesaistīšanos biznesa darījumu kārtošanā liecinot oficiālas Šveices advokāta Rudolfa Meroni tiesā sniegtas liecības.

Saskaņā ar šīm liecībām Meroni advokātam Daimāram Škutānam piezvanījis prokurors Mežsargs (kuru iekšējā komunikācijā saucot par "Mužiku") un teicis, ka vajadzētu tikties ar SAB darbinieku Sparānu, kurš varot nokārtot Ventspils uzņēmēju strīdus. Meroni tiesai nav slēpis pat tādu pikantu detaļu, ka iekšējā komunikācijā viņi prokuroru Mežsargu dēvē par "Mužiku".

Liecībās tiesai Šveices advokāts uzsvēris, ka iniciatīva par Ventbunkera akcionāru strīdu noregulēšanu, rīkojot viņu tikšanos, nākusi tieši no prokurora Mežsarga un Sparāna, toreiz ziņoja laikraksts.

Pēc šīs informācijas parādīšanās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers skaidroja, ka saņēmis no prokurora Mežsarga paskaidrojumus un mudinājis viņu turpmāk rūpīgāk analizēt ārpus darba kontaktus un tikšanās, lai neradītu šķietamas šaubas par prokuroru rīcības ētiskumu.

"Konkrētajā situācijā prokurora Mežsarga rīcību nevar uzskatīt par saistītu ar prokurora tiešo funkcionālo pienākumu pildīšanu. Turklāt nevienam prokuroram savas tikšanās ar ģenerālprokuroru nav jāsaskaņo. Konkrētajā situācijā arī operatīvā darbinieka rīcību nevar uzskatīt par tādu, kura būtu pakļauta prokurora uzraudzībai Operatīvās darbības likuma izpratnē," toreiz paziņoja Ģenerālprokuratūra.

Tomēr jau tā paša gada 21. novembrī Mežsargs no amata tika atbrīvots - oficiāli pēc paša vēlēšanās. Taču par to, ka šķiršanās nebija īsti draudzīga, liecināja fakts, ka pēcāk intervijā žurnālam Playboy eksprokurors bija atklājis - daļēji spiediena rezultātā aizejot izdienas pensijā, viņš neesot nav saņēmis ne tradicionālo naudas balvu, ne pat ģenerālprokurora rokas spiedienu.

Taču, kā izrādās, bez laba darba speciālists nav palicis, - viņš kļuvis par miljonāra, pretrunīgi vērtētā Latvijas politikas ilggadējā "pelēkā kardināla" Vasilija Meļņika galveno drošībnieku, formāli ieņemot Meļņika kontrolētās Rīgas kuģu būvētavas drošības dienesta vadītāja vietu.

No neoficiāliem avotiem Pietiek zināms, ka Mežsarga zināšanas un kontakti varētu būt spēlējuši būtisku lomu, Meļņikam izkļūstot no vairākiem kriminālprocesiem, par kuru izbeigšanas apstākļiem Pietiek informēs tuvākajās dienās.

Mežsargs ir tikai viens no virknes augstu valsts amatpersonu, kuras tagad atrodas Meļņika "maizē". Zināmākais no šīm amatpersonām ir izbijušais Jūras spēku vadītājs, admirālis Gaidis Zeibots.

Novērtē šo rakstu:

0
0