Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vienas dienas laikā tiek izvērtēti detalizēti būvdarbu iepirkuma pieteikumi un pieņemts lēmums, bet paši renovācijas darbi 300 tūkstošu eiro apmērā tiek paveikti mēneša laikā, - šādi fakti atklājušies, Pietiek izpētot reālo situāciju ar sporta centra centram Mežaparks daļējai rekonstrukcijai un renovācijai paredzēto līdzekļu izlietojumu, par ko tiesībsargāšanas iestādes informējis centra izpilddirektors Lauris Pavlovs. Pietiek aptaujāto ekspertu skatījumā šāds darbu veikšanas termiņš ir nereāls, savukārt šādas sarežģītības pieteikumu izskatīšana un lēmumu pieņemšana vienas dienas laikā varot liecināt tikai un vienīgi par korupciju un jau iepriekš zināmu uzvarētāju.

Pietiek jau informēja par centra izpilddirektora iesniegumu, kas adresēts Izglītības un zinātnes ministrijai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Ģenerālprokuratūrai un Būvniecības kontroles birojam. Tajā norādīts uz sporta centram Mežaparks pērn oktobrī piešķirto vairāk nekā 400 tūkstošu eiro izlietošanu, kas bija paredzēti Mežaparka daļējai rekonstrukcijai un renovācijai, primāri nodrošinot Latvijas Olimpiskās vienības medicīnas centra izveidi.

Pavlovs iesniegumā norāda - viņš esot pārliecināts, ka būvniecībai atvēlētajā laikā darbus nebija iespējams veikt un ka centra vadītāja ir parakstījusi fiktīvus pieņemšanas-nodošanas aktus, kā arī aktus par defektiem, kas ļāvis darbus turpināt arī pēc konkursa nolikumā noteiktā termiņa.

Šīs aizdomas apstiprināja vairākas būvkompānijas, kurām Pietiek vaicāja, vai ir reāli iespējams mēneša laikā paveikt būvdarbus vairāk nekā 300 tūkstošu eiro apmērā.

Būvkompānija, kurai ir pieredze sabiedrisku objektu projektēšanā un celtniecībā un kura pēc apgrozījuma ierindojas Latvijas būvkompāniju TOP 10, bet nevēlējās atklāti izteikties par saviem konkurentiem, norādīja, ka jau būvatļaujas saņemšana nereti prasa vairāk nekā vienu mēnesi, līdz ar to tik īsos termiņos paveikt darbus pat teorētiski nevarot būt iespējams.

Savukārt cita būvkompānija, kura arī vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka tieši nereālie termiņi bijuši iemesls, kādēļ tā nav pieteikusies šajā konkursā. „Tur jau pat piedāvājuma sagatavošanas termiņš bija nereāls, ja ņem vērā, ka pa vidu bija 18.novembra svētki ar brīvdienām. Es saprotu, ka budžeta nauda ir jāapgūst līdz gada beigām, tādēļ arī tādi termiņi, bet tas izskatījās pēc iepriekš sarunāta iepirkuma, tādēļ izlēmām netērēt laiku,” sacīja būvkompānijas pārstāvis.

Tikmēr centra valdes locekle Ieva Zunda apgalvo, ka izskatot iespēju vērsties tiesā par goda un cieņas aizskaršanu pret tiem, kuri izplatījuši Pavlova iesniegumā sniegto informāciju.

Zunda gan nemaz nenoliedz, ka darbi turpinājušies līdz šā gada aprīlim, lai gan izsludinātajos iepirkumos tos bija paredzēts pabeigt pērnā gada pēdējās dienās. Taču šogad veiktajiem darbiem ticis izsludināts vēl viens iepirkums, kurā tāpat kā trijos pērn gada nogalē sludinātajos uzvarējusi SIA Newcom construction. „Tie darbi, kuriem bija termiņš pagājušā gada beigas, tad arī tika pabeigti, bet šogad februārī tika izsludināts vēl viens iepirkums, kur darbu termiņš bija 10.aprīlis,” skaidro centra vadītāja.

Viņai nemaz nešķietot dīvaini, ka visos iepirkumos uzvarējusi viena kompānija, jo piedāvājumi vērtēti tikai pēc viena kritērija – zemākā cena. Tieši vienkāršā vērtēšana ļāvusi piedāvājumus izvērtēt rekordīsā laikā. Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, iepirkumi izsludināti 13.novembrī, pieteikumi bija jāiesniedz līdz 25.novembrim, un divos iepirkumos jau tajā pašā dienā paziņots uzvarētājs, bet vienā iepirkumā tas izdarīts trīs dienas vēlāk – 28.novembrī.

„Pieteikumi tika iesniegti līdz plkst.10, uzreiz sanāca iepirkumu komisija, un, tā kā bija ļoti saspringti termiņi, nekavējoties tika pieņemts lēmums,” uzvarētāja atlases operativitāti skaidro centra vadītāja.

Ceturtajā iepirkumā, kas tika izsludināts šogad, sākotnēji par uzvarētāju esot uzvarētāju atzīta cita kompānija, tomēr tieši īso darbu izpildes termiņu dēļ tā no līguma slēgšanas atteikusies, tādēļ pie pasūtījuma atkal tikusi Newcom construction.

Nosaukt pārējās kompānijas, kas iesniedza pieteikumus, kā arī no līguma atteikušās kompānijas nosaukumu Zunda atteicās atklāt.

Par pērn paveiktajiem būvdarbiem tiešām esot parakstīti divi akti par bojājumiem, kurus darbu izpildītājs novērsis jau šogad un jau par saviem līdzekļiem, atzina Zunda. Taču tik un tā - Pavlova iesniegumi ministrijai un tiesībsargājošām iestādēm esot izpilddirektora mēģinājums atriebties. „Esmu sastādījusi aktu par to, ka darbinieks nav darbā. Viņš atļāvās pats sev noteikt darba pienākumus un ignorēt manus norādījumus, ierasties darbā, kad ienāk prātā. Par to tika sastādīts  akts,” aizvainojuma iemeslus skaidroja centra vadītāja.

Kā jau ziņots, Mežaparka izpilddirektors ir pārliecināts, ka „visas sporta sabiedrības acu priekšā no mūsu nodokļu maksātāju naudas, kas bija savākta valsts budžetam un valdība piešķīra sporta attīstības nodrošinājumam, tika realizēta noziedzīga afēra un iespējama valsts līdzekļu izzagšana”. Viņš aprēķinājis, ka iespējamā noziedzīgi iegūtā summa varētu būt aptuveni simt tūkstošu eiro.

Pavlovs lūdz ministriju un Latvijas Būvniecības kontroles biroju veikt pilnu šī projekta realizācijas tehnisko un finansiālo auditu, pārbaudot visu dokumentāciju, kā arī darbu apjomus un kvalitāti. Viņš arī aicina atstādināt centra valdes locekli Zundu no amata uz pārbaudes un iemeklēšanas laiku.

Izglītības un zinātnes ministrija pēc izpilddirektora iesnieguma saņemšanas pieprasījusi centra vadītājai iesniegt visus ar šiem būvniecības projektiem saistītos dokumentus. Zundu no amata neesot iespējams atstādināt, jo uz valdes locekli nevarot attiecināt Darba likuma normas, taču ministrija sola nodrošināt, ka netiek traucēta vai kā citādi apšaubīta ministrijas veiktās pārbaudes norise un tās objektivitāte.

Novērtē šo rakstu:

0
0