Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan tika prognozēts, ka jau ceturtdien par Liepājas metalurga pircēju tiks nosaukts Krievijas miljonārs Igors Šamis (attēlā), kam pieder metalurģijas uzņēmumi Krievijā un Čehijā, par kuriem krievu biznesa prese raksta, ka tie ir bankrota priekšā, kreditori ceturtdien tomēr nav spējuši vienoties, un pircēja vārdu, kas oficiāli netika atklāts, maksātnespējas administrators Haralds Velmers solīja nosaukt piektdien īpašā preses konferencē. Taču arī piektdien reizē ar Šamisu tika nosaukts vēl viens pretendents - Ukrainā bāzētais holdings KVV group, bet viens galīgais pircējs joprojām nav zināms.

Informācija, kuru ceturtdien Pietiek neoficiāli apstiprināja arī sarunu procesā par Liepājas metalurga pārdošanu tieši iesaistītas personas, bija, ka priekšpēdējā sarunu kārtā Krievijas investors Igors Šamis par uzņēmumu piedāvājis 106 miljonus eiro ar atlikto samaksas grafiku uz 10 gadiem.Tas nozīmētu, ka valsts uzreiz neatgūtu Liepājas metalurga vietā Itālijas bankai Unicredit pārskaitītos 67 miljonus eiro.

Tomēr ceturtdien gaidītais paziņojums par Liepājas metalurga pārdošanu neizskanēja. Par kreditoru ceturtdien Liepājā apspriesto informēts avots Pietiek atzina, ka pēdējā brīdī savus piedāvājumus koriģējuši un uzlabojuši visi četri pretendenti, ar kuriem vēl oficiāli turpinās sarunas.

Tie, kā Pietiek jau rakstījis, ir Krievijas miljardierim Ališeram Usmanovam un viņa biznesa partnerim Vladimiram Skočam piederošais holdings Metalloinvest (tajā iepriekš integrēta kompānija Gazmetall). Ukrainā bāzētais holdings KVV group, kam īpašniekos tiek minēti Valērijs Krištaļs un Jevgēnijs Kazmins, Iževskas metalurģijas un mašīnbūves rūpnīca Ižmetmaš, kas pieder Krievijas miljonāra Igora Šamisa kompānijai Bummaš, un Novosibirskas daudznozaru holdings Afina Pallada, kuras lielākais īpašnieks un prezidents ir Gaiks Magakeljans.

Viens no iemesliem, kādēļ ceturtdien nav realizēts plāns par uzvarējušo pretendentu nosaukt Igoru Šami, varētu būt kritiskā informācija, kas pēdējās dienās kreditoru pārstāvjiem un pārdošanas procesā iesaistītajiem nodota par šī pretendenta iepriekšējiem investīciju projektiem metalurģijas nozarē Krievijā un Čehijā.

Pietiek jau rakstīja, ka Šamis šovasar risina sarunas arī ar Serbijas valdību par bēdīgā stāvoklī esošā serbu metalurģijas uzņēmuma Zelezara Smederevo pirkšanu. Autoritatīvais Krievijas biznesa laikraksts Kommersant jūlijā šim iespējamajam darījumam veltīja rakstu ar zīmīgu virsrakstu "Serbija cer uz bankrotu no Krievijas". Ar to domāts Šamim piederējušā metalurģijas uzņēmuma Bummaš bēdīgais stāvoklis. Tas faktiski ir bankrotējis un tiek likvidēts, uz tā aktīvu bāzes izveidojot uzņēmumu Ižmetmaš. Problēmas ir arī Čehijas metalurģijas uzņēmumam Pilsen Steel, kuru 2010. gadā iegādājies Šamis. Šovasar čehu prese ziņoja par uzņēmuma darbības apturēšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0