Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Normunda Mežvieta (attēlā) vadītā Drošības policija, kā izrādās, nav spējīga paskaidrot - kāda tieši informācija, secinājumi un profesionāla analīze bijusi pamatā tās pirms dažām dienām oficiāli izteiktajam apgalvojumam, ka uzbrukums satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai Parīzē bijis "komplicēts uzbrukums" un ka tādējādi apliecinājušās "teroristu spējas plānot un organizēt Eiropā komplicētus uzbrukumus".

Pēc tam, kad Parīzē notika asiņainais uzbrukums laikraksta redakcijai, Latvijas Drošības policija ar aģentūras LETA starpniecību nāca klajā ar izvērstu paziņojumu, kurā iebrukumu redakcijā, tās darbinieku apšaušanu un aizbēgšanu raksturoja kā terora aktu, kas "apstiprina teroristu spējas plānot un organizēt Eiropā komplicētus uzbrukumus".

Tā kā ārvalstu mediji pretēji Latvijas Drošības policijas "analīzei" lielākoties uzsver, ka notikušais Parīzē ir bijis ārkārtīgi primitīvs uzbrukums, kura dalībnieki vienīgi pacentušies uzzināt, kad tieši notiek redakcijas darbinieku sanāksme, Pietiek vērsās pie par profesionālu analītiķi bieži dēvētā Mežvieta vadītās struktūras, lai noskaidrotu, kas tieši tai licis notikušo raksturot kā "komplicētu uzbrukumu".

Pietiek lūdza Drošības policijai gan paskaidrot, kas tieši Drošības policijas profesionālajā skatījumā liecina, ka tas bija "komplicēts uzbrukums", kā tas apgalvots paziņojumā, gan nosaukt konkrētus faktus un arī iemeslus, kas apliecinātu, ka notikušais tiešām bijis komplicēts uzbrukums.

Taču vairāku dienu laikā izrādījās, ka Drošības policija tomēr nav spējīga sniegt nekādu pamatojumu tās paziņojumā izklāstītajai "analīzei" un secinājumiem. Pašlaik šie jautājumi Drošības policijai ir nosūtīti arī oficiāla iesnieguma veidā, taču atbilde uz to tāpat nav saņemta.

"Tā nav pirmā reize, kad šī struktūra uz nopietnām problēmām reaģē ar absolūti nenopietnu "analīzi", kuras vienīgais mērķis - pārspīlēt jebkura, pat visvienkāršākā atgadījuma sarežģītības pakāpi, lai, ja nu kas, vienmēr varētu attaisnoties - mēs taču brīdinājām! Tā diemžēl ir "izdzīvošanas skola", kura vispār ir raksturīga mūsu tiesībsargāšanas iestāžu darbiniekiem," Pietiek šo situāciju komentēja kāds izbijis Drošības policijas darbinieks, kas tagad strādā privātajā sektorā.

Savā ar LETA starpniecību izplatītajā paziņojumā par Francijas notikumiem Drošības policija arī bija "izanalizējusi", ka šis uzbrukums arī apstiprina teroristu spējas "iegūt šaujamieročus, kuru izmantošana terora aktos var prasīt ievērojamus upurus".

Drošības policija arī bija atklājusi, ka "organizācijas vai personas, kuras islāmistu teroristu ideoloģijas izpratnē ir atbildīgas par "islāma zaimošanu", ir viens no prioritārajiem islāmistu teroristu uzbrukumu mērķiem Eiropā".

Tāpat Drošības policijas analīze iekļāva atzinumu, ka "uzbrukums Francijas preses izdevumam norāda uz islāmistu teroristu gatavību izmantot vardarbību, lai vērstos pret vienu no Eiropas demokrātijas pamatprincipiem - vārda brīvību. Šo draudu efektīvai novēršanai ir nepieciešams attīstīt un stiprināt pretterorisma sistēmu gan katrā Eiropas valstī, gan kontinentā kopumā. Tas ietver gan dažādu preventīvu pasākumu, gan tiesisko instrumentu pilnveidošanu".

Visbeidzot, Drošības policija bija arī nonākusi pie secinājuma, ka, "ņemot vērā, ka terorisma draudu situāciju Eiropā ietekmē dažādi faktori, tostarp citos pasaules reģionos, īpaši Sīrijā un Irākā, notiekošie konflikti, kas veicina Eiropā dzīvojošo musulmaņu radikalizāciju, efektīvai terorisma draudu novēršanai ir nepieciešama gan efektīva Eiropas drošības iestāžu sadarbība, gan aktīva un plaša citu pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju iesaiste šo draudu novēršanā".

Novērtē šo rakstu:

0
0