Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakantajam Rīgas brīvostas valdes locekļa amatam, kas atbrīvojies līdz ar Rīgas domes deputāta Olafa Pulka (Vienotība) pilnvaru termiņa beigām, visticamākais, Reformu partija plāno virzīt mazpazīstamo uzņēmēju, Reformu partijas pārstāvi Matīsu Kaļānu, kas līdz šim medijos pieminēts tikai kā vēdisko zināšanu students un vecāku iniciatīvas grupas Nauda seko bērnam pārstāvis. Kaļāns Pietiek sniedz savu skaidrojumu gan par gūto izglītību, gan par to, kādā veidā un kas viņu varētu virzīt šim postenim.

- Visupirms vēlos uzsvērt, ka atbilstoši likumdošanai un normatīvajiem aktiem valdes locekļus brīvostās deleģē un izvirza attiecīgās nozares ministrijas un pašvaldības. Manā rīcībā patlaban nav informācijas, ka kāda no ministrijām vai pašvaldībām būtu nolēmusi manu kandidatūru virzīt apstiprināšanai kādas no brīvostas valdes locekļa amatam.

- Kāda ir Jūsu izglītība vai pieredze tieši ostu pārvaldes jomā? Kas tieši liek Jums domāt, ka tā ir pietiekama, lai kļūtu par Rīgas brīvostas valdes locekli?

- Brīvostas valde pēc savas būtības pilda padomei raksturīgās uzraugošās funkcijas, tāpēc valdes locekļu pienākumos ir nodrošināt lēmumu pieņemšanas procesu skaidrību, caurspīdīgumu, finanšu vadības un atskaišu uzraudzību, brīvostas darbības procesu uzraudzību, stratēģisko mērķu un uzdevumu definēšanu un izpildes uzraudzību, godīgu, caurskatāmu, skaidri saprotamu un vienlīdzīgu noteikumu visiem brīvostas klientiem, sadarbības partneriem un pakalpojumu sniedzējiem ievērošanu, kā arī investīcijām labvēlīgu apstākļu radīšana un uzturēšana.

Gan mana augstākā izglītība uzņēmējdarbības vadībā ar specializāciju finansēs, ekonomikā un starptautiskajā uzņēmējdarbībā, gan arī profesionālā darba pieredze bijusi saistīta ar visiem šiem jautājumiem, tostarp esmu strādājis arī ar loģistikas un transporta, t.sk. ostās strādājošiem uzņēmumiem, jautājumiem, darbojoties korporatīvo finanšu (uzņēmumu pirkšanas/pārdošanas darījumu) jomā, kas ļautu man pilnvērtīgi veikt brīvostas valdes locekļa pienākumus, ja mana kandidatūra tiks virzīta apstiprināšana Ministru kabinetā un gūs Ministru kabineta atbalstu.

- Kādi precīzi ir Reformu partijas izvirzītie kritēriji ostu valdes locekļiem, kad un kas tos apstiprinājis (uzskaitiet visus kritērijus, to apstiprinātāju vārdus un uzvārdus, apstiprināšanas datumu)?

- Reformu partijas valdes apstiprinātie kritēriji tika nopublicēti partijas mājaslapā: http://reformupartija.lv/2012/01/19/priekslikums-pie-koalicijas-sadarbibas-padomes-16-01-2012-sedes-2-jautajuma%e2%80%a8%e2%80%9cpar-kriterijiem-kandidatu-izvirzisanai-un-apstiprinasanai-ostu-valdes%e2%80%9d/ .

Kritēriji ir:

1) Kvalifikācija – augstākā izglītība vadības disciplīnās, jurisprudencē, finanšu vadībā, ekonomikā vai citā radniecīgā jomā,

2) Profesionāla kompetence un pieredze – vismaz 5 gadu pieredze ar jurisprudenci, ekonomiku, uzņēmējdarbību vai organizāciju vadību saistītās jomās; pieredze ostu, tranzīta un loģistikas jautājumos uzskatāma par priekšrocību,

3) Laba personiska un profesionāla reputācija.

- Kad tieši un kas tieši Jūs izvirzīja kā vienu no Reformu partijas iespējamajiem kandidātiem brīvostu valdes locekļa amatam (izvirzītāju vārdi un uzvārdi, izvirzīšanas procedūras apraksts)? Kad tieši un kas tieši Jūs vērtēja kā vienu no Reformu partijas iespējamajiem kandidātiem brīvostu valdes locekļa amatam (vērtētāju vārdi un uzvārdi, vērtēšanas datumi, vērtēšanas procedūras apraksts)? Kas ir pārējie Reformu partijas kandidāti brīvostu valdes locekļa amatam (vārdi un uzvārdi, kvalifikācija)?

- Sarunas par iespēju kļūt par vienu no brīvostas valdes locekļa amata kandidātiem šā gada sākumā (janvārī) man bijušas ar ekonomikas ministra biroja pārstāvjiem, kā arī Reformu partijas valdi. Attiecīgā RP valdes sēde notika 16.janvārī. Sarunu laikā tika vērtēta mana kvalifikācija, profesionālā darbība, redzējums par ostu darbībā nepieciešamajiem uzlabojumiem un investīciju vidi. Par pārējām kandidatūrām neesmu informēts.

- Kādos apstākļos, kādu iemeslu dēļ pārtraucāt darbu AS Swedbank?

- 2008.gada sākumā jau bija diezgan skaidrs, ka Latvijas ekonomiku un finanšu sektoru gaida būtiskas pārmaiņas. Tajā laikā arī bija ļoti interesants piedāvājums izmēģināt spēkus starptautiskā uzņēmējdarbības vidē. Izvērtējot savas personīgās izaugsmes un attīstības iespējas, kā arī ekonomisko situāciju, šo izaicinājumu arī pieņēmu.

Novērtē šo rakstu:

0
0