Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gaidāms, ka tuvākajās dienās vai nākamnedēļ AS Liepājas metalurgs lielākajiem akcionāriem un līdzšinējiem faktiskajiem metalurģijas uzņēmuma saimniekiem - tā padomes priekšsēdētājam Sergejam Zaharjinam un valdes loceklim Iļjam Segalam tiks uzrādīts lēmums par aizdomās turamo statusa noteikšanu kriminālprocesā: kaut Valsts policija pagaidām šo informāciju neapstiprina, par to Pietiek informēja vairāki nesaistīti kompetenti avoti. Jau pašlaik kriminālprocesa ietvaros ir arestētas Zaharjinam un Segalam piederošās uzņēmuma akcijas, kas formāli nebūtu iespējams bez šāda statusa noteikšanas.

Pietiek jau šā gada janvārī informēja, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē sākts kriminālprocess par Liepājas metalurga amatpersonu iespējamu noziedzīgu rīcību, piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un aktīvus.

Kriminālprocess sākts jau pagājušā gada 21. augustā, un tā ietvaros tiek pārbaudīta informācija par iespējamu Liepājas metalurga vadības noziedzīgu rīcību ilgstošā laika posmā – jau kopš 2003. gada.

Ekonomikas policijas rīcībā nonākusi apjomīga pārbaudāma informācija, kas saistīta ar dažāda veida finanšu plūsmām un darījumiem, kas nav nākuši par labu pašam uzņēmumam, taču bagātinājuši Liepājas metalurgu kontrolējošās akcionāru grupas pārstāvjus un tiem pietuvinātas personas.

Viens no līdzekļu „izpumpēšanas” veidiem bijis nesamērīga atalgojuma noteikšana uzņēmuma vadības pārstāvjiem. Tāpat ievērojami līdzekļi „izpumpēti”, izmantojot metāllūžņu iegādes shēmu: tie Kazahstānā un Krievijā pirkti kāda Lielbritānijā reģistrēta uzņēmuma vārdā, savukārt no šī uzņēmuma tos jau iegādājies Liepājas metalurgs, taču jau par būtiski augstākām cenām.

Šī starpība tad arī palikusi Lielbritānijā reģistrētā uzņēmuma rīcībā, kurš pēc tam tos - saskaņā ar aptuveniem aprēķiniem līdz 3,5 miljoniem latu gadā - pārskaitījis Latvijas uzņēmuma īstajiem saimniekiem, savukārt pats Liepājas metalurgs šo iespējamo peļņu nav saņēmis. Tāpat, kā liecina policijas rīcībā nonākusī informācija, dažādas finansiālās shēmas, izmantojot ārzonas kompānijas, īstenotas, arī realizējot gatavo Liepājas metalurga produkciju.

Jau pašlaik Zaharjinam un Segalam piederošās uzņēmuma akcijas ir arestētas, cik zināms Pietiek, tieši šī kriminālprocesa ietvaros, savukārt viņi paši jau saņēmuši pavēstes par ierašanos Valsts policijā nākamajā nedēļā: domājams, tieši tad viņiem tiks paziņots par aizdomās turamā statusa piemērošanu. Kā ziņo avoti policijā, lēmums par šāda statusa noteikšanu jau pieņemts.

Kā zināms Pietiek, pēdējais piliens lēmumam par akciju arestēšanu bijušas Pietiek aizvadītajā nedēļā publiskotās ziņas par apjomīgajiem īpašumiem, ko Zaharjins un Segals pirms mēneša atdāvinājuši saviem radiniekiem.

Aizvien nopietnākās problēmās nonākušo un pašlaik nefunkcionējošo uzņēmumu joprojām reāli kontrolē tā padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins (49% akciju, no kurām par daļu gan tiesājas trešais lielais akcionārs Kirovs Lipmans) un valdes loceklis Iļja Segals (21% akciju).

Uzņēmuma vārdā pēdējās dienās izplatīti vairāki paziņojumi par Lipmana "reiderisma mēģinājumiem" un "ļauno scenāriju", kam pakļaujoties arī valdība.

Uzņēmuma formālais valdes priekšsēdētājs ir Valērijs Terentjevs, valdē vēl ir Leons Ptičkins, bet padomē, kā rāda Lursoft dati, - Lipmans, Andris Deniņš, Māris Pomerancis, Guntis Vilnītis un Zaharjina dēls Aleksejs Zaharjins, kurš ir padomes priekšsēdētāja vietnieks.

2010. gadā Liepājas metalurgs saņēma valsts galvojumu aizņēmumam aptuveni 60 miljonu latu apmērā uzņēmuma modernizācijai. Galvojumu pirms trim gadiem parakstīja toreizējais finanšu ministrs Einars Repše.

Novērtē šo rakstu:

0
0