Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ģenerālprokuratūrai ir vienalga, vai tās bijušajai darbiniecei, tagadējai par AS Reverta pārdēvētās Parex bankas pārstāvei Birutai Ulpei (attēlā) ir vai nav bijusi likumīga pilnvara, ar kuru viņa savulaik vērsusies tiesībsargāšanas iestādēs ar lūgumu Parex banku atzīt par cietušo juridiskajā cīniņā ar SIA Delfīns Partneri un piedzīt tai nodarītos zaudējumus – vairāk nekā 585 tūkstošus latu. Tas izriet no Pietiek rīcībā nonākušā prokuratūras atzinuma.

Revertas un Delfīns Partneri ilgstošā cīniņa ietvaros pagājušā gada augusta beigās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Sandris Zvejnieks pieņēma lēmumu nodot tiesai kriminālprocesu, kurā pie atbildības saukta bijusī SIA Delfīns Partneri saimniece – uzņēmēja Larisa Sviridova.

Šis kriminālprocess tika sākts, kad gadu iepriekš – 2010. gada jūlijā tiesībsargāšanas iestādēs bija vērsusies bijusī prokurore Ulpe: sevi dēvējot par AS Parex banka pilnvaroto personu, viņa iesniegumā bija lūgusi Parex banku atzīt par cietušo.

Balstoties uz šo Ulpes iesniegumu, Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes Izmeklēšanas daļa nepilnus divus mēnešus vēlāk arī pieņēma lēmumu par AS Parex banka atzīšanu par cietušo, un pašlaik šī lieta atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesvedībā.

Taču no lietas materiāliem izrādās, ka patiesībā Ulpei nemaz nav bijis nepieciešamā Parex bankas pilnvarojuma, lai tās vārdā vērstos ar šādu iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs, un tātad viņa faktiski rīkojusies patvarīgi un prettiesiski. Kriminālprocesa likumā noteikts, ka par cietušo kādu personu var atzīt tikai tad, ja ir pašas personas vai tās pārstāvja iesniegums.

Tolaik spēkā esošie bankas statūti rāda, ka bijušajai prokurorei būtu bijis nepieciešams visu piecu Parex valdes locekļu kopējs pilnvarojums, taču tiesā esošajos materiālos tāds nav atrodams, kas nozīmē, ka šāds pilnvarojums nemaz nav iesniegts.

Sviridova iesniegumā Ģenerālprokuratūrai bija minējusi: „Vispārzināms fakts, ka Biruta Ulpe, kas sevi nodēvējusi par AS Parex banka pilnvaroto personu, ir bijusī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras prokurore un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora Sandra Zvejnieka tēva – Ērika Zvejnieka, kas (..) arī ir bijušais Ģenerālprokuratūras prokurors, dzīvesbiedre.”

Taču Ģenerālprokuratūra, neraugoties uz savu pienākumu uzraudzīt likumības ievērošanu, nu nākusi klajā ar atzinumu, ka tai esot vienalga, vai bijušajai prokurorei Ulpei ir vai nav bijušas likumīgas tiesības prasīt atzīt bijušo Parex banku, tagadējo Revertu par cietušo šajā kriminālprocesā, - par to lai lemjot tiesa, bet prokuratūrai tas, ka kāda persona, iespējams, pretlikumīgi uzdevusies par citas personas pārstāvi, nešķietot svarīgi.

„No izskatāmās sūdzības izriet Jūsu secinājums, ka B.Ulpei nebija tiesības būt par AS Parex banka pilnvaroto personu, jo pilnvarojums, Jūsuprāt, viņai nav piešķirts, kā pamatojumu tam norādāt 2011.gada 20.janvārī Uzņēmumu Reģistrā reģistrēto AS Parex banka statūtu 6.1., 6.2. punktu. Izskaidroju, ka šī jautājuma vērtēšana ir tiesas kā procesa virzītāja kompetencē, jo pirmstiesas kriminālprocess konkrētajā krimināllietā ir pabeigts,” teikts Pietiek rīcībā esošajā Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas virsprokurores Viktorijas Opincānes atzinumā.

Kā jau informēts, saistībā ar Revertas un Delfīns Partneri strīdiem ir sākta vesela virkne tiesvedību, kas norisinās ar mainīgiem panākumiem. Vienā no tām Augstākā tiesa pirmdien jau otrajā instancē noraidīja Revertas prasību pret maksātnespējīgo uzņēmumu par parāda piedziņu, jo Reverta tā arī nav spējusi pierādīt, ka šādu aizdevumu tiešām izsniegusi. Savukārt Reverta pēdējā laikā nākusi klajā ar skaļiem paziņojumiem par mahinatoriem, kas vēloties izkrāpt valsts miljonus.

Novērtē šo rakstu:

0
0