Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar afgāņu izcelsmes Latvijas uzņēmēja Gulama Mohammada Gulami vārdu saistītajā deviņus miljonus eiro vērtas kokvilnas kravas "pazušanas" lietā ir iesaistīta arī skandalozā bijusī prokurore Irina Bogdanova, kura pašlaik izcieš cietumsodu citā krimināllietā. Pietiek rīcībā esoša informācija no vairākiem avotiem arī rāda - civilstrīds par kokvilnas kravas piederību kriminālprocesā, kurā apsūdzēts Gulami un viņa sieva Valentīna Gulami, varētu būt "pārvērties" pēc tam, kad Gulami "nedraudzīgi" atteicies no Bogdanovas "pakalpojumiem" un piedevām vēl atļāvies atprasīt kādu ievērojamu apjomu parādu no Pietiek pēdējā laikā bieži pieminētā virknei iekšlietu sistēmas pārstāvjiem tuvā miljonāra Vasilija Meļņika.

Pietiek jau iepriekš informēja par dažādām dīvainībām šajā lietā, kas saistīta ar Igaunijā reģistrētas kompānijas OU Logistic-Ekspress apgalvojumiem, ka tai Latvijas teritorijā pazudusi Tadžikistānas kokvilnas krava vairāk nekā deviņu miljonu eiro vērtībā un ka šo "pazušanu" esot organizējusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņuAtsaucoties uz neoficiālu, Valsts policijas neapstiprinātu informāciju, sākotnēji tika apgalvots, ka runa esot par afgāņu izcelsmes uzņēmēja Gulami biznesu ar Tadžikistānas uzņēmējiem. Taču pēc tam izrādījās, ka patiesībā pirmā tadžiku izcelsmes persona uzņēmumā Logistic-Ekspress, kuram piederēja kokvilnas krava, parādījies tikai divarpus mēnešus pēc darījuma, ar kuru Logistic-Ekspress kravu bija nodevis citam uzņēmumam - Silver Star International L.L.C., bet līdz tam vienīgais Logistic-Ekspress īpašnieks ir bijis Ukrainas pilsonis Andrejs Stepovojs.

Pietiek jau iepriekš informēja par dažādām dīvainībām šajā lietā, kas saistīta ar Igaunijā reģistrētas kompānijas OU Logistic-Ekspress apgalvojumiem, ka tai Latvijas teritorijā pazudusi Tadžikistānas kokvilnas krava vairāk nekā deviņu miljonu eiro vērtībā un ka šo "pazušanu" esot organizējusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu.

"Tadžiki" par "ukraiņu"  noslēgto līgumu vairāk nekā četrus mēnešus necēla nekādas pretenzijas ne pret kravas saņēmējiem, ne pret uzņēmuma Logistic-Ekspress iepriekšējo īpašnieku un vadītāju, ne pret uzņēmumu W.E.E.S.A., kam piederējusi muitas noliktava, kurā atrodoties kravai mainījies tās īpašnieks.

Pēc tam "tadžiki" 2013. gada februāra beigās bija mēģinājuši atprasīt kravu civiltiesiskā ceļā, iesniedzot prasību Rīgas apgabaltiesā pret W.E.E.S.A., kuras vienīgais valdes loceklis ir Gulami, bet īpašnieki saskaņā ar Lursoft datiem - Vilis Dzebalis (5%) un ārzonas kompānija Eurocapital L.L.C. (95%).

Tikai gadu vēlāk, pagājušā gada pavasarī Igaunijā reģistrētais uzņēmums vai tā pārstāvji pēkšņi vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par "Latvijas teritorijā pazudušu Tadžikistānas kokvilnas kravu" un darbībām, ko "veikusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu".

Saistībā ar "ukraiņu - tadžiku" attiecībām un to, kā civilprasību ir izdevies pārvērst par krimināllietu, Pietiek ir saņēmis kāda acīmredzami informēta lasītāja vēstuli: ņemot vērā, ka virkni tajā minēto faktu ir apstiprinājuši citi Pietiek avoti, publicējam to pilnībā reizē ar tajā pieminētā Gulami bijušā šofera liecībām, kas sniegtas šī kriminālprocesa ietvaros. (Pieļaujams, ka ir pietiekami viegli noskārst, kas šajā aprakstā varētu būt apzīmēts ar iniciāļiem V.M.)

"Tā saucamo kokvilnas lietu organizēja izspiedēju grupa: I.Bogdanova – bijusī prokurore, kura ar dažādiem pamatojumiem divu gadu laikā izspieda no G.Gulami naudu, un G.Gudermanis un D.Mežavilks, kuri ne gluži nesavtīgi palīdzēja I.Bogdanovai.

Kad visas viņas krāpniecības shēmas bija atklātas, G.Gulami pārtrauca ar viņu jebkādu saziņu un uzlika aizliegumu viņai ienākt savos objektos. I.Bogdanovai arī bija vienošanās ar Normundu Žīguru, kurš līdz 2013.gadam strādāja pie G.Gulami par vadītāju, bet tika atlaists saistībā ar sistemātisku dzeršanu un narkotisko vielu lietošanu. Pēc atlaišanas N.Žīgurs I.Bogdanovas un, iespējams, arī D.Mežavilka vadībā sāka rakstīt plašus iesniegumus, kuru saturs un forma, maigi izsakoties, neatbilda vienkārša šofera līmenim. Taču tieši šādi iesniegumi bija vajadzīgi, lai civillietu pārvērstu krimināllietā.

Parasta saimnieciskā strīda laikā 2012.gadā G.Gulami kompānija bija uzvarējusi pirmās instances tiesā. Šī strīda ietvaros 2013.gada sākumā bija jānotiek otrās instances tiesai. Šajā laikā G.Gulami bija dokumenti, ar kuru palīdzību tiesā bija pierādīts, ka kokvilna nosūtīta likumīgā ceļā.

Kad 2013.gada sākumā I.Bogdanovu padzina, aizejot viņa brīdināja G.Gulami, ka pieslēgs G.Gudermani un D.Mežavilku, lai iznīcinātu G.Gulami uzņēmējdarbības struktūru, kā arī izdarīs visu, lai G.Gulami pazaudētu savu īpašumu, kas atrodas Latvijā. Droši var apgalvot, ka D.Mežavilks vairākkārt ir bijis viesnīcā Royal Square, kur pusdienojis un vakariņojis kopā ar I.Bogdanovu.

Bet pa īstam viss sākās, kad G.Gulami pēc savu tuvu paziņu lūguma sāka pieprasīt V.M. atdot ļoti ievērojamu summu, kuru V.M. bija parādā. V.M. ar saviem bijušajiem un esošajiem augsti stāvošajiem ierēdņiem atrada savu "zelta iespēju", kā radīt G.Gulami problēmas un novērst no naudas atprasīšanas.

Vienā dienā kopā tika uzrakstīts iesniegums pret G.Gulami, viņa dzīvesbiedri un darbiniekiem, kā arī tam dota "zaļā gaisma". Neapstrīdami, ka šajā sazvērestībā piedalījās V.M., kurš sniedza kolosālu atbalstu G.Gudermaņa struktūrai, lai sāktu krimināllietu un sniegtu nepieciešamo atbalstu. Kaut kur turpat blakus bija arī nesen aizturētā U. Araka ieinteresētība.

Lietas ietvaros tika palūgts "pievērt acis" uz to, ka "tadžiku kokvilna" nemaz nav tadžiku kokvilna, jo kokvilna tika piegādāta pēc līguma ar Igaunijas kompāniju Logistic-Ekspress, kur īpašnieks bija Ukrainas pilsonis.

Vienīgais, kas ir, ir tas, kas kokvilna ir ražota Tadžikistānā, bet saskaņā ar Tadžikistānas valdības nostādnēm nevienu kokvilnas ķīpu nevar eksportēt bez priekšapmaksas. Tātad naudai bija jābūt samaksātai - bet tāpēc arī V.M. palīdzēja nokārtot, lai šo jautājumu neviens neuzdotu.

"Tadžiki" samaksāja labas summas, lai ierosinātu krimināllietu un viņi varētu atņemt G.Gulami lielu naudas summu, lai arī „tadžikiem” uz rokas nav nekādu dokumentu, kas pierādītu, ka viņiem ir kaut jelkāda saistība ar šo kokvilnu.

Un vēlreiz galvenais jautājums - kāpēc ekonomikas policijas darbinieki pēc divu gadu saimnieciskā strīda tiesā pēkšņi iejaucas lietā par kokvilnu un ierosina kriminālprocesu? Šķiet, atbilde ir pietiekami skaidra."

Pietiek šodien publisko portāla rīcībā nonākušās Gulami bijušā šofera apjomīgās, brīžiem pretrunīgās liecības šajā lietā.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0