Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Drošības policija turpina klusēt saistībā ar grupas Helsinki-86 kādreizējā dibinātāja Linarda Grantiņa brutālo aizturēšanu un tās apstākļiem, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece pulkvede Ilona Spure oficiāli apstiprina - "rokas traumu L.Grantiņš guvis brīvībā 2015.gada 23.jūlijā", pirmo nakti pēc aizturēšanas pavadījis nezināmā atrašanās vietā, bet pēc ievietošanas Centrālcietumā 24. jūlijā ārsts viņu pirmoreiz apskatījis tikai trīs dienas vēlāk, 27. jūlijā.

Līdz šim par Grantiņa brutālo aizturēšanu, ko 23. jūlijā bija veikuši Drošības policijas darbinieki, bija zināms tikai no viņa radiniekiem un pēcāk arī no advokātiem, kuri jau vērsušies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu sākt kriminālprocesu, kurā izvērtētu notikušā apstākļus un personu rīcību, kuras veikušas noziegumu pret Grantiņu.

Taču nu atbildes uz Pietiek jautājumiem sniegusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Spure, un šajā dokumentā kaut diplomātiski un izvairīgi, taču pirmoreiz oficiāli atzīts, ka "traumu L.Grantiņš guvis brīvībā 2015. gada 23. jūlijā, kad bija nogādāts uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu Gaiļezers", no kurienes viņš arī tai pašā 23. jūlijā izrakstīts pēc diagnozes noteikšanas un pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas.

Spures parakstītais dokuments pirmoreiz atklāj to, ka Drošības policijas darbinieki Grantiņu pirmo nakti pēc aizturēšanas ir turējuši kādā līdz šim nezināmā vietā, jo Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece atzīst - Rīgas Centrālcietumā Grantiņš ir ticis ievietots tikai nākamās dienas, 24. jūlija pēcpusdienā, pulksten 16.

Savukārt pēc Grantiņa ievietošanas cietumā "ārsta apskate tika veikta 2015.gada 27.jūlijā (pirmdien), kas atbilst MK noteikumu Nr.276 prasībām", informē Spure. Tas nozīmē, ka visas brīvdienas Grantiņš cietumā ar lauztu roku ir ticis atstāts bez kādiem pretsāpju līdzekļiem un antibiotikām.

Pārvaldes priekšniece atbildēs arī min, ka Grantiņš ir bijis "informēts par iespēju vērsties pie Rīgas Centrālcietuma administrācijas (gan rakstveidā, gan arī mutiski) sakarā ar medicīnas jautājumiem, ka arī ar lūgumu nodrošināt viņu ar papildus nepieciešamo apģērbu".

Pietiek jau vairākkārt ir ziņojis par 23. jūlijā notikušo īpaši brutālo Grantiņa aizturēšanu, kurā 64 gadus vecajam kungam salauzta roka, radīti bojājumi nierēm un nobrāzumi, spārdot ar kājām pēc nogāšanas zemē. Drošības policijas darbinieki 1950. gadā dzimušā Grantiņa salauztajai rokai uzlikuši rokudzelžus un ar tiem piesprādzējuši pie automašīnas griestu roktura.

Ieslodzījuma vietā Grantiņš nav saņēmis medicīnisko palīdzību ne aizturēšanas laikā gūtajām traumām, ne hroniskajai slimībai - multiplajai sklerozei. Tikai tagad, pateicoties advokātu un Grantiņa dēla aktivitātēm, cietumā saņemtas ziņas par Grantiņa diagnozi un ārstēšanas metodēm.

Kā jau ziņots, 2014. gadā Latvijas tiesa Grantiņam piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu saistībā ar 2012. gada 10. aprīlī sāktu kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Vairākkārtēji Latvijas mēģinājumi Vācijā panākt Grantiņa izdošanu rezultātus nebija devuši. Lai gan Grantiņš zināja par šo tiesas lēmumu, tomēr izvēlējās ierasties Latvijā un laikus par ierašanās datumu paziņoja publiski. Drošības policijas darbinieki viņu aizturēja tikai vairākas dienas pēc tam, kad Grantiņš bija ieradies Latvijā.

Pati Drošības policija no jebkādiem komentāriem un paskaidrojumiem šai sakarā atsakās, tā arī ir ignorējusi virkni Pietiek uzdoto jautājumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0