Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki darījuši visu, kas ietilpst viņu pienākumos, un pārmetumi viņiem esot nepamatoti, taču viss vienalga esot noslēpums, - šādu atbildi pēc divu nedēļu pārdomām Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība sniegusi par kārtējo Centrālcietumā notikušo pašnāvību.

Pietiek jau informēja, ka Rīgas Centrālcietumā 22. jūlijā  notika jau kārtējā aizdomīgā pašnāvība - savā 4. korpusa 402. kamerā pakāries tika atrasts 1987. gadā dzimušais Raivis L. Šajā kamerā viņš mitinājās kopā ar vēl vienu ieslodzīto, taču uz laiku bija atstāts viens pats un tad arī izdarīja pašnāvību.

Kā zināms Pietiek, notikušais uzskatāms par rupju cietuma vadības nolaidību - daudziem cietumā ir bijis zināms, ka tieši 22. jūlijā Raivim L. ticis paziņots par gaidāmo šķiršanos, - par šādu soli izšķīrusies viņa dzīvesbiedre. Neraugoties uz to, cietumsargi Raivi L. vienalga atstājuši vienatnē, bez uzraudzības.

Taču, kaut arī izmeklēšana vēl nav noslēgusies, Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība jau nonākusi pie slēdziena, ka cietuma darbinieki ne pie kā neesot vainīgi, - pašnāvība esot pilnīgi normāls un pieņemams notikums cietuma ikdienā.

Pārvaldes vadība esot pārliecināta, ka "ieslodzījuma vietās ieslodzīto personu uzraudzība tiek veikta atbilstoši diennakts uzraudzības norīkojumam un plānam". Savukārt pārvaldes vadības skaidrojums, kas tieši tiek darīts, lai izskaustu pašnāvības iespējas ieslodzījuma vietās, ir šāds:

"Psiholoģiskā aprūpe ieslodzījuma vietās tiek nodrošināta atbilstoši 2013. gada 9. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr. 191 Notiesāto resocializācijas īstenošanas kārtības VII nodaļai, kā arī atbilstoši Latvijas Sodu izpildes kodeksa (turpmāk - Kodekss) 61.5 panta pirmās daļas nosacījumiem, divu mēnešu laika pēc notiesātā ievietošanas brīvības atņemšanas iestādē soda izciešanas uzsākšanai iestādes priekšnieks nodrošina notiesātā risku un vajadzību izvērtēšanu."

Papildus tam ieslodzījuma vietu Sociālās rehabilitācijas daļu darbinieki veic arī katra notiesātā personības izvērtējumu, skaidro Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība.

Pietiek jau informēja, domājams, ka pašnāvību izdarījušais cietumnieks ir nevis kāds smagus noziegumus pastrādājis indivīds, bet viegli jokains cilvēks, par kuru portāls Delfi 2009. gadā rakstīja:

"Aizvadītā gada jūnijā interneta portāls BMWLife.lv no anonīmas personas saņēma elektroniskā pasta vēstuli ar prasību pēc naudas. Cilvēks paziņojis, ka pārvalda portāla kodu sistēmu, un draudējis, ka, ja nesaņems no kompensāciju, nodarīs būtisku ļaunumu saitam.

Lai pierādītu savu draudu patiesumu, hakeris ielauzies saitā un pārveidojis tā sākuma lapu. Pārrunu rezultātā portāla vadība ar puisi vienojušies par simt latu izmaksu. Tā kā puisis nav vēlējies pats ierasties pēc naudas, viņš atsūtījis sava konta numuru. Liels bija portāla vadības pārsteigums, kad, saņemot pārskaitījuma veikšanai nepieciešamo informāciju, viņi secināja, ka izspiedēja konts atvērts tepat Latvijā uz viņa īstā vārda.

Portāla vadība naudu tomēr pārskaitījusi un cerējusi, ka izspiedējs nomierināsies, bet pēc neilga laika viņš uzradies atkal un pieprasījis lielāku naudas summu. Portāla vadībai, protams, tas apnicis, un viņi griezušies policijā. Jaunais hakeris kā savu galējo prasību izvirzījis 500 latus, un tad viņš uz visiem laikiem liktu portālu mierā. Portāla administrācija pieprasīja, ka naudu atdos tikai, tiekoties klātienē, un izspiedējs tam arī piekritis.

Viņš ieradies kādā Centrālās stacijas picērijā, kur saņēmis no firmas pārstāvjiem 500 latu, kā arī pašrocīgi uzrakstījis zīmīti: „Es, (..), saņēmu piecsimts latu no portāla BMWLife un apņemos neuzlauzt šo portālu, kā arī nenodarīt nekādu citu ļaunumu." Protams, tajā brīdī parādījušies policijas pārstāvji un aizturējuši viņu."

Novērtē šo rakstu:

0
0