Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piedāvāju pat mūsu valsts apstākļiem nedaudz pārsteidzošu informāciju par Valsts policijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes faktisko un prettiesisko rīcību pret apcietinājumā esošu personu. Konkrēti runa ir par Madonas policijas iecirkni un Valmieras cietumu, kā arī apcietināto Mārtiņu Karasevu.

Šodien tika nosūtītas vēstules gan Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, gan LR Saeimai un citām instancēm par pārkāpumiem, kādi tika veikti pret apcietināto personu. Vēstulēs iekļauti 13 punkti ar detalizētiem argumentiem par to, kādi normatīvie akti un cilvēktiesību normas tiek pārkāptas pret apcietinājumā esošo personu.

Kā piemēru no vēstulēs aprakstītajām prettiesiskajām un cilvēktiesības pārkāpjošajām darbībām var minēt Madonas policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatoru. Šajā kamerā tiek veikta videonovērošana, un iecirknī šo videonovērošanu iespējams vērot divos monitoros, - viens no tiem atrodas pie galvenās dežūrdaļas.

Tas it kā būtu normāli, taču arī ikviens nepiederošs cilvēks, kurš pieiet pie dežūrtelpas lodziņa, ir spējīgs novērot kamerā notiekošo. Turklāt kameras uztveres leņķis ir nostādīts tā, ka ir iespējams novērot arī sanmezglā notiekošās darbības.

Līdz ar to ikvienam Madonas policijas iecirkņa apmeklētājam ir iespēja redzēt aizturēto “intīmā” mirklī. Turklāt, kamēr apcietinātā persona nedēļu tika turēta šajā izolatorā, tā ne reizi netika informēta par to, ka tiek veikta šāda „intīmā” videonovērošana. Kāda datu aizsardzība un cilvēktiesības tiek ievērotas šajā gadījumā?

Tāpat tika novēroti dažāda rakstura pārkāpumi un neatbilstība normatīvos norādītajam – higiēnas lietu neizsniegšana, normatīvajos neatbilstoša ventilācijas šahtu izmantošana, sanmezgla elementāras higiēnas neievērošana, netika izsniegts pilns gultas veļas komplekts, bija arī citi pārkāpumi.

Valmieras cietuma direktors apcietinātajam izsniedzis izziņu, ka tad atrodas apcietinājumā kopš 2017. gada 15.septembra, lai gan apcietinātais tika aizturēts 13.septembrī un pie apcietinātā atrodas dokumenti, kas to spēj pierādīt.

Tāpat cietuma direktors nesniedz atbildes uz apcietinātā iesniegumiem, lielākā daļa no tiem apcietinātā klātbūtnē tiek saplēsti un atmesti atpakaļ; netiek nosūtīta/tiek kavēta korespondences nosūtīšana. Apcietinātajam nav pieejamas konfidenciāla zvana iespējas advokātam.

Cietuma administrācija manipulē ar ēdiena izsniegšanu/neizsniegšanu, atsaucoties un noteikumiem, kuros it kā minēts, ka ir tiesības neizsniegt ēdienu, ir arī atteikusies izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību utt.

Šie ir tikai pāris punkti no garā pārkāpumu saraksta, kuri ir veikti pret apcietināto pusotra mēneša laikā.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt skaidrojumu no Valsts policijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes.

Novērtē šo rakstu:

1
0