Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek pirms trim nedēļām prognozēja, par valstij piederošās bankas Citadele valdes priekšsēdētāju izvēlēts pašreizējais šīs bankas vadītāja pienākumu izpildītājs, valdes loceklis Guntis Beļavskis. Beļavska karjera banku biznesā saistīta ar bēdīgi slaveno Parex banku – Citadeles priekšteci: pirms Parex kraha Beļavskis bija viens no Parex viceprezidentiem.

To, kurš no pieciem kandidātiem ieņems Citadeles valdes priekšsēdētāja amatu, oficiāli noteica nomināciju komiteja un bankas akcionāru ieceltā padome. Jaunā Citadeles vadītāja meklēšanu bankas padome bija uzticējusi personāla vervēšanas kompānijai Amrop.

Jauns valstij piederošās Citadele bankas vadītājs tika meklēts kopš marta beigām, kad tika izlemts, ka iepriekšējais bankas valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons maija sākumā atstās amatu, lai, pēc oficiālās versijas, „pastiprināti pievērstos bankas meitas sabiedrību darba pārraudzīšanai, un darbotos vairāku bankas Citadele grupas uzņēmumu padomēs”.

Līdz ar valdībā pērn decembrī lemto Citadeles pārdošana jāatsāk, vēlākais šā gada rudenī.

Citadele tika izveidota 2010.gada 30.jūnijā, kad tika pabeigts valsts glābtās Parex sadalīšanas process un no Parex tika izdalīta tā sauktā „labā banka.” Lielākais Citadeles īpašnieks ar 75% mīnus viena akcija ir PA, savukārt 25% plus viena akcija atrodas ERAB īpašumā.

Par savulaik miljonāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim piederošās Parex bankas glābšanu 2008.gada novembrī izlēma Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība. Parex glābšana raisījusi daudz jautājumu par šī valdības lēmuma pamatotību. Valsts budžetam Parex glābšana tieši un netieši izmaksājusi vairāk nekā miljardu latu.

Novērtē šo rakstu:

0
0