Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrija Rīgas Tehniskajai universitātei par 127 766 eiro pasūtījusi pētījumu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa priekšmetu modernizācijaPietiek šodien publisko šī iepirkuma tehniskās specifikācijas daļu, kas ļauj precīzi saprast - kas tieši tiek pētīts par šo iespaidīgo summu laikā, kad policistiem par savu naudu jāpērk zābaki, jo valstij to iegādei neesot pietiekami līdzekļu.

"TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA

Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa priekšmetu modernizācijai

1. Vispārīga informācija

Iekšlietu ministrijas (turpmāk – IeM) sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm (turpmāk – amatpersona) formas tērps ieņem nozīmīgu vietu Valsts policijas (turpmāk – VP), Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) uzdevumu izpildē. Formas tērps, pirmkārt, nodrošina amatpersonu aizsardzību no dienesta uzdevumu izpildē sastopamajiem dabīgajiem un mākslīgajiem apdraudējumiem, kā arī nodrošina amatpersonu atpazīstamību un IeM sistēmas iestāžu tēla veidošanu sabiedrībā. Otrkārt, formas tērps līdztekus dienesta videi, bruņojumam, tehniskajam nodrošinājumam kalpo kā nozīmīgs amatpersonu kvalitatīvas dienesta pienākumu izpildes nodrošināšanas elements, kam ir būtiska loma arī IeM sistēmas iestāžu iekšējās un dienesta disciplīnas uzturēšanas un nostiprināšanas jomā.

Šobrīd izmantojamiem formas tērpiem ir zema fizioloģiskā kvalitāte, nodilumizturība, nepietiekoša ūdens necaurlaidība, siltumizolācija, nenoturība pret vēja ietekmi, neapmierinoša sviedru izvadīšana no apģērba, kā rezultātā tiek būtiski ietekmēta dienesta pienākumu izpildes kapacitāte un kvalitāte. Savukārt formas tērpu auduma nenoturība pret burzīšanos, šķiedru savelšanās (pillings) un ārējā izskata (pat krāsas) zaudēšana pēc mazgāšanas vai ķīmiskās tīrīšanas rada nepievilcīgu vizuālo tēlu, negatīvi ietekmējot sabiedrības attieksmi pret IeM sistēmas iestāžu amatpersonām, kā arī pašām amatpersonām rada diskomforta sajūtu un nepatiku pret formas tērpa nēsāšanu.

Formas tērpu priekšmetu dizains nav atbilstošs dienesta specifikas prasībām, kuru būtisks priekšnosacījums ir formas tērpa, atbilstoša ekipējuma un individuālo aizsardzības līdzekļu savietojamība un lietošanas ērtums. Formas tērpa priekšmetu krāsas atšķiras pēc toņiem, kas formas tērpa komplektāciju padara vizuāli nepievilcīgu.

2. Pētījuma mērķis

Šī pētījuma mērķis ir modernizēt IeM sistēmas iestāžu amatpersonu formas tērpus, kā arī pētījuma rezultātā identificētos speciālo apģērbu priekšmetus (Patruļpolicijai, Ceļu policijai, Pretterorisma vienībai „Omega”, Speciālo uzdevumu vienībām (VP „Alfa”, VRS „Sigma”), motociklistiem (t.sk. kvadraciklistiem un sniega motociklistiem), ugunsdzēsējiem), izmantojot to izgatavošanai pārbaudītus un kvalitatīvus materiālus.

Attiecīgs padziļinātas ekspertīzes pētījums tiek pasūtīts tiesiskā regulējuma izstrādei, politikas analīzei un ietekmes novērtēšanai, lai iegūtu neatkarīgu analīzi par konkrēta tiesiskā regulējuma izstrādes nepieciešamību, novērtētu esošā regulējuma īstenošanu un rezultātus atbilstoši Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumu Nr.1 „Kārtība, kādā publiska persona pasūta pētījumus” prasībām (lai iegūtu viedokli par IeM sistēmas iestāžu vajadzībām formas tērpu, individuālās aizsardzības līdzekļu un ar to saistītā materiāltehniskā nodrošinājuma jomā un objektīvu vērtējumu valsts iespējām tās pienācīgi realizēt).

Tehniskajā specifikācijā ir definēts uzdevums un visi darbi, kas jānodrošina pretendentam, lai sasniegtu pētījuma mērķi.

3. Pētījuma uzdevumi

Lai īstenotu Tehniskās specifikācijas 2.punktā definētajam mērķim atbilstošu pētījumu, darba izpildes gaitā veicami šādi uzdevumi:

Politikas analīze un ietekmes novērtēšana

Veikt padziļinātas ekspertīzes pētījumu tiesiskā regulējuma izstrādei, politikas analīzei un ietekmes novērtēšanai, lai iegūtu analīzi par konkrēta tiesiskā regulējuma izstrādes nepieciešamību, novērtētu esošā regulējuma īstenošanu un rezultātus atbilstoši Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumu Nr.1 „Kārtība, kādā publiska persona pasūta pētījumus” prasībām.

Nodevums:

Starpziņojums par sākotnējās analīzes rezultātiem, kas ietver:

aprakstītus sākotnējos IeM sistēmas iestāžu amatpersonu formas tērpu politikas un esošās normatīvo aktu bāzes analīzes rezultātus;

priekšlikumus tiesiskā regulējuma izstrādei formas tērpu, individuālās aizsardzības līdzekļu un ar to saistītā materiāltehniskā nodrošinājuma jomā;

tiesiskā regulējuma ietekmes novērtējumu;

viedokli par IeM sistēmas iestāžu vajadzībām un objektīvu vērtējumu valsts iespējām tās pienācīgi realizēt.

IeM sistēmas iestāžu amatpersonu jauna formas tērpa dizaina izstrāde

Veikt amatpersonu formas tērpam izmantojamo materiālu izpēti un atbilstošāko materiālu izvēli, kā arī formas tērpa priekšmetu dizaina paraugu izveidi, izgatavošanu un to testēšanu reālā vidē un specializētās laboratorijās (t.sk. pārbaudot materiālu ūdensnoturību, atbilstību dažādiem klimata apstākļiem un citiem faktoriem).

Iesniegt eksperimentālo formas tērpu vismaz 3 komplektu variantus (t.i., pilns pamata komplekts ar apaviem) testēšanai katram dienestam (VP, VRS, VUGD) atbilstošā formas tērpu priekšmetu krāsā, pievienojot katra komplekta izejmateriālu parametru aprakstu un skaidrojumu, kā arī iesniedzot anketu, kuru iestādes pārstāvji var aizpildīt, lai detalizēti novērtētu katra komplekta sastāvdaļas. Ja nevienu no komplektu variantiem dienesti neatbalsta tālākai izstrādei, atkārtoti jāizstrādā 3 komplektu varianti, ievērojot šī apakšpunkta nosacījumus.

Apkopot testa rezultātus un uz veiktās analīzes pamata pilnveidot formas tērpu estētisko, fizioloģisko un identifikācijas kvalitāti.

Tehniskās specifikācijas 3.2. – 3.3.apakšpunkts realizējams, izejot no Tehniskās specifikācijas pielikumā noteiktajām Iekšlietu ministrijas pamata nostādnēm.

Nodevums:

Formas tērpu pilni komplekti katram no dienestiem testēšanai, kas ietver:

katra komplekta izejmateriālu tehnisko parametru aprakstu un to skaidrojumu;

anketu.

Ziņojums par formas tērpa priekšmetu testēšanu, kas ietver:

formas tērpam izmantojamo materiālu izpētes un atbilstošāko materiālu izvēles rezultātus;

informāciju par eksperimentālo formas tērpu paraugu veiktspējas pārbaudes rezultātiem;

informāciju par jaunā dizaina formas tērpu testa rezultātiem.

Tehnisko specifikāciju izstrāde un tehnisko zīmējumu izveide

Izstrādāt auduma un palīgmateriālu (odere, rāvējslēdzējs, līpslēdzēji, atstarojošie materiāli, spiedpogas utt.), kā arī formas tērpa priekšmetu tehnisko specifikāciju (ietverot arī izstrādājuma tehnisko zīmējumu, vizuālo aprakstu, materiāli tehnisko parametru aprakstu, auduma krāsas koordinātes).

Izstrādāt formas tērpa priekšmetu lietošanas rokasgrāmatu, nodrošinot vienotus nosacījumus attiecībā uz atsevišķu dizaina elementu izmantošanu.

Nodevums:

Formas tērpa priekšmetu tehniskā specifikācija, kas ietver:

katra izstrādājuma tehnisko zīmējumu;

katra izstrādājuma vizuālo aprakstu;

auduma un palīgmateriālu tehnisko parametru aprakstu;

gatavo izstrādājumu izmēru skalu.

Formas tērpa priekšmetu lietošanas rokasgrāmata.

Jaunā formas tērpa ieviešanas plāna izstrāde

Noteikt formas tērpa priekšmetu lietderīgās lietošanas laiku, ievērojot izmantoto materiālu tehniskos parametrus.

Izstrādāt jaunā formas tērpa ieviešanas plānu visos dienestos ne vēlāk kā trīs gadu laikā, sagatavot tā īstenošanai nepieciešamā finansējuma prognozes laika posmam līdz 2020.gadam.

Izstrādāt formas tērpa priekšmetu vienotu klasifikatoru (vienību tabulas izstrāde), visiem dienestiem.

Nodevums:

Formas tērpa ieviešanas plāns, kas ietver:

Tabulu ar katra formas tērpa priekšmeta lietderīgās lietošanas laiku,

jaunā formas tērpa ieviešanas plānu un atjaunināšanas plānu laika posmam līdz 2020.gadam,

finansējuma aprēķins pa gadiem laika posmam līdz 2020.gadam.

Formas tērpa priekšmetu visiem dienestiem vienotais klasifikators, kas ietver vienību tabulu.

Prezentācija par formas tērpu pētījuma rezultātiem, kurā pārskatāmi sniegta informācija par galvenajiem veiktā pētījuma secinājumiem.

4. Ziņojumu sagatavošana

Ziņojums jāsagatavo MS Word lasāmā formātā, visu iegūto informāciju nepieciešamības gadījumā ilustrējot arī ar grafiskiem attēliem (tabulām u.tml.). Ziņojumā ietvertie grafiskie attēli Pasūtītājam ir nododami arī MS Excel lasāmā formāta dokumentā, kur tie ir veidoti un sasaistīti ar datu tabulu.

Ziņojums Pasūtītājam jāiesniedz gan papīra (drukātā) (vienā eksemplārā), gan arī elektroniskā formātā, ievietojot to elektroniskā datu nesējā (CD vai USB atmiņa) latviešu valodā atbilstoši Tehniskās specifikācijas 4.3. un 4.4.punktā norādītajām prasībām.

Pētījuma tekstam jābūt rakstītam saprotamā valodā ar paskaidrojumiem un atsaucēm, kā arī jēdzienu skaidrojumiem tā, lai ziņojums ir saprotams politikas veidotājiem, īstenotājiem, kā arī plašākai sabiedrībai.

Pētījuma ziņojumam tiek izvirzītas šādas minimālās kvalitātes prasības:

ziņojuma saturs atbilst pētījuma mērķim, darba uzdevumiem un citām Pasūtītāja noformulētajām prasībām;

ziņojuma teksts liecina par rūpīgu situācijas izpēti un tēmas izpratni;

pētījuma rezultāti ir loģiski – to apstiprina iegūtās informācijas analīze un atbilstoša rezultātu interpretācija. Pieņēmumi, secinājumi un priekšlikumi ir pamatoti un objektīvi;

ziņojumā sniegtā informācija ir saprotama, sniegtie ieteikumi un priekšlikumi ir pielietojami un ieviešami praksē.

 Pēc Ziņojuma nodošanas Pasūtītājs var lūgt Pretendentam (Izpildītājam) prezentēt pētījuma rezultātus vismaz divās starpinstitūciju sanāksmēs, pirms tam abpusēji vienojoties par prezentācijas saturu un formu.

5. Papildus nosacījumi Tehniskās specifikācijas izpildei:

Pretendents garantē, ka:

jebkura informācijai, kas iekļauta nodevumos, tiek norādīts avots atsaucēs atbilstoši atsauču sagatavošanas prasībām, izmantojot kādu no atsauču sagatavošanas pieejām (piemēram, zemsvītras atsauces, atsauces tekstā), kā arī nodevumiem tiek pievienots izmantotās literatūras saraksts;

jebkurai finanšu analīzei ir jābūt pamatotai, sniedzot finanšu aprēķinu atšifrējumu. Piemēram, ja tiek sniegtas potenciālās formas tērpa šūšanas izmaksas, tad šūšanas izmaksu metodikai jābūt atšifrētai;

gadījumā, ja Pasūtītājam būs iebildumi par saturu attiecībā uz uzdevumu izpildi, kas minēta Tehniskajā specifikācijā (piemēram, saturā nav argumentācijas, minētais neatbilst faktiskai situācijai, analīze ir veikta neatbilstoši prasītajam), Pretendentam ir jāprecizē saturs atbilstoši Pasūtītāja norādītājam, Pasūtītājs savu viedokli pamato. Šajā gadījumā tas neattiecas uz Pretendentu secinājumiem, spriedumiem, kuriem ir jābūt neatkarīgiem un argumentētiem;

tiek sniegta objektīva analīze, secinājumi ir objektīvi (secinājumi ir pamatoti un brīvi no neobjektivitātes);

visi nodevumi ir skaidri un saprotami, ir aprakstīts saturs un mērķis, kā arī iegūtie rezultāti un secinājumi sniegti tādā veidā, ka tie ir viegli uztverami;

visas nodevumā iekļautās rekomendācijas un ieteikumi ir noderīgi ieinteresētajām pusēm un ir pietiekami detalizēti un racionāli, lai tiktu ieviesti un iekļauti nākamā plānošanas perioda attīstības plānošanas dokumentā.

Iekšlietu ministrijas pamata nostādnes

Tehniskajā specifikācijā noteiktais realizējams, izejot no šādām IeM pamata nostādnēm:

Jānodrošina formas tērpa priekšmetu atbilstība IeM sistēmas iestāžu amatpersonu raksturīgākai darbu veikšanas siltumprodukcijai, dažādām klimata kategorijām (izņemot arktiskas kategorijas) un fizioloģiskajām prasībām. Jāveic kvalitātes rādītāju aprēķini, pārbaudes testi (t.sk. fizioloģiskās kvalitātes novērtēšanas testus) un eksperimenti uz instrumentāla manekena.

Jāveic formas tērpa priekšmetu ūdens necaurlaidības, vēja noturības (siltumizolācijas zuduma).

Izvēloties formas tērpa priekšmetu audumu, ir jāņem vērā, ka ir nepieciešams nodrošināt Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ādas aizsardzību pret ultravioleto starojumu.

PAMATA-komplekts (VP, VRS un VUGD jānodrošina individuāla dizaina komplektus – vizuāli dažādi identificējamus) sastāv no vairākiem materiāltehnisko līdzekļu (turpmāk – MTL) slāņiem, tajā skaitā arī apakšveļas slāņi. MTL slāņiem jānodrošina iepriekš minētās kvalitātes prasības. PAMATA-komplektā iekļaujami arī zābaki un zeķes. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar identifikācijas elementu (turpmāk – ID) pastāvīgi integrēto sistēmu.

Speciālo uzdevumu apakšvienībām nepieciešams izveidot konstruktīvi atšķirīgu PAMATA- KAUJAS- komplektu (VP un VRS), kā arī komplektu aizsardzībai pret siltuma dūrienu. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu. PAMATA-KAUJAS-komplektā iekļaujami zābaki un zeķes, kuru savietojamība ar pārējiem MTL slāņiem nodrošina iepriekš minētās kvalitātes prasības.

VP, VRS un VUGD jāpiedāvā sava (vismaz trīs varianti) ID sistēma atbilstoši IeM nodomam konceptuāli pilnveidot IeM sistēmas iestāžu amatpersonu vizuālo identifikāciju un atpazīstamību sabiedrībā.

Papildus kompensācijas sistēmai nepieciešams ievest komplektus amatpersonām, kuras veic operatīvo darbību VP un VRS. Komplektam operatīvai darbībai ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID sistēmu, ko nepieciešamības gadījuma var noņemt.

Ieviest papildus komplektu VP paaugstinātai vizuālai identificēšanai. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VP un VRS pastāv komplekti amatpersonām, kas veic savus dienesta pienākumus uz motocikliem (t.sk. kvadracikliem un sniega motocikliem). Jāizstrādā komplektus ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu.

VP un VRS pastāv komplekti kinologiem, kas veic dienesta pienākumus ar dienesta suņiem. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VP pastāv komplekti hipologiem, kas veic dienesta pienākumus ar dienesta zirgiem. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

Pastāv komplekts fiziskai sagatavotībai, t.sk. arī peldēšanai. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VP un VUGD pastāv komplekts ugunsgrēkam, avārijas un glābšanas gadījumiem. VUGD gadījumā tas ir pirmais aizsardzības līmenis ugunsdzēsēju aizsardzības līdzekļu sistēmā. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VUGD pastāv komplekts ugunsgrēkam, avārijas un glābšanas gadījumiem – attiecīgi otra un trešā līmeņa aizsardzības apģērbu (līdzekļu) sistēma. Otrā un trešā līmeņa komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VP un VUGD pastāv komplekts dienesta uzdevumiem zem ūdens. Komplektam ir jābūt ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu ar ID pastāvīgi integrēto sistēmu.

VRS pastāv jūrnieku komplekti. Jāizstrādā komplektus ar minimāli nepieciešamo MTL skaitu.

VRS pastāv gaisa aviācijas inženieru un kuģu pilotu komplekti. Aviācijas pārvaldes Speciālo uzdevumu vienības „Sigma" komplektiem jāatbilst aviācijas lidojumu drošības (ICAO, EASA) prasībām.

IeM sistēmas iestādēs pastāv speciālo uzdevumu apakšvienības un atsevišķie amati, kuriem nepieciešams formas tērps ar attiecīgo materiāltehnisko nodrošinājumu dienesta pienākumu veikšanai lauka apstākļos, kā arī maskēšanai."

Novērtē šo rakstu:

0
0