Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kirgizstānas Ģenerālprokuratūra ierosinājusi krimināllietu pret pazīstamo Latvijas baņķieri Valēriju Belokoņu, kurš ir šīs valsts komercbankas Manas Bank lielākais akcionārs. Manas Bank darbība Kirgizstānā jau mēnesi ir „iekonservēta”, tā, saskaņā ar neoficiālu avotu pausto, radot peļņu galvenokārt ārpus Latvijas ienākumus gūstošajam Belokoņam nopietnas finanšu plūsmu problēmas.

Kā ziņo Kirgizstānas Nacionālā banka, krimināllietas ierosinātas arī pret (burtiski – „attiecībā uz”) bankas amatpersonām A. Lasi (pēc visa spriežot, ar V. Belokoņu profesionālajā jomā ilgstoši saistīto Anitu Lasi), J. Verbicki (pēc visa spriežot, bankas valdes pārstāvi Jevgēņiju Verbicki, kurš bankas darbību komentējis arī Latvijas medijiem), S. Kostirinu un J. Kačnovu.

Saskaņā ar oficiālo paziņojumu, pēc tam kad Manas Bank valdes priekšsēdētājs pagājušā gada 7. aprīlī pameta Kirgizstānu, valsts Nacionālā banka kredītiestādē ieviesa pagaidu vadību un tajā arī sāka virkni pārbaužu. Pārbaudēs atklāti „daudzi pārkāpumi, kas ļauj apgalvot, ka banka bijusi iesaistīta neveselīgā banku praksē”. Nacionālās bankas slēdzienus apstiprinājuši arī valsts Ģenerālprokuratūras veiktie izmeklēšanas pasākumi.

Kā jau ziņots, Belokoņa banka bija tuva iepriekšējam Kirgizstānas režīmam, kas tika gāzts pagājušā gada aprīļa nemieros. Pēc tam banka uz brīdi tika slēgta, taču jau aprīļa otrajā pusē darbību daļēji atsāka reizē ar virkni citu kredītiestāžu. Pagājušā gada decembrī Manas Bank pat „ar prieku paziņoja”, ka atsākusi kredītu izsniegšanu.

Taču no šā gada 31. janvāra reizē ar krimināllietu sākšanu Kirgizstānas Nacionālā banka saskaņā ar tās paziņojumu bijusi spiesta ieviest Manas Bank konservācijas režīmu, kas nozīmē būtiskus darbības ierobežojumus. Nacionālā banka īpaši norāda, ka tā „pastāvīgi” piedāvājusi bankas galvenajam akcionāram – tātad Belokoņam – veikt pasākumus, lai banku atveseļotu un nostiprinātu tās finansiālo stāvokli, taču tas tā arī neesot izdarīts.

„Nacionālā banka ir gatava atklāti un caurspīdīgi turpināt pārrunas ar galveno akcionāru,” teikts bankas pagājušā mēneša paziņojumā. Taču pagaidām Belokoņs neesot veicis papildu kapitalizāciju vai „citus pasākumus”.

Pats Belokoņs, kurš tiek uzskatīts par atsevišķām iepriekš ar Jauno laiku saistītām personām – pirmām kārtām Einaram Repšem un Danam Titavam – pietuvinātu cilvēku un faktisko Repšes uzturētāju, pirmdien Pietiek nekādus komentārus saistībā ar savas bankas situāciju nesniedza.

Tikmēr neformāli zināms, ka tieši NVS valstīs Belokoņs iepriekšējos gados nodrošinājis sev ievērojamāko peļņu. Latvijā no Belokoņa biznesa projektiem ilgtermiņā pelnoša ir bijusi tikai Baltic International Bank, kurā brāļiem Belokoņiem – Valērijam un Vilorijam – pieder akciju kontrolpakete.

Novērtē šo rakstu:

0
0