Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc visa spriežot, neatbilst patiesībai runas, ka neveiksmīgais uzņēmuma Lido saimnieks Gunārs Ķirsons ir spējis upurēt tikai savu galveno kompāniju, bet citus īpašumus pasargāt no kreditoriem. Uzņēmējs ir vēl smagākos parādos, nekā domāts iepriekš.

Kā rāda tiesas apstiprinātais Ķirsona uzņēmuma Lido ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns, kompānijas kopējās saistības šoruden pārsniegušas 23,3 miljonus latu, un ieķīlāta visa uzņēmuma kustamā un nekustamā manta – tostarp pat milzīgs trenažieru daudzums un luksus klases automašīnas Audi Q7, Lexus LX470 un Lexus RX 300.

Taču izrādās, ka arī ārpus biznesa uzņēmējs dzīvojis uz parāda: dažādās bankās ir ieķīlāti arī faktiski visi pārējie Ķirsona īpašumi. Tā uzņēmējam piederošie seši zemesgabali Ķegumā – visi viņam personiski piederošie nekustamie īpašumi – par vairāk nekā pusmiljonu latu saķīlāti Nordea bankā.

Savukārt īpašumi Mežaparkā, Mātera ielā 3 un 5 gan formāli reģistrēti uz Ķirsona meitas Evijas vārda, taču Mātera ielu 5 uzņēmējs oficiālos dokumentos deklarējis kā savu dzīvesvietu, un šī dzīvesvieta kopā ar īpašumu Mātera ielā 3, kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, Latvijas Krājbankā ieķīlāta par 1,65 miljoniem latu.

Visbeidzot, uz Ķirsones vārda reģistrēts arī dzīvoklis Rīgā, Rūpniecības ielā 21, taču arī tas ir ieķīlāts Nordea bankā – hipotēka 247 tūkstošu latu apmērā nostiprināta kā nodrošinājums saņemtam 190 tūkstošu latu kredītam.

Kā rāda Laulāto mantisko attiecību reģistrs, Ķirsons turklāt pats vēl sev „iezāģējis”, 2003. gadā ar savu dzīvesbiedri Alisu Šoku reģistrējot laulības līgumu, ar kuru „visi īpašuma priekšmeti, kas šobrīd atrodas Latvijā, ir vienīgi laulātā vīra īpašums”. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja ieķīlātos īpašumus atņems kreditori, tos vairs nebūs iespējams glābt kā formāli dzīvesbiedrei piederošus.

Novērtē šo rakstu:

0
0