Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lēti – par 330 latiem kvadrātmetrā (29,9 tūkstoši latu par 90 kvadrātmetriem) dzīvokli Rīgā, Nometņu ielā 1 iegādājusies Centrālās statistikas pārvaldes darbiniece Edīte Miezīte, kuras amatpersonas deklarācija šādus uzkrājumus neuzrāda un kuras gada ienākumi ir aptuveni 3,5 reizes mazāki par minēto summu. Taču īpaši interesantu šo darījumu, kura finansējumu Miezīte atklāt nevēlas, padara fakts, ka dzīvokli viņa iegādājusies Latvijas Krājbankas administratora SIA KPMG Baltics rīkotā izsolē, savukārt KPMG Baltics darījumu un pārstrukturēšanas pakalpojumu asociētā direktore ir Edītes Miezītes meita Evija Miezīte (attēlā).

Kad 8. novembrī Latvijas Krājbankas administratora SIA KPMG Baltics pārstāvis paziņoja, ka todien notikušajās izsolēs pārdoti seši likvidējamajai bankai piederoši dzīvokļi par kopējo summu, kas pārsniedz 103 700 latus, izrādījās, ka dzīvokļus iegādājusies raiba kompānija. Nosacīti dārgākais no pārdotajiem dzīvokļiem bija par 29,9 tūkstošiem latu izsolītais 90 kvadrātmetrus plašais dzīvoklis Rīgā, Nometņu ielā 1, kuru iegādājās Edīte Miezīte.

Deklarācijā par 2011. gadu, ko iesniegusi Centrālās statistikas pārvaldes Transporta un tūrisma statistikas daļas vadītāja Miezīte, norādīts, ka viņai gan pieder māja Jūrmalā un 2008. gada izlaiduma Nissan Qashqai, bet nav nekādu uzkrājumu. Nekas no šīs deklarācijas neliecina, ka tās iesniedzēja pēkšņi, neņemot hipotekāro kredītu, varētu akumulēt uzvarai izsolē nepieciešamo summu: viņa bijusi parādā trīsarpus tūkstošus latu, bet gadā algā saņēmusi 10,6 tūkstošus latu pirms nodokļu nomaksas.

 Pati Miezīte nevēlas atklāt, kura bijusi tā kredītiestāde, kuras viņas vecuma cilvēkam piešķīrusi kredītlīdzekļus sekmīgai līdzdalībai izsolē. „Tie ir kredītlīdzekļi, kas atspoguļosies manā 2012. gada amatpersonas deklarācijā,” viņa Pietiek atbildēja uz jautājumu par finansējuma izcelsmi. „Tas atspoguļosies manā 2012. gada deklarācijā,” skanēja Miezītes atbilde arī uz jautājumu, kā viņai izdevies saņemt kredītu līdzdalībai izsolē.

Miezītes deklarācija par 2012. gadu būs pieejama labākajā gadījumā aprīlī, taču arī viņas 2011. gada deklarācija norāda šī darījuma saistībā interesantu faktu – Edītei Miezītei ir meita Evija Miezīte, kura, kā izrādās, ir dzīvokļa bijušās īpašnieces – Latvijas Krājbankas administratora KPMG Baltics darījumu un pārstrukturēšanas pakalpojumu asociētā direktore. Tas rada jautājumus par to, vai Miezīte-vecākā nav izmantojusi savas meitas rīcībā esošu informāciju par izsolāmo dzīvokli.

Abas Miezītes gan ar vienbalsīgu „nē” atbild uz visiem jautājumiem saistībā ar dzīvokļa darījumu – dzīvoklis neesot iegādāts par Evijas Miezītes līdzekļiem, informāciju par īpašuma izsoli Edīte Miezīte esot ieguvusi nevis no savas meitas, bet gan oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis, un arī to iegādājusies neesot pēc meitas lūguma.

Savukārt uz jautājumu, vai Miezītes-vecākās piedalīšanās izsolē, ko rīko viņas meitas darba devējs, atbilst globālā KPMG ētikas principiem un normām, Evija Miezīte atbildēja: „Likums neparedz ierobežojumus, kas varētu liegt piedalīties izsolē minētajai personai. Lai arī tas nav minēts likumā, KPMG Baltics ir izdevis iekšējos noteikumus, kuros aizliedz piedalīties izsolēs tām vadošajām personām uzņēmumā, kas ir tieši iesaistītas Latvijas Krājbankas bankrota procedūrā.” Viņa gan nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai par šo faktu ir informējusi uzņēmuma vadību.

Nekādas problēmas šajā darījumā nesaskata arī vietējā KPMG vadība: „Saskaņā ar likumu vienīgais priekšnosacījums līdzdalībai izsolē ir drošības naudas iemaksa pirms izsoles 10% apmērā no sākuma cenas. Administrators arī nav konstatējis Civillikumā minētos aizliegumus, kas liegtu piedalīties konkrētajai personai izsolē.

Īpašuma vērtību noteica sertificēts vērtētājs (vērtējuma datums 12.09.2012.).  Dzīvoklis atrodas 1900. gadā būvētā ķieģeļu mūra ēkā, kuras stāvoklis vērtējams kā apmierinošs. Dzīvokļa kopējais tehniskais stāvoklis vērtējams kā neapmierinošs. Tas ir neremontēts. Izsoles uzvarētāja īpašumu iegādājās par augstāku cenu nekā izsoles sākumcena.”

Informācija par izsoli un iespējām tajā piedalīties arī bijusi pietiekami plaši pieejama, apliecina KPMG: „Šajā gadījumā administrators sludinājumu par izsolēm ievietoja laikrakstos Latvijas Vēstnesis, Diena un Vesti Segodnja, kā arī izlika informāciju pie nekustamā īpašuma Nometņu ielā 1-1, kā arī administratora prakses vietā Vesetas ielā 7 un J.Daliņa ielā 15. Sludinājumi laikrakstos tika publicēti 5. oktobrī - vienu mēnesi pirms izsoles, kā to nosaka Civilprocesa likuma 606. panta 1. daļa.

Turklāt administrators papildus likumā noteiktajam informāciju par visām nekustamo īpašumu izsolēm izsūta nekustamo īpašumu aģentiem – Latvijas nekustamo īpašumu darījuma asociācijas biedriem, kā arī ievieto to Latvijas Krājbankas interneta mājas lapā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0