Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesanti, ka visi Saeimas lēmumi, kas ir labi iedzīvotājiem, tiek saukti par priekšvēlēšanu populismu, bet politiķu savtīgās intereses tiek apmierinātas steidzamības kārtībā. Reizēm rodas iespaids, ka esam ievēlējuši Saeimā zombijus, kas akli pilda savu sponsoru rīkojumus, un nav īsti skaidrs, par ko viņi oficiālo algu un visas piemaksas saņem. Ne vienu reizi vien ir ienākusi prātā doma, ka vieglākais ceļš cīņā ar valsts izsaimniekotājiem un oligarhiem būtu ielikt Saeimas ēkas logos restes, - sargi jau ir nolikti.

Retrospektīvi paskatoties uz pēdējo gadu notikumiem, jāatzīst, ka tieši Saeima ir pieņēmusi lēmumus, kuriem sekoja ekonomiskā krīze un iedzīvotāju maksātspējas samazināšanās. Saeimas lēmumi tiek saskaņoti ar komercbanku interesēm, ne brīdi nepadomājot par valsts interesēm un sekām, kādas tie radīs. Kaut vai nelaimīgie 2009. gada 1. martā spēkā stājušies Civilprocesa grozījumi, kuri padarīja visas nekustamo īpašumu ķīlas par bezvērtīgām un visus hipotekāros kredītus par faktiski nonodrošinātiem kredītiem.

Daži iebildīs, ka tajā laikā Saeimā pirmo stabuli pūta Tautas partija, jo Saeimas Juridisko komisiju vadīja Vineta Miužniece (TP), kuras godīgumu pārbauda prokuratūra. Pašlaik Juridisko komisiju vada Ilma Čepāne (Vienotība) – kundze ar Satversmes tiesas tiesneša pieredzi, kas no Saeimas tribīnes piesauc godīgumu un taisnīgumu, bet arī šai kundzei kreditoru interes šķiet augstākas par Latvijas Republikā dzīvojošo cilvēku tiesībām.

Civilprocesa likuma normās, kas regulē parādu piedziņu, ir pretrunas, kas būtiski ierobežo bērnu tiesības, atstājot tos bez iztikas līdzekļiem, bet priekšlikumi par grozījumiem Civilprocesa likumā ir nogūluši dziļi Čepānes kundzes atvilktnē. Kā arguments šai cilvēku nemīlēšanai tiek minēts: „Bankas neko nevarēs piedzīt.” Čepāpes kundze, vai tiešām esat aizmirsusi, kas rakstīts Satversmē un kas ir jūsu darba devējs?

Tas ir tikai viens piemērs, kas kopsakarībā ar visu pārējo Saeimā notiekošo liecina, ka Saeimā ievēlētie cilvēki aizmirst par savu doto svinīgo solījumu: „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

Tāpēc jācer, ka šī Saeima aktīvi nodarbosies ar priekšvēlēšanu populismu un priekšvēlēšanu gaisotnē pieņems iedzīvotājiem izdevīgus likumus un lēmumus, jo no pieredzes zinām, ka uz priekšvēlēšanu solījumiem paļauties nevar un pēc vēlēšanām uz ko labu cerēt nevar.

Novērtē šo rakstu:

1
0