Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Artas Ģigas producētā raidījuma Nekā personīga aizvadītās svētdienas sižeta autori ir apzināti un primitīvi melojuši visiem šī raidījuma skatītājiem, apgalvojot, ka "Ingunas Sudrabas" attēli esot iegūti, "nedaudz uzlabojot" anonīmā lietotāja "Modris Acs"YouTube ievietoto videoklipu "Valsts kontroliere dodas uz Krieviju", - tā liecina Lato Lapsas portālā Delfi šodien publicētais viedokļraksts. Tajā Lapsa izsludina konkursu ar 1000 eiro lielu balvu fondu, ko saņems tas vai tie, kuri no YouTubeklipa spēs godīgā veidā izdabūt tikpat kvalitatīvas Sudrabai līdzīgās sievietes fotogrāfijas, kādas raidījums Nekā personīga demonstrēja 21. septembra raidījumā.

Kā norādīts publikācijā, Lapsa šo klipu pirmoreiz YouTube vietnē noskatījies aptuveni pirms nedēļas un pēc tam vairākas dienas meklējis datorspeciālistu, kas "varētu no YouTube klipa dabūt ārā bez kādām šaubām atpazīstamu, skaidri identificējamu plankumainajā mētelī tērptās būtnes noģīmi".

Tā vietā Lapsa saņēmis tikai "atturīgas ņirgas par to, ka laikam būšu par daudz CSI seriālu saskatījies, kaut patiesībā no mazpikseļainas miglas bildes neko citu kā mazpikseļainu miglas bildi dabūt nevar - ja vien nav vēlmes pašam kaut ko piegleznot klāt".

Taču tad Lapsa svētdien "no vienmēr patiesīgā un objektīvā raidījuma Nekā personīga uzzinājis, ka viņi gan ir spējuši paņemt to pašu YouTube klipu un tad - citēšu precīzi -, "nedaudz uzlabojot videomateriāla kvalitāti", iegūt brīnumlabas kvalitātes attēlus: no miglas bilžu tēla iznira kaut kas vismaz attāli līdzīgs Sudrabai".

Tomēr Ģiga nav vēlējusies Lapsam atbildēt ne uz jautājumu, ar kādām tieši datorprogrammām un ar kādām tieši metodēm ir veikta YouTube klipa apstrāde, lai iegūtu demonstrētās kvalitātes un izšķirtspējas attēlus, ne uz jautājumu, vai raidījuma veidotāji ir gatavi publiski demonstrēt šī faila apstrādes veikšanu, iegūstot demonstrētās un izšķirtspējas kvalitātes attēlus.

Savukārt aptaujātie augstas klases datormākslinieki ir izteikuši dažādas versijas par to, kā ir tapušas Nekā personīga demonstrētie attēli, taču ir bijuši vienisprātis - tos pretēji Nekā personīga apgalvojumiem nav iespējams iegūt no YouTube ievietotā klipa. Plašāk viņu argumenti izklāstīti Delfi publikācijā.

Savukārt Lapsas īsais kopsavilkums ir šāds: "Kādreizējā Vienotības ļaužu reklāmas klipu taisītāja Arta Ģiga un konkrētā Nekā personīga sižeta autors Jānis Krēvics, ko Andris Šķēle sensenos laikos TV tiešraidē iedzina zemē ar jautājumu "kas ir jūsu klients?", savā raidījumā apgalvo, ka viņi no miglas bilžu video, kurā redzamas mazidentificējamas cilvēkveida būtnes, esot ar "nedaudz uzlabošanas" palīdzību izdabūjuši kvalitatīvus attēlus, kuros redzams kaut kas Sudrabai gana līdzīgs.

Ir tikai viens neliels defekts - viņi nespēj vai negrib parādīt vai kaut vai pastāstīt, kā tieši ir izdarījuši to, par ko profesionāļi savukārt saka - tas nav iespējams, ja ir tikai YouTube klips (kā to apgalvo Nekā personīga)."

Ņemot vērā šo situāciju, Lapsa tad arī izsludinājis konkursu, "kurā var piedalīties kā Ģigas kundze ar saviem brīnumdariem, tā arī jebkurš cits, kas sevī jūt spējas izpildīt radošo uzdevumu", ar šādiem noteikumiem:

"Uzdevums ir vienkāršs - lūdzu, vispirms paņemiet no YouTube to pašu videoklipu, no kura Nekā personīga, kā paši apgalvo, esot izdevies ar "nedaudz uzlabošanas" palīdzību izdabūt gana lieliskus attēlus (adrese - http://www.youtube.com/watch?v=Y3nm4_f2GKk).

Pēc tam, lūdzu, no šī klipa izdabūjiet vismaz tikpat kvalitatīvas Sudrabai līdzīgās sievietes fotogrāfijas, kādas raidījums Nekā personīga demonstrēja 21. septembra raidījumā (raidījums kopā ar garumgarām reklāmām noskatāms šeit http://www.tvplay.lv/parraides/neka-personiga).

Tas arī viss. Vienīgais ierobežojums - "izvilkšanai" jānotiek godīgā ceļā, bez kādas klāt piezīmēšanas, piegleznošanas un tamlīdzīgi. Viss, kas ir, ir YouTube izejmateriāls, bez kura arī Nekā personīga patiesības un godīguma aizstāvjiem nekā vairāk neesot bijis.

Kad bildes būs gatavas, kopā ar procesa aprakstu - tā, lai kāds cits varētu to atkārtot un iegūt apmēram tādu pašu rezultātu - aizsūtiet... nu, lai nebūtu nekādu šaubu par manu personisko godaprātu, uz vairākiem medijiem reizē. Uz Nekā personīga, piemēram, noteikti. Cita starpā, lūdzu, arī uz portāla pietiek.com adresi - [email protected].

Es šim konkursam no personiskajiem līdzekļiem atvēlu kopumā 1000 eiro, kuri tiks vienam vai vairākiem uzvarētājiem - tiem, kuriem būs izdevies izpildīt uzdevumu. Par citiem medijiem neko solīt nevaru, taču portāls pietiek.com noteikti izliks apskatei un lasītāju vērtējumiem visus iesūtītos attēlus un to iegūšanas procesu aprakstus."

Savukārt, kamēr neviens šāds attēls nebūs saņemts, Lapsa, ņemot vērā atstāstītos profesionāļu skatījumus, paliekot pie sava viedokļa - Ģigas producētā raidījuma Nekā personīga aizvadītās svētdienas sižeta autori ir primitīvi melojuši visiem šī raidījuma skatītājiem, apgalvojot, ka "Sudrabas" attēli esot iegūti, "nedaudz uzlabojot" anonīmā lietotāja "Modris Acs" YouTube ievietoto videoklipu.

"Patiesība ir cita - vai nu Nekā personīga godprātīgajai "komandai", kas ir pildījusi šo konkrēto melu pasūtījumu, īstenībā ir arī šī videoieraksta oriģināls un/vai fotogrāfijas, vai arī viņi ar "attēla uzlabošanu" ir sapratuši vajadzīgo cilvēku piegleznošanu klāt. Cita varianta nav," raksta Lapsa.

Pēc Lapsas domām, ja izrādīsies, ka "īstenībā Ģigai un Co. ir kvalitatīvs oriģinālieraksts, par kura esamību viņu rīcībā viņi ir publiski melojuši", tas nozīmē, ka "konkrētā "žurnālistu" "komanda" ir nekas cits kā prostituēti instrumenti to dienestu, struktūru vai personu rokās, kurām ir ikdienišķam cilvēkam neiegūstamā iespēja veikt kvalitatīvu videoierakstu lidostas īpaši apsargājamajā teritorijā".

"Tas savukārt nozīmē - mums ir darīšana ar nezināmu, bet ar iespaidīgām pilnvarām un iespējām apveltītu struktūru vai to pārstāvju nepārprotamu mēģinājumu ne vairāk, ne mazāk kā ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus. Vai šīs struktūras pārstāv Kremli, pašmāju bāleliņus, kādas nebūt Solvitas Āboltiņas vai savas personiskās intereses, - to es nezinu," Delfi publikācijā norāda Lapsa.

Par balvu fonda avotiem Lapsa publikācijā min: "Ak, jā, vai tiešām es tos 1000 eiro ņemšu no savas liesās kabatas? Nē, protams. Ja tiešām atradīsies kāds attēlu brīnumdaris, palūgšu nosponsorēt kādam pazīstamam partiju balstītājam - nu, piemēram, kādam no Repšes partijas sponsoriem. Viņiem taču tagad tāpat jau viss vienalga..." 

Novērtē šo rakstu:

0
1