Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek aizvadītajā nedēļā publiskotās lasītāju fotogrāfijas likušas Saeimas priekšsēdētājas biedrei, Reformu partijas pārstāvei Inesei Lībiņai-Egnerei ne tikai izskaidrot šīs situācijas, bet arī atbildēt uz pagājušā gada decembra vidū uzdotajiem jautājumiem par to, kādā veidā viņai izdevās savus viesus uzņemt Brīvības pieminekļa Goda telpā. Publicējam deputātes skaidrojumus:

„Pirmkārt, fotoattēls lidostā tapis pirms 2 nedēļām, kad atgriezos no komandējuma. Pusnaktī lidostā mani tik tiešām sagaidīja Saeimas autobāzes mašīna. Pretēji rakstā paustajam šoferis spēkratu bija novietojis atbilsoši ceļu satiksmes noteikumiem, mašīna netika novietota invalīdu stāvvietā. Taču izveidot maldīgu attēlu tā, lai izskatītos, ka auto ir novietots zem zīmes, protams, ir visai viegli.

Savukārt ceturtdien, 7.februārī, kad pēc Saeimas sēdes un citu darba pienākumu veikšanas devos kājām savos personīgajos ceļos, pie manis vērsās Latvijas Radio, ar lūgumu sniegt interviju tiešraidē par Saeimā 1.lasījumā atbalstītajiem grozījumiem Krimināllikuma piemērošanas likumā, kas paredz narkotisko un psihotropo vielu sarakstu aizstāt ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām.

Ņemot vērā to, ka I.Čepānes kundzes prombūtnes laikā es veicu arī Juridiskās komisijas vadītājas pienākumus, es, protams, piekritu telefonintervijai un lūdzu dienesta automašīnas šoferim man atbraukt pakaļ, lai paspētu sagatvoties un sniegt informāciju Latvijas Radio.

Informācijai pievienoju arī Saeimas iekšējos Noteikumus par kārtību, kādā Saeimas Prezidija locekļi izmanto Saeimas autobāzes autotransportu, kuru 1.punkts nosaka, ka šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Saeimas Prezidija locekļi izmanto Saeimas autobāzes autotransportu darba (amata) pienākumu pildīšanai. Savukārt šo noteikumu 2.punkts nosaka, ka par autotransporta izmantošanu darba vajadzībām uzskatāma arī tā lietošana likuma „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanu” 5.2 panta ceturtajā daļā noteiktajos gadījumos. Minētā likuma 5.2 panta ceturtā daļa nosaka:

„(4) Par autotransporta izmantošanu darba vajadzībām uzskatāma arī tā lietošana šādos gadījumos:

1) attiecīgās amatpersonas vai darbinieka darba pienākumi ir saistīti ar nepieciešamību nodrošināt viņam iespēju jebkurā brīdī atgriezties pie darba pienākumu pildīšanas vai darba pienākumu pildīšanu nepieciešams nodrošināt īpašas steidzamības kārtībā, arī tādēļ, lai novērstu ārkārtas situācijas un to sekas, apdraudējumu sabiedrības veselībai vai drošībai;

2) amatpersonas vai darbinieka darba pienākumu specifika paredz to pildīšanu tādā teritorijā, kuru objektīvu iemeslu dēļ nevar sasniegt ar sabiedrisko transportu vai bez autotransporta izmantošanas;

3) tiek sargāta valsts amatpersonu drošība;

4) amatpersona vai darbinieks tiek nogādāts no darba vietas uz dzīvesvietu vai no dzīvesvietas uz darba vietu, ja objektīvu iemeslu dēļ sabiedriskā transporta pakalpojumus nav iespējams izmantot vai arī tā izmantošana apgrūtina darba pienākumu efektīvu izpildi.”

Atsaucoties uz Jūsu lūgumu atbildēt uz Jūsu jautājumiem par Brīvības pieminekļa Goda telpu, informēju, ka 2012.gada 13.novembrī dotā iespēja man, 11.Saeimas deputātei Danai Reizniecei-Ozolai, 11.Saeimas deputātam Imantam Parādniekam, 11.Saeimas deputātam Valērijam Agešinam un Latvijas Republikas veselības ministrei Ingrīdai Circenei to apmeklēt tika mutvārdos saskaņota ar Rīgas pieminekļu aģentūras direktoru Gunti Gailīti. Plašsaziņas līdzekļos viņš jau ir paudis informāciju par Goda telpas pieejamību. 

Turklāt filmēšana bija paredzēta 11.novembra un 18.novembra svētku nedēļās, tādējādi Rīgas pieminekļu aģentūra minēto iniciatīvu atbalstīja, lai TV3 pārraidīto sižetu par Brīvības pieminekli, ielūkojoties tā telpās, būtu iespējams redzēt tūkstošiem Latvijas skatītāju. Manā rīcībā nav informācijas, ka Brīvības pieminekļa Goda telpas izmantošanai būtu izstrādāts cenrādis. Samaksa par šo apmeklējumu mums netika prasīta.”

Novērtē šo rakstu:

0
0